Home News Granie w chmurze na konsoli? To już możliwe! Jak włączać gry w jakości z Xbox Series X na Xbox One?
Granie w chmurze na konsoli? To już możliwe! Jak włączać gry w jakości z Xbox Series X na Xbox One?

Granie w chmurze na konsoli? To już możliwe! Jak włączać gry w jakości z Xbox Series X na Xbox One?

649
0

Po miesiącach testów wreszcie jest – gry w chmurze można już włączać na konsoli Xbox One, a także Xbox Series X i S! Microsoft zwiększył wydajność serwerów, a to oznacza, że w next-genowe tytuły da się grać nawet na starszych, słabszych konsolach! Kto może korzystać z Cloud Gaming na tych urządzeniach? Jakie produkcje są dostępne?

Cloud Gaming działa w Game Pass na konsolach Xbox One oraz Series X i S! Jak grać w chmurze?

Usługa Xbox Cloud Gaming w błyskawicznym tempie zawładnęła większością platform, na których da się grać w gry. Serwis, który zadebiutował zaledwie nieco ponad dwa lata temu na bardzo wąskiej gamie urządzeń mobilnych, teraz osiągnął jeden z ostatnich etapów ekspansji – trafił na same konsole “zielonych”. O testach informowano już kilka miesięcy temu, ale termin udostępnienia gamingu w chmurze dla konsol i tak jest sporym zaskoczeniem – pierwotnie miało to bowiem nastąpić w grudniu 2021 roku.

Z możliwości zapewnianych przez Cloud Gaming można już korzystać na konsolach Xbox One oraz Series X i S. Dotyczy to oczywiście wyłącznie subskrybentów Xbox Game Pass, bo gry udostępniane w chmurze pochodzą właśnie z katalogu tej usługi. Nową funkcję w wersji beta mogą sprawdzać gracze z Europy (w tym Polski), Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Azji i Australii. Co ciekawe, Microsoft zastrzegł, że Cloud Gaming na konsolach nie został jeszcze udostępniony kompletowi graczy – “rollout” ma potrwać łącznie kilka tygodni.

Granie w chmurze na Xboxach obejmuje już na samym początku ponad 100 gier. Póki co jakość rozgrywki będzie jeszcze pozostawiać nieco do życzenia. Wprawdzie na starszych konsolach Xbox One da się włączyć najnowsze gry dedykowane nowej generacji, a moc zapewniana poprzez chmurę odpowiada tej posiadanej przez konsolę Series X, to jednak przesył jest ograniczony do rozdzielczości 1080p w SDR i 60 fps. By grać w 4K HDR w 120 fps, konieczne jest tradycyjne pobranie wybranego tytułu na dysk.

W katalogu Xbox Game Pass na konsolach pojawiła się już dedykowana grom w chmurze kategoria!

W jakie tytuły nowej generacji można grać na Xbox One? Na liście mamy na przykład polskie “The Medium” (nasza recenzja), “The Riftbreaker” czy “Recompile”. Microsoft zapewnił, że katalog Cloud Gaming będzie rósł z czasem. Dla wielu graczy możliwość zabawy w chmurze z pewnością będzie dużą ulgą z uwagi na oszczędność przestrzeni dyskowej.

Usługa Xbox Cloud Gaming wkrótce ma pojawić się także w formie aplikacji na telewizory z systemami Smart TV.

magicLinks_2_1

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/11/17/xbox-cloud-gaming-launches-on-console/, własne


Więcej na temat konsol i gier:

(649)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x