Skocz do zawartości
jokers

Nowy tuner HDTV Humax iCord - linux

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawil sie na rynku, wyglada na to ze swietny tuner HDTV z linuxem na pokladzie.
Jest to HUMAX iCord, dwugłowicowy i z dyskiem HDD, Cena 2000 zl
Opis jego tutaj
[url="http://www.marcush.de/2007/09/01/humax-icord-hd-entavio-hdtv-pvr/"]http://www.marcush.de/2007/09/01/humax-ico...tavio-hdtv-pvr/[/url]
instrukcja tutaj
[url="http://www.humax-digital.de/products/new_manual/iCordHD_100DE_M.pdf"]http://www.humax-digital.de/products/new_m...dHD_100DE_M.pdf[/url]
i filmik od Dr.Disha
[url="http://www.drdish.dweb.de/?p=42&l=de&s="]http://www.drdish.dweb.de/?p=42&l=de&s=[/url]

Widze ze w polskim sklepie jest juz do kupienia ale o tej porze sklep nieczynny wiec nie wiadomo czy naprawde jest czy tylko mozliwosc przedplaty.

Pieknie sie zapowiada i wyglada na to ze przed swietami mamy wysyp tunerow HDTV z linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tunerek sie swietnie zapowiada. Zobaczymy jaki bedzie na niego support. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a konkurencja chyba z 200zł tańsza jest.Ale zawsze to humax.Chociaż dla osoby średnio zorientowanej humax też wiele nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewlecja ;):)
Pojawil sie w Szwecji, ma dwa CI i dysk 160 GB oraz USB. Moze nagrywac do 4 kanalow jednoczesnie (mysle, ze nie HD) w trakcie ogladania innego.
Ale najlepsza jest cena: w sklepie 4000 SEK internetowa 3800 SEK (plus przesylka wiec to samo). Na zlotowki to jakies 1600 zl. Ale zaczelo sie dziac ;) . A ten wysniony tuner (juz zapomnialem nazwe cos "8000") to juz niech sobie zostanie w snach. Nareszcie zamienie mojego H 5400 na cos HD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usunąłem tekst - bo załączony link odnosił sie do odmiany SD. Wolę nie wprowadzać w błąd.

pzdr


edit : e tam załączę sam link : [coby popatrzeć jak będzie wyglądać screen]

[url="http://www.humaxdigital.com/global/products/new_leaflet/iCORDIRCI-PVR_leaflet.pdf"]http://www.humaxdigital.com/global/product...PVR_leaflet.pdf[/url]

pzdr2


Wygląd tylnego panelu i dane techniczne można znaleźć [url="http://www.humax-digital.de/products/iCordHD.asp"]TUTAJ[/url]

No i fragment, który mnie zaciekawił : [color="#FF0000"]Abspielen von Multimedia-Dateien wie MP3, Videos und JPEGs in [b]HD-Qualität[/b][/color]. To znaczy, że będzie to cos więcej niż tylko HD STB ale również mediaplayer HD?

pzdr 3 Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='69639' date='25.11.2007, 00:09 ']Rewlecja ;):rolleyes:
Pojawil sie w Szwecji, ma dwa CI i dysk 160 GB oraz USB. Moze nagrywac do 4 kanalow jednoczesnie (mysle, ze nie HD) w trakcie ogladania innego.
Ale najlepsza jest cena: w sklepie 4000 SEK internetowa 3800 SEK (plus przesylka wiec to samo). Na zlotowki to jakies 1600 zl. Ale zaczelo sie dziac <_< . A ten wysniony tuner (juz zapomnialem nazwe cos "8000") to juz niech sobie zostanie w snach. Nareszcie zamienie mojego H 5400 na cos HD :lol:[/quote]


iCord HD to najnowsze dzieło znanej koreańskiej firmy Humax. Tuner jak sama nazwa wskazuje jest tunerem przeznaczonym do odbioru sygnału w wysokiej rozdzielczości. Humax standardowo został wyposażony w dysk o pojemności 160GB i 2 wbudowane tunery satelitarne (TWIN tuner HDTV), dzięki takiemu rozwiązaniu iCord HD umożliwia nagrywanie na dysk sygnału, zarówno w jakości HD jak i SD. [b]Tuner umożliwia zapis do 4 kanałów HD[/b] (do 4 kanałów HDTV- będzie można oglądać na ekranie, w oknie podglądu lub zapisywać na dysku twardym) lub[b] 6 kanałów SD jednocześnie[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Carmen' post='77875' date='07.01.2008, 19:11 ']Sensor podaje:"Dostępność: jest".
Czyżby?[/quote]

czy on bedzie poprawnie działał z konwerterem pojedyńczym na jednym kablu tylko z Hotbirda? ( nie mam możliwości rozbudowania instalacji sat) Edytowane przez kriss33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U naszych zachodnich sąsiadów od 17 grudnia (czyli niecały miesiąc) i juz 32 strony postów - w tym użytkowników. Dla zainteresowanych - przejrzeć trzeba.

[url="http://www.hifi-forum.de/viewthread-160-2407-1.html"]http://www.hifi-forum.de/viewthread-160-2407-1.html[/url]

Ciekawostka jest również fakt założenia oddzielnego "iCord Community"

[url="http://icord-forum.de/portal.php"]http://icord-forum.de/portal.php[/url]

Jedna krótka informacja - wg użytkownika jakość odbioru SD nie różni się od jakości HDCI2000 natomiast jakość HD się była poprawiła.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Carmen" Coś ci się nie pomieszało bo ja tam tego tunera to nie widze!!! Edytowane przez rafallis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi moja przeglądarka psikusa zrobiła, albo tak głęboka była moja nadzieja. Niestety też już nie widzę. Pozostaje tylko termin 9.01.2008 w "digitalo" a to już jutro.

Edit:No niestety już zmienili na 16.01.2008.
Edit2:już nawet luty - fajnie :)

Edytowane przez Carmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wolnej chwili sprawdze.

Pierwsze wrazenia z uzytkowania: [url="http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?f=18&p=119391#p119391"]http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?f=18...=119391#p119391[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że Icord nie jest jeszcze w pełni przygotowany na polski rynek ( brak polskiego menu, epg itp ). Może jest to spowodowane zakupionym egzemplarzem w Niemczech i te polskie będą już miały wszystko po polsku z polskimi znakami. Przypomnę że przy wejściu Humaxa z pierwszym swoim tunerem HD były podobne problemy ale po kilku upgrade' ach chyba już jest ok. Pamiętam ile wtedy było narzekania na to , że Humax wypuścił na polski rynek towar nie do końca po ten rynek przygotowany. Sądzę , że nie powinni drugi raz popełnić takiego błędu bo mogą stracić kilku klientów. Dla przykładu ja kupiłem Topfielda ( i wcale do tej pory tego nie żałuję ) wiedząc , że od początku jest on przygotowany pod polskiego użytkownika i polskie platformy. Humax z softem troszkę wtedy został w tyle. Sądzę, że nie powinni teraz powielać tego błędu. Wiadomo , że linux robi swoje i alternatywne softy będą pojawiały się jak grzyby po deszczeu ale to chyba też zalezy od wsparcia , które miejmy nadzieję będzie.
A tak już z innej beczki to powiem szczerze , że nie mogę się doczekać softu zmieniającego mój tunek na PVR Ready oraz nowego tunka od Topfielda z dyskiem twardym. Może ktoś już go ma ? Może jakaś recenzja ? Niedługo wielu posiadaczy tunerów HD oraz noszących sie z zamiarem zakupu stanie przed nielada problemem : który tuner wybrać bo oferta robi się ciekawa .... Piszcie wszyscy , którzy macie możliwość opisania takich tunerów czy opisać testy. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jaski' post='79727' date='16.01.2008, 06:00 ']W wolnej chwili sprawdze.

Pierwsze wrazenia z uzytkowania: [url="http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?f=18&p=119391#p119391"]http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?f=18...=119391#p119391[/url][/quote]

Odbiornik może pracować w trzech trybach: pojedynczy konwerter (z i bez sterowania dseqc)... tak wynika z tego opisu. Czy ktoś mi moze to jeszcze potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='79742' date='16.01.2008, 09:34 ']...
A tak już z innej beczki to powiem szczerze , że nie mogę się doczekać softu zmieniającego mój tunek na PVR Ready oraz nowego tunka od Topfielda z dyskiem twardym. Może ktoś już go ma ? Może jakaś recenzja ? Niedługo wielu posiadaczy tunerów HD oraz noszących sie z zamiarem zakupu stanie przed nielada problemem : który tuner wybrać bo oferta robi się ciekawa .... Piszcie wszyscy , którzy macie możliwość opisania takich tunerów czy opisać testy. Pozdrawiam :)[/quote]

Miałem Topfielda 7710 HD PVR jeszcze przed świętami ale go oddałem, gdyż nie spełnił moich oczekiwań (razem z modułem Aston z kartą Cyfry+):
1. Przy uruchamianiu dysk twardy raz był widoczny, innymi razami nie - niestety dużo częściej to drugie. Sprzedawca powiedział, że to wadliwa partia gdyż w wielu przez niego zamówionych egzemplarzach dysk w ogóle nie był widoczny. Ale nie miał sprawnego na wymianę.
2. Współpraca z Aston (2.18) i kartą Cyfry: problem z przełączaniem z kanałów niekodowanych na kodowane. Praktycznie przy każdym takim przełączeniu ekran robił się czarny i pojawiał się komunikat o braku sygnału lub uprawnień. W tym samym czasie moduł cały czas ładnie świecił na zielono a menu wskazywało, że uprawnienia są i że są OK. Nie pomogała żadna kombinacja zmian kanałów. Trzeba było albo wyciągnąć i ponownie włożyć moduł albo ponownie uruchomić odbiornik (wystarczyło przejście przez standby przy użyciu pilota). Sprawdzone z inną kartą u sprzedawcy - to samo.
3. Problem z EPG. Przeglądając EPG w trybie kilku programów równocześnie (podobnie jak w Samsungach CP) będąc na kanale np. AXN, EPG z tej paczki wyświetlane ok, na następnych kanałach Cinemax pusty, po przejściu na Cinemax EPG dla AXNów znikało a pojawiało się to dla Cinemaxów.
4. Problem z napisami na wyszystkich programach z wyjątkiem Canal+, Canal+ Film (i może Canal+ Sport, nie pamiętam). Na wszelkich innych kanałach, wliczając to Canal+ Film HD, paczkę HBO jak i różne darmowe, odbiornik wskazywał obecność napisów, prawidłowo rozpoznawał ich język pozwalał wybrać - jedyny problem, że ich nie wyświetlał.

Z modułem CP nie testowałem.

Teraz czekam na iCord'a HD mając nadzieję, że będzie lepiej - o ile w ogóle się pojawi na rynku polskim. Myślałem też o Technisat Digirecorder HD S2 ale ten zachowuje się jakby miał tunery po jednym HD i SD. Zostaje też Topfield, gdy (jeżeli) go poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Humax-ie iCord przełączanie kanałów na module ASTONa odbywa się bez problemów, nie ma czarnych plansz. Problem dopiero pojawia sie przy wlaczeniu nagrywania i przelaczaniu wtedy. Ale to nie regula, zalezy od wybranego trybu nagrywania. Przy nagrywaniu jednego programu i ogladaniu drugiego jest OK, ale juz przy nagrywaniu dwóch kanałów i oglądaniu trzeciego, czasami byla czarna plansza pomimo ze program ogladany byl z tego samego transpondera co nagrywane kanaly. Dodatkwo przy nagrywaniu wiecej niz dwóch kanałów trzeba brać pod uwagę ograniczenie odbiornika do oglądania tylko pozostałych kanalów z tych samych transponderów co rejestrowane kanały.
Co do napisów na kanałach z Cyfry+, niestety nie wyświetla. Tak samo jak nie ma obsługi polskich znaków na EPG Cyfry+. Edytowane przez jaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MaciasO' post='80787' date='21.01.2008, 16:20 ']Miałem Topfielda 7710 HD PVR jeszcze przed świętami ale go oddałem, gdyż nie spełnił moich oczekiwań (razem z modułem Aston z kartą Cyfry+):
1. Przy uruchamianiu dysk twardy raz był widoczny, innymi razami nie - niestety dużo częściej to drugie. Sprzedawca powiedział, że to wadliwa partia gdyż w wielu przez niego zamówionych egzemplarzach dysk w ogóle nie był widoczny. Ale nie miał sprawnego na wymianę.
2. Współpraca z Aston (2.18) i kartą Cyfry: problem z przełączaniem z kanałów niekodowanych na kodowane. Praktycznie przy każdym takim przełączeniu ekran robił się czarny i pojawiał się komunikat o braku sygnału lub uprawnień. W tym samym czasie moduł cały czas ładnie świecił na zielono a menu wskazywało, że uprawnienia są i że są OK. Nie pomogała żadna kombinacja zmian kanałów. Trzeba było albo wyciągnąć i ponownie włożyć moduł albo ponownie uruchomić odbiornik (wystarczyło przejście przez standby przy użyciu pilota). Sprawdzone z inną kartą u sprzedawcy - to samo.
3. Problem z EPG. Przeglądając EPG w trybie kilku programów równocześnie (podobnie jak w Samsungach CP) będąc na kanale np. AXN, EPG z tej paczki wyświetlane ok, na następnych kanałach Cinemax pusty, po przejściu na Cinemax EPG dla AXNów znikało a pojawiało się to dla Cinemaxów.
4. Problem z napisami na wyszystkich programach z wyjątkiem Canal+, Canal+ Film (i może Canal+ Sport, nie pamiętam). Na wszelkich innych kanałach, wliczając to Canal+ Film HD, paczkę HBO jak i różne darmowe, odbiornik wskazywał obecność napisów, prawidłowo rozpoznawał ich język pozwalał wybrać - jedyny problem, że ich nie wyświetlał.

Z modułem CP nie testowałem.

Teraz czekam na iCord'a HD mając nadzieję, że będzie lepiej - o ile w ogóle się pojawi na rynku polskim. Myślałem też o Technisat Digirecorder HD S2 ale ten zachowuje się jakby miał tunery po jednym HD i SD. Zostaje też Topfield, gdy (jeżeli) go poprawią.

[b]Chyba miałeś rzeczywiście jakiś trefny model :-) A może zmiana softu by pomogła :) ? ja mam 7700 HSCI i podobno niedługo wyjdzie nowy soft na PVR Ready. Jak do tej pory nie mam z nim żadnych problemów. Problemy ,które opisujesz ( np. napisy na C+ FILM HD ) wystepowały ale to nie była wina Topka tylko Cyfry - teraz jest ok. Na inne pomagała zmiana softu - u mnie pomogła :) i wielu innych również :-) Zwracaj uwagę na pojawianie się nowych softów na ich stronie - www.topfield.kr[/quote][/b][i][/i]

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel76' post='81340' date='24.01.2008, 12:18 '][/b][i][/i][/quote]
Dzięki za podpowiedź. Stronę topfielda odwiedzam codziennie, czekam i czekam. Topfield chodził na najnowszym softcie. W tym wypadku problem z napisami to nie problem Cyfry gdyż występował nawet na programach free z innych transponderów - pamiętam np. jakiś kanał francuski z napisami w kilku językach - żadnych nie udało się wyświetlić (chociaż wybór się udawał). Jeszcze raz zaznaczę: npisy na 3 kanałach Cyfry (bez HD) wyświetlane były i to były jedyne kanały na których udawało się wyświetlić napisy. Napisałem nawet o tym do Topfield'a, dostałem odpowiedź, że sprawa przekazana i bym czekał. To i czekam. Ciekawe kto będzie szybszy, Humax ze "spolszczonym" iCordem czy nowy soft Topfield'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po pierwszych testach dot. działania iCorda HUMAXA . Jest już dostępny u polskiego dystrybutora . Muszę na wstępie dodać że robi wrażenie , solidna konstrukcja i efektowna linia wzornicza. Podłączyłem do REGZY 52Z3030 , po zaprogramowaniu pakietu C+ doznałem dosłownego szoku , jakość obrazu SD i HD jest na najwyższym poziomie , do tej pory miałem HDCI-2000 ale różnica jast tak widoczna że chowam go zaraz do pudła.Na uwagę zwraca szybkość programowania i przełączania kanałów pomiędzy HD a SD , oraz brak tzw. zwisów jak w HDCI-2000 miało miejsce. Ponieważ mam ASTONA 2.18 i moduł C+ HD , nie zauważyłem różnic w działaniu , jutro sprawdzę Polsat bo muszę pożyczyć , REALITY też OK.
Najciekawszą funkcją bowiem jest możliwość nagrywania czterech programów i ogłądanie piątego (kodowanych , FTA , SD,HD ) wszystkie kombinacje możliwe , można też nagrać kodowane bez modułu CI i dtworzyć
w dowolnym czasie już z modułem zgodnym w systemie kodowania . Zapomniałem dodać że , dla niektórych użytkowników kłopotliwym może być brak "menu" w języku polskim jak również , EPG posiada znane wszystkim zainteresowanym błędy , TXT pozbawione jest polskiej czcionki , ale zapewniono mnie że wkrótce będzie aktualizacja softu i braki te zostaną usunięte.Obecnie bawię się funkcjami dyskowymi , o których napiszę następnym razem.
Chętnie odpowiem na pytania.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info. Ja cały czas czekam na dostawę. Prawdopodobnie w sklepie ma być 15 marca 2008 roku. Napisz jak jest jakość obrazy po zgraniu na dysk twardy. czy jest możliwość zgrania sygnału HD na zewnętrzny dysk np. w komputerze i czy można obrabiać pliki i w jakim formacie zapisuje.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ICordy są już dostępne , można kupić w f-mie Sensor we Wrocławiu( [url="http://www.sensor.com.pl/%20%20%20)"]http://www.sensor.com.pl / )[/url]. Funkcje dyskowe zamierzam jutro opisać. To narazie tyle. Edytowane przez HYDRACOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,
ja takze kupilem icorda. Ale niestety u mnie nie dzialaja kanaly HD. Ani canal + sport HD, ani canal + film HD, ani National Geographic HD. Dzwonilem do cyfry, reaktywowali karte i nic. kanaly SD dzialaja bez klopotu (takze canal +). Moze nie zaprogramowalem odpowiednio tunera? Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do prawidłowego dekodowania tych programów potrzebny jest moduł ASTON2 najlepiej v.2.18 lub moduł Cyfra Plus HD , ewentualnie inny zgodny z SECA MG. HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje,
mialem wersje 2.09 i niestety nie dzialalo. Zamienilem w sklepie modul CAM (z niewielka doplata) i wszystko dziala :(. Obraz powala na kanalach HD.
Mam jeszcze kilak pytan:
- wczoraj nagralem cos z programu 2 i chcialem odtworzyc od razu po nagraniu. Niestety zaczelo sie dobrze ale po jakis kilku minutach pojawil sie problem ,ze program jest zakodowany. O co chodzi? Musze czekac? odkodowac? Przy rozpoczynaniu odtwarzania tuner sie pyta czy w jaki sposob to ma robic. Probowalem wszystkich 4 opcji i caly czas to samo. Czy musze najpierw wszystko rozkodowac? A moze poczekac i na drugi dzien tuner automatycznie to rozkoduje, czy to jest robione automatycznie?
- czasami przy przelaczaniu z kanalow na kanal, w pewnym momencie kanaly nie sa dekodowane. Musze wtedy przelaczyc na kanal freeair i nastepnie na jakis kodowany i w wiekszosci przypadkow jest ok; Tez tak macie?
- nagralem na c+ HD jakis film, przy odtwarzaniu niestety przycinal + lekka w tych momentach pikseloza
- a teraz calkiem inne pytanie; czy moze ktos sie orientuje czy modul CAM sprzedawany razem canal+ multipakiet, umozliwa odtwarzanie i nagrywanie dwoch roznych kanalow? (Tzw dual). (jaki to jest modul)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...