Home News Nintendo gotowe odejść od konsol domowych
Nintendo gotowe odejść od konsol domowych

Nintendo gotowe odejść od konsol domowych

300
0

Dziennik Nikkei przeprowadził ostatnio rozmowę z CEO Nintendo Shuntaro Furukawą, który wypowiadał się na temat planów firmy na przyszłość. W wywiadzie padło kilka interesujących stwierdzeń, m.in. o gotowości odejścia od konsol domowych.

Furukawa przede wszystkim podkreślił, że Nintendo nie ma fiksacji na punkcie konsol domowych jako takich. Firma przede wszystkim stara się teraz dostarczyć unikatowych treści dopasowanych pod rodzaj urządzenia jakim jest Nintendo Switch. Kluczem do strategii japońskiego giganta na przyszłość jest w słowach CEO elastyczność.

Nintendo

Furukawa wyznał także, że na dłuższą metę Nintendo jest gotowe odejść od konsol domowych, jeśli wymuszą to zmiany na rynku. Przede wszystkim koncernowi z Kraju Kwitnącej Wiśni zależy na opracowaniu strategii, która zamortyzowałaby fluktuacje na rynku. Dlatego też bardzo istotny jest rynek smartfonów, na który Furukawa ma zamiar przeznaczyć więcej środków celem zapewnienia stałych dochodów. Zdaniem CEO Nintendo pomiędzy konsolami a smartfonami zawiąże się trwała synergia.

Na razie japońska korporacja cieszy się sukcesem Nintendo Switcha i raczej nie będzie brała udziału w przepychankach między następcami Xbox One i PS4. Na pewno jednak urządzenia mobilne będą odgrywały znaczącą rolę w przyszłej generacji. Project xCloud Microsoftu, technologia streamingu, będzie pozwalać na granie na smartfonach przez sieć komórkową.

(300)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.