Home News Koniec problemów z zakupem PlayStation 5? Sony zapowiada zmianę strategii! Ceny wreszcie spadną?
Koniec problemów z zakupem PlayStation 5? Sony zapowiada zmianę strategii! Ceny wreszcie spadną?

Koniec problemów z zakupem PlayStation 5? Sony zapowiada zmianę strategii! Ceny wreszcie spadną?

18.59K
4

Wygląda na to, że napędzane chęcią bicia rekordów Sony zaleje światowy rynek konsolami PlayStation 5! Japończycy chcą przebić sprzedaż swojej pierwszej konsoli, gwałtownie zwiększając dostawy. Kiedy spodziewać się PS5 w sklepach? Czy ceny wreszcie spadną? Jak Sony zamierza to osiągnąć?

PlayStation 5: większe dostawy i spadek cen? Sony ma nowy plan na lepszą dostępność w sklepach

Pandemia koronawirusa i spowodowany nią potężny zator w łańcuchu dostaw elektroniki sprawiły, że debiut konsol nowej generacji nie odbył się z planowanym rozmachem. PlayStation 5 nawet nie zameldowało się na premierę w sklepach stacjonarnych; sprzętu brakuje tam z resztą do dziś. Jedyne, na co mogą liczyć spragnieni nowych wrażeń gracze, to polowanie na bardzo często drogie i nieopłacalne zestawy z grami i akcesoriami.

Wreszcie jednak widać światełko w tunelu! Po serii ponurych doniesień zwiastujących jeszcze większe kłopoty z dostawami, Sony zapowiedziało istotną zmianę strategii. Chcąc pobić dzierżony przez pierwsze PlayStation rekord sprzedaży, dostawy PS5 mają wkrótce zostać znacznie zwiększone. W kolejnym roku fiskalnym Japończycy chcą sprzedać aż 22,6 mln konsol, co zdecydowanie będzie wymagać zwielokrotnienia nakładu.

PS5 lada moment dostępne w Polsce? Sklepy zapowiadają dostępność i wysyłki do klientów - gdzie się spodziewać konsol?
Idą lepsze czasy? Sony szykuje się do zalania rynku konsolami!

Jeżeli plan się powiedzie, 24-letni rekord ustanowiony w 1998 roku zostanie pobity – wtedy taki właśnie wynik osiągnęła pierwsza konsola tego producenta. Mowa jednak o kolejnym roku fiskalnym, czyli o okresie 1 kwietnia 2022 – 31 marca 2023. Czy wcześniej nastąpią zmiany na lepsze? Bardzo możliwe – w końcu produkcja będzie musiała ruszyć pełną parą znacznie wcześniej, zatem większą obecność PS5 w sklepach być może odczujemy jeszcze w 2021 roku. Plan Sony na trwający okres to 14,8 mln sprzedanych konsol nowej generacji, co również ustanowiłoby rekord, bijąc wynik PS4 z drugiego roku obecności na rynku.

Wcześniejsze informacje z obozu Japończyków wskazywały, że nie ma szans na większą dostępność PS5 w sklepach w trwającym roku. Zapotrzebowanie miało być za duże, by sprostać mu produkcyjnie. Producent już jednak myśli o koniecznych do wprowadzenia rozwiązaniach, które mogą poprawić nienajlepszą sytuację. Na 2022 rok szykowana jest nowa odsłona PlayStation 5, zawierająca w sobie łatwiej dostępne komponenty i wytwarzana w taki sposób, by maksymalnie uprościć ten proces.

Koniec problemów z zakupem PlayStation 5? Sony zapowiada zmianę strategii! Ceny wreszcie spadną?Sony ma bardzo ambitne plany sprzedażowe dotyczące PlayStation 5. W konsekwencji wzrosną dostawy, spadną także ceny

Prezes Sony Interactive Entertainment Jim Ryan liczy, że dzięki pierwszym podjętym działaniom balans pomiędzy popytem a podażą będzie stopniowo przywracany już w drugiej połowie bieżącego roku. Nie możemy się już doczekać, aż w sklepach zaczną pojawiać się pudełka z konsolami. Najlepiej w nominalnych cenach.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-expects-ps5-to-break-its-annual-console-sales-record-next-fiscal-year/


Więcej na temat konsol i gier:

(18589)

1.8 5 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Pytanie brzmi czy ten uproszczony proces produkcji i łatwiej dostępne komponenty będą jakościowo podobne czy będzie to poprostu bubel.

Raf
Raf
1 miesiąc temu

Najważniejsze żeby zmusili sprzedawców do sprzedaży samej konsoli a nie w słabych zestawach – zmuszając do kupna elementów których nikt nie chce

Barthel
Barthel
1 miesiąc temu
Reply to  Raf

Ja bym kupił zestaw z ratchet clank za dobrom Cene

AntyGW
AntyGW
1 miesiąc temu

I niech wreszcie skaleprzy zostaną z tymi wykupionymi przez nich konsolami i niech się nimi udławią. Oni są jak rak na zdrowym organizmie człowieka:)

4
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x