Home News 25% ankietowanych uważa, że Netflix jest za drogi
25% ankietowanych uważa, że Netflix jest za drogi

25% ankietowanych uważa, że Netflix jest za drogi

1.33K
6

Najnowszy sondaż KilltheCableBill wykazał, że spory odsetek osób uważa, że usługi firmy Netflix stały się dla nich zbyt drogie.

Firma KilltheCableBill przebadała 1004 ankietowanych z USA, zadając im pytanie: “co sądzisz o obecnej cenie, jaką płacisz za Netflixa?”. 14,3% badanych uznało, że Netflix oferuje świetną zawartość w ramach swojej ceny. Natomiast 61,4% jest zdania, że cena Netflixa jest “rozsądna”. Z kolei 24,3% udzieliło odpowiedzi, że platforma VOD jest dla nich “zbyt droga”.

Netflix

Wyniki te w szerszym kontekście mogą znaczyć, że przy najbliższej okazji, ¼ abonentów Netflixa mogłaby z niego zrezygnować. Albo skorzystać w przyszłości z tańszego planu, który będzie zawierał reklamy, o którym mocno się spekuluje.

Z danych firmy analitycznej Statista wynika, że w pierwszym kwartale 2019 w samych Stanach Zjednoczonych Netflix miał 60,23 miliona abonentów. 24,23% z tej liczby to potencjalnie 15 mln konsumentów, którzy nie są zadowoleni z ceny usługi.

Dla historycznej perspektywy warto przypomnieć, że Netflix zaczynał w 2007 z jednym abonamentem w cenie 8 dolarów. Siedem lat później firma wprowadziła dwa dodatkowe plany – z Podstawowym w niezmienionej cenie, Standard za 9 dol. oraz Premium za 12 dol. W 2015 abonament Standard podrożał do 10 dolarów, a dwa lata później o kolejnego dolara. Cena planu Premium zarazem wzrosła do 14 dolarów. W obecnym roku ceny na USA wynoszą: 9 dol. za plan Podstawowy, 13 dol. za Standard i 16 dol. za abonament Premium.

Netflix jest w dużym stopniu zadłużony (ponad 10 mld dolarów długu) i za wszelką cenę chce zabezpieczyć się na przyszłość przed nadchodzącym rywalami, między innymi Disney+, WarnerMedia z HBO Max oraz UBCUniversal. Rosnące koszty inwestycji są amortyzowane przez drobne, ale systematyczne podwyżki abonamentu.


ZOBACZ TAKŻE: Netflix otworzy polskie biuro? Firma rekrutuje


Pytanie tylko, kiedy Netflix przekroczy granice rozsądku dla masowego odbiorcy?

Źródło: Advanced Television

(1333)

tags:
Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(6)

 1. Móim zdaniem jest za drogi, do tego co oferuje.

 2. ale można dzielić z rodziną (lub znajomymi) i wtedy jest już akceptowalnie lub wręcz tanio

 3. Mówimy o pojedynczym kliencie a nie o kombinacjach rodzinnych.

  Mogę sobie ściągnąć z neta i będę miał super tanio, free.

   

  Ale nie o tym mowa, jak zakombinować, tylko o oficjalnej cenie dla klienta.

   

 4. Przed chwilą, raf7705 napisał:

  Ale nie o tym mowa, jak zakombinować, tylko o oficjalnej cenie dla klienta.

  no to proponuje sam netfix - nie mają problemu że kilka osób się zrzuca bo każda potrzebuje jeden (lub dwa) sloty UHD a nie cztery

   

 5. W Polsce jest mniej jełopów niż w USA i potrafimy się dogadać. Nigdy bym nie zapłacił 52 zł za ich ofertę, jednak podzielona na "rodzinę" jest już bardzo atrakcyjna. Co ciekawe, gdy pytam "rodzinę" czy płaciliby 52 gdyby przyszła taką konieczność, to wszyscy odpowiadają, że nie. Zatem myślę, że z marketingowego punktu widzenia bardziej by się im opłacało zrobić ceny od 1 urządzenia na poziomie 15zł niż tracić wielu potencjalnych klientów, którzy nie potrafią się dogadać.

 6. banda buraków cebulaków.....w cenie 2 biletow do kina macie setki godzin filmow i seriali.....