Philips OLED+984 Bowers & Wilkins | TEST | Takiego telewizora jeszcze nie było!

Philips OLED+984 Bowers & Wilkins | TEST | Takiego telewizora jeszcze nie było!

Philips OLED+984 Bowers & Wilkins | TEST | Takiego telewizora jeszcze nie było!

23.03K
9

Za co lubimy telewizory OLED w kinie domowym?

Budowa ekranu OLED vs LCD.

Zalety wyświetlaczy organicznych wynikają przede wszystkim z faktu jak generowany jest obraz. Każdy subpiksel jest niezależnie sterowaną diodą, czyli bezpośrednim źródłem światła. Oznacza to zdolność do uzyskania prawdziwej czerni (zerowej emisji światła), czyli czegoś, co w każdym z widzów budzi podziw. Kontrast jest bowiem najważniejszym kryterium jakości. Gdy czerń jest dobra, to mówimy ogólnie, że obraz jest dobry. Drugą zaletą są znacznie lepsze kąty widzenia, przy których nie spada nasycenie, ani nie zaburza się tonalność obrazu tak jak w telewizorach LCD. Więcej o zaletach (i wadach) technologii przeczytamy w temacie: Czym jest OLED i dlaczego tak bardzo go lubimy?

Perfekcyjna czerń i kontrast w technologii OLED TV podczas oglądania filmów na OLED+984

Powidoki i wypalenia – okiem praktyka

Najczęściej poruszanym temat, o który w nieskończoność pytają użytkownicy, jest kwestia wypaleń. Tak, faktem jest, że matryca OLED ma niższą odporność na to zjawisko niż LCD, ale na przestrzeni lat na tyle jednak rozwinięto systemy kompensacji, że osobiście marginalizowałbym ten problem. Jeśli rozważamy użytkowanie telewizora przez zwyczajnego widza, który ogląda filmy, seriale, telewizję i gra po kilka godzin w weekendy to nie przejmowałbym się tym wcale.

Test Philips OLED+984 Bowers & Wilkins 2

Co roku moja firma (SkalibrujTV.pl) kalibruje kilkatysięcy telewizorów OLED różnych producentów i powidoki, w postaci wypalonych pasów, interfejsów gry, czy pasów z TVN24 to pojedyncze przypadki. Nie powiem zatem, że temat wypaleń nie istnieje, ale bez dwóch zdań na forach jest zbyt mocno spotęgowany i daje złudzenie, że jest to jakaś plaga i duże zagrożenie. W rzeczywistości są dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce, którzy korzystają ze swoich ekranów OLED i nie wiedzą nawet, że taki problem może istnieć. Nie uznaję więc tego za istotne zagadnienie chyba, że jak napisałem, ktoś jest zapalonym graczem i traktuje TV bardziej jako monitor. Potwierdzeniem może być także nasze niemałe forum (166 000 użytkowników) na którym rocznie pojawia się kilka-kilkanaście wpisów związanych z trwałością matrycy. Jest to promil w tysiącach postów, które powstają co miesiąc.

(23029)

5 1 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Pascal
Pascal
4 lat temu

Cześć, nazywam się Pascal i jestem Francuzem. Do komunikacji używam tłumacza. Gratulujemy prezentacji telewizji. kilka miesięcy temu kupiłem ten telewizor. Jestem bardzo szczęśliwy Proszę, możesz mi pomóc, bo mam pytania. Chciałbym oglądać kanały telewizyjne, ale z powodu logo obawiam się, że moja telewizja zostanie oznaczona. Proszę doradzić mi, jak poznać środki ostrożności dotyczące regulacji kontrastu, jasności i kontrastu wideo. Ogólnie używam trybu standardowego. dziękuję za twoją pomoc. serdecznie Pascalix

Majk
Majk
4 lat temu

Jak z obsługą gwarancyjną tak ważną w przypadku potrafiących się wypalić telewizorów OLED? Nadal trzeba się szarpać jak piszą na forach?

Misiek
Misiek
4 lat temu
Reply to  Majk

Bez zmian. I jeszcze Ci powiedzą, że to Twoja wina.. Mój oled padł 2 tygodnie po gwarancji (płyta) i nawet nie mam jak kupić nowej bo jest niedostępna… TV na śmieci pójdzie pewnie.

Tonito
Tonito
4 lat temu

Smieszne, ze najdrozszy OLED Philips ma tyle “malych wad” i otrzyma status Referencja! Bo ambilight, bo Bowers & Wilkins? To sa rzeczy, ktore robia High End obraz? Posiadam zeszloroczny PANASONIC 65GZ2000 i we wszystkich podstawowych parametrach dotyczacych obrazu bije tego Philipsa na glowe! I do tego jako jedyny OLED na rynku nie ma zadnego Image Retention! https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8 Jestem ciekawy, jakie “wady” znajdziecie na jego upgradowanej wersji, PANASONIC HZ2000 … Byli czasy gdy tutaj zagladalem i czytalem rzeczywiste testy z radoscia. Teraz szkoda slow. Tylko reklama, wszystko smierdzi biznesem i “testy” sa recyklowane jeden od drugiego … Czuje z tego pieniedze… Czytaj więcej »

Arczi
Arczi
4 lat temu
Reply to  Tonito

Skoro bije na głowę to rozumiem ,że jesteś w stanie w ślepym teście rozpoznać swojego.Ostatnio robili chyba w Londynie i muszę cie zmartwić Panasonic nie wygrał 😀

Tonito
Tonito
4 lat temu
Reply to  Arczi

Piszezs o tych zmanipulowanych Blind” testach? Na bialym podkladzie GZ2000 rozpoznasz nawet ty bo nie ma tak agresywnego ABL jak inne OLED-y i obraz jest jasnieszy. “Blind” Shootout HDTVtest Best Home Theatre TV PANASONIC GZ2000 Best Living Room TV PANASONIC GZ2000 Best Gaming TV LG C9 Best HDR TV LG C9 Best TV of 2019 LG C9 Roznica w punktach : LG C9 – 33.16 TV PANASONIC GZ2000 – 32.90 Nawet ludzie od PANASONIC-a obecni w tym tescie nie byli w stanie ten telewizor rozpoznac bo tak “pieczliwie” go Koper i Teoh zkalibrowali! Kasa od sponzorow jest na pierwszym miescu… Czytaj więcej »

Radek
Radek
4 lat temu

Fajny design, ale co z tego jeżeli telewizor zepsuje się zaraz po zakończeniu okresu gwarancji. W jednym siadło podswietlenie, w drugim matryca. Philips moim zdaniem to szmelc w ładnym opakowaniu.

Mecedo
Mecedo
4 lat temu

No właśnie. Jak poprawiacz płynności w stosunku do poprzednich modeli? Czy wreszcie to poprawili? Bo zgadzam się z przedmówcą, że Philips zawsze miał najgorszy poprawiacz ze wszystkich producentów, którego nie dawało się używać przy żadnych ustawieniach. Dużo artefaktów nawet przy minimalnych ustawieniach, a co gorsze, co chwilę zwolnienia i przyśpieszenia poprawiacza płynności.

Jarek
Jarek
4 lat temu

Miałem Philipsa, zmieniłem na Sony i nie żałuję. Upłynniacze obrazu w Philipsach są tak beznadziejne, że w żaden sposób nie można było tego przyzwoicie ustawić. Obraz miał efekt teatru i artefakty, albo był za mało płynny. W sony jest to tak zrobione, że płynność obrazu nie jest przesadzona w żadną stronę. Złoty środek. Nie ma też artefatków. Filozofia Sony dużo bardziej mi się podoba.

9
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x