Skocz do zawartości
jokers

Nowy tuner HDTV Humax iCord - linux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szczęśliwych - bądź nie - posiadaczy tego tunera. Sam też od niedawna go użytkuję i jestem pozytywnie zaskoczony - ogólnie.
Natomiast jeżeli chodzi o szczegóły padło na tym forum pytanie na temat formatu lub rozszerzenia plików wideo w jakich można było by je odtwarzać na icordzie. Chodzi mi o to jak przekonwertować np avi, żeby po przeniesieniu go na dysk twardy tunera można go było odtworzyć w icordzie. Czy jest to w ogóle możliwe? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam Wszystkich, życząc Wesołych Świąt!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='damianolo' post='138179' date='23.12.2008, 12:02 ']Witam wszystkich szczęśliwych - bądź nie - posiadaczy tego tunera. Sam też od niedawna go użytkuję i jestem pozytywnie zaskoczony - ogólnie.
Natomiast jeżeli chodzi o szczegóły padło na tym forum pytanie na temat formatu lub rozszerzenia plików wideo w jakich można było by je odtwarzać na icordzie. Chodzi mi o to jak przekonwertować np avi, żeby po przeniesieniu go na dysk twardy tunera można go było odtworzyć w icordzie. Czy jest to w ogóle możliwe? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam Wszystkich, życząc Wesołych Świąt!!![/quote]

Właśnie się trochę bawiłem i zaobserwowałem, że nagrania na HDD dekodera posiadają pliki o rozszerzeniu .ts, .hmt i .nts.O ile udało mi się stworzyć na kompie nagranie video o rozszerzeniu .ts to nie mam pojęcia co to są za pozostałe pliki i do czego służą. W każdym razie nagranie które stworzyłem i wrzuciłem na dysk twardy tunera - do folderu video - w ogóle nie było przez niego widziane. Lipa, nie wiem jak to zrobić.
Dodatkowo bawiłem się w drugą stronę czyli zrzuciłem na komputer nagrany film - plik o rozszerzeniu .ts - i niestety również nie udało mi się go na kompie odtworzyć ani WMP ani VLC Media Player. Chyba brak mi pomysłów i doświadczenia w tej kwestii. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić poprawnie, żeby przyniosło pożadany efekt to będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc,

pomyslalem, ze w zwiazku z czasem Swiat Bozego narodzenia, najlepszym prezentem dla was bedzie informacja prosto z niemieckiego Humax Hotline, ze....

funkcja na ktora czekano tak dluga, umozliwiajaca nagrywanie materialu, ktory juz leci i dopiero w trakcie decyduje sie na jego nagranie(czyli wstecz) jest juz praktycznie gotowa i tylko testowana/udoskonalana! panowie, termin chyba najbardziej oczekiwanego update nadchodzi!
A tak poza tym jestem posiadaczem tego cacka od 2 tygodni(uzywam w Niemczech) i coz moge powiedziec? Po prostu za kazdym razem gdy ogladam obraz na niemieckiej HD w polaczeniu z Samsungiem Ps-50A756 (oczywiscie plazma)opada mi no nowo kopara!
Czy ktos z was orientuje sie jakie sa wielkosci mbit na polskich stacjach HD jak np. Cyfra? premiere daje 14000-20000 ale...bywa tez ponizej 10000(zwlaszcza przy ciemnych obrazach). Niestety wskazan te mozna odczytac np. na Digit,ach Technisata, ale to jedna z niewielu cech, ktore niekoniecznie miec musze.
Przeczytalem wsz Thread na szybkiego i chcialbym powiedziec do tych, ktorzy maja problem z odkodowaniem zapisanych sygnalow HD, ze czesto problem pojawia sie jezeli program na ktorym zostal dany film zapisany zmienil swoj kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z was orientuje sie jakie sa wielkosci mbit na polskich stacjach HD jak np. Cyfra?

Platforma Cyfra+

National Geographic : 7200-11000 kbit/s
Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s
Eurosport HD : 12000 kbit/s
MTVNHD : 11000 kbit/s
FILMBOX HD : 8400 kbit/s
HBO HD : 6000 kbit/s
Canal+ Film HD : 14000 kbit/s

Platforma n

Podawane są tylko wartości średnie.
n Sport 8.7 Mbits
Discovery HD 8.5 Mbits
MGM, Filmbox HD 8.2 Mbits
HBO HD 8Mbits
TVN HD, TVP HD 6Mbits

Damianolo. Prawda jest taka, że po zgraniu na pc nagranego materiału potrzebny jest tylko plik TS i odtworzysz go np subeditem z paczką odpowiednich kodeków. Ja używam K-Lite Codec Pack.Natomiast z tego co się orientuję na dzień dzisiejszy nic nie da się odtworzyć na icordzie nawet jak to przekonwertujesz do formatu ts. Chodzi właśnie o te dwa dodatkowe pliki które icord tworzy dodatkowo. Jeden to jakby informacja o nagraniu typu program czas nagrania itd. Drugi nie mam pojęcia co to jest. Edytowane przez blady114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='112915' date='12.08.2008, 15:34 ']Od wczoraj dostępny nowy soft iCorda 10013 :

1. Polskie menu
2. Aktywne złącze LAN
3. Poprawiony eksport/import listy kanałów przez USB ( działa )

To pierwsze spostrzeżenia. Pzdr.[/quote]


Koledzy - czy ktoś z Was miał okazję podłączyć iCorda do sieci i widzi go jako dysk? Jak podciągnąłem kabelek sieciowy i ustawiłem parametry pojawił się komunikat że dekoder został podłączony do sieci. Niestety w sieci go nie widzę. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='139041' date='28.12.2008, 20:27 ']Czy ktos z was orientuje sie jakie sa wielkosci mbit na polskich stacjach HD jak np. Cyfra?

Platforma Cyfra+

National Geographic : 7200-11000 kbit/s
Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s
Eurosport HD : 12000 kbit/s
MTVNHD : 11000 kbit/s
FILMBOX HD : 8400 kbit/s
HBO HD : 6000 kbit/s
Canal+ Film HD : 14000 kbit/s

Platforma n

Podawane są tylko wartości średnie.
n Sport 8.7 Mbits
Discovery HD 8.5 Mbits
MGM, Filmbox HD 8.2 Mbits
HBO HD 8Mbits
TVN HD, TVP HD 6Mbits

Damianolo. Prawda jest taka, że po zgraniu na pc nagranego materiału potrzebny jest tylko plik TS i odtworzysz go np subeditem z paczką odpowiednich kodeków. Ja używam K-Lite Codec Pack.Natomiast z tego co się orientuję na dzień dzisiejszy nic nie da się odtworzyć na icordzie nawet jak to przekonwertujesz do formatu ts. Chodzi właśnie o te dwa dodatkowe pliki które icord tworzy dodatkowo. Jeden to jakby informacja o nagraniu typu program czas nagrania itd. Drugi nie mam pojęcia co to jest.[/quote]
Dziekuje ci za odpowiedz!
Niestety potwierdziles moje obawy...to co daje platforma N, to robienie jaj z abonamentow. Z takim sygnalem nie widac roznicy miedzy HD, a dobrym syganlem SD. cyfra+ juz troche lepiej(np. Sport) ale, to co nadaja na kanalach filmowych, a wiec chyba najwazniejszych jesli idzie o jakosc, to tez skromnie(HBO, ponizej krytyki, Filmbox HD rowniez zenada, jedynie Canal+Film HD spoko). Zadalem, to pytanie, bo Premiere byla bliska plajty, wiec musilalem wiedziec jaki mam alternatywy. Na sszczescie wysli z impasu(pol miliarda od inwestorow) i tak np na swieta sygnal byl(i jest) rewelacyjny(!), jednak nawet w najgorszych czasach, sygnal u nich spadal ponizej 10000 sporadycznie , zwlaszcza w ciemnych scenach co zlewalo szczegoly. N-ka nie wchodzi w gre, bo podobnie jak Polsat oferuja tylko kastrowany sprzet, zostaje tylko cyfra+ ale ta cenowo nie jest rewelacja jesli kalkulowac to z przecietna jakoscia wysylanego materialu. Ogolnie brakuje mi w polskich Pay-TV, kanalu czysto filmowego, ktory oferowalby JEDYNIE nowosci schodzace z duzego ekranu i powtarzajacych sie w jakiejs okreslonej chronologii, tak by kazdy mogl znalezc swoj kawalek.
Zmiana tematu...
Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='surmacz' post='139772' date='02.01.2009, 23:42 ']Koledzy - czy ktoś z Was miał okazję podłączyć iCorda do sieci i widzi go jako dysk? Jak podciągnąłem kabelek sieciowy i ustawiłem parametry pojawił się komunikat że dekoder został podłączony do sieci. Niestety w sieci go nie widzę. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, M[/quote]
Sciągnij sobie total commander w zakładce ftp ustaw parametry dla icorda tj adres ip ,login HumaxFTP i password 0000 i będziesz miał połaczenie kompa z icordem ale tylko przez FTP. Edytowane przez blady114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Jestem poważnie zainteresowany kupnem tego tunera.

mam jednak pewne wątpliwości. Będe korzystał z Cyfry.
Czy to prawda, że nie wyświetla on poprawnie polskich napisów na Canal +filmHD czy Ale kino??

Jesli to prawda, to czy jest jakas szansa na wyeliminowanie tego problemu jakimś alternatywnym softem?

Proszę o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest nowy sw ale niestety nie jest to jeszczcze ten zapowiadany. Poprawiono działanie timeshift ale nie ma nagrywania w stecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co masz na myśli mówiąc o nagrywaniu wstecz. Jeżeli chodzi ci o cofanie oglądanego na żywo materiału to działa bardzo dobrze. Na stronie Humaxa oficjalnym firmware jest nadal wersja 1.00.07 więc ten na pewno jakiś beta albo napisany przez kogoś kto ma dostęp do kodu (może ktoś z serwisu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cofac mozna bylo od dawna, ale nagrywac wstecz bet przewijania, jeszcze nie ma(jest w drodze). Ten update wiele nie zmienil, jedynie chyba liste programow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Grendel' post='140296' date='05.01.2009, 20:52 ']Witam,
Jestem poważnie zainteresowany kupnem tego tunera.

mam jednak pewne wątpliwości. Będe korzystał z Cyfry.
Czy to prawda, że nie wyświetla on poprawnie polskich napisów na Canal +filmHD czy Ale kino??

Jesli to prawda, to czy jest jakas szansa na wyeliminowanie tego problemu jakimś alternatywnym softem?

Proszę o komentarze.[/quote]

Proponuję zajrzeć tu [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=9738&view=findpost&p=140661"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=140661[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko czy ktos posiada poukladana liste kanalow na icorda pod cyfre najlepiej pod astre i hotbirda ???

a tak nawiasem czy wyszly jakies softy na icorda poza tymy w standarcie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podsumować jaki jest obecnie status tego tunera w zakresie współpracy z modułami Polsatu Cyfrowego i Cyfra+ (ew. Aston z karta Cyfra+) i jak działa EPG w zakresie polskich liter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny slot CP

Dolny slot C+ ( Aston 2,23 )

Soft 1.00.19 żadnych problemów.

Cyfra aktualnie nadaje EPG w standardzie DVB i jest OK.

Dalej brak dużego i małego "ł"

Pzdr

Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Tak dla porównania, to mi w Technisat Digicorder EPG ostatnio wariuje, mam drobne wątpliwości czy czasem Cyfra+ faktycznie nadaje na czysto DVB, czy też coś kombinują (tuner b. wolno sczytuje pozycje, są luki w programie, czasem są pojedyncze audycje z kilku kolejnych dni..). Wcześniej bywało lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne EPG w standardzie DVB C+ nadaje na 10796. Nadają wolno i dlatego sugeruję zatrzymaj się na jednym z kanałów 10796 nr NG Channel załącz EPG i tuner doczyta komplet na kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Górny slot CP

Dolny slot C+ ( Aston 2,23 )

Soft 1.00.19 żadnych problemów.

Pomijając EPG, podobno jest jakieś zacinanie na kanałach AXN, czy to prawda?

Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...