Skocz do zawartości
jokers

Nowy tuner HDTV Humax iCord - linux

Rekomendowane odpowiedzi

Moje ustawienie to antenna type- fixed antena
conection type - two cable difrent ( jak zmienie na two cable same) to nie da sie ustawić diseqa opcja staje się nie widoczna. Najgorsze jest to że każda taka zmiana kasuje liste kanałów i znowu trzeba siedzieć i to ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='91473' date='16.03.2008, 19:56 ']Moje ustawienie to antenna type- fixed antena
conection type - two cable difrent ( jak zmienie na two cable same) to nie da sie ustawić diseqa opcja staje się nie widoczna. Najgorsze jest to że każda taka zmiana kasuje liste kanałów i znowu trzeba siedzieć i to ustawiać.[/quote]
Aby nie tracić listy kanałów możesz ją nagrać na pendrive a później tylko importować.

Ja na moim iCordzie mogę na jednym module oglądać i nagrywać, np :
z HB nagrywam z jednego transpondera i oglądam z innego, lub nagrywam z HB a oglądam z Astry.
Przeprowadź takie próby i napisz. Spróbujemy ten problem rozwiązać. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zauważyliście, że w momencie zgrywania nagranego pliku na iCordzie , podłączając zewnętrzny twardy dysk (tu iCord jest masterem) domaga on się systemu plików FAT32. Jeżeli dysk jest sformatowany w NTFS to nie można nic zgrać. To oznacza, że można kopiować tylko pliki do 2 Mb. Trochę kiepsko, chyba że jest jakieś obejście.

Po drugie tak jak już napisano, plik nagrywa sie nierozkodowany i żeby go zgrać na dysk zewnętrzny i potem np. wypalić na DVD to najpierw trzeba go rozkodować. A to można zrobić chyba tylko go najpierw odtwarzając. Próbowałem odtworzyć parę minut audycji która była 30-to minutowa ale to nie pomogło! Żaden pogram tego pliku nie rozpoznał. Nawet DVR Studio Pro. Czyżby zatem trzeba było najpierw obejrzeć cały nagrany program aby się rozkodował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='91612' date='17.03.2008, 13:16 ']Czy zauważyliście, że w momencie zgrywania nagranego pliku na iCordzie , podłączając zewnętrzny twardy dysk (tu iCord jest masterem) domaga on się systemu plików FAT32. Jeżeli dysk jest sformatowany w NTFS to nie można nic zgrać. To oznacza, że można kopiować tylko pliki do 2 Mb. Trochę kiepsko, chyba że jest jakieś obejście.[/quote]
Na drugiej stronie tego wątku kolega Hydracom pisze jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='91574' date='17.03.2008, 11:14 ']Aby nie tracić listy kanałów możesz ją nagrać na pendrive a później tylko importować.

Ja na moim iCordzie mogę na jednym module oglądać i nagrywać, np :
z HB nagrywam z jednego transpondera i oglądam z innego, lub nagrywam z HB a oglądam z Astry.
Przeprowadź takie próby i napisz. Spróbujemy ten problem rozwiązać. Pzdr.[/quote]

To nie takie proste. Nagranie listy kanałów na pendrive nic nie daje ponieważ po zczytaniu jej ponownie jest zupełnie inna.
patrzyłem dzisiaj ustawienia i w zasadzie nie ma innej możliwości ustawinia 2 kabli i dodatkowo jeden diseq astra hotbird.
Jedyna myśl, która mi przychodzi do głowy jeszcze to zmiana na disequ lnb1 hotbird a lnb2 astra teraz mam odwrotnie mam utrudnione doscie do anteny dlatego pewnie dopiero w weekend to zamienie.A jakie masz ustawienie i ile kabli? Edytowane przez blady114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kriss33' post='91198' date='14.03.2008, 19:24 ']rozumiem , ze masz Icorda na pojedyńczym konwerterze? czy w zwiazku z tym sa jakies problemy?[/quote]
Jedyny problem (po podlaczeniu przeplotki) to to ze moge korzystac tylko z jednej polaryzacji ( nie transpondera) podczas nagrania i ogladani innych kanalow, czyli np jak nagrywam tvn-y, albo polsat, nie mam wtym czasie tvp1 i 2 bo sa jedne sa na H, drugie na V..
pozdro
bzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrywanie materialu HD...
Panowie, czy ktorys z Was skopiowal sobie rozkodowanego *.ts i przeniosl do kompa ?? U mnie zadna aplikacja nie chce ich odtworzyc (widze 2-3sekundy i zwis testowalem VLC, MPC, WMP, o kodekach nie wspomne) natomiast material SD (tez *.ts) otwiera mi sie bezstresowo...

Pozdrawiam Bzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bzyk_1' post='91691' date='17.03.2008, 19:50 ']Nagrywanie materialu HD...
Panowie, czy ktorys z Was skopiowal sobie rozkodowanego *.ts i przeniosl do kompa ?? U mnie zadna aplikacja nie chce ich odtworzyc (widze 2-3sekundy i zwis testowalem VLC, MPC, WMP, o kodekach nie wspomne) natomiast material SD (tez *.ts) otwiera mi sie bezstresowo...

Pozdrawiam Bzyk[/quote]
Przenosiłem rozkodowane pliki HD *.ts z C+Sport i NG HD. Nie miałem żadnych problemów.
Odtwarzałem Media Player Classic z K-Lite Mega Codec Pack 2.1.0.
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='91682' date='17.03.2008, 19:08 ']To nie takie proste. Nagranie listy kanałów na pendrive nic nie daje ponieważ po zczytaniu jej ponownie jest zupełnie inna.
patrzyłem dzisiaj ustawienia i w zasadzie nie ma innej możliwości ustawinia 2 kabli i dodatkowo jeden diseq astra hotbird.
Jedyna myśl, która mi przychodzi do głowy jeszcze to zmiana na disequ lnb1 hotbird a lnb2 astra teraz mam odwrotnie mam utrudnione doscie do anteny dlatego pewnie dopiero w weekend to zamienie.A jakie masz ustawienie i ile kabli?[/quote]
Ale jaja. Faktycznie po imporcie lista jest zupełnie inna. Ale narozrabiałem. Ale do rzeczy.
Jeżeli masz dobry sygnał z Astry i HB to zmiana diseq jest zbędna.
Ja mam monoblok twin na Astrę i HB podłączony dwoma kablami.
Aby nie ustawiać wszystkiego od nowa na czas testów wybierz jeden transponder
z Astry z polaryzacją H i jeden z V oraz tak samo z HB. Powodzenia. Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bzyk_1' post='91689' date='17.03.2008, 21:46 ']Jedyny problem (po podlaczeniu przeplotki) to to ze moge korzystac tylko z jednej polaryzacji ( nie transpondera) podczas nagrania i ogladani innych kanalow, czyli np jak nagrywam tvn-y, albo polsat, nie mam wtym czasie tvp1 i 2 bo sa jedne sa na H, drugie na V..
pozdro
bzyk[/quote]

dzięki za odp, ja głównie potrzebuje nagrywac jak nie ma mnie w domu lub śpie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok już sprawa rozwiązana. Okazało się że trzeba to podłączyć jako two kable (same). Wcześniej zmyliło mnie to ,że nie było możliwości ustawienia 2 tunera a kable nie są takie same więc tamto ustawienie było najbardziej sensowne, tak mi się wydawało. Czy macie trzaski przy połączeniu przez kabel optical? U mnie trzeszczy jak wściekły. Tylko przy kanałach z dolby digital jest ok przy pozostałych strasznie trzeszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='91881' date='18.03.2008, 21:56 ']Ok już sprawa rozwiązana. Okazało się że trzeba to podłączyć jako two kable (same). Wcześniej zmyliło mnie to ,że nie było możliwości ustawienia 2 tunera a kable nie są takie same więc tamto ustawienie było najbardziej sensowne, tak mi się wydawało. Czy macie trzaski przy połączeniu przez kabel optical? U mnie trzeszczy jak wściekły. Tylko przy kanałach z dolby digital jest ok przy pozostałych strasznie trzeszczy.[/quote]
U mnie wszystko podlaczone spdif-em optycznym, nic nie trzeszczy ! Dzwiek b.dobry zrowno DD jak i zwykle stereo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zastanawiam sie nad zakupem jakiegos tunera HD z dyskiem.

Chodzi mi o takie mozliwosci jak ma dekoder Nki czyli zatrzymywanie na zywo, nagrywanie jednego ogladanie drugiego, EPG, polskie menu, dobra jakos programow SD jak i HD

Czy ten tuner spelnia te oczekiwania?

Czym sie rozni wersja 160 gb od 320? tylko pojemnoscia dysku? Warto kupowac 320? Duzo sie miesci na 160 gb dysku czy jest to za malo?


I jeszcze pytanie czy lepiej kupic icorda czy AB IPBox 9000HD ?



Ogolnie chce miec dostep do programow z satelity astra i hotbird oraz cyfry+ czy ten icord dobrze sie do tego nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Nolimit' post='92001' date='19.03.2008, 16:50 ']Chodzi mi o takie mozliwosci jak ma dekoder Nki czyli zatrzymywanie na zywo, nagrywanie jednego ogladanie drugiego, EPG, polskie menu, dobra jakos programow SD jak i HD
Czym sie rozni wersja 160 gb od 320? tylko pojemnoscia dysku? Warto kupowac 320? Duzo sie miesci na 160 gb dysku czy jest to za malo?
I jeszcze pytanie czy lepiej kupic icorda czy AB IPBox 9000HD ?
Ogolnie chce miec dostep do programow z satelity astra i hotbird oraz cyfry+ czy ten icord dobrze sie do tego nadaje?[/quote]
iCord nie ma polskiego menu, EPG też bez polskich literek ale to tylko kwestia nowego softu który ma być w II kwartale.
Można nagrywać do czterech kanałów i piąty oglądać ale są pewne ograniczenia ( ilość transponderów i polaryzacja ).
Jeden nagrywać drugi oglądać w takim przypadku nie ma żadnych ograniczeń, to jest twin tuner.
O problemach z IPBox 9000HD poczytaj w odpowiednim wątku. Ja cieszę się, że w odpuściłem sobie odpowiednio wcześnie.
Dysk jak największy, pomyśl o wielkości materiału HD.
Mój iCord współpracuje z monoblokiem Astra-HB i moduł CI Cyfry, wszystko działa bez problemów. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='92002' date='19.03.2008, 17:04 ']iCord nie ma polskiego menu, EPG też bez polskich literek ale to tylko kwestia nowego softu który ma być w II kwartale.
Można nagrywać do czterech kanałów i piąty oglądać ale są pewne ograniczenia ( ilość transponderów i polaryzacja ).
Jeden nagrywać drugi oglądać w takim przypadku nie ma żadnych ograniczeń, to jest twin tuner.
O problemach z IPBox 9000HD poczytaj w odpowiednim wątku. Ja cieszę się, że w odpuściłem sobie odpowiednio wcześnie.
Dysk jak największy, pomyśl o wielkości materiału HD.
Mój iCord współpracuje z monoblokiem Astra-HB i moduł CI Cyfry, wszystko działa bez problemów. Pzdr.[/quote]


Hmm no to jak nie ma PL menu to moze lepiej wziasc na razie dekoder C+. Tylko nie wiem jakie on ma mozliwosci ale chyba takie jak dekoder Nki? Tez ma dysk EPG itd? Tylko na ile bym musial wziasc ten dekoder? Moge go oddac w kazdej chwili? Czy ile czasu musze trzymac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie:czy ktoś wie jak skonfigurować iCorda pod następujący zestaw:antena + 2 konwertery twin (astra+hotbird) obydwa przełączane przełącznikiem diseqc.Jakie ustawienia wybrać żeby wszystko działało bez problemu.Chodzi o niezależne nagrywanie i oglądanie z tego samego satelity lub z dwóch rożnych satelit jednoczesnie.Za odpowiedz dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Michal Dzik' post='92758' date='23.03.2008, 17:24 ']Mam pytanie:czy ktoś wie jak skonfigurować iCorda pod następujący zestaw:antena + 2 konwertery twin (astra+hotbird) obydwa przełączane przełącznikiem diseqc.Jakie ustawienia wybrać żeby wszystko działało bez problemu.Chodzi o niezależne nagrywanie i oglądanie z tego samego satelity lub z dwóch rożnych satelit jednoczesnie.Za odpowiedz dziękuje.[/quote]


Nie mam tego tunerka ale możesz spróbować skonfigurować go w taki sposób.Wejdź w ustawienia anteny i ustaw że masz konwerter twin. W ustawieniach diseq ustaw diseq 1.0. Powinno zadziałać. Pozdro :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Michal Dzik' post='92758' date='23.03.2008, 16:24 ']Mam pytanie:czy ktoś wie jak skonfigurować iCorda pod następujący zestaw:antena + 2 konwertery twin (astra+hotbird) obydwa przełączane przełącznikiem diseqc.Jakie ustawienia wybrać żeby wszystko działało bez problemu.Chodzi o niezależne nagrywanie i oglądanie z tego samego satelity lub z dwóch rożnych satelit jednoczesnie.Za odpowiedz dziękuje.[/quote]

Antena sentings fixed antena
i two cable same. Będzie działać. oczywiście musisz jeszcze ustawić dla diseca odpowiednie lnb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja w temacie mam takie pytanie, czy na dysk twardy mozna wgrac cos przez USB? przede wszystkim film, bo rozumiem ze jak bedzie ururochomione wejscie sieciowe to bedzie mozna z komputera zgrac na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko : Jakim programem moge
zmodyfikowac liste iCorda zgrana na pauszka przez USB
I czy jak wgram ja na iCorda to bedzie dzialac
Mam plik .udf i ne wiem jak go otworzyc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Pytanie do osób posiadających ten tuner.

Czy można przegrać na dysk twardy komputera strumień wideo zarejestrowany na dysku tunera?

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='karolicha' post='92954' date='24.03.2008, 23:30 ']Witam, mam pytanko : Jakim programem moge
zmodyfikowac liste iCorda zgrana na pauszka przez USB
I czy jak wgram ja na iCorda to bedzie dzialac
Mam plik .udf i ne wiem jak go otworzyc???[/quote]

Też mnie to ciekawi, poszperałem po różnych forach za Odrą i Olzą i niestety jak w czeskim filmie, trzeba będzie raczej poczekać na jakiś dedykowany soft przez Humaxa.

Powiedzcie mi taką rzecz czy też na Canal+ Film HD macie czas systemowy przesunięty dobre 1,5 godziny do przodu?
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='93888' date='30.03.2008, 19:23 ']Witam,
Pytanie do osób posiadających ten tuner.

Czy można przegrać na dysk twardy komputera strumień wideo zarejestrowany na dysku tunera?

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]
Tak. Można skopiować przez USB na dysk lub pendriva pliki w postaci *.ts
ale niestety tylko na FAT32 co wiążę się z ograniczeniami długości pliku.
Soft iCorda nie umożliwia podziału pliku.
Aby można odtworzyć taki plik musi być rozkodowany. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='scynio' post='93906' date='30.03.2008, 20:40 ']Też mnie to ciekawi, poszperałem po różnych forach za Odrą i Olzą i niestety jak w czeskim filmie, trzeba będzie raczej poczekać na jakiś dedykowany soft przez Humaxa.

Powiedzcie mi taką rzecz czy też na Canal+ Film HD macie czas systemowy przesunięty dobre 1,5 godziny do przodu?
pozdrawiam[/quote]
Uwaga. Po imporcie tego pliku do iCorda z listy kanałów robi się galimatias. Jakiś błąd w sofcie.
Czasem na C+FilmHD nie przejmuj się, po 8 kwietnia i tak wszystkie kanały HD będą na innym
( jednym ) transponderze. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='netquest' post='93968' date='31.03.2008, 07:50 ']Tak. Można skopiować przez USB na dysk lub pendriva pliki w postaci *.ts
ale niestety tylko na FAT32 co wiążę się z ograniczeniami długości pliku.
Soft iCorda nie umożliwia podziału pliku.
Aby można odtworzyć taki plik musi być rozkodowany. Pzdr.[/quote][/i]
Rozumiem, że iCord zapisuje na wewnętrznym dysku pliki w formacie „ts” w całości, bez podziału (partycja Linux,a?). Podział, następuje po zgraniu pliku wideo na zewnętrzny dysk po USB (partycja FAT 32) lub w całości (system Linux).
Jeżeli tak jest jak napisałem to przecież można (Total Commander widzi partycję Linux,a) przenieś w całości plik z wewnętrznego dysku na partycję NTFS (Windows).

Przeniesiony lub zarejestrowany na zewnętrzny dysk plik wideo (pliki około 2GB- partycja FAT 32) można połączyć w jedną całości, – jaki program do tego służy i czy po połączeniu nie tracimy na jakości i czy są widoczne przejścia w miejscu połączeń?.
Jaki jest format wyjściowego połączonego pliku oraz jakim odtwarzaczem można odtwarzać taki film?.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...