Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!
Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!

Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!

33.36K
18

Podsumowanie i ocena

Philips OLED+934 to udany następca modelu ubiegłorocznego czyli 903. Jedną z najważniejszych zmian w kontekście użytkowym jest zastosowanie nowego procesora obsługującego system Android. Dzięki temu interfejs działa nieporównywalnie szybciej względem zeszłorocznych ekranów. Są też zmiany w jakości obrazu. Może nie ogromne, ale przypomnijmy, że matryce OLED nie ewoluują tak szybko, by co roku była różnica jak dzień do nocy. Nabywca Philips OLED+934 otrzyma jednak lepsze oddanie barw, oraz technologię HDR10+ i Dolby Vision. Fabryczna implementacja tej drugiej wprawdzie jest problematyczna na tę chwilę (giną detale w czerniach), jednak odpowiednia kalibracja jest w stanie problemy naprawić. Docelowo liczymy jednak na aktualizację oprogramowania, która problem rozwiąże. Chwali się także jednorodność matrycy egzemplarza, który dostaliśmy. Zarówno w bielach jak i ciemnych czerniach. Poprawie uległ także niesławny problem posteryzacji (bandingu) błękitnych barw. Teraz da się go zaobserwować tylko w bardzo nielicznych scenach. Średnie jasności HDR są na typowym poziomie dla OLED TV i robią wrażenie w materiałach filmowych czy grach chociaż zawsze chciałoby się więcej a wiemy, że zdarzyły się w historii testów telewizory OLED z nieco wyższymi wartościami. Uzyskane wyniki mogą też być kwestią egzemplarza.

Doskonałym wyróżnikiem testowanego telewizora OLED jest system barwnego podświetlenia Ambilight, który może śledzić zarówno treści wideo jak i audio. Nie jest on jednak tylko zabawką ale pozwala też w komfortowych warunkach dla naszego wzroku oglądać filmy i seriale nocą dzięki odpowiedniej barwie podświetlenia, którą można ustawić a nawet fachowo skalibrować dzięki odpowiednim trybom w samym telewizorze.

Na osobny akapit zasługuje system audio Bowers & Wilkins, który przeszedł kolejną ewolucję a może rewolucję? Współpraca Philipsa z brytyjską firmą nie sprowadza się tylko do przyklejenia znaczka B&W na belkę głośnikową. Dźwięk jest od podstaw projektowany przez specjalistów a w tym roku jest to dobitnie widoczne. Efekt jest tak dobry jak przy zastosowaniu niektórych najwyższej klasy soundbarów. Cieszy także wsparcie dla Dolby Atmos. Jeśli mamy odpowiednie pomieszczenie będziemy cieszyć się dźwiękiem docierającym do nas z góry. Jest to zdecydowanie jedna z najmocniejszych cech testowanego telewizora.

Wszystkie wymienione elementy składają się na telewizor, który wydaje się kompletny i zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów obrazu jak i dźwięku.

Nie wiesz jaki kabel HDMI 4K wybrać? Przeczytaj nasz test

PLUSY

  • Najlepiej brzmiące głośniki wbudowane na rynku wykonane we współpracy z Bowers & Wilkins
  • Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+
  • Kolejna generacja procesora P5 Perfect Picture Processing Engine
  • Nowoczesny wygląd, wysokiej klasy wykonanie
  • Asystent głosowy Google oraz Amazon Alexa – już niebawem (wraz z aktualizacją oprogramowania do Android O)
  • Trójstronny Ambilight – wyłączna cecha dla telewizorów marki Philips – unikalne wrażenia w grach czy filmach
  • Współpraca z oświetleniem hue firmy Philips
  • System operacyjny Android dający nieskończone możliwości multimedialne (szczególnie w rękach znawcy tematu)
  • Perfekcyjna czerń i kontrast nieosiągalna dla telewizorów LCD oraz Plazm
  • Doskonałe kąty widzenia, nie do porównania z technologią LCD
  • Rewelacyjna żywotność panelu OLED (100 000 godzin)
  • Bogate pokrycie szerokiej palety barw (99% DCI)
  • Dobrej jakości tryby fabryczne obrazu (w SDR) i bogate możliwości kalibracji
  • Matryca 120Hz rewelacyjna do sportu
  • Pełna obsługa HEVC 4K – pliki, telewizja naziemna i satelitarna
  • Wyjątkowo dobra równomierność czerni na ciemnych tłach

MINUSY

  • Nieco wyższy input lag niż u konkurencji
  • Problemy z widocznością detali w czerniach w Dolby Vision
  • Brak wsparcia dla chroma 4:4:4 (zapewne zostanie to szybko poprawione w update softu gdyż inne nowe modele nie mają tego problemu)
Dostępność Philips OLED+934
Sklep Cena (w PLN)
Media Markt 8999
RTV EURO AGD 8999

Sprzęt do testów dostarczyła firma Philips


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

(33359)

5 1 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

6
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
5 lat temu

Macieju czu możliwy jest upgrade takiego tv do hdmi 2.1 na poziomie softu tj. łatki?

Wojciech
Wojciech
5 lat temu

Praktycznie każda zaleta tego TV to też jego wada, oprócz oczywiście zalet wspólnych dla wszystkich OLEDów np nieskończony kontrast. Przeanalizujmy: 1. Soundbar. TV jest zauważalnie droższy niż konkurencja, nie stanieje też do tego samego poziomu, co udowadnia historia. Zawsze różnica w cenie będzie wynosiła co najmniej 1.5 tys zł. Za tą kwotę można kupić naprawdę porządny soundbar dowolnej firmy. 2. Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+ – jak zawsze u Philipsa skaszanione, więc to nie zaleta tylko wada 3. Procesor P5. Z niecierpliwością czekam, aż użytkownicy odkryją kolejnego babola w nim pokroju bandingu na niebie w poprzednich modelach. Znaczące jest… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
5 lat temu
Reply to  Wojciech

Wojciech – to jaki zakup proponujesz na tą chwilę?

Maciej
Maciej
5 lat temu

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego HDMI 2.1 jest takie ważne?

Fraction
Fraction
5 lat temu
Reply to  Maciej

Dla mnie ważne są earc, by wszystkie formaty dźwięku grały ładnie przez ampli i vrr, które znacznie poprawia odczucia z grania. telewizora nie zmienia się jak skarpetek, a w przyszłym roku wchodzą nowe konsole, dla których ten TV będzie przestarzały.

Maciek
Maciek
5 lat temu

Czy jakość obrazu i dźwięku jest wyraźnie lepsza niż w OLED903?
Pytanie czy warto dopłacać spora kwotę do nowego modelu (stary zapewne będzie można teraz kupić sporo taniej na wyprzedażach)

Marcin
Marcin
5 lat temu

Dlaczeczego nie ma znowu nic o tym jakie pliki czyta USB ? A jakich nie czyta ….

Mariusz
Mariusz
5 lat temu
Reply to  Marcin

Gdyż jest to android i otworzysz wszystko przy pomocy odpowiednich aplikacji

Gracz
Gracz
5 lat temu

wersjami

Gracz
Gracz
5 lat temu

LG OLED55C9/7 vs LG OLED55C9 PLA

Może orientuje się ktoś , jaka jest różnica między tymi wersjamji .
o Co Chodzi ?

Maciej
Maciej
5 lat temu
Reply to  Gracz

Dzisiaj akurat byłem w sklepie z konsolą i testowałem c9 i w moim odczuciu telewizor nie nadaje sie dla gracza. Okropnie szarpie i klatkuje przy ruchu kamery. Dużo przyjemniej wypadł philips 854 nie mówiąc o panasie 2000. Polecam iść z konsolą do sklepu. Czytanie w internetach tego nie zastąpi.

Darek
Darek
5 lat temu
Reply to  Maciej

No straszne głupoty… Akurat ja testowałem u siebie kilka telewizorów i nie w sklepie tylko dłuższy czas w domu. C9 to najlepszy tv do grania jaki widziałem i to bezsprzecznie. Po kolei. Miałem od 2 lat LG b7 i jeżeli chodzi o gry katastrofa. Szarpanie straszne przy konsolowych 30fps ( testowane wszystko na PS4 plus oraz mocnym kompie z 1080ti). Na 60fps z kompa też nie za ciekawie, duże rozmycia. Do drugiego pokoju zakupiłem kolejno kilka wersji 55 calowych. Najpierw był philips oled 803. Rozmycia straszne. Upłynniacz do konsoli w miarę ok, z kompem nie działał… nie wiem czemu. (ogólnie… Czytaj więcej »

Maciej
Maciej
5 lat temu
Reply to  Darek

Spoko. Masz lepsze doświadczenie w testowaniu. Lg zrobił na mnie złe wrażenie na konsoli przy 30 klatkach a sorry 60 klatek to żadkość. Muszę się opierać na swoim teście. Na philipsie grałem w trybie hdr gra. Znaczne przyjemniej.

Łukasz
Łukasz
5 lat temu

Brak HDMI 2.1. Podziękuje. Do widzenia.

ardi
ardi
5 lat temu
Reply to  Łukasz

Jest to spora wada jak na najnowszy model z “górnej półki”. Druga rzecz, to fakt, że nadal nie została przekroczona magiczna wartość 3GB RAM, która realnie w przypadku Androida robi potężną różnicę w szybkości działania, pamięć wewnętrzna również bez szału. Co z portem RJ-45? Nadal tylko 100M?

Maciej
Maciej
5 lat temu
Reply to  Łukasz

A to dlaczego?

sebastian
sebastian
5 lat temu

dzień dobry. Panie Macieju czy pomiary jasności hdr są faktycznie prawidłowe? a może zmieniła się procedura testowa? wyniki odbiegają dosyć znacznie od np. oleda 903; wszystkie sceny w 934 mają niższą jasność, poza sceną nr4, gdzie 934 jest jaśniejszy. Jest to o tyle dziwne, że panel w 934 miał się charakteryzować większą jasnością…

Fraction
Fraction
5 lat temu

A czy działa na tym telewizorze dźwięk ATMOS w aplikacji Netflix i czy TV jest w stanie podać to po arc do ampli?

18
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x