Home News Sony ponownie omija targi E3! Gdzie zobaczymy wygląd PS5?
Sony ponownie omija targi E3! Gdzie zobaczymy wygląd PS5?

Sony ponownie omija targi E3! Gdzie zobaczymy wygląd PS5?

1.50K
0

Sony nie weźmie udziału w największych targach elektronicznej rozrywki E3 2020, co oznacza, że drugi rok z rzędu japoński gigant zdecydował się pominąć największy coroczny pokaz gier i sprzętu. Gdzie więc zostanie zaprezentowana konsola kilka miesięcy przed sklepową premierą?

W zeszłym roku, ku zaskoczeniu wszystkich, Sony zrezygnowało z udziału w E3. Firma, być może chciała uniknąć pokazywania tytułów, które już znaliśmy na PS4 a nowości nie było wiele. Większość osób spodziewała się jednak, że Sony wróci w 2020 roku, gdy na horyzoncie jest już widoczna zimowa premiera konsoli PS5. Szczególnie, że podczas CES2020 nie zobaczyliśmy wyglądu konsoli. A jednak – Sony nie będzie uczestniczyć w E3 w czasie świątecznej premiery sklepowej PlayStation 5.

W oświadczeniu dla GamesIndustry.biz firma potwierdziła, że “po dokładnej ocenie” zdecydowała się nie brać udziału w tegorocznym show.

“Mamy wielki szacunek dla ESA jako organizacji, ale nie uważamy, by wizja E3 2020 była właściwym miejscem dla tego, na czym skupiamy się w tym roku”.

playstation 5 gry

Gdzie zobaczymy PS5?

Zamiast tego, Sony oprze się na strategii wydarzeń globalnych w 2020 r., uczestnicząc w setkach imprez konsumenckich na całym świecie, choć szczegóły nie są jeszcze znane. Jest duże prawdopodobieństwo, że konsolę zobaczymy podczas imprezy PlayStation Experience, która rozpocznie się 14 stycznia a zakończy 16 lutego. To doskonały moment na zaprezentowanie online całemu światu nowej konsoli i dotarcie do jak największej ilości graczy.

Z pozoru sytuacja z E3, pozostawia Microsoftowi jasność co do dominacji podczas targów z jego własnymi wielkimi zapowiedziami sprzętowymi – choć znamy już niektóre szczegóły jak wygląd nowej konsoli Xbox Series X.

Takie zachowanie Sony, mówi jednak o ogromnym zaufaniu do swojej nowej konsoli PlayStation 5 – że może realizować swoje pomysły, niezależnie od E3 – oraz o coraz większym dystansie całej branży do show jakim jest E3.

Niektóre z największych firm z branży gier robią już swoje własne show i wystąpienia od kilku lat. Xbox prezentuje swoje produkty w Microsoft Theatre w Los Angeles, podczas gdy EA w Hollywood podczas EA Play.

Więcej na temat konsol nowej generacji:

(1497)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o