Home News 25% ankietowanych uważa, że Netflix jest za drogi
25% ankietowanych uważa, że Netflix jest za drogi

25% ankietowanych uważa, że Netflix jest za drogi

1.37K
6

Najnowszy sondaż KilltheCableBill wykazał, że spory odsetek osób uważa, że usługi firmy Netflix stały się dla nich zbyt drogie.

Firma KilltheCableBill przebadała 1004 ankietowanych z USA, zadając im pytanie: “co sądzisz o obecnej cenie, jaką płacisz za Netflixa?”. 14,3% badanych uznało, że Netflix oferuje świetną zawartość w ramach swojej ceny. Natomiast 61,4% jest zdania, że cena Netflixa jest “rozsądna”. Z kolei 24,3% udzieliło odpowiedzi, że platforma VOD jest dla nich “zbyt droga”.

Netflix

Wyniki te w szerszym kontekście mogą znaczyć, że przy najbliższej okazji, ¼ abonentów Netflixa mogłaby z niego zrezygnować. Albo skorzystać w przyszłości z tańszego planu, który będzie zawierał reklamy, o którym mocno się spekuluje.

Z danych firmy analitycznej Statista wynika, że w pierwszym kwartale 2019 w samych Stanach Zjednoczonych Netflix miał 60,23 miliona abonentów. 24,23% z tej liczby to potencjalnie 15 mln konsumentów, którzy nie są zadowoleni z ceny usługi.

Dla historycznej perspektywy warto przypomnieć, że Netflix zaczynał w 2007 z jednym abonamentem w cenie 8 dolarów. Siedem lat później firma wprowadziła dwa dodatkowe plany – z Podstawowym w niezmienionej cenie, Standard za 9 dol. oraz Premium za 12 dol. W 2015 abonament Standard podrożał do 10 dolarów, a dwa lata później o kolejnego dolara. Cena planu Premium zarazem wzrosła do 14 dolarów. W obecnym roku ceny na USA wynoszą: 9 dol. za plan Podstawowy, 13 dol. za Standard i 16 dol. za abonament Premium.

Netflix jest w dużym stopniu zadłużony (ponad 10 mld dolarów długu) i za wszelką cenę chce zabezpieczyć się na przyszłość przed nadchodzącym rywalami, między innymi Disney+, WarnerMedia z HBO Max oraz UBCUniversal. Rosnące koszty inwestycji są amortyzowane przez drobne, ale systematyczne podwyżki abonamentu.


ZOBACZ TAKŻE: Netflix otworzy polskie biuro? Firma rekrutuje


Pytanie tylko, kiedy Netflix przekroczy granice rozsądku dla masowego odbiorcy?

Źródło: Advanced Television

(1366)

tags:
Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

6
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o