Skocz do zawartości
jokers

Nowy tuner HDTV Humax iCord - linux

Rekomendowane odpowiedzi

Bawie sie wlasnie od tygodnia iCordem i jestem zawiedziony,

wczesniej uzywalem HUMAXa PVR8000 (z 400GB) i tez nie byl idealny (te same braki co tu czyli brak EPG C+, polskiego manu/znakow itd..)
ale jak na tuner TWIN z 2004 w porownaiu z iCordem poza tym ze nie odbiera HD jest duzo lepszy,

na przyklad:

fajnie ze pojawila sie funkcja rozkodowywania materialu zapisanego podczas ogladania innego kanalu (czyli materialu kodowanego
dostepnego do obejrzenia na np PVR8000 przez okres od miesiaca do dwoch w zaleznosci w jakim dniu miesiaca nagralismy)
ale tu na Icordzie nie mamy mozliwosci ogladania takiego materialu normalnie - czyli z dzialajacymi funckjami przewijania itd..
Powinienem miec opcje do wyboru: obejrzec i poprostu wyrzucic (jak na starym HUMAXie) albo rozdodowac i miec na zawsze (np TOPFIELD)
Przeciez nie ma problemu z odtwarzaniem materialu zakodowanego uzywajac aktualnych kodow i przewijania go do woli - skoro stary HUMAX tak robil to dlaczego tu sie tak nie da ?
Caly misterny plan w ..... np nagrywamy cos na TVN chcemy obejrzec i niestety bez reklam sie nia chyba ze wczesniej zapuscimy na noc do odkodowania.

Wydawalo mi sie ze stary HUMAX byl za wolny - przeskiwal czasem material o doslownie 2 sekundy zwlaszcza nagrywajac na wysokim bitrate
(np z TVNu czasem wogole nie dalo sie tego ogladac) ale iCord z 2008 roku robi to samo i wcale nie trzeba nagrywac naraz 5ciu audycji
wystarczy cofnac troche korzystajac z timeshiftu - czasem zniknie glos na 3 sekundy czasem wogole przeskoczy

rozwiazanie z kanalami ulubionymi - beznadziejne - trzeba ciskas kilka razy kolorowy guzik potem znalezc strzalkami kanal i wcisnac OK
w PVR8000 bylo to od razu na 4rech klawiszach numeryczny pojawiala sie lista klikniecie i jest

wynalazek z klapka - szkoda slow, lepiej od razu ja zdemontowac

poza tym czeste zawieszanie zwlaszcza przy "bawieniu" sie opcjami (pomaga wyl/wl z tylu odbiornika - wyjmujac dekoder z paczki zastanawialem sie poco ten wlacznik teraz juz wiem - w sumie mogli pojsc krok dalej i dac RESET od razu na pilocie)
spokojne uzytkowanie ogranicza zwiechy do 1 do 3 razy dziennie

telegazeta - powiedzmy ze masz strone 777 czyli napisy na C+ nie mozesz przelaczyc kanalu bo zmienia to numer strony
(a po co sa zdublowane przyciski - czyli P+ z P- ze strzalkami - dzialaja identycznie)

eeeeee juz mi sie nie chce pisac jak cos to jest do sprzedania (kupilem z kolega dwa testuje jeden dla niego drugi nie wyjety z paczki
mial byc dla mnie - czyli nowka z gwarancja paragonem itd.)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lukihawk' post='102945' date='20.05.2008, 15:11 ']poza tym czeste zawieszanie zwlaszcza przy "bawieniu" sie opcjami (pomaga wyl/wl z tylu odbiornika - wyjmujac dekoder z paczki zastanawialem sie poco ten wlacznik teraz juz wiem - w sumie mogli pojsc krok dalej i dac RESET od razu na pilocie)[/quote]
Dobre !. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lukihawk' post='102945' date='20.05.2008, 16:11 ']Bawie sie wlasnie od tygodnia iCordem i jestem zawiedziony,

wczesniej uzywalem HUMAXa PVR8000 (z 400GB) i tez nie byl idealny (te same braki co tu czyli brak EPG C+, polskiego manu/znakow itd..)
ale jak na tuner TWIN z 2004 w porownaiu z iCordem poza tym ze nie odbiera HD jest duzo lepszy,

na przyklad:

fajnie ze pojawila sie funkcja rozkodowywania materialu zapisanego podczas ogladania innego kanalu (czyli materialu kodowanego
dostepnego do obejrzenia na np PVR8000 przez okres od miesiaca do dwoch w zaleznosci w jakim dniu miesiaca nagralismy)
ale tu na Icordzie nie mamy mozliwosci ogladania takiego materialu normalnie - czyli z dzialajacymi funckjami przewijania itd..
Powinienem miec opcje do wyboru: obejrzec i poprostu wyrzucic (jak na starym HUMAXie) albo rozdodowac i miec na zawsze (np TOPFIELD)
Przeciez nie ma problemu z odtwarzaniem materialu zakodowanego uzywajac aktualnych kodow i przewijania go do woli - skoro stary HUMAX tak robil to dlaczego tu sie tak nie da ?
Caly misterny plan w ..... np nagrywamy cos na TVN chcemy obejrzec i niestety bez reklam sie nia chyba ze wczesniej zapuscimy na noc do odkodowania.

Wydawalo mi sie ze stary HUMAX byl za wolny - przeskiwal czasem material o doslownie 2 sekundy zwlaszcza nagrywajac na wysokim bitrate
(np z TVNu czasem wogole nie dalo sie tego ogladac) ale iCord z 2008 roku robi to samo i wcale nie trzeba nagrywac naraz 5ciu audycji
wystarczy cofnac troche korzystajac z timeshiftu - czasem zniknie glos na 3 sekundy czasem wogole przeskoczy

rozwiazanie z kanalami ulubionymi - beznadziejne - trzeba ciskas kilka razy kolorowy guzik potem znalezc strzalkami kanal i wcisnac OK
w PVR8000 bylo to od razu na 4rech klawiszach numeryczny pojawiala sie lista klikniecie i jest

wynalazek z klapka - szkoda slow, lepiej od razu ja zdemontowac

poza tym czeste zawieszanie zwlaszcza przy "bawieniu" sie opcjami (pomaga wyl/wl z tylu odbiornika - wyjmujac dekoder z paczki zastanawialem sie poco ten wlacznik teraz juz wiem - w sumie mogli pojsc krok dalej i dac RESET od razu na pilocie)
spokojne uzytkowanie ogranicza zwiechy do 1 do 3 razy dziennie

telegazeta - powiedzmy ze masz strone 777 czyli napisy na C+ nie mozesz przelaczyc kanalu bo zmienia to numer strony
(a po co sa zdublowane przyciski - czyli P+ z P- ze strzalkami - dzialaja identycznie)

eeeeee juz mi sie nie chce pisac jak cos to jest do sprzedania (kupilem z kolega dwa testuje jeden dla niego drugi nie wyjety z paczki
mial byc dla mnie - czyli nowka z gwarancja paragonem itd.)

pzdr[/quote]
Ja mam ten tuner od prawie dwóch miesięcy i nie zawiesił mi się jeszcze ani razu, a początkowo też sporo się nim bawiłem.Z tego co piszesz jedynie mogę się zgodzić z Brakiem EPG C+, zresztą w ogóle EPG na tym tunerze jest daremne.
POZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BARAKUDA' post='103543' date='23.05.2008, 16:26 ']Ja mam ten tuner od prawie dwóch miesięcy i nie zawiesił mi się jeszcze ani razu, a początkowo też sporo się nim bawiłem.Z tego co piszesz jedynie mogę się zgodzić z Brakiem EPG C+, zresztą w ogóle EPG na tym tunerze jest daremne.
POZDR.[/quote]

Wymienilem juz ASTONA na 2.18 i tez juz zdazyl sie na nim zawiesic a mialem cicha nadzieje ze to bylo przyczyna.
Opisawszy wiele wad tego tunera wogole nie wspomnialem o jego zaletach a jest ich troche i jezeli udaloby mi sie wyeliminowac
czeste zwiechy mozliwe ze zostawilbym go sobie na dluzej, mam jeszcze drugi taki sam dla kolegi - sprawdze czy jego tez tak zle chodzi,
moze poprostu mialem pecha i musze zwyczajnie zareklamowac.
Czytam wlasnie recenzje w SATKURIER i tez chlopaki chwala niezwykla stabilnosc (soft 1.00.03) zaznaczajac od razu
ze nie wlasnie z ta wersja tak jest (ja mam 1.00.07)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także miewam problemy tego typu, mogę się podzielić pewnym spostrzeżeniem.
Mój iCord zawiesza się gdy w tunerze znajdują się dwa moduły C+ i CP obydwa oryginalne.
Testowałem tuner tylko z C+ i wszystko było OK a także tylko z CP i wszystko było OK.
Z tego co próbowałem ustalić to problemy są ze współdziałaniem softów ( tuner i moduły ).
Moje wersje softu : tuner 1.00.07, C+ 1.10.005, CP 1.01.027.
Zapowiadane są nowe wersje wszystkich softów więc odrobina cierpilowści będzie przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lukihawk' post='103849' date='25.05.2008, 20:24 ']Wymienilem juz ASTONA na 2.18 i tez juz zdazyl sie na nim zawiesic a mialem cicha nadzieje ze to bylo przyczyna.
Opisawszy wiele wad tego tunera wogole nie wspomnialem o jego zaletach a jest ich troche i jezeli udaloby mi sie wyeliminowac
czeste zwiechy mozliwe ze zostawilbym go sobie na dluzej, mam jeszcze drugi taki sam dla kolegi - sprawdze czy jego tez tak zle chodzi,
moze poprostu mialem pecha i musze zwyczajnie zareklamowac.
Czytam wlasnie recenzje w SATKURIER i tez chlopaki chwala niezwykla stabilnosc (soft 1.00.03) zaznaczajac od razu
ze nie wlasnie z ta wersja tak jest (ja mam 1.00.07)[/quote]

Ja mam moduł diablo i tak jak pisałem nie zawiesił się jeszcze,przez jakiś czas miałem dwa takie moduły w tunerze-występował konflikt ale tuner też się nie zawieszał.Jeśli uruchomią sieć to konkurencja zostanie daleko w tyle bo pod wzgledem obrazu iCord chyba nie ma sobie równych/przynajmniej na razie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='BARAKUDA' post='103871' date='25.05.2008, 21:45 ']Jeśli uruchomią sieć to konkurencja zostanie daleko w tyle bo pod wzgledem obrazu iCord [color="#FF0000"]chyba [/color]nie ma sobie równych/przynajmniej na razie;-)[/quote]
[/i]
Na jakiej podstawie tak twierdzisz.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='103901' date='26.05.2008, 10:23 '][i]
[/i]
Na jakiej podstawie tak twierdzisz.

AS[/quote]
Przez jakiś czas miałem pożyczonego FERGUSONA, a ostatnio widziałem obraz z AB IPBox 9000HD i Humax ma zdecydowanie lepszy od tych dwóch.
Kolega który ma Topfielda mówi, że na Humaxie jest lepszy obraz.Podobno Kathrein 910 ma porównywalny obraz.
Ale kazdy ma prawo mieć inne zdanie;-)
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BARAKUDA' post='104007' date='26.05.2008, 21:22 ']Przez jakiś czas miałem pożyczonego FERGUSONA, a ostatnio widziałem obraz z AB IPBox 9000HD i Humax ma zdecydowanie lepszy od tych dwóch.
Kolega który ma Topfielda mówi, że na Humaxie jest lepszy obraz.Podobno Kathrein 910 ma porównywalny obraz.
Ale kazdy ma prawo mieć inne zdanie;-)
Pozdr.[/quote]

to racja obraz jest zyleta nawet na wyjsciu RGB (dobry SONY 100Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='103853' date='25.05.2008, 19:44 ']Także miewam problemy tego typu, mogę się podzielić pewnym spostrzeżeniem.
Mój iCord zawiesza się gdy w tunerze znajdują się dwa moduły C+ i CP obydwa oryginalne.
Testowałem tuner tylko z C+ i wszystko było OK a także tylko z CP i wszystko było OK.
Z tego co próbowałem ustalić to problemy są ze współdziałaniem softów ( tuner i moduły ).
Moje wersje softu : tuner 1.00.07, C+ 1.10.005, CP 1.01.027.
Zapowiadane są nowe wersje wszystkich softów więc odrobina cierpilowści będzie przydatna.[/quote]

U mnie (soft 1.00.07) nie robilo roznicy czy byl sam ASTON soft 2.18 czy razem z POLSATEM raz na dwa dni reset i koniec
Przewaznie jest to klatka stop glos leci i nie da sie nic zrobic (wtedy tylko twardy reset)
czasem - ze nie ma sie uprawnien do ogladania audycji i tym razem pomaga "miekki reset" czyli z pilota OFF / ON

Miejmy nadzieje na poprawiony firmware - jezeli kiedykolwiek wyjdzie - choc ta firma znana jest z olewania klienta
zwlaszcza polskiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jokers' post='69433' date='24.11.2007, 01:10 ']Pojawil sie na rynku, wyglada na to ze swietny tuner HDTV z linuxem na pokladzie.
Jest to HUMAX iCord, dwugłowicowy i z dyskiem HDD, Cena 2000 zl
Opis jego tutaj
[url="http://www.marcush.de/2007/09/01/humax-icord-hd-entavio-hdtv-pvr/"]http://www.marcush.de/2007/09/01/humax-ico...tavio-hdtv-pvr/[/url]
instrukcja tutaj
[url="http://www.humax-digital.de/products/new_manual/iCordHD_100DE_M.pdf"]http://www.humax-digital.de/products/new_m...dHD_100DE_M.pdf[/url]
i filmik od Dr.Disha
[url="http://www.drdish.dweb.de/?p=42&l=de&s="]http://www.drdish.dweb.de/?p=42&l=de&s=[/url]

Widze ze w polskim sklepie jest juz do kupienia ale o tej porze sklep nieczynny wiec nie wiadomo czy naprawde jest czy tylko mozliwosc przedplaty.

Pieknie sie zapowiada i wyglada na to ze przed swietami mamy wysyp tunerow HDTV z linuxem.[/quote]

iCord nie nagrywa audycji z kanału Polsat Sport HD (odbiór na nowym module Cam HD Polsatu). Serwis na razie nie zna rozwiązania, moduł jest za krótko na rynku i trzeba czekać na nowy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widzę z tych wypowiedzi wyżej, to tylko mogę się cieszyć, że mając do wyboru Humaxa iCorda i Technisata Digicordera HD S2, wybrałem Technisata. Żadnych tego typu problemów nie ma w Technisacie, a iluzoryczna możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania dwóch różnych kanałów kodowanych na Humaxie niestety okazała się pełna bugów. Przez wiele lat użytkowałem Humaxa PVR8000, ktory według opini "lukihawk" wyżej jest wręcz lepszy niż iCord. Dla mnie Humax PVR8000 był i jest zwykłym rzęchem z częstymi awariami dysku twardego i układu nagrywania oraz user unfriendly. Jeśli stary PVR8000 wydaje się lepszy od iCorda, no to nie mam więcej pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='107546' date='20.06.2008, 11:22 ']Jak widzę z tych wypowiedzi wyżej, to tylko mogę się cieszyć, że mając do wyboru Humaxa iCorda i Technisata Digicordera HD S2, wybrałem Technisata. Żadnych tego typu problemów nie ma w Technisacie, a iluzoryczna możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania dwóch różnych kanałów kodowanych na Humaxie niestety okazała się pełna bugów. Przez wiele lat użytkowałem Humaxa PVR8000, ktory według opini "lukihawk" wyżej jest wręcz lepszy niż iCord. Dla mnie Humax PVR8000 był i jest zwykłym rzęchem z częstymi awariami dysku twardego i układu nagrywania oraz user unfriendly. Jeśli stary PVR8000 wydaje się lepszy od iCorda, no to nie mam więcej pytań.[/quote]

Aby móc krytykować inne tunery trzeba je samemu przetestować, a nie opierać się na poszczególnych wypowiedziach, często wyssanych z palca.Mam wrażenie, że wielu na tym forum krytykujacych tego nieszczęsnego Humaxa iCorda chyba nigdy nie widziała go na własne oczy, a już na pewno nie testowała tego tunera.Każdy tuner ma swoje wady i zalety, każdemu brakuje czegoś do ideału, ważne jest to, by na forach pisać obiektywnie i najlepiej wypowiadać się tylko na temat sprzętu z którym osobiście mamy do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='107459' date='19.06.2008, 11:47 ']iCord nie nagrywa audycji z kanału Polsat Sport HD (odbiór na nowym module Cam HD Polsatu). Serwis na razie nie zna rozwiązania, moduł jest za krótko na rynku i trzeba czekać na nowy soft.[/quote]


Dodam jeszcze, że od czasu załadowania modułu Polsatu Cyfrowego, iCord niestety często się zawiesza. Wygląda to jak stopklatka (obraz) ale dzwięk w tle "idzie" normalnie. Pomaga tylko wyłączenie zasilania. Do tego kiedy ogląda się kanały Polsatu (nagra) i potem przełączy na Cyfrę (Mediaguard) to jest ..... cisza, czarny ekran. Można czekać i czekać a obraz się nie rozkoduje. Niestety trzeba tuner wyłączyć i włączyć ponownie. Przynajmniej tak jest u mnie.
Jest to już mój 5-ty tuner Humaxa, więc mogę powiedzieć, że jestem wierny tej marce, ale teraz myślę o zamianie na Technisata. Wydaje się być bardziej stabilny, tylko ma trochę "surową" grafikę menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..właśnie jestem przed decyzją kupienia tunera, głównie do HD, i poczytałem Wasze posty i posty na stronie TechniSata HD S2, i cóż nie ma idealnych rozwiązań, ale z dwojga złego wolę zawieszanie iCorda niż nie działający dysk TechniSata ;) (o innych tunerach HD strach pomyśleć, jakość obrazu jest tu najważniejsza), mając nadzieję że problem zawieszania się (gryzienia) modułów C+ i CP zostanie w przyszłości softowo rozwiązane.
Mam nadzieję że się nie pomylę i nie stracę zaufania do Humaxa :), bo to moje piersza przygoda z tą firmą i w ogóle z HD z satelity.....
Pozdrawiam wszystkich użytkowników i piszących na tym forum, wiele się można od Was dowiedzieć i nauczyć.
Poniżej link do stronki o opisywanych problebmach z dyskiem TechSata (post 89-98;strona 5 chyba ostatnia), z jedną z ostatnich wypowiedzi nie zadowolonych użytkowników
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5912&st=80"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5912&st=80[/url]

CYTAT(mamin13 @ 01.07.2008, 08:40 )
No to chyba jest jakaś wada produkcyjna bo ja wczoraj zauważyłem że mój dysk też padł,a objawiło się to tym że tuner włącza się około 5 minut a przełączenie z kanału na kanał około 30 sekund.Przy próbie formatowania dysku wyskakuje informacja że dysk jest uszkodzony.No to chyba niemiecki sprzęt też potrafi zawodzić

Ciekawe czy ta wada dotyczy jednej serii ,technik w serwisie technisat w Obornikach powiedział .że tę wadę widzi pierwszy raz już straciłem 70 zł za UPS za dwie przesyłki do serwisu

[b]I jeszcze jedna wypowiedź kolegi który wypowiadał się na tym forum o iCord:[/b]
Glimmer Twins
07.07.2008, 08:18
Post #82
VHS
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Dołączył: 08.09.2006
Nr użytkownika: 4,072
Dekoder już u mnie w domu od 4 dni. Mam teraz Technisata i Humaxa iCorda. Podstawowa różnica: Technisat po prostu działa. Nie ma zawieszeń, problemów z odkodowywaniem po zmianie kanałów, moduł Polsatu z modułem Cyfry po prostu się nie gryzie. No tak jak powinno być, nic szczególnego, po prostu działa. Co za ulga po Humaxie (a był to już mój 4 dekoder Humaxa).

POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA
pawlik ł

Edytowane przez pawlik ł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zastanawiam się nad zakupem tego tunerka.
1. Czy ICord poprawnie pracuje z multiswitchem (Astra + Hotbird) - oczywiście do switcha podłączone dwa kable?
2. Nie znalazłem nigdzie informacji czy ICord ma możliwość aby podczas oglądania materiału bezpośrednio z Sat przewinąć go trochę do tyłu?
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W icordzie oglądany program jest zawsze automatycznie nagrywany i możesz przewijać do czasu kiedy przełączyłeś na dany kanał. Nie wiem niestety jak jest z multiswitchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj dostępny nowy soft iCorda 10013 :

1. Polskie menu
2. Aktywne złącze LAN
3. Poprawiony eksport/import listy kanałów przez USB ( działa )

To pierwsze spostrzeżenia. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal brak EPG i nadal brak poprawy problemu współpracy karty C+ z kartą Polsatu Cyfrowego. Tuner zawiesił mi się 4 razy w pół godziny w trakcie przerzucania kanałów - stopklatka z biegnącą dalej fonią. U mnie kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Humaxa iCord'a 500GB z najnowszą (1.00.13) polską wersją oprogramowania. Wcześniej użytkowałem inne dekodery (także HD - philips, ferguson, technisat, nbox), co pozwala mi na podzielenie się opinią o tym sprzęcie:

Zalety (subiektywne ):
- super jakośc obrazu (SD i HD)
- bardzo ładne menu ekranowe i dla mnie dość funkcjonalne
- ładny zewnętrzy design
- bardzo cicha praca wentylatora chłodzącego HDD, który wyłacza się wraz z przejściem urządzenia do standby'u (w n-boxie nawet w trybie uśpienia non stop pracuje i bardzo hałasuje)
- bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie z HDD (w tym HD)
- bezproblemowa praca z zewnętrznym HDD
- bezproblemowe ściąganie plików po ftp (wejście ethernet)
- bezproblemowa i szybka (czas pojawienia się obrazu ok. 1-2 sek) współpraca z CI CP (nowy soft i nowa karta)

Wady:
- zwisy "średnio" 1 na dzień (stopklatka obrazu przy rzeczywisym odbiorze fonii)
- pojawiające się komunikaty na C+ o braku uprawnień (moduł CI od C+ z najnowszym - wczoraj aktualizowanym - oprogramowaniem - bo wczesniej była istna "droga krzyżowa" z CI C+).
- nieszczęsne EPG:
1. brak polskich znaków na C+ oraz "pełny" opis programu skrócony do 2,3 linijek tekstu urwanego w środku zdania lub wyrazu - z CP wszystko OK.
2. ilość informacji o kolejnych programach na C+ max. 1 do 3 pozycji tylko w danym dniu - o kolejnych dniach można zapomnieć - CP do przodu na ok. 1-2 dni.
- po przełączeniu na kanał HD na wyświetlaczu tunera pojawaia się ikona "HD" która gasnie po kilku (3-4) sekundach.
- brak na wyświetlaczu tunera ikony informującej o podłączeniu pendrive'a czy zew. HDD (pojawia się za to na chwilę na ekranie informacja o rozpoznaniu zewnętrznego HDD czy pendrive'a
- brak możliwości tworzenia większej ilości list ulubionych niż 5 (ale tak ma chyba większość tunerów).

Reasumując tuner jak dla mnie na 4+ z nadzieją na rozwiązanie problemów z EPG oraz "wymuszeniem" na C+ zmianę oprogramowania modułu CI (może po wrześnoiowej zmianie kart coś się zmieni na lepsze, bo jeżeli CP potrafił zmienić soft i obecnie jego CI pracują bez zarzutu - więc C+ chyba też potrafi ?).

Pzdr
hdtvfan.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hdtvfan.pl' post='114101' date='22.08.2008, 16:19 ']Od kilku dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Humaxa iCord'a 500GB z najnowszą (1.00.13) polską wersją oprogramowania. Wcześniej użytkowałem inne dekodery (także HD - philips, ferguson, technisat, nbox), co pozwala mi na podzielenie się opinią o tym sprzęcie:

Zalety (subiektywne ):
- super jakośc obrazu (SD i HD)
- bardzo ładne menu ekranowe i dla mnie dość funkcjonalne
- ładny zewnętrzy design
- bardzo cicha praca wentylatora chłodzącego HDD, który wyłacza się wraz z przejściem urządzenia do standby'u (w n-boxie nawet w trybie uśpienia non stop pracuje i bardzo hałasuje)
- bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie z HDD (w tym HD)
- bezproblemowa praca z zewnętrznym HDD
- bezproblemowe ściąganie plików po ftp (wejście ethernet)
- bezproblemowa i szybka (czas pojawienia się obrazu ok. 1-2 sek) współpraca z CI CP (nowy soft i nowa karta)

Wady:
- zwisy "średnio" 1 na dzień (stopklatka obrazu przy rzeczywisym odbiorze fonii)
- pojawiające się komunikaty na C+ o braku uprawnień (moduł CI od C+ z najnowszym - wczoraj aktualizowanym - oprogramowaniem - bo wczesniej była istna "droga krzyżowa" z CI C+).
- nieszczęsne EPG:
1. brak polskich znaków na C+ oraz "pełny" opis programu skrócony do 2,3 linijek tekstu urwanego w środku zdania lub wyrazu - z CP wszystko OK.
2. ilość informacji o kolejnych programach na C+ max. 1 do 3 pozycji tylko w danym dniu - o kolejnych dniach można zapomnieć - CP do przodu na ok. 1-2 dni.
- po przełączeniu na kanał HD na wyświetlaczu tunera pojawaia się ikona "HD" która gasnie po kilku (3-4) sekundach.
- brak na wyświetlaczu tunera ikony informującej o podłączeniu pendrive'a czy zew. HDD (pojawia się za to na chwilę na ekranie informacja o rozpoznaniu zewnętrznego HDD czy pendrive'a
- brak możliwości tworzenia większej ilości list ulubionych niż 5 (ale tak ma chyba większość tunerów).

Reasumując tuner jak dla mnie na 4+ z nadzieją na rozwiązanie problemów z EPG oraz "wymuszeniem" na C+ zmianę oprogramowania modułu CI (może po wrześnoiowej zmianie kart coś się zmieni na lepsze, bo jeżeli CP potrafił zmienić soft i obecnie jego CI pracują bez zarzutu - więc C+ chyba też potrafi ?).

Pzdr
hdtvfan.pl[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,a jak jest z napisami ekranowymi na canal+ film jak również w kanale hd na tym Humaksie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi może doradzić, czy ten tuner w połączeniu z ASTONEM 2.18, kartą C+, modułem CI HD Polsatu (bez kanałów HD) i konwerterem TWIN będzie dobrze współpracował? Chciałbym mieć mozliwość nagrywania dwóch, góra trzech programów jednocześnie i oglądać jeden z mozliwością doraźnego skorzystania z timeshift. Czy taka kinfiguracja sprzętowa będzie dobrze działała? Odbiór z innych satelitów niż HotBird w zasadzie mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jackar' post='120354' date='25.09.2008, 15:02 ']Czy ktoś mi może doradzić, czy ten tuner w połączeniu z ASTONEM 2.18, kartą C+, modułem CI HD Polsatu (bez kanałów HD) i konwerterem TWIN będzie dobrze współpracował? Chciałbym mieć mozliwość nagrywania dwóch, góra trzech programów jednocześnie i oglądać jeden z mozliwością doraźnego skorzystania z timeshift. Czy taka kinfiguracja sprzętowa będzie dobrze działała? Odbiór z innych satelitów niż HotBird w zasadzie mnie nie interesuje.[/quote]

Może zanim zadasz pytanie, to poświęć 5 minut na czytanie. Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się w tym wątku, w kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja dopiszę od siebie kilka obiektywnych uwag.

posiadam iCord 320 GB od ok 2 miesięcy. Przd zakupem humax zdecydwalem sie na zakup ferguson 8900HD. Niesttey ferdek mimo wielu pochlebnych opinii to wielka klapa. Brak mozliwosci zapisu i ogladania jednoczenie, przejmniajmniej na mojej ówczesnej konfiguracji (z HDD WD 500gb myBook). Wymienilem po 3 dniach.

Teraz tak.

1. Cena - Humax jakby nie spojrzeć jest znacznie droższy - czyli obiektywnie mogłby być z 3-4 stówki tańszy (subiektywnie).
2. Oprogramowanie do zarządzania - mogłoby być nieco bardziej intuicyjne w kwestii przyporządkowania kanałów z przeszukania transpondera (a tak gdizes sie to zapisuje)..
3. Lista kanałów. teraz eksport / import + tworzenie. Najlpiej uzyc softu zalaczonego na stronie polskiego dystrybutora i wszytsko bezboleśnie przebiega.
4. Szybkość działania - dla mnie super (mimo ze mamm only SD) - najszybszy tuner jaki mialem.
5. U mnie się nic nie sypie, nie wiesza (odpukać) - mam moduł CAM od CP (sprzed ponad 2 lat)
6. Estetyka - ładny design
7. EPG polskie w CP
8. Możliwość zapisywania kilku stacji jednocześnie a jak masz twina to po prostu bajka, praktycznie zero ograniczeń.
9. Wbudowana sieciówka i FTP
9. Dekodowane pliki mozna sobie przesłać po lokalu na komputer i odtwarzać, obrabiać itp wg uznania np w WMP

A teraz wg mnie wady:
1. nie mam twin konwestera - sprawa zapisu na PVR - raz zapisuje sie rozkodowane (super), a raz zakodowane...i teraz idąc dalej...zakodowane czasami puszczę i się rozkoduje ładnie, a raz procedura dekodowania nie rozkodowuej (innymi nie można przewijać sobie dowolnie np reklam). Napisalem do sensor ...zobaczymy co poradzą. Puszczanie z playlisty też nie dekoduje listy audycji, no chyba ze pechowo trafiam na te ktore sie dekodwać "nie chcą"
2. Mógłby być minimanlnie cichszy, czyli prawie ze nieslyszalny (ale teraz to zrzędzę)
3. Pilot i jego slynna klapka - porażka - niby nie przeszkadza, ale przyzwyczaic sie ciężko (ot taka inna rzzywistosc)
4. Zapisywanie audycji - osobiscie uwazam to za sówj blad, ale jesli zmieniacie listę kanałów (ich kolejnosc, grupy, etc) to przeprogramujcie na nowo harmonogram zadań - bo ten bedzie juz nieaktualny wg stacji ktore chcielismy zapisac. Zapisuje tylko wg nr kanału i godziny ale juz moze to byc inny kanał

To tyle, może się komuś przyda. Od razu piszę - nie znam się na szczegółach technicznych - to tylko moje spostrzeżenia jako użytkownika. .

Pozdrowienia! Edytowane przez Hexd6634

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...