Home News Kolejne kilka miesięcy bez PS5 w sklepach. AMD ujawnia, że dostępność kluczowych komponentów jest krytycznie niska
Kolejne kilka miesięcy bez PS5 w sklepach. AMD ujawnia, że dostępność kluczowych komponentów jest krytycznie niska

Kolejne kilka miesięcy bez PS5 w sklepach. AMD ujawnia, że dostępność kluczowych komponentów jest krytycznie niska

2.95K
1

Ustami prezes Dr. Lisy Su firma AMD potwierdziła rosnące obawy graczy polujących na konsole nowej generacji, szczególnie PS5. Oparta na podzespołach Amerykanów maszyna Sony, a także Xbox Series X, mogą jeszcze długo nie pojawić się w regularnej sprzedaży. Wszystko przez ciągnący się niedobór kluczowych podzespołów.

PS5 jeszcze długo niedostępne? AMD potwierdza obawy, problemy dotkną też Xboxa

Przy okazji ogłoszenia wyników finansowych, AMD zafundowało zimnych prysznic wszystkim, którzy wciąż bezskutecznie polują na konsole nowej generacji: Xbox Series X i przede wszystkim PS5. Konsolę Microsoftu można jeszcze bez większych problemów zlokalizować i zakupić, natomiast maszyna Sony staje się już powoli świętym Graalem branży. Tymczasem amerykański producent kluczowych układów stosowanych w nowych konsolach ogłosił, że problemy z ich dostępnością wpłyną bezpośrednio na sytuację PS5 i XSX w sklepach.

Kolejne kilka miesięcy bez PS5 w sklepach. AMD ujawnia, że braki kluczowych komponentów są krytyczne
Dr Lisa Su nie uspokoiła graczy w temacie dostępności PS5 i XSX

Jaka jest zatem prognoza AMD? Na szerszą dostępność konsol nowej generacji w sklepach przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać do jesieni 2021 roku, wcześniej zaś – wzorem tego, co dzieje się obecnie z PS5 – ich obecność będzie bardzo sporadyczna, ograniczona wręcz do pojedynczych sztuk lub zestawów co kilka dni. AMD dopiero w okresie letnim ma pozbyć się kłopotów z zaopatrzeniem, a następnie poszczególni producenci kupujący poszczególne jednostki u Amerykanów zaczną uzupełniać braki na rynku.

To jednak wcale nie musi oznaczać, że we wrześniu będziemy mogli żwawo ruszyć do najbliższego elektromarketu i zdjąć PS5 czy Xboxa Series X z wypełnionej po brzegi półki. W ostatnich miesiącach dopiero zacznie się nadrabianie zaległości, więc o nasyceniu rynku raczej nie będzie mowy. Mimo wszystko jednak nie powinniśmy już wtedy mieć do czynienia z tak absurdalnymi sytuacjami jak obecnie, kiedy sklepy co kilka dni wrzucają do oferty pojedyncze zestawy konsol z grami, akcesoriami czy telewizorami.

Macie już swój egzemplarz którejś z konsol 9. generacji? A może udało Wam się zdobyć obie?

PS5 lada moment dostępne w Polsce? Sklepy zapowiadają dostępność i wysyłki do klientów - gdzie się spodziewać konsol?

Źródło: https://www.ign.com/articles/amd-expects-ps5-xbox-and-pc-chip-shortages-through-first-half-of-2021


Więcej na temat konsol i gier:

(2949)

0 0 głos
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
tomkeldor
tomkeldor
2 miesięcy temu

Mam nowe PlayStation i nie miałem świadomości, że będę w takim nielicznym gronie osób je posiadających. Udało mi się kupić w dni premiery w MediaExpert jeszcze za standardową cenę i otrzymać jeszcze w listopadzie. W momencie ujawnienia w czerwcu planowałem zrobić preorder ale zaskoczył mnie niezapowiedziany z wyprzedzeniem start preorderów we wrześniu jak jeszcze kupno nie było kwestią minut tyko dób. Teraz czekam niecierpliwie na zapowiedź nowego PS VR żeby oby móc potańczyć w Just Dance normalnie przed kamerą jak w PS4.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x