Samsung QLED Q6F (2018) 65Q6FNA | TEST | Najtańszy QLED LCD z systemem Tizen
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Złącza i Akcesoria
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Równomierność ekranu
- Kontrast i Czerń
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Smart Pack 2018
- Tryb Ambient – przezroczysty telewizor?
- Jakość dźwięku
- Podsumowanie i ocena
Złącza i Akcesoria
Najtańszego reprezentanta prestiżowej serii QLED pozbawiono rozwiązania “one connect”, które polega na wyprowadzeniu całej elektroniki telewizora do zewnętrznej “skrzynki” i doprowadzenia tylko jednego kabla do ekranu (sygnał + zasilanie). Oznacza to, że na tylnej ściance znajdziemy klasyczny zestaw wejść. Wychodzi on na prawą stronę ekranu, a zasilanie jest po lewej.
Pilot niestety nie jest już aluminiowy jak w wyższych modelach. Wciąż jednak zgodny z rewolucją, która nastąpiła dwa lata temu roku, kiedy to Samsung postanowił maksymalnie uprościć kontroler i zabrać z niego większość przycisków. Osobiście byłem nastawiony nieco sceptycznie do tak drastycznych zmian, aczkolwiek widziałem także ich plusy. Okazuje się, że rozwiązanie zostało ciepło przyjęte przez konsumentów, w związku z czym producent postanowił kontynuować trend prostego i eleganckiego pilota, projektując jego nową wersję.
Tak jak poprzednio, pilotem będziemy mogli kontrolować także inne urządzenia współpracujące z telewizorem, po poprawnej identyfikacji przez złącze HDMI (tą drogą wysyłane są komendy).
(129446)