Home News Informacje prasowe “Młoda Białoruś” – najnowszy dokument reporterów “Superwizjera” tylko w Playerze!
“Młoda Białoruś” – najnowszy dokument reporterów “Superwizjera” tylko w Playerze!

“Młoda Białoruś” – najnowszy dokument reporterów “Superwizjera” tylko w Playerze!

85
1

Na platformie Player jest już dostępny mocny dokument “Młoda Białoruś”, który zdobył nagrodę publiczności na festiwalu WATCHDOCS! Jakie wydarzenia przedstawia?

Wstrząsający dokument “Młoda Białoruś” można już oglądać online w serwisie VoD Player! Jakie tematy porusza?

Player nie tylko dobrym serialem i filmem stoi, ale też dobrym dokumentem. Wkrótce biblioteka platformy powiększy się o kolejny mocny tytuł z gatunku. Tym razem polski. „Młoda Białoruś” to wstrząsający obraz młodych ludzi, którzy po ucieczce z kraju represji szukają swojego miejsca w świecie. Film dokumentalny, który zdobył uznanie publiczności podczas tegorocznej edycji festiwalu WATCHDOCS, od 6 stycznia jest dostępny w serwisie player.pl

Już od kilku lat filmy dokumentalne stanowią integralną część oferty programowej Playera, która z tygodnia na tydzień się powiększa. Tym razem wzbogaci ją materiał przygotowany przez reporterów „Superwizjera” – „Młoda Białoruś”. Obraz miał swoją premierę miesiąc temu podczas tegorocznej edycji festiwalu WATCHDOCS, gdzie zdobył nagrodę publiczności.

Młodzi Białorusini – zmuszeni do emigracji po brutalnym zduszeniu antyrządowych protestów jesienią 2020 roku – nie poddają się. Tak jak bohater filmu, prezenter kanału NEXTA, który uciekł z kraju i próbuje odnaleźć się w nowej, polskiej rzeczywistości. Ale trudno jest żyć w rozkroku. Życie Andrieja to z jednej strony hiphop, tatuaże i imprezy, a z drugiej nostalgia, poczucie beznadziei i coraz gorsze informacje z Białorusi, które codziennie przekazuje na antenie. Czy pokolenie młodych ludzi, tak mocno doświadczonych przez traumę klęski wolnościowego zrywu i milicyjnych represji odnajdzie w sobie siłę by dalej walczyć o demokrację? Jak ich sytuację zmieni rosyjska inwazja na Ukrainę, w której ich kraj bierze udział u boku agresora?

“To film o tym, jak walczyć o wolną ojczyznę, kiedy zostało się z niej wygnanym. Przed tym dylematem stoją młodzi Białorusini, którzy znaleźli azyl w Polsce. To przejmujący zapis walki o prawdę o dyktaturze, ale też studium wejścia w dorosłe życie, szukania stabilizacji, pielęgnowania własnych pasji”
– mówi Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny “Superwizjera” oraz producent filmu.

„Młoda Białoruś” to pierwszy z reportaży redakcji „Superwizjera”, który powstał tylko dla Playera. Już wkrótce na użytkowników serwisu czekają kolejne, mocne, materiały, obok których trudno będzie przejść obojętnie.

“Mamy bardzo wiele pomysłów i tematów. W zespole Superwizjera jest wielu doświadczonych i uznanych reporterów. Bardzo często sprawy, nad którymi pracujemy wymagają dłuższej, bardziej dokumentalnej formy. Realizowanie takich projektów dla Playera to także szansa na dotarcie z dziennikarskimi treściami do szerszej publiczności, która ogląda treści w internecie”
– uzupełnia Jarosław Jabrzyk.

„Młoda Białoruś” od 6 stycznia tylko w Playerze!

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Filmy, seriale, VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(85)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Anemia
Anemia
1 rok temu

Najlepszy dokument jaki oglądałam. Kolega mi powiedział że jest na player i bardzo polecam, warto.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x