Home News Philips OLED984, flagowiec z soundbarem B&W, Dolby Vision i Atmos
Philips OLED984, flagowiec z soundbarem B&W, Dolby Vision i Atmos

Philips OLED984, flagowiec z soundbarem B&W, Dolby Vision i Atmos

2.58K
4

Właśnie dowiedzieliśmy się o najnowszym flagowcu Philips, OLED984. Telewizor ten wyposażony jest w soundbar Bowers&Wilkins, zgodny z Dolby Vision, HDR10+ oraz Atmos.

Philips OLED984 to tegoroczny flagowy model holenderskiej firmy. O jego istnieniu wiemy z dzisiejszego ogłoszenia nagród EISA 2019-2020. Sercem tego telewizora jest procesor przetwarzania obrazu P5 trzeciej generacji, a także czterordzeniowy układ SoC MediaTek. Sprzęt posiada dodatkowo 16 GB pamięci wewnętrznej.

Philips

OLED984 zapewnia obraz w każdym formacie HDR: HDR10, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision. Telewizor jest skierowany między innymi dla graczy, dzięki trybowi HDMI Auto Low Latency Mode (obsługiwanemu przez Xbox One X). Philips nie zdecydował się wprowadzić jeszcze HDMI 2.1, a zamiast tego otrzymamy 4 porty HDMI 2.0.

Od strony audio, producent kontynuuje szeroko zakrojoną współpracę z Bowers&Wilkins, z którą to firmą zaprojektował kolejny zestaw audio zintegrowany z telewizorem. Soundbar składa się z głośnika wysokotonowego (na górze konstrukcji) oraz trzech głośników głównych (kanały: lewy, środkowy i prawy) o łącznej mocy 60 W. System audio ma zapewniać dźwięk w formacie Dolby Atmos.

Nie zabrakło oczywiście systemu oświetlenia Ambilight – i to aż 4-stronnego co będzie wielkim powrotem do tego jakże interesującego rozwiązania (do tej pory standardowo Philips oferował 2- lub 3-stronne rozwiązanie) o które pytało wielu zainteresowanych tym tematem. Jakiś czas temu, Philips miał w ofercie taki telewizor jednak zaniechano tego pomysły ze względu na trudności w rozłożeniu w ten sposób diod led.


ZOBACZ TAKŻE: Nagrody dla najlepszych produktów HT Video EISA AWARDS 2019-2020


Model OLED984 będzie dostępny tylko w wariancie 65-calowym. Zostanie on oficjalnie przedstawiony na targach IFA 2019 w Berlinie.

(2583)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

  1. Atmos z czterech głośników? Super.

  2. 29 minutes ago, chmiel2k said:

    Atmos z czterech głośników? Super.

    Szczerze mówiąc, też w to powątpiewam w jaki sposób z tego skorzystamy z Atmosa, ale spoko, na razie tylko tyle co podał producent... Pewnie będzie wirtualizacja, jak zawsze. 

  3. Szczerze mówiąc, też w to powątpiewam w jaki sposób z tego skorzystamy z Atmosa, ale spoko, na razie tylko tyle co podał producent... Pewnie będzie wirtualizacja, jak zawsze. 
    Tym bardziej, że tam według tekstu są tylko 3 głośniki szerokopasmowe, czyli trzy kanały, czwarty to tylko wysokie tony. Czego to marketing nie wymyśli :)
  4. Znowu bez logo philipsa na ramce, mam nadzieję, że to przejściowa aberacja designerska i w 2020 wszystko wróci do normy. Mogli już dać te HDMI 2.1 we flagowcu chociaż.