Home News SteelSeries Arctis Pro – nowa seria gamingowych headsetów z certyfikatem Hi-Res Audio
SteelSeries Arctis Pro – nowa seria gamingowych headsetów z certyfikatem Hi-Res Audio

SteelSeries Arctis Pro – nowa seria gamingowych headsetów z certyfikatem Hi-Res Audio

412
0

Dzisiaj firma SteelSeries ogłosiła nową linię swoich produktów audio Arctis Pro. Na jej czele stoi headset Arctis Pro Wireless oraz Arctis Pro + GameDAC, pierwszy headset dla graczy, który posiada certyfikat Hi-Res Audio. Są one kompatybilne z PC, jak i Xbox One (X), a także PS4, PS4 Pro i PS4 Slim.

Arctis Pro Wireless zapewnia bezprzewodowy, bezstratny system przesyłania audio wraz z transmiterem USB 2.4G oraz obsługą Bluetooth do parowania z urządzeniami mobilnymi. Zasięg pracy wynosi 12 metrów, a możliwe jest korzystanie z łączności 2.4G i Bluetooth równocześnie, aby grając móc jednocześnie komunikować się bądź słuchać muzyki.

Arctis Pro Wireless

W zestawie użyto przetworników 40,000 Hz. Technologia automatycznego doboru kanałów zadba o to, by słuchawki funkcjonowały na czystej częstotliwości by wyeliminować zakłócenia. Headset obsługuje format DTS Headphone:X.

Przekaźnik w modelu Arctis Pro Wireless dysponuje wyświetlaczem OLED, dzięki czemu szybko i wygodnie zmienimy ustawienia bezpośrednio z poziomu urządzenia (wygodne gdy korzystamy z konsoli), bez uciekania się do korzystania z dedykowanego oprogramowania. Gdy jednak zdecydujemy się na pobranie SteelSeries Engine na PC, możemy zyskać jeszcze większą możliwość kontroli zaawansowanych ustawień.

Arctis Pro Wireless

Tym razem, w odróżnieniu od modeli Arctis Pro 7, aby docenić pełnię możliwości urządzenia, producent zadbał, że posiadacze każdego sprzętu, czy to PC, czy to PS4, mogą z niego skorzystać bezprzewodowo. Wszystko dzięki możliwości podłączenia przez kabel optyczny odbiornika. Nawet w PS4 Slim, gdzie port optyczny został usunięty, możemy nadal podłączyć odbiornik przez USB z konsolą, a następnie przez kabel optyczny do telewizora.

Prawdopodobnie funkcjonalność bezprzewodowa będzie dostępna także dla Xbox One (via kabel optyczny) ale będzie wymagało to przetestowania z naszej strony i niewątpliwie damy wam o tym znać.

Oprócz tego, nowymi dodatkami do serii Arctis Pro są Arctis Pro oraz Arctis Pro + GameDAC. Urządzenia z tej serii, włącznie z wyżej opisywanym szczegółowo modelem Arctis Pro Wireless są już dostępne w sprzedaży na stronie producenta oraz w wybranych sklepach w kraju. Oto sugerowane ceny detaliczne:

  • Arctis Pro = 799 PLN
  • Arctis Pro + GameDAC = 1099 PLN
  • Arctis Pro Wireless = 1399 PLN

Recenzji modelu Arctis Pro Wireless możecie się spodziewać na łamach HDTVPolska w najbliższym czasie.

Arctis Pro Wireless

Poniżej znajduje się opis dwóch pozostałych modeli, Arctis Pro oraz Arctis Pro + GameDAC z informacji prasowej:

Flagowy model, Arctis Pro + GameDAC to pierwszy na świecie gamingowy system audio z certyfikatem Hi-Res. GameDAC (DAC – Digital Audio Converter) napędza chip ESS Sabre 9018, który gwarantuje najwyższą jakość dźwięku. Arctis Pro Wireless to podwójny, bezprzewodowy bezstratny system audio Hi-Fi. Serie trzech nowych modeli dopełniają słuchawki Arctis Pro z przetwornikami przystosowanymi do przetwarzania dźwięku Hi-Fi.

„Do teraz innowacje w strefie grafiki i monitorów/ekranów do gier zdecydowanie wyprzedziły rozwój gamingowego sprzętu audio.” – powiedział CEO SteelSeries, Ehtisham Rabbani. „Linia Arctis Pro została zaprojektowana dla graczy, którzy szukają jakości Hi-Fi i chcą usłyszeć każdy szczegół stworzony przez projektantów dźwięku. Tak samo, jak chcą oglądać jak najlepszą grafikę w grach.”

Arctis Pro + GameDAC

Arctis Pro + GameDAC to pierwszy na świecie system audio z certyfikatem Hi-Res, który oferuje dźwięk jakości Hi-Fi 96kHz/24-bit bez potrzeby down-samplingu. DAC i wzmacniacz napędza legendarny chip ESS Sabre 9018 znany z high-endowych słuchawek.

Słuchawki z linii Arctis Pro zostały wyposażone w przetworniki klasy premium z neodymowymi magnesami, reprodukujące dźwięk Hi-Res do 40,000 Hz, czyli niemal dwa razy więcej od większości standardowych słuchawek (22,000 Hz). Z 121 decybelami (dB) dynamicznego zakresu i -95dB współczynnika zawartości harmonicznych + szumu (Total Harmonic Distortion + Noise, THD + N) the Arctis Pro + GameDAC specyfikacją techniczną nawiązuje do high-endowych urządzeń dla audiofili.

SteelSeries GameDAC to DAC USB i wzmacniacz o jakości Hi-Fi, zaprojektowany z myślą o grach wideo. GameDAC zmienia każde PS4 i PC w wysokiej jakości źródło dźwięku poprzez omijanie niskiej jakości konwerterów w standardowych kontrolerach konsol, słuchawkach USB czy kartach dźwiękowych do PC. Chip ESS Sabre sprawia, że basy brzmią mocniej, efekty są bardziej uszczegółowione a pozycjonowanie dźwięku, dzięki wsparciu DTS Headphone:X 2.0, jeszcze precyzyjniejsze.

GameDAC został wyposażony w wyświetlacz OLED, dzięki któremu użytkownik może w szybki i intuicyjny sposób dostosować ustawienia słuchawek bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Oznacza to, że gracze PlayStation 4 będą mogli zarządzać korektorem graficznym, włączyć dźwięk przestrzenny, zmienić kolor podświetlenia i kontrolować balans funkcji ChatMix (dźwięk z gry i czat głosowy). Gracze pecetowi mogą skorzystać także z oprogramowania SteelSeries Engine, który pozwoli na jeszcze większe zmiany ustawień i personalizację urządzenia.

Arctis Pro Wireless

Linia Arctis Pro dzieli z serią Arctis ten sam, nagrodzony przez Red Dot Award, design, ale przy tworzeniu nowej serii wykorzystano materiały klasy premium. Metaliczne wykończenia stalowego pałąka, aluminiowe uchwyty muszli oraz delikatne w dotyku wymienne pokrywy słuchawek.

Nowe słuchawki Arctis Pro zostały wyposażone w opaskę jak z gogli narciarskich, która sama dostosowuje się do kształtu głowy. Poduszki słuchawek stworzono z materiału AirWeave, który zapewnia uszom wygodę i odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wysuwany dwukierunkowy mikrofon ClearCast oferuje studyjną jakość dźwięku i redukcje szumu z otoczenia.

(412)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.