Home IFA 2022 Philips wprowadza nowe soundbary Fidelio i słuchawki! Szczegóły i ceny!
Philips wprowadza nowe soundbary Fidelio i słuchawki! Szczegóły i ceny!

Philips wprowadza nowe soundbary Fidelio i słuchawki! Szczegóły i ceny!

802
0

Firma Philips tuż przed startem targów IFA 2022 pokazała ma masę nowości! Podczas konferencji i specjalnych warsztatów obok premier z sektora telewizorów zapoznaliśmy się również z nowymi soundbarami Fidelio i słuchawkami. Co holenderska marka zaproponuje już za kilka tygodni? Jakie ceny?

Philips na targach IFA 2022 – nowe soundbary Fidelio i słuchawki! Premiery widzieliśmy na żywo

Podczas konferencji w Berlinie marka Philips TV & Sound przedstawiła szeroką gamę nowych modeli słuchawek, soundbarów i głośników oferujących dźwięk najwyższej jakości oraz łatwą obsługę za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Premierowe urządzenia z oferty Philips Sound to cztery nowe soundbary, wchodzący na europejski rynek wszechstronny głośnik Philips Fidelio FS1 oraz trzy modele słuchawek skierowane do określonych grup użytkowników. W tej ostatniej kategorii znajdują się słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego, zarówno w wersji sportowej, jak i dla dzieci, a także wysokiej klasy słuchawki zaprojektowane dla osób pracujących w systemie hybrydowym, które wykonują swoje obowiązki zarówno z biura, jak i z domu.

IFA 2022: Philips wprowadza nowe soundbary Fidelio i słuchawki! Nowości w szczegółach - są ceny!

Wszechstronne urządzenia Philips Fidelio

Nowa rodzina Philips Fidelio Home Sound zyskała już uznanie zarówno kinomanów, jak i melomanów, a zaledwie kilka tygodni temu model Philips Fidelio FB1 7.1.2 otrzymał dodatkowo nagrodę EISA w kategorii Integrated Soundbar 2022-2023.

W skład systemu wchodzą: soundbar Philips Fidelio FB1, subwoofer Philips Fidelio FW1 oraz głośnik satelitarny Philips Fidelio FS1. Wszystkie urządzenia charakteryzują się dźwiękiem na najwyższym poziomie, wykorzystaniem jakościowych materiałów oraz minimalistycznym i eleganckim designem. Dodatkowo sprzęty dają elastyczność w konfiguracji i rozbudowie kina domowego dzięki łatwej instalacji kolejnych urządzeń.

Philips Fidelio FB1

Prezentacja wszystkich urządzeń z linii Fidelio Home Sound miała miejsce podczas styczniowej konferencji marki Philips TV & Sound, jednak premiera modelu Philips Fidelio FS1 na europejskim rynku ma dopiero nastąpić, dlatego sierpniowe spotkanie z mediami było dobrą okazją, aby przypomnieć specyfikację produktu.

W smukłej i kompaktowej obudowie Philips Fidelio FS1 znajdziemy głośnik wysokotonowy 1″, skierowany ku górze głośnik 2,5″ oraz głośnik niskotonowy 3,5″ z dwiema pasywnymi membranami. Wykończenie z wykorzystaniem skóry Muirhead i metalu wpisuje się w estetykę urządzeń premium. Dodatkowo głośnik posiada podświetlenie LED, które można zsynchronizować z systemem Ambilight w telewizorach Philips, aby wypełnić tym efektem cały pokój.

Cechą wyróżniającą jest możliwość używania Philips Fidelio FS1 jako głośnika trójdrożnego, zarówno pojedynczo, jak i w wersji stereo po sparowaniu z drugim urządzeniem. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki zastosowaniu osobnego głośnika wysoko-, średnio- oraz niskotonowego. Philips Fidelio FS1 posiada także funkcję automatycznego przełączania w tryb dwudrożny z dedykowanym przetwornikiem Dolby Atmos podczas użytkowania jako głośnik satelitarny kina domowego.

Philips Fidelio FS1; fot. Philips

Głośnik Philips Fidelio FS1 może służyć jako rozszerzenie prawego i lewego kanału po sparowaniu z kompatybilnym telewizorem, który w takim układzie będzie odtwarzać kanał centralny. Dzięki takiemu zestawieniu otrzymujemy wyraźne dialogi i znakomicie odwzorowaną scenę dźwiękową.

Platforma AV od Philips Fidelio, która jest oparta o technologię DTS Play-Fi, oferuje wiele możliwości konfiguracji soundbara FB1, subwoofera FW1 i głośnika FS1, łącznie z uzyskaniem pełnowymiarowego kina domowego 7.2.4 z wysoką jakością dźwięku 24 bit/192 kHz. Dodatkowo platforma automatycznie wykrywa podłączane elementy systemu, optymalizuje ich działanie i pozwala na łatwe sterowanie nimi poprzez intuicyjną aplikację Philips Sound.

Głośnik Philips Fidelio FS1 pojawi się na rynku pod koniec roku 2022 w cenie 1399 zł.

IFA 2022: Philips wprowadza nowe soundbary Fidelio i słuchawki! Nowości w szczegółach - są ceny!

Soundbar na wszelkie okazje

Marka Philips Sound rozszerza gamę swoich soundbarów o cztery nowe modele, które zaprojektowano z myślą o użytkownikach ze zróżnicowanymi oczekiwaniami i budżetem. Dzięki znakomitym parametrom i dużej mocy nowe urządzenia pozwolą cieszyć się pełniejszym dźwiękiem podczas seansów i grania w gry.

Wszystkie prezentowane modele są dwuelementowe z bezprzewodowym subwooferem, posiadają opcję montażu na ścianie i po raz pierwszy zostały wyposażone w boczne głośniki wysokotonowe dla lewego i prawego kanału. Trzy soundbary z nowej gamy obsługują standard Dolby Atmos, oferują HDMI eARC 4K oraz odtwarzają wyodrębniony kanał centralny, dzięki czemu dialogi są bardzo czyste, a scena dźwiękowa niezwykle szeroka.

Philips B8907; fot. Philips

Philips B8907 o imponującej mocy 720 W to najbardziej zaawansowany model w nowej gamie. Dla prawdziwie kinowego i przestrzennego dźwięku model wyposażono w dedykowane przetworniki Dolby Atmos, natomiast dzięki technologii DTS Play-Fi do urządzenia podłączymy kompatybilne tylne głośniki satelitarne, które rozszerzą dźwięk z trybu 3.1.2 do pełnego standardu 5.1.2.

Soundbar Philips B8507 to doskonałe uzupełnienie telewizorów Philips z serii The One, ponieważ podobnie jak one oferuje wszystkie niezbędne funkcje w przystępnej cenie. Model o mocy 600 W oferuje wyjątkową jakość dźwięku, wspiera standard Dolby Atmos i technologię DTS Play-Fi.

Soundbar Philips B8507

Kolejny model Philips B7807 o mocy 620 W z bezprzewodowym subwooferem 8″ zapewnia dźwięk w standardzie 3.1. Soundbar posiada głośnik dla kanału centralnego, boczne głośniki wysokotonowe, wspiera standard Dolby Atmos i może być obsługiwany poprzez funkcję Philips Easylink.

Ostatnim modelem w nowej gamie jest Philips B7207 oferujący maksymalną moc wyjściową 520 W i dźwięk w systemie 2.1. Urządzenie posiada boczne głośniki wysokotonowe, obsługuje standard Dolby Digital i posiada złącze HDMI ARC, dzięki czemu soundbar stanowi świetny wybór dla osób chcących niewielkim kosztem znacząco poprawić jakość dźwięku generowanego z telewizora.

Nowa gama soundbarów będzie dostępna w sprzedaży pod koniec 2022 r. w następujących cenach:

  • Philips B8907 – 2799 zł
  • Philips B8507 – 2199 zł
  • Philips B7807 – 1999 zł
  • Philips B7207 – 1099 zł
Philips B8507; fot. Philips

Nowe słuchawki dla sportowców

Philips Sound wprowadza również kolejny model bezprzewodowych słuchawek sportowych z przewodnictwem kostnym. Zauszne słuchawki Philips A7607 powstały we współpracy z czołową międzynarodową drużyną kolarską i łyżwiarską Team Jumbo Visma, a cenne wskazówki sportowców wykorzystano na etapie projektowania nowego modelu.

Philips A7607 to pierwszy otwarty model słuchawek w ofercie marki, który posiada wbudowany mikrofon wykorzystujący przewodnictwo kostne, dzięki czemu irytujące odgłosy wiatru i dźwięki z otoczenia są wyeliminowane podczas rozmów, zapewniając czysty odbiór w niemal każdych warunkach.

fot. Philips

Słuchawki są odporne na kurz i wodę (stopień ochrony IP66), na jednym ładowaniu działają przez 9 godzin, a zaledwie 15-minutowe podładowanie poprzez odporny na wilgoć port magnetyczny pozwala cieszyć się dodatkową godziną muzyki.

Dzięki otwartej konstrukcji słuchawki pozwalają słyszeć najbliższe dźwięki, podnosząc bezpieczeństwo osób uprawiających sport w ruchliwym otoczeniu. Podobną funkcję spełniają czerwone światełka LED zamontowane na pałąku na karku, które zwiększają widoczność użytkowników po zmroku.

Słuchawki Philips A7607 będą dostępne na rynku od listopada 2022 r. w cenie 999 zł.

Przewodnictwo kostne dla dzieci

W ofercie Philips Sound pojawiają się również otwarte zauszne słuchawki z przewodnictwem kostnym przeznaczone dla dzieci. Model Philips K4607 pomaga chronić wrażliwy słuch najmłodszych użytkowników przed szkodliwym działaniem głośnej muzyki, a jednocześnie pozwala słyszeć dźwięki w najbliższym otoczeniu. Wbudowany mikrofon sprawdzi się idealnie w przypadku konieczności uczestniczenia w nauczaniu zdalnym.

Philips A4607; fot. Philips

Słuchawki korzystają ze standardu Bluetooth 5.2, który oprócz znakomitej jakości dźwięku zapewnia także długi, bo ponad pięciogodzinny czas pracy. Philips K4607 posiadają regulowany pałąk, który nie tylko zapewnia dobre przyleganie słuchawek do głowy, ale także zapobiega ich zgubieniu podczas zabawy. O bezpieczeństwo słuchu najmłodszych użytkowników dba również funkcja ograniczenia głośności, natomiast pełną zdalną kontrolę nad słuchawkami daje aplikacja umożliwiająca sprawdzenie, w jaki sposób dziecko korzysta z urządzenia.

Słuchawki Philips K4607 będą dostępne na rynku od listopada 2022 r. w cenie 229 zł.

Praca i relaks w wydaniu hybrydowym

Słuchawki Philips H8507 powstały z myślą o tych, którzy przywykli już do hybrydowego wykonywania obowiązków z biura oraz z domu i poszukują produktu, który zapewni komfort podczas pracy, a jednocześnie będzie oferować znakomite brzmienie podczas słuchania muzyki.

Ciepły, szczegółowy i czysty dźwięk ze specjalnie zaprojektowanych 40-milimetrowych przetworników oraz redukcja szumów Noise Canceling Pro jest atutem zarówno podczas rozmów, jak i słuchania muzyki czy oglądania filmów. Model wyposażono w odłączany mikrofon, który zapewnia wyraźny odbiór w czasie połączenia.

Philips H8507; fot. Philips

W zestawie znajdziemy adapter Bluetooth, który pozwala na jednoczesne sparowanie słuchawek z komputerem i smartfonem, dzięki czemu nie ma konieczności każdorazowego przełączania się między dwoma urządzeniami, żeby posłuchać muzyki lub odebrać rozmowę.

Model Philips H8507 zapewnia 55 godzin pracy, a czerwona dioda sygnalizuje domownikom i współpracownikom, że użytkownik prowadzi właśnie rozmowę.

Słuchawki Philips H8507 będą dostępne na rynku od listopad 2022 r. w cenie 1149 zł.

Źródła: Philips, własne

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Philips:

(802)

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x