Home News Telewizja naziemna: nowy multipleks i kanały w Warszawie? Te stacje mogą rozpocząć nadawanie!
Telewizja naziemna: nowy multipleks i kanały w Warszawie? Te stacje mogą rozpocząć nadawanie!

Telewizja naziemna: nowy multipleks i kanały w Warszawie? Te stacje mogą rozpocząć nadawanie!

2.81K
0

Naziemna telewizja cyfrowa: w Warszawie ostatecznie jednak może ruszyć multipleks DVB-T2 MUX-MWE! Tym samym w stolicy Polski mogą się pojawić za darmo nowe kanały. Ten multipleks działa już w Katowicach i Szczecinie. Jakie kanały można tam odbierać i oglądać?

Telewizja naziemna – w Warszawie jednak ruszy MUX-MWE? Jakie kanały będzie tam można odbierać?

MUX-MWE to przestrzeń, która nadawała w Szczecinie i Katowicach od marca do czerwca 2022 roku. Grupa MWE oferowała na tym multipleksie kilka kanałów w nowym standardzie DVB-T2 / HEVC, który obowiązuje już powszechnie w telewizji naziemnej. Po transformacji Urząd Komunikacji Elektronicznej zastanawiał się, czy testowe MUX-y powinny powrócić. Ostatecznie zdecydowano, że poszczególni nadawcy mogą się na to zdecydować i taką drogą poszła Grupa MWE. MUX-MWE ruszył później ponownie w Katowicach i Szczecinie. Planowane było włączenie tego multipleksu w jeszcze jednym mieście: Warszawie. W pewnym momencie z kilku powodów sprawa nieco ucichła, ale właśnie pojawiły się nowe wieści!

Odbiorcy telewizji naziemnej w dużym polskim mieście stracili sygnał! Kanały zniknęły - gdzie?

Jak przekazał serwisowi Wirtualnemedia.pl szef Grup MWE Michał Winnicki, pomysł uruchomienia MUX-MWE w stolicy Polski powrócił. Nadawca maj już ponoć wybrany obiekt nadawczy, trwa oczekiwanie na uzyskanie wolnej częstotliwości od UKE. To na razie wszystkie szczegóły, ale niewątpliwie odbiorcy telewizji naziemnej w Warszawie mogą się szykować na odbiór nowych kanałów! Co może tam rozpocząć nadawanie?

Na uruchomionym ponownie w Katowicach i Szczecinie MUX-MWE można obecnie oglądać następujące kanały:

  • Filmax (jakość HD), Junior Music, Nuta Gold, Power TV (jakość HD), TVC (jakość HD), Xtreme TV, EWTN Polska

Nie jest oczywiście powiedziane, że taki sam zestaw stacji pojawi się również w Warszawie, ale niewątpliwie przynajmniej część z nich trafi do przekazu. Czekamy na kolejne informacje.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-multipleks-eksperymentalny-warszawa-lista-kanalow-grupa-mwe-michal-winnicki


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(2805)

2 1 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x