Skocz do zawartości
malin9191

Telewizor OLED 55 cali do 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Poszukuję dobrego teelwizora OLED 55 cali do kwoty 4500 zł ale jeśli byłby jakiś tv do kwoty 5000 zł do którego byłby na prawdę sens dopłacić to też rozważam taką opcję. Zależy  mi żeby telewizor miał pilot z normlanymi przyciskami typu LG MAGIC REMOTE bo tv będzie  dla ogarniętej ale 70 letniej osoby więc te piloty bez przycisków nie wchodzą w grę. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i poniżej wstawiam niezbędne informacje.

 

 
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Njbliższy widz 2,5 m a najdalszy 4,8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 3 osoby pod kątem a jedna na wprost więc kąty są ważne 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? WISIEĆ
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  W STRONĘ OGLĄDAJĄCYCH 
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  SAMSUNG 40 CALI SPRZED 10 LAT ALE SIĘ JUŻ ZEPSUŁ 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED, SMART TV, WIFI
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4 K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? DEKODER, KOMPUTER, WIFI
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5 GODZIN
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? MATOWĄ O ILE NIE POGARSZA TO OBRAZU
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TELEWIZYJNE Z DEKODERA I NA SMART TV NETFLIX, HBO MAX ITD.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK ALE BARDZO RZADKO, W JEDEN WEEKEND W MIESIĄCU 2-3 GODZINY 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? MNIEJ WIĘCEJ TYLE SAMO W DZIEŃ I WIECZOREM
17. Preferencje co do wielkości? MYŚLĘ O 55 CALACH ALE JEŚLI INNA WIELKOŚĆ BĘDZIE LEPSZA TO JESTEM OTWARTY NA PROPOZYCJE
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jak są piloty bez przycisków z cyferkami
19. Preferencje co do marki ? Aktualnie mam u siebie LG i jestem bardzo zadowolony ale nie jestem nastawiony że musi to być ta marka
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 zł ale jeśli będzie jakiś do 5000 zł do którego na prawdę warto dopłacić to też taką opcję rozważam 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK ALE W PRZYSZŁOŚCI

 

Bardzo dziękuję od razu za pomoc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Proponowałbym telewizor OLED  PANASONIC TX-55LZ1000E ale w sklepie  mediaexpert kosztuje   5500zł.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx55lz1000e-master-oled-4k-120-hdmi-2-1-tv-pro-ai-22

Mam telewizor OLED Panasonica i oczywiście polecam ten odbiornik.Nawet kanały SD mają dobrą jakość obrazu.W telewizorze  12 trybów obrazu.Polecam  tryb profesjonalny  2 lub NORMALNY.

Na zdjęciu niżej nowy kanał  SD czyli  CTV 9 ktory nadaje w dvb-t.Kanał oglądam.

Na zdjęciu niżej jakość obrazu z telewizora OLED Panasonic.KANAŁ CTV9  . Napisałeś że telewizor jest dla starszej osoby.Starsze osoby lubią oglądać kanały informacyjne .Do oglądania  kanałów informacyjnych telewizor OLED się nie nadaje  bo będą  po pewnym czasie wypalenia pasków informacyjnych.

0be4287a4517f.jpg

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Witam.

Proponowałbym telewizor OLED  PANASONIC TX-55LZ1000E ale w sklepie  mediaexpert kosztuje   5500zł.

Tu jest taniej: https://allegro.pl/oferta/smart-tv-55-oled-panasonic-tx-55lz1000e-4k-hdr10-hlg-120hz-dolby-vrr-allm-15433256112

Wracając do tematu, jeśli szukasz tv dla starszej osoby to Panasonic akurat będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i informacje. Czy rzeczywiście przy OLED będzie to problem z wypalaniem jak raz dziennie będzie oglądany ten sam kanał informacyjny ?

Chciałem jeszcze podpytać czy znajdzie się może też coś dobrego z oferty LG ? Czy jednak warto zostać przy Panasonic ?

Czy te piloty obsługują jednocześnie telewizor i dekoder ?

I jeszcze chciałem zapytać czy ten rozmair 55 cali będzie wystarczający do tych rozmiarów pomieszczenia i odległości oglądających ?

Edytowane przez malin9191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kiepsko to wygląda. Dziękuję za podpowiedź. A jaki w takim razie telewizor LCD byście Panowie polecili w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden user ci cos napisał i juz rezygnujesz?

I chcesz kupić wymarłą technologię?

Jeśli juz to kup miniLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2024 o 18:24, malin9191 napisał:

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i informacje. Czy rzeczywiście przy OLED będzie to problem z wypalaniem jak raz dziennie będzie oglądany ten sam kanał informacyjny ?

zależy przez ile godzin.

jak 1h a może nawet 2h to raczej się nie wypali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmcomp napisał:

Jeden user ci cos napisał i juz rezygnujesz?

I chcesz kupić wymarłą technologię?

Jeśli juz to kup miniLEDa.

Samsung neo qled byłby dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jakies tam zestawienie TV miniLED: https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,technologia-obrazu!mini-led.bhtml?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwir2xBhC_ARIsAMTXk867ulYQVauUPcSfRhmpflXk8yuTGgBU2C8Csw4nUIOQjteDasYfXTAaAku2EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Ja bym osobiscie patrzyl na miniLED od SONY, a jak ma byc tanio to od TCL.

Ja osobiscie i tak bralbym OLEDa LG 55C3 za kwote ok. 4700-4800 PLN.

 

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, malin9191 napisał:

No dłużej niż 2 godziny raczej kanałów informacyjnych nie oglądają. Czyli brać OLEDa i się nie przejmować ?

Pamiętaj, że przy wyświetlaniu zawartości w 4K HDR np. ze streamingu czy przez HDMI ustawisz sobie zapewne parametry jasności i podświetlenia na maxa. Jednak żeby przy odbieraniu kanałów informacyjnych w SDR z wbudowanego tunera czy po HDMI z innego odbiornika, czy np. z apki Canal+ ustawić sobie parametry jasności, podświetlenia czy nawet kontrastu na ok. 50%, max. 60% (czyli do 50-60/100, a w Samsungach do 30/50). Jeśli będziesz miał jak w 4K HDR na 100% to po poewnym czasie wypalisz matrycę. Podobnie jest w LCD.

NIGDY nie używaj fabrycznych trybów typu DYNAMIC bo ... wypalisz matrycę. Jesli bez kalibracji to najlepszy wbudowane tryby to KINO, FILM czy tego typu w zalezności od producenta, a dla 4K FDR tyb FILMMAKER.

Z każdym produktem trzeba się odpowiednio obchodzić, a tego co napisałem nie znajdziesz w żadnej instrukcji obsługi TV. 

Powodzenia.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Oled jest dla myślących a nie takich co wyciągną z kartona i wszystko oglądają w trybie jaki producent ustawił.

Jak będziesz myślał i ustawisz tv tak jak powinno być to nie mam mowy o wypaleniu oleda - nawet gdybyś tvn24 oglądał non stop.

Pamiętaj także by nie odłączać go z prądu bo tv co jakiś czas przeprowadza czyszczenie matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Eleonor napisał:

Jak będziesz myślał i ustawisz tv tak jak powinno być to nie mam mowy o wypaleniu oleda - nawet gdybyś tvn24 oglądał non stop.

Hmmm, bardzo intrygująca teza. Możesz nam zdradzić te ustawienia, przy których „nie ma mowy o wypaleniu” ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam że nawet jak się ustawi jasność na 50% to przy oglądaniu tvn24 non stop to wypalenie jest w zasadzie pewne

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2024 o 19:38, malin9191 napisał:

No dłużej niż 2 godziny raczej kanałów informacyjnych nie oglądają. Czyli brać OLEDa i się nie przejmować ?

Przede wszystkim oled (w naszym przypadku budżetowym) nie występuje w pólmacie/macie. Dwa, jeżeli faktycznie dla osoby ca. 70 lat na 99% nie doceni zalet oleda a co najwyżej zirytuje się jak się coś wypali. Biorąc pod uwage, ze najdalej jest oglądane z 5m to całkiem serio rozważyłbym budżetowy, ale do zwykłego oglądania SDR znakomity tv Sony, w duże przekątnej za bardzo dobre/uczciwe pieniądze. Na papierze nic szczególnego, ale po weryfikacji na żywo zaskakująco plastyczny obraz no i 75 cali z dobrymi katami bocznymi(pewnoIPS/ADS), bodaj X75WL ma oznaczenie ten model.

Edytowane przez Xisiek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Xisiek napisał:

Hmmm, bardzo intrygująca teza. Możesz nam zdradzić te ustawienia, przy których „nie ma mowy o wypaleniu” ? 

 

Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi tylko się droczysz  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eleonor napisał:

 

Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi tylko się droczysz  :)

Całkiem serio napisałem, nie mam bladego pojęcia jakie ustawienia blokują wypalanie oledow. ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś są - mam dwa i zero wypaleń a oglądam na nich co tylko zapragnę :)

Jeśli coś się Tobie wypaliło to współczuję 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...