Home News Będzie sequel Alien: Isolation? Fox zapowiada kontynuację historii córki Ripley
Będzie sequel Alien: Isolation? Fox zapowiada kontynuację historii córki Ripley

Będzie sequel Alien: Isolation? Fox zapowiada kontynuację historii córki Ripley

174
0

20th Century Fox zapowiada kontynuację historii Amandy Ripley, córki słynnej Ellen Ripley. Postać ta była główną bohaterką gry Alien: Isolation z 2014 roku. Nie wiemy tylko w jakiej dokładnie formie uświadczymy nowego rozdziału sagi Obcy. 

Już od jakiegoś czasu oficjalny profil sagi Obcy na Twitterze publikuje treści co najmniej intrygujące i trochę enigmatyczne. Niedawno pojawiły się tam dwa wpisy odnoszące się do postaci Amandy Ripley. Jak wiecie z reżyserskiej wersji drugiej części jest to córka Ellen Ripley, którą przyszło nam grać w fenomenalnym Alien: Isolation z 2014.

Twitterowy profil Obcego sugeruje, że Amanda Ripley powróci w tym roku. Nie wiemy tylko w jakiej formie. Istnieje jednak kilka konkretnych poszlak. Wiadomo, że powstaje gra Alien: Blackout tworzona przez Cold Iron Studios / FoxNext Games. Z drugiej strony twórcy Alien: Isolation od jakiegoś czasu pracowili nad taktyczną strzelaniną o niezapowiedzianym tytule. Oprócz tego nie należy zapominać o 40-leciu wydania Obcego w kinach. Z tej okazji Fox sfinansuje i wyprodukuje kilka filmików fanowskich – być może któreś z nich będą dotyczyły Amandy Ripley.

Alien: Isolation

Istotnym szczegółem komunikatów medialnych było hasło “Read. Watch. Play.”. Wskazywałoby na to, że Fox planuje wydać więcej niż jeden typ treści w jakiejś skoordynowanej kampanii. W każdym razie z tweetów wynika, że historia Amandy Ripley “zasługuje na kontynuację” i będzie opowiedziana “wkrótce”. Osobiście nie mogę się doczekać – Alien: Isolation było jedną z gier, które zrobiły w tej generacji na mnie największe wrażenie.

(174)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.