Skocz do zawartości
jokers

Nowy tuner HDTV Humax iCord - linux

Rekomendowane odpowiedzi

Modulik cyferki nie pozwala na odkodowywanie 2 kanalow. Jest to modul wlasny providera. Najgorszy ze wszystkich modulow seca, ale za to jedyny ktory po zmianie czegos w seca napewno dostanie upgrade softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrywania można dokonywać też bez karty i modułu (cztery programy ).
Ważne by były zainstalowane do pierwszego odtworzenia i tzw. " Chapterowania", potem można normalnie odtwarzać nawet bez modułu i karty.
Działa to prawidłowo w przypadku ASTONA jak i mod. C+ HD , testowałem też z Conax-em , Viaccess-em , CryptoWorks-em i Reality . Jest OK !!!.
ICord nagrywa tzw. PIDY z dango strumienia przed układem dekodera , dlatego bez znaczenia jest użycie modułu jedno, dwu czy wielo strumieniowego , moduł nie jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='HYDRACOM' post='89419' date='05.03.2008, 11:23 ']Nagrywania można dokonywać też bez karty i modułu (cztery programy ).
Ważne by były zainstalowane do pierwszego odtworzenia i tzw. " Chapterowania", potem można normalnie odtwarzać nawet bez modułu i karty.
Działa to prawidłowo w przypadku ASTONA jak i mod. C+ HD , testowałem też z Conax-em , Viaccess-em , CryptoWorks-em i Reality . Jest OK !!!.
ICord nagrywa tzw. PIDY z dango strumienia przed układem dekodera , dlatego bez znaczenia jest użycie modułu jedno, dwu czy wielo strumieniowego , moduł nie jest konieczny.[/quote][/i]
Czy jest możliwość zgrania na dysk twardy komputera i edytować?.
Jeżeli tak, to jakim programem i do jakich formatów?.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pliki można przenosić za pośrednictwem " Memory Stic" lub zewnętrznego HDD ze złączem USB , należy jednak pamiętać że muszą być zgodne z FAT 32.
Edycji można dokonać darmowym programem PROJEKT X lub komercyjnym DVR STUDIO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HYDRACOM' post='89426' date='05.03.2008, 13:55 ']Pliki można przenosić za pośrednictwem " Memory Stic" lub zewnętrznego HDD ze złączem USB , należy jednak pamiętać że muszą być zgodne z FAT 32.
Edycji można dokonać darmowym programem PROJEKT X lub komercyjnym DVR STUDIO .[/quote]
A po LAN nie da się zgrać ?? Jaka jest funkcjonalność LAN ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Funkcja jeszcze niedostępna , wg. zapowiedzi prawdopodobnie kolejny soft ma to zmienić w drugim kwartale tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='HYDRACOM' post='89426' date='05.03.2008, 11:55 ']Pliki można przenosić za pośrednictwem " Memory Stic" lub zewnętrznego HDD ze złączem USB , należy jednak pamiętać że muszą być zgodne z FAT 32.
Edycji można dokonać darmowym programem PROJEKT X lub komercyjnym DVR STUDIO .[/quote][/i]
Dzięki.

Rozumiem, że pliki są dzielone po 2 GB a następnie łączone podanymi przez Ciebie programami. Odtwarzanie odbywa się za pośrednictwem MPC lub innymi. Czy dobrze zrozumiałem ?

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HYDRACOM' post='88691' date='29.02.2008, 13:29 ']po zaprogramowaniu pakietu C+ doznałem dosłownego szoku , jakość obrazu SD i HD jest na najwyższym poziomie , do tej pory miałem HDCI-2000 ale różnica jast tak widoczna że chowam go zaraz do pudła.[/quote]


;)
Czytalem glosy zniechcecajace do tego boxa , a jako powod podawano beznadziejna jakosc obrazu w poprzednich boxach hd humaxa.
Dobrze wiedziec, ze w koncu humaxowi udalo sie zerwac z niechlubna tradycja wywodzaca sie chyba jeszcze od h5400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HYDRACOM' post='89419' date='05.03.2008, 13:23 ']Nagrywania można dokonywać też bez karty i modułu (cztery programy ).
Ważne by były zainstalowane do pierwszego odtworzenia i tzw. " Chapterowania", potem można normalnie odtwarzać nawet bez modułu i karty.
Działa to prawidłowo w przypadku ASTONA jak i mod. C+ HD , testowałem też z Conax-em , Viaccess-em , CryptoWorks-em i Reality . Jest OK !!!.
ICord nagrywa tzw. PIDY z dango strumienia przed układem dekodera , dlatego bez znaczenia jest użycie modułu jedno, dwu czy wielo strumieniowego , moduł nie jest konieczny.[/quote]

Witaj,

czy można nagrywać na dysk audycje rozkodowane? Miałem Humaxa PVR 9100 i tam można było wybierać czy chce się aby nagrany program był zakodowany czy rozkodowany. No bo jeżeli można by nagrać tylko zakodowany to po zgraniu na PC (dysk zewnętrzny) nadal byłby zakodowany (?) i nici z zgrania na DVD?
Jeszcze jedno: czy do zgrania nagranego programu na PC można używać programu Media eLinker tak jak to było w poprzednich Humaxowych recorderach?
Co do dalszej obróbki plików i nagrywania na DVD to rzeczywiście polecam DVR Studio Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawiązując do jakości obrazu w Humaxach to jest prawdą , że SD pozostawia wiele do życzenia , ale HD jest wyśmienite i oczywiście dotyczy to tylko modelu HDCI- 2000 .
Mam ten odbiornik , mam też Technisata Digicordera HD S2 i w nim jest jeszcz gorzej. Jednak iCord wręcz poraża jakością SD i HD , dlatego nie widzę powodu do tak złych opinii.
Dodam też że w odróżnieniu do innych odbiorników posiada tzw. aktywne skalowanie , co ma znaczący wpływ na dopasowanie odpowiedniej rozdzielczości. Napewno nie jest też ideałem , ale pod względem jakości obrazu chyba pozostanie długo bezkonkurencyjny.
Proponowałbym jednak udać się w celu oceny do najbliższego sklepu w którym jest dostępny i naocznie ocenić jakość przed podjęciem decyzji zakupu.

Z kolei co do nagrywania programów , oczywiście nagrywa je bezproblemowo i można je z powodzeniem zdekodować , zchować na dysku lub też poddać dalszej obróbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='HYDRACOM' post='89747' date='07.03.2008, 01:30 ']Nawiązując do jakości obrazu w Humaxach to jest prawdą , że SD pozostawia wiele do życzenia , ale HD jest wyśmienite i oczywiście dotyczy to tylko modelu HDCI- 2000 .
Mam ten odbiornik , mam też Technisata Digicordera HD S2 i w nim jest jeszcz gorzej. Jednak iCord wręcz poraża jakością SD i HD , dlatego nie widzę powodu do tak złych opinii.
Dodam też że w odróżnieniu do innych odbiorników posiada tzw. aktywne skalowanie , co ma znaczący wpływ na dopasowanie odpowiedniej rozdzielczości. Napewno nie jest też ideałem , ale pod względem jakości obrazu chyba pozostanie długo bezkonkurencyjny.
Proponowałbym jednak udać się w celu oceny do najbliższego sklepu w którym jest dostępny i naocznie ocenić jakość przed podjęciem decyzji zakupu.

Z kolei co do nagrywania programów , oczywiście nagrywa je bezproblemowo i można je z powodzeniem zdekodować , zchować na dysku lub też poddać dalszej obróbce.[/quote]


Uff, z mozołem usunąłem te 36 powielonych postów. Swoją drogą, żeby awaria myszy zasiała takie spustoszenia. To jakiś buldog nie mysz :).

To jak w dow[beeep]ie:

sąd: Czy oskarżony przyznaje się, że dźgnął teściową nożem?
oskarżony: Nie przyznaję się wysoki sądzie, teściowa przypadkowo sama się na nóż nadziała.
sąd: i tak 36 razy?

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HYDRACOM' post='89747' date='07.03.2008, 02:30 ']Z kolei co do nagrywania programów , oczywiście nagrywa je bezproblemowo i można je z powodzeniem zdekodować , zchować na dysku lub też poddać dalszej obróbce.[/quote]

Czy mój iCord dziwnie się zachowuje czy tak rzeczywiście jest?

Przypadek 1: programuję audycję do nagrania, wyłączam tuner, wychodzę. Wracam, włączam tuner i jest o.k., audycja nagrana.

Przypadek 2: programuję audycję do nagrania, potwierdzam, ale nie wyłączam tunera tylko dalej oglądam audycję. I tu ciekawostka: zaprogramowana audycje się nie nagrywa? Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='90603' date='12.03.2008, 11:22 ']Czy mój iCord dziwnie się zachowuje czy tak rzeczywiście jest?

Przypadek 1: programuję audycję do nagrania, wyłączam tuner, wychodzę. Wracam, włączam tuner i jest o.k., audycja nagrana.

Przypadek 2: programuję audycję do nagrania, potwierdzam, ale nie wyłączam tunera tylko dalej oglądam audycję. I tu ciekawostka: zaprogramowana audycje się nie nagrywa? Dlaczego?[/quote]


Witam
sprawdzę dziś i powiem jak to wygląda u mnie. Tymczasem mam takie pytanie - czy ktoś wie w czym edytowac listę kanałów na PC zgraną z iCorda po USB?
pozdrawiam
Scynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HYDRACOM' post='89747' date='07.03.2008, 03:30 ']mam też Technisata Digicordera HD S2 i w nim jest jeszcz gorzej. Jednak iCord wręcz poraża jakością SD i HD , dlatego nie widzę powodu do tak złych opinii.[/quote]


Bez przesady. Praktycznie nie widać różnic jeśli chodzi o jakość obrazu Digicordera i iCorda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mówicie już o jakości obrazu SD i HD - chciałbym się dowiedzieć jak ten dekoder wypanaw porównaniu do Philipsa 7201 HD PVR??? Czy kierują się wyłącznie jak najlepszym obrazem warto wymienić {hila na HUMAXA ???


Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Glimmer Twins' post='90603' date='12.03.2008, 11:22 ']Czy mój iCord dziwnie się zachowuje czy tak rzeczywiście jest?

Przypadek 1: programuję audycję do nagrania, wyłączam tuner, wychodzę. Wracam, włączam tuner i jest o.k., audycja nagrana.

Przypadek 2: programuję audycję do nagrania, potwierdzam, ale nie wyłączam tunera tylko dalej oglądam audycję. I tu ciekawostka: zaprogramowana audycje się nie nagrywa? Dlaczego?[/quote]

Właśnie przetestowałem i bez znaczenia czy tuner jest włączony czy też nie - nagrywa tak jak jest zaprogramowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='scynio' post='90736' date='12.03.2008, 22:08 ']Właśnie przetestowałem i bez znaczenia czy tuner jest włączony czy też nie - nagrywa tak jak jest zaprogramowany[/quote]
Witaj, a czy posiadasz antene z twin konventerem ?? Jesli masz tylko jeden i przeplotke, to prawdopodobnie w momencie kiedy ogladsz program na kanale z innego transpondera pokazuje sie komunikat (trwa tylko kilka sekund) o konflikcie, jezeli nie potwierdzisz zmiany kanalu recznie nagranie nie nastapi.... tak przynajmniej dziala to w moim icordzie.
pozdrawiam bzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bzyk_1' post='91181' date='14.03.2008, 18:49 ']Witaj, a czy posiadasz antene z twin konventerem ?? Jesli masz tylko jeden i przeplotke, to prawdopodobnie w momencie kiedy ogladsz program na kanale z innego transpondera pokazuje sie komunikat (trwa tylko kilka sekund) o konflikcie, jezeli nie potwierdzisz zmiany kanalu recznie nagranie nie nastapi.... tak przynajmniej dziala to w moim icordzie.
pozdrawiam bzyk[/quote]

rozumiem , ze masz Icorda na pojedyńczym konwerterze? czy w zwiazku z tym sa jakies problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może mi wyjaśnić taką rzecz. Mam icorda 160 g dwa kable lnb1 hotbird, lnb2 astra i hotbird(disec). Antena ustawiona przeskanowane satelity osobno lnb 1 i osobno lnb 2 astra i hotbird. Jest sygnał poprawnie ustawiony diseq wszystko działa. Dwa moduły ci cyfra i polsat. Czemu jak nagrywam jeden kanał z hotbird np z cyfry to nie moge oglądać wszystkiego innego z polsatu przecież mam dwa moduły i dwa osobne kable na hotbird. Moge oglądać tylko z tego samego transpordera lub astre. Ma ktoś podobne ustawienie? Nie rozumiem co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='91417' date='16.03.2008, 11:07 ']Czy ktoś może mi wyjaśnić taką rzecz. Mam icorda 160 g dwa kable lnb1 hotbird, lnb2 astra i hotbird(disec). Antena ustawiona przeskanowane satelity osobno lnb 1 i osobno lnb 2 astra i hotbird. Jest sygnał poprawnie ustawiony diseq wszystko działa. Dwa moduły ci cyfra i polsat. Czemu jak nagrywam jeden kanał z hotbird np z cyfry to nie moge oglądać wszystkiego innego z polsatu przecież mam dwa moduły i dwa osobne kable na hotbird. Moge oglądać tylko z tego samego transpordera lub astre. Ma ktoś podobne ustawienie? Nie rozumiem co jest nie tak.[/quote]


A czy masz moduł Aston (dwu strumieniowy) czy może ten co daje c+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='91419' date='16.03.2008, 11:17 ']Oryginalny c+ i oryginalny polsatu[/quote]


Nie wiem jak moduł polsatu, ale na pewno moduł sprzedawany przez c+ jest jedno strumieniowy i nie można jednocześnie oglądać jednego kanału , a drugi nagrywać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok Wszystko się zgadza. Oba moduły działają. Oglądam cyfre i polsat. Przykład nagrywam canal+ moduł c+ zajęty i jeden kabel hotbird że się tak wyrażę. Ale drugi kabel hotbird i moduł polsatu wolny a w tym czasie nie mogę oglądać kanałów z paczki polsatu chociażby polsat sport? Edytowane przez blady114

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blady114' post='91421' date='16.03.2008, 11:27 ']Ok rozumiem ale aston jest dwustrumieniowy czy dwu systemowy? Wszystko się zgadza. Oba moduły działają. Oglądam cyfre i polsat. Przykład nagrywam canal+ moduł c+ zajęty i jeden kabel hotbird że się tak wyrażę. Ale drugi kabel hotbird i moduł polsatu wolny a w tym czasie nie mogę oglądać kanałów z paczki polsatu chociażby polsat sport?[/quote]


A to co innego. Myślałem, że chcesz oglądać i nagrywać z tego samego modułu jednocześnie. Moduł Aston jest dwu strumieniowy.

Nie mam takiego tunera więc Ci nie pomogę. Możliwe, że to błąd oprogramowania w tunerze.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='91420' date='16.03.2008, 11:23 ']Nie wiem jak moduł polsatu, ale na pewno moduł sprzedawany przez c+ jest jedno strumieniowy i nie można jednocześnie oglądać jednego kanału , a drugi nagrywać.

Pozdrawiam[/quote]
iCord z modułem Cyfry umożliwia jednoczesne nagrywanie i oglądanie. Plik nagrany jest nierozkodowany i oznaczony znaczkiem systemu np MG.
Można go później rozkodować, tuner zrobi kopię pliku lub rozgodowywać w locie podczas oglądania.

Info dla kolegi blady114. Zmień ustawienia w "antenna seting/connection type" szczegółów nie mogę podać ponieważ
mam tylko jeden moduł Cyfry. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...