Home News Tak taniego telewizora z wielkim ekranem 4K 86 cali jeszcze nie było – szok! Nowość będzie hitem
Tak taniego telewizora z wielkim ekranem 4K 86 cali jeszcze nie było – szok! Nowość będzie hitem

Tak taniego telewizora z wielkim ekranem 4K 86 cali jeszcze nie było – szok! Nowość będzie hitem

230
0

Telewizory z bardzo dużymi ekranami są coraz tańsze, ale o takiej kwocie jeszcze nie było mowy. Firma Vizio oferuje potężny ekran 4K o przekątnej 86 cali za mniej niż 4 tysiące złotych! Czy takie niedrogie giganty wkrótce pojawią się w Polsce?

Nowy telewizor 4K 86 cali od Vizio kosztuje mniej niż 4 tysiące złotych! Zapowiedź cenowej rewolucji?

Vizio zdecydowało się na obniżenie cen swoich dużych telewizorów LCD poprzez wprowadzenie 29 kwietnia 86-calowego telewizora 4K LCD, który będzie kosztować tylko 999 dolarów, czyli około 3 980 złotych. Telewizor ma mieć odświeżanie 60Hz z możliwością włączenia trybu 120Hz w rozdzielczości 1080p.

W tym roku amerykański producent telewizorów, Vizio, przeprowadza gruntowną zmianę w swojej ofercie poprzez połączenie popularnych serii M i P w jedną gamę. Szczegóły tej strategii dopiero zostaną ujawnione, ale zapowiada się większa liczba modeli telewizorów w klasie podstawowej i średniej.

fot. Vizio

Vizio potwierdziło, że wprowadzi na rynek nowy model telewizora w niższej klasie, który będzie miał 86-calowy ekran 4K LCD, prawdopodobnie z panelem IPS LCD. Chociaż szczegóły są ograniczone, to wiadomo, że telewizor będzie posiadał tryb 120Hz w rozdzielczości 1080p, dedykowany dla graczy. Tryb 4K będzie działał przy odświeżaniu 60Hz. Producent zapewnił także obsługę technologii HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision, jednak ze względu na brak prawdziwego systemu lokalnego wygaszania, jakość obrazu HDR może być ograniczona.

Dodatkowo, Vizio poinformowało, że telewizor będzie kompatybilny z WiFi 6 oraz będzie wspierał dźwięk w formacie DTS:X. Aplikacje do streamingu będą dostępne, ale istnieje także możliwość wyświetlania reklam, szczególnie jeśli planowane przejęcie Vizio przez Walmart zostanie zrealizowane.

Niemniej jednak, najbardziej zauważalną cechą nowego telewizora Vizio jest jego cena. Model 86-calowy z ekranem 4K LCD będzie dostępny od 29 kwietnia w USA za 999 USD. Pomimo pewnych ograniczeń technicznych, może to stworzyć dodatkową konkurencję w segmencie dużych telewizorów. W Polsce, niestety, telewizor nie będzie dostępny, ale ten ruch może wpłynąć na dalsze obniżki cen dużych modeli na rynku.

Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1711713365


Telewizory – przeczytaj więcej:

(230)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x