Home News LG, Samsung i Sony wprowadzają nowy tuner ATSC 3.0 do TV z 2020
LG, Samsung i Sony wprowadzają nowy tuner ATSC 3.0 do TV z 2020

LG, Samsung i Sony wprowadzają nowy tuner ATSC 3.0 do TV z 2020

2.25K
0

Wraz z rozwojem technologii przekazywania obrazu, rozwija się także tradycyjna telewizja. Najnowsze telewizory marek LG, Samsung i Sony będą wyposażone w tuner ATSC 3.0, który zapewni obraz w najwyższej rozdzielczości oraz szerokim zakresie dynamiki obrazu.

Czym jest tuner ATSC 3.0?

Tuner ATSC 3.0, inaczej zwany “Nextgen TV” jest następną generacją standardu ATSC, który istniał od 2009 roku i był do tej pory używany w USA, Ameryce Środkowej oraz Korei Południowej. Jego najnowsza wersja ma zapewnić przesyłanie obrazu w 4K z HDR i dźwiękiem w standardzie obiektowym. Co więcej, nowy standard będzie także obsługiwać kodek HEVC, obraz w 120 FPS, wyższy bitrate, jak również możliwość wzmacniania klarowności dialogów i wprowadzania interaktywnych opcji.

tuner 4k hdr

Które telewizory będą wspierać nową technologię?

W tym roku szereg telewizorów będzie posiadał wbudowany tuner ATSC 3.0, w tym LG z linii GX, WX oraz ZX, telewizory Samsung 8K oraz Sony X900H.

Co z Europą?

W Europie dominującym standardem jest DVB. Tak naprawdę kilka lat temu, a konkretniej w 2016 organizacja Digital Video Broadcasting Project ustanowiła standard DVB-UHDTV, a w jego obrębie UHD-1, które obejmuje HDR (z HLG) i szeroką paletę barw (BT. 2020) wraz z HFR (do 120 FPS). Technologia ta weszła do użycia od 2017 roku. Wydaje się jednak, że ATSC 3.0 zawiera więcej dodatkowych funkcji, a więc być może DVB w przyszłości poszerzy swój standard.

tuner 4k hdr

Co daje wprowadzenie ATSC 3.0?

Dzięki nowemu standardowi jeszcze bardziej upowszechnią się telewizory oraz formaty 4K HDR wraz z dźwiękiem obiektowym.

Źródło: Flatpanels

Więcej na temat telewizji naziemnej:

(2249)

0 0 głos
Article Rating
tags:
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x