Home News Skoki narciarskie jednak wrócą do TVP? Jacek Kurski chce iść na wojnę z TVN i zmienić prawo na korzyść Telewizji Polskiej! W jaki sposób?
Skoki narciarskie jednak wrócą do TVP? Jacek Kurski chce iść na wojnę z TVN i zmienić prawo na korzyść Telewizji Polskiej! W jaki sposób?

Skoki narciarskie jednak wrócą do TVP? Jacek Kurski chce iść na wojnę z TVN i zmienić prawo na korzyść Telewizji Polskiej! W jaki sposób?

17.19K
4

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski może szykować przewrotne zmiany w ustawie medialnej. Reforma miałaby sprawić, że wyłącznie TVP byłoby odpowiednim miejscem do transmitowania skoków narciarskich! Nowelizacja byłaby ponoć umotywowana politycznie i korzystna dla partii rządzącej. Informacje w tej sprawie ujawnił na łamach “Rzeczpospolitej” Juliusz Braun. Czy skoki jednak znikną z TVN i wrócą do TVP?

Skoki narciarskie powrócą do TVP? Kurski może planować zmianę prawa i wykiwanie TVN

W sezonie 2021/2022 skoki narciarskie można oglądać w Polsce wyłącznie w TVN, Eurosport oraz online w serwisie Player. Transmisje z samych zawodów są oczywiście dostępne za darmo i można je oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej w zasięgu niemal ogólnopolskim.

Gorącym tematem ostatnich tygodni było nieprzyznanie Telewizji Polskiej przez dzierżący prawa koncern Discovery sublicencji na pokazywanie konkursów. TVP w trwającym już sezonie pokaże na żywo wyłącznie te w Zakopanem i Wiśle.

Kurski: przyszłością w najbliższych 10 latach jest telewizja naziemna. TVP promuje swój dekoder DVB-T2
TVP bez praw do transmisji z zawodów skoków narciarskich. Czy to się zmieni?

Okazuje się jednak, że sytuacja może jeszcze ulec zmianie. Discovery posiada wyłączne prawa do transmisji ze skoków do końca sezonu 2025/2026, ale wcale nie jest powiedziane, że wcześniej nie nastąpią ważne, drastyczne wręcz zmiany. Prezes TVP Jacek Kurski i przewodniczący Rady Nadzorczej publicznego nadawcy Maciej Łopiński chcą bowiem podobno przeforsować radykalne zapisy w ustawie o radiofonii i telewizji.

Rewelacje te przekazał Juliusz Braun, były prezes TVP i przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W “Rzeczpospolitej” dziennikarz napisał, że obaj wspomniani panowie życzą sobie, by po nowelizacji ustawy medialnej znalazły się w niej sprzyjające TVP przepisy. Po pierwsze, miałby się pojawić wymóg transmitowania skoków drogą naziemną w jakości HD. Obecnie w zasięgu ogólnopolskim oferuje to tylko TVP. TVN nadaje w SD, choć trwają już testy przekazu w wyższej rozdzielczości w standardzie DVB-T2. TVN jest w ten sposób dostępny również lokalnie w Warszawie. Kurski i Łopiński chcą podobno w ten sposób zdyskwalifikować prywatnego nadawcę jako gospodarza tych zawodów.

Koniec kanałów TVN w telewizji naziemnej? PiS chce zmienić ustawę o radiofonii i telewizji! Discovery może zostać zmuszone do sprzedaży
TVN miałoby utracić możliwość pokazywania skoków na swojej antenie

Po drugie, TVP miałoby też być też faworyzowane ze względu na zasięg nadawania. To już kuriozalny argument, ponieważ zasięg tej stacji w Polsce wynosi 98%, a w przypadku TVN jest to 96%. Różnica wprawdzie jest, ale jednak marginalna. Mimo to we wspomnianej ustawie miałby pojawić się zapis gwarantujący na tej podstawie obecność skoków narciarskich wyłącznie w TVP.

Braun podaje również, że takie roszady w prawie odbyłyby się z korzyścią dla Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem sprawa jest upolityczniona, a partii rządzącej przeszkadzać ma chociażby to, że po konkursie skoków widzowie mogą obejrzeć wieczorne wydanie “Faktów”. Dla Brauna potencjalne działania Kurskiego i Łopińskiego mają być politycznym policzkiem wymierzonym w TVN.

Kiedy i na jakich zasadach miałoby dojść do omawianych zmian? Tego nie wiadomo. Wydaje się, że powyższe przepisy nie miałyby już sensu po wejściu DVB-T2 do telewizji naziemnej. Od czerwca 2022 roku TVN ma już nadawać naziemnie w HD. Należy też brać pod uwagę, że póki co są to słowa jednej osoby i nie jesteśmy ich w stanie “zderzyć” z rzeczywistością.

magicLinks_2_1

Źródło: https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/skoki-narciarskie-jacek-kurski-chce-odebrac-skoki-tvn-owi-znalazl-sposob/zkgcxyh


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(17193)

2.3 3 głosy
Article Rating

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
Jarek
1 miesiąc temu

Na TVNie to się nie da oglądać tych skoków, nawet skoczkowie nie mogą tego strawić i słabo skaczą.

Bodzio
1 miesiąc temu

Noż ku…wa jego mać.
Trzeba zrobić porządek w końcu z tą je…. partią. Bo to co wyczyniają to przechodzi ludzkie pojęcie …

Last edited 1 miesiąc temu by Bodzio
Zbyszek
Zbyszek
1 miesiąc temu

Kurski to zwykła kreatura która na pewno nie będzie działać bez Jarka a jarek już się kończy i tyle w temacie .Pozdrawiam czytelników nie ciebie kurski.

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Widzowie zobaczą Fakty TVN i dowiedzą się co się na świecie dzieje. Bo Wiadomości TVP to jest tylko i wyłącznie propaganda partii rządzącej.

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x