Home News Spielberg wraca do formy? Player One świetnie odebrany na pokazie przedpremierowym
Spielberg wraca do formy? Player One świetnie odebrany na pokazie przedpremierowym

Spielberg wraca do formy? Player One świetnie odebrany na pokazie przedpremierowym

465
1

Player One jest filmem na którego czekają wszyscy nerdzi świata. Film akcji sci-fi w reżyserii Stevena Spielberga w amerykańskich kinach już za 2 tygodnie (w Polsce za trzy), a tymczasem na festiwalu SXSW zebrał właśnie świetne opinie. 

Player One to adaptacja powieści Ernesta Cline’a z 2011 o tym samym tytule. Traktuje ona w znacznej mierze o rzeczywistości wirtualnej i wypełniona jest po brzegi nawiązaniami popkulturalnymi z trzech dekad, tak z innych filmów, jak i gier wideo.

W filmie występują Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, T.J. Miller, Simon Pegg oraz Mark Rylance. W tej chwili odbywa się filmowy festiwal SXSW (South by Southwest) i pomimo tego, że na kilka minut zaistniały problemy z dźwiękiem (został odcięty), przyjęcie filmu, jak podają amerykańskie media było bardzo przychylne.

Player One

Variety, Indiewire czy Forbes wyraziły ogromną aprobatę względem filmu. Na przykład Eric Kohn z Indiewire nazwał film niesamowitym spektaklem sci-fi i nostalgiczną jazdą pozbawioną wszelkich hamulców. Pod wrażeniem był także reżyser Robert Rodriguez, który widzi w Player One potencjał na odkrywaniu nowych szczegółów wraz z każdym kolejnym seansem. – Tak bardzo kopie tyłek, że aż wysadził głośniki – skwitował przedpremierowy pokaz Rodriguez.  

(465)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(1)

  1. A to Spielber ostatnio był bez formy? Wydawało mi się, że Most Szpiegów czy Czwarta władza to znakomite filmy...