Home News Nintendo Switch Lite – tańsza konsola do gry przenośnej
Nintendo Switch Lite – tańsza konsola do gry przenośnej

Nintendo Switch Lite – tańsza konsola do gry przenośnej

209
2

Po wielu spekulacjach i przeciekach, Nintendo Switch Lite wreszcie stał się faktem. Producent ogłosił nową wersję swojej konsoli, która będzie przeznaczona wyłącznie do przenośnej rozgrywki.

Nintendo Switch Lite to sprzęt wyłącznie skonstruowany jako mobilna konsolka. Może to przypaść do gustu osobom preferujących taki rodzaj rozgrywki. Ponadto taka taktyka może również przygarnąć do siebie posiadaczy 3DS-a, który jest już dość wiekowym sprzętem i nie będzie wspierany wiecznie.

Nintendo Switch Lite

Switch Lite ma kosztować 199 dolarów, a więc 100 dol. mniej od oryginalnego modelu. Oprócz tego nowa wersja konsoli Nintendo odznacza się znacznie mniejszymi gabarytami i wagą (nie ma już podpórki). Pomniejszono jej również przekątną ekranu z 6,2” do 5,5”. Powinniśmy także móc liczyć na niewielkie wydłużenie czasu pracy baterii. Jest też kilka kompromisów konstrukcyjnych – nie będziemy mogli odczepić joy-conów i podzielić się nimi z drugim graczem (należy zakupić je osobno). Ponadto nie znajdziemy tutaj także ulepszonego systemu wibracji, czujnika światła otoczenia, ani sensorów na podczerwień do gier ruchowych (żyroskopy pozostały).


ZOBACZ TAKŻE: Rok 2018 w grach | PODSUMOWANIE | Xbox One, PS4, Switch


Nintendo Switch Lite wejdzie do sprzedaży 20 września, wraz z premierą remake’u The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Źródło: The Verge

(209)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. Cena w Polsce 999.Ważna jest tu zasada?.Najważniejsze są gry ,a nie sprzęt.Do sprzętów Nintendo wraca się po ''5-10-15''latach i gra się super.

  2. Cena jak zwykle kosmiczna patrząc na bebechy. No już mogli dać te 700 max za tak starą specyfikację : /