Home News Idzie wielka aktualizacja PS5! Wreszcie wyczekiwana funkcja
Idzie wielka aktualizacja PS5! Wreszcie wyczekiwana funkcja

Idzie wielka aktualizacja PS5! Wreszcie wyczekiwana funkcja

14.61K
0

Sony testuje aktualizację 7.00 dla konsoli PS5. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie wsparcia dla funkcji VRR w jakości 1440p! Kiedy zmiany wejdą w życie i będzie można pobrać update?

Kolejna aktualizacja konsoli PS5! Trwają testy VRR w jakości 1440p

Następna duża aktualizacja dla PlayStation 5 będzie zawierać nowe funkcje, takie jak VRR w 1440p, funkcję bezprzewodowej aktualizacji kontrolera DualSense, a także czat głosowy Discord. Aktualnie trwają beta testy nowej wersji. Sony kontynuuje wprowadzanie obiecanych wcześniej funkcji, lecz jak na razie nie ma żadnych informacji dotyczących wsparcia 8K. Aktualizacja ma zadebiutować 8 marca 2023 roku.

fot. PlayStation Blog

Obecnie obsługa VRR na PS5 jest ograniczona do 1080p i 4K. Wkrótce jednak użytkownicy będą mogli korzystać z VRR (Variable Refresh Rate) także w rozdzielczości 1440p. Początkowo konsola nie obsługiwała tej rozdzielczości, a po wprowadzeniu jej w niedawnej aktualizacji, VRR przestawało działać. Teraz ma to zostać naprawione. Sony podsumowało zmianę w następujący sposób:

Obsługa zmiennej częstotliwości odświeżania dla rozdzielczości 1440p. Możesz teraz cieszyć się płynniejszym obrazem podczas korzystania z wyświetlacza z HDMI 2.1 zgodnego z VRR w rozdzielczości 1440p podczas grania w grę obsługującą VRR.

  • Wprowadziliśmy również kilka aktualizacji parametrów testu wyjścia 1440p konsoli PS5, umożliwiając obsługę 1440p dla szerszej gamy wyświetlaczy HDMI.
  • Aby sprawdzić, czy urządzenie HDMI jest kompatybilne, przejdź do Ustawienia > Ekran i wideo > Wyjście wideo > Przetestuj wyjście 1440p.

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1675329955


Konsole i gry – przeczytaj więcej:

(14606)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x