Skocz do zawartości
paw

nradioHD

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj piszemy o NradiuHD 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='74647' date='19.12.2007, 00:51 ']Tutaj piszemy o NradiuHD 5.1[/quote]

Teraz leci do poduszki - jest przekrojowo, troche jazzowo, troche balladowo, sporo rocka czy rock&rolla (tez klasyki - sa Beatelsi, Genesis np...) jest mocne granie (NiN) ot, dla kazdego cos milego. Z ciekawosci zrobilem porownanie (uwaga audiofile purysci moga dalej nie czytac :D) czyli zapuscilem nagranie NiN z CD (jakosc wydania wysoka - edycja kolekcjonerska) i porowanalem sobie to z puszczanym parokrotnie NiN-em na N-ce. Oczywiscie ustawilem sobie dodatkowo na ampli Neo6 przy plycie CD (najpierw stereo, potem dzwiek wielokanalowy w "wirtualnym" formacie) i to radyjko naprawde daje rade - wreszcie mam jakosc, ktora moge miec w warunkach domowych normalnie jedynie via dobre jakosciowo wydanie CD z dodatkowo o wiele przyjemniejszym dzwiekiem wielokanalowym (w HD radio) niz taki Neo6 for music. Fajno!

ps. Wszelkie dzwieki via radio, stacje muzyczne, n(et)radyjko nazwijmy je... SD po prostu NIE UMYWAJA sie do HDradia.

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio jest rewela (chodzi o rozłożenie 5.1) . Miałem okazję już testować radio wcześniej i żałowałem, że nie mogłem nic napisać. Teraz widać jak można nadać muzykę satelitarnie. Jak się chce to można :D Dla tej opcji warto wysilić się i doczepić kable Ethernet do boksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A byli tacy co psy wieszali na n za brak radia. Teraz inne platformy mogą się uczyć jak się to robi, brawo.
Z drugiej strony trochę szkoda że nie dostaliśmy do razu gotowego produktu, mam na myśli przede wszystkim soft do boxów, tylko tak wyczekujemy kolejnych konferencji, kolejnych aktualizacji. Rozumiem że decydują tu względy biznesowe, ale koszmar z listą kanałów i brakiem możliwości samodzielnego ich dodawania mnie naprawdę irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='74680' date='19.12.2007, 00:24 ']Radio jest rewela (chodzi o rozłożenie 5.1) . Miałem okazję już testować radio wcześniej i żałowałem, że nie mogłem nic napisać. Teraz widać jak można nadać muzykę satelitarnie. Jak się chce to można :( Dla tej opcji warto wysilić się i doczepić kable Ethernet do boksa.[/quote]

No rewelacja!!!
I na dodatek działa bez internetu. Jakość bardzo dobra. Szkoda że nie można z pilota tego uruchamiać, tylko poprzez wejście do EPG. Ale i tak fajnie. Niezły prezent na Święta od n-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie dziala w tym sensie, ze musisz miec skofigurowany, ale nie musis miec podlaczonego. BO TO RADIO NADAJE Z SATELITY. Ale jakis geniusz z N (SOJKA ?) wymyslil, ze i tak net tzreba skonfigurowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co, z palca sobie konfigurujemy net w nbox i tym sposobem uzyskujemy dostep do nradia ? nie chce mi sie cos wierzyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie pisza, ze dziala z odlaczonym kablem, wiec widac wyraznie, ze net do niczego nie jest tu potrzebny. Tzn jest - zeby wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam


A jak wlaczyc to radio ?
To jest gdzies w menu ? Czy po prostu na ktoryms kanale ?
Recordera mam podlaczonego do internetu i radia internetowa mi dzialaja ale 5.1 nie moge znalezc.



Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mumis' post='74745' date='19.12.2007, 10:49 ']A jak wlaczyc to radio ?
To jest gdzies w menu ? Czy po prostu na ktoryms kanale ?
Recordera mam podlaczonego do internetu i radia internetowa mi dzialaja ale 5.1 nie moge znalezc.[/quote]
U mnie po prostu pojawił się przycisk w menu z radiami (na samej górze prawej kolumny) Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BODEKART' post='74744' date='19.12.2007, 10:49 ']podlączyc kabel konfiguracja i odłą ?[/quote]
Reczną konfigurację da się chyba wpisac bez podłączania kabla.


[b][size=3]Prosimy o dodanie EPG dla nRadia HD i możliwość rejestracji za pomocą funkcji PVR na dysku recordera[/size][/b] Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od początku przypuszczałem że ta transmisja mieszana satelita/internet jest tylko wybiegiem formalnym. Radio działa po odłączeniu kabelka, więc cała ta ściema z internetem ma na celu jedynie uniknięcie wymogu uzyskania koncesji na nadawanie własnych audycji drogą satelitarną. Ciekawe jak szybko ktoś się przyczepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BODEKART' post='74756' date='19.12.2007, 12:01 ']jednak musi byc na poczatku kabelek[/quote]
jak już, to podepnij choćby kablem zkrosowanym do karty sieciowej w kompie ale nie jeastem jednak przekonany że trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede w domu okolo 16.00 to sprawdze co i jak i dam znac na forum. a ja juz chcialem AP kupowac kolejnego do domu, a tu moze wystarczyc podlaczenie kabelka na chwilke tylko, chociaz nie chce mi sie w to specjalnie wierzyc, opcje wpisania z palca ip czy bramy widzialem wczoraj, ale ciekawosc moja nie byla na tyle dzika zeby cos tam wklepac i zobaczyc jak to sie zachowuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a nradio mozna odbierac na zwyklym nboxie? zy tylko na recorderach czy to wogole sie dodatkowo za to placi? bo u mnie w epg nie ma zakladki nradio tylko gdzies na dalszych programach trojke i bodajze radiozet

EDIT

juz. gafa z mojej strony.po aktualizacji softu oczywisce juz mam nradio w epg. teraz czekam jak skonfigurowac boxa zeby radyjko szlo bez podlaczonego kabla do netu :)

Edytowane przez GarbatyWaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='GarbatyWaz' post='74772' date='19.12.2007, 10:54 ']hmm a nradio mozna odbierac na zwyklym nboxie? zy tylko na recorderach czy to wogole sie dodatkowo za to placi? bo u mnie w epg nie ma zakladki nradio tylko gdzies na dalszych programach trojke i bodajze radiozet[/quote]

nRadio można odbierać na obydwu nboxach.
Wymagane jest podłączenie nboxa do internetu.
Gdy to zrobisz pojawi się w EPG dodatkowa kategoria nRadio.
nRadio jest za darmo, jedyny Twój koszt to podłączenie internetu do nboxa. Edytowane przez jkfish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Brytt' post='74698' date='19.12.2007, 03:40 ']Szkoda że nie można z pilota tego uruchamiać, tylko poprzez wejście do EPG. Ale i tak fajnie. Niezły prezent na Święta od n-ki[/quote]

Dla mnie to zupełnie dyskwalifikuje tą opcję. Włączać TV żeby posłuchać radia? Bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważyliście duże różnice w głośności poszczególnych utworów czy to tylko ja miałem takie wrażenia ?
To trochę przeszkadza, trzeba słuchać z pilotem w ręku.
Amplituner mam podłączony przez wyjście optyczne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio jest oki tylko jest jedno ale.ZŁA NAZWA RADIA!!! Radio Classic to powinien byc Mozart,Bach, Vivaldi itp.
a tutaj daja rock,pop,soul itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko raz podłączyłem modem kablowy internetu do N-boxa który automatycznie skonfigurował nastawy. teraz mam internet odłączony i nradio HD chodzi aż miło. jak chcecie słuchać tylko tej stacji to zróbcie tak:
Uruchomcie n-boxa
włączcie kanał 20 (MGM)
Włączcie EPG
Strzałką na pilocie jeden raz do góry (jesteście w n-radio)
Jeden raz OK (jesteście w nradio HD)
Jeden raz OK (jesteście w nradio clasic) jeżeli zakończycie na tym kroku, n-box po paru minutach przełącza na kanał TV
Dlatego należy jeszcze raz nacisnąć klawisz OK na pilocie n-boxa (pełny ekran)
I macie super słuchanie bez konieczności wlączanie TV Edytowane przez Brytt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...