Długo wyczekiwane uaktualnienie dla telewizorów Sony OLED jest już dostępne dla wybranych modeli z 2018 i 2019 roku. Podpowiadamy jak z niego skorzystać i co na tym zyskamy.
Wcześniej informowaliśmy, że telewizory LCD marki Sony otrzymają automatycznie aktualizację do Android TV (9 Pie), począwszy od 11 grudnia. Teraz można uzyskać ją również na wybranych modelach OLED z 2018 i 2019 roku.
Aktualizacja Sony Android TV – co nowego?
O zmianach, jakie wprowadza aktualizacja Android 9 Pie pisaliśmy już bardzo obszernie TUTAJ. Pokrótce – otrzymamy funkcję AirPlay 2 (przydatną do przesyłania mediów z urządzeń Apple), a także obsługę HomeKit – protokołu komunikacji urządzeń połączonego domu. Ponadto wbudowane głośniki (a modele OLED Sony posiadają ciekawą technologię Acoustic Surface Audio) będą także odtwarzały dźwięk w Dolby Atmos (a także przepuszczały przez ARC przy użyciu soundbarów i zestawów kina domowego). Także menu Android 9 zostanie lekko odświeżone, a ponadto telewizory powinny także odtwarzać zawartość w kodeku HEVC poprzez odtwarzacz USB.
Jak pobrać uaktualnienie i które modele je otrzymają?
W tym momencie zaktualizować można modele Sony AF9 oraz AG9. Uaktualnienia można jednak zainstalować teraz tylko ręcznie, pobierając nowy firmware ze strony producenta i instalując go z nośnika USB na telewizorze.
Nie wiemy jeszcze nic o Apple TV
Telewizory Sony miały otrzymać Apple TV, ale jeszcze nie w powyżej wymienionej aktualizacji. Firma nie podała jednak szczegółów, kiedy należałoby się jej spodziewać.
Źródło: flatpanels
Więcej na temat telewizorów Sony:
(7146)
Witam u mnie na xg95 po aktualizacji:
– działa w końcu wyszukiwanie głosowe
– często przerywał mi dźwięk w HT-ZF9 przerywał mi dźwięk co było bardzo denerwujące teraz to zniklo
– AirPlay działa bez zarzutu
Po zainstalowaniu aktualizacji z rozczarowaniem stwierdziłem, że Airplay nie działa. Telefon łączy się z telewizorem, ale słychać tylko dźwięk, obrazu nie ma. Zamiast tego jest stopklatka z telewizji naziemnej. Na plus obsługa dekodera telewizji satelitarnej.
Jak powyżej napisałem, u mnie airplay działa bez zarzutu. Brak objawów o których piszesz. Natomiast obsługa dekodera działa jedynie w zakresie “podgląd”, pozostałe funkcje , które są wyświetlane na tv po naciśnięciu przycisku “i” nie działają. To znaczy są ikony obsługi dekodera, ale po wciśnięciu jakiejkolwiek funkcji brak jest odpowiedzi ze strony dekodera. Wspomnę tylko, że mam nc+ odbiornik do 4k. Jaki ty masz dekoder i od jakiego dostawcy.
Co za głupota telwizor za ponad 10 tys i brak aktualizacji ota tylko pobieranie ręczne
Robił ktoś aktualizację na AF9?
Robiłem 2 dni temu z pena na moim 77AG9. Aktualizacja trwała około 2-3 minuty. Z tego co zauważyłem to system zaczął szybciej i płynniej chodzić. Na Netflix już filmy pokazuje z ikoną dźwięku Atmos. Iphone podłączany też ładnie i płynnie współpracuje poprzez AirPlay. Nadal pozostał mi problem z nc+ i ich kanałem 4k (wchodząc na kanał 40 wyskakuje informacja, że najprawdopodobniej telewizor nie jest przystosowany do 4k !!!),połączenie po kablu szeroko “reklamowanym” na tej stronie.
Kabel nie ma tu nic do rzeczy. Do nc+ może to być nawet podstawowy kabel HDMI bez certyfikatu forum hdmi. Tam nie używa się dużej ilości danych.
Tak masz rację z tym kablem, ale do 4k z nc+ już sugerowany jest kabel o większej przepustowości (infolinia, pierwsze co pyta to o kabel hdmi). Problem z kanałem jaki nadaje nc+ w 4k rozwiązałem poprzez podłączenie kabla hdmi do portu nr 1, który jest z lewej strony tv. Na portach hdmi nr 2 i 4 nie działa nc+ 4k bez fizycznego przełączenia w ustawieniach “zakresu wejścia hdmi”-oczywiście za każdym razem jak włączałem tv. Do hdmi 3 arc mam podłączone kino domowe, więc tu nie sprawdzałem. Według specyfikacji Sony wszystkie porty hdmi obsługują rozszerzony format, a czemu tak się dzieje… Czytaj więcej »
Zmienił się obraz na netflix? Znaczy na lepsze jak reklamują we właściwościach aktualizacji.