Skocz do zawartości
Patryk26

Kalibracja Panasonic lz 1000

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, grundig napisał:

Mam teraz ustawiony   tryb obrazu ustawienia własne i testuje.Jakość obrazu  w tym trybie  jest najlepsza.Obraz jeszcze bardziej ostry i wyrazny.Tryb profesjonalny też jest dobry ale trzeba obniżyć parametry, poziom luminancji  ,kontrastu i jasności.Parametr ostrości wyżej.

To tak jak napisałem że reguła ustawień telewizorów i projektorów oraz monitorów w większości zasada jest taka sama. Przecież to wszystko odbiorniki na których wyświetla się obraz. Wiem że jedynie czym się różnią to ustawieniami. Jedne mają bardziej dopracowane menu i łatwe w obsłudze inne bardziej zaawansowane z różnymi dodatkami. Ja przeważnie te wszystkie dodatki wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bourne napisał:

To tak jak napisałem że reguła ustawień telewizorów i projektorów oraz monitorów w większości zasada jest taka sama. Przecież to wszystko odbiorniki na których wyświetla się obraz. Wiem że jedynie czym się różnią to ustawieniami. Jedne mają bardziej dopracowane menu i łatwe w obsłudze inne bardziej zaawansowane z różnymi dodatkami. Ja przeważnie te wszystkie dodatki wyłączam.

No właśnie a w moim Panasonicu jest tego sporo. Oglądam teraz wszystko na ustawieniach własne ale niczego nie modyfikuje lub fimmeker. Jak będę miał luźne 500 stówek to poprostu zadzwonię do firmy skalibruj.tv i przekonam się jaką moc ma mój Panasonic 😁 pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2024 o 14:34, Patryk26 napisał:

Tak mam minimum, pośrednie, maksimum i użytkownika. Ja ma włączone użytkownik i redukcja smużenia na 10 płynność filmu na 5. A co jeżeli chodzi o redukcję szumów bo Grundig mi polecił żebym włączył i włączyłem na maksimum. Ale powiem ci że tryb ustawienia własne robi wrażenie przy dynamicznych filmach typu Transformers , Hobbit czy nawet Avatar. Ale tak jak w sumie wszyscy piszemy Netflix jest stworzony do Oledów i wyciskania z telewizora całego potencjału lub odtwarzacz blu-ray. Ale moim zdaniem Netflix ma tak bogata biliotekę, że dla większości nas jest wystarczający. Odłożę kasę i zainwestuje w profesjonalna kalibrację ciekawy jestem efektu😊

 

Redukcja szumów generalnie na off. Przy słabszym sygnale można testowo włączyć i obserwować czy coś pomoże (najczęściej przeszkadza). Uplynniacz włączony. Osobiscie preferuje nastawy wysokie (możliwie wysoka płynność i ostrość).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Upłynniacz wyłączony. Poleca  Tom Cruise.Ja też polecam wyłączenie  tej funkcji.

 

Firmy  które dokonują kalibracji telewizorów np   w telewizorach Panasonic  rekomendują wyłączenie tej funkcji.  Można sprawdzić w linku.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1439471411


 
Professional1
  Luminance level 60
  Contrast 90
  Brightness 0
  Sharpness 0
  Color 50
  Tint 0
  Color temp Warm2
  Color remaster Off
  Ambient sensor On/Off
  Noise reduction Off
  MPEG Remaster Off
  Resolution Remaster Off
  Dynamic Range Remaster Off
  Intelligent Frame Creation Off
Advanced Contrast control Off
Screen settings 16:9 Overscan Off
  Pixelorbiter On
White Balance R-Gain 0
  G-Gain 0
  B-Gain -1
  R-Cutoff 0
  G-Cutoff 0
  B-Cutoff 0

 

 

PANASONIC LZ2000

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisałem w innym wątku powtórzę w tym, wyłączenie uplynniacza skutkuje nie tylko brakiem płynności (mały problem) ale przede wszystkim drastycznym spadkiem ostrości obrazu ruchomego(ogromny problem)! Innymi słowy zamiast możliwie ostrego obrazu dostajemy najczęściej coś z okolic 200-300 linii (TVL), podczas gdy po aktywacji wielkość ta rośnie 2-4 krotnie do 600-1080 linii (TVL). Można wiec fundować sobie mniej ostry, gorszy obraz i dezaktywować układ uplynniacz/120Hz. Co kto lubi. Słabe jest tylko to, ze jak się nie ma wiedzy to na sile próbuje się wpychać takie „legendy” innym. Tak ja robi to nasz kolega grunding. 
PS. W filmiku oczywiście ani słowem o tym nie ma, bo panowie o tym nie wiedza (malo gdzie są publikacje, u nas kiedyś były…)

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Xisiek napisał:

Pisałem w innym wątku powtórzę w tym, wyłączenie uplynniacza skutkuje nie tylko brakiem płynności (mały problem) ale przede wszystkim drastycznym spadkiem ostrości obrazu ruchomego(ogromny problem)! Innymi słowy zamiast możliwie ostrego obrazu dostajemy najczęściej coś z okolic 200-300 linii (TVL), podczas gdy po aktywacji wielkość ta rośnie 2-4 krotnie do 600-1080 linii (TVL). Można wiec fundować sobie mniej ostry, gorszy obraz i dezaktywować układ uplynniacz/120Hz. Co kto lubi. Słabe jest tylko to, ze jak się nie ma wiedzy to na sile próbuje się wpychać takie „legendy” innym. Tak ja robi to nasz kolega grunding. 
PS. W filmiku oczywiście ani słowem o tym nie ma, bo panowie o tym nie wiedza (malo gdzie są publikacje, u nas kiedyś były…)

Ja mam włączony i jest bardzo dobrze,wyświetlany film jest ostrzejszy i wyraźniejszy  mi to bardziej pasuje i się podoba niż jak uplynniacz jest na off. Pozdrawiam chłopaki ale w tym temacie Xisiek ma rację.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grundig napisał:

Upłynniacz wyłączony. Poleca  Tom Cruise.Ja też polecam wyłączenie  tej funkcji.

 

Firmy  które dokonują kalibracji telewizorów np   w telewizorach Panasonic  rekomendują wyłączenie tej funkcji.  Można sprawdzić w linku.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1439471411



 
Professional1
  Luminance level 60
  Contrast 90
  Brightness 0
  Sharpness 0
  Color 50
  Tint 0
  Color temp Warm2
  Color remaster Off
  Ambient sensor On/Off
  Noise reduction Off
  MPEG Remaster Off
  Resolution Remaster Off
  Dynamic Range Remaster Off
  Intelligent Frame Creation Off
Advanced Contrast control Off
Screen settings 16:9 Overscan Off
  Pixelorbiter On
White Balance R-Gain 0
  G-Gain 0
  B-Gain -1
  R-Cutoff 0
  G-Cutoff 0
  B-Cutoff 0

 

 

PANASONIC LZ2000

Cześć w ustawieniach użytkownika w swoim Panasonicu masz z automatu włączony uplynniacz i nie rezygnuj z niego bo on właśnie jest między innymi odpowiedzialny za efekt tego fajnego obrazu który i mnie zaskoczył. Nie słuchaj Toma Cruz co on myśli czy reżyser z Hollywood. To tobie ma się podobać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w ustawieniach użytkownika w swoim Panasonicu masz z automatu włączony uplynniacz i nie rezygnuj z niego bo on właśnie jest między innymi odpowiedzialny za efekt tego fajnego obrazu który i mnie zaskoczył. Nie słuchaj Toma Cruz co on myśli czy reżyser z Hollywood. To tobie ma się podobać... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.01.2024 o 10:57, Bourne napisał:

Według mnie fizyki i optyki się nie oszuka.

Często marketing biznesowy polega na tym żeby zarobić bez wiedzy danego użytkownika i sprzedać "nowy pomysł"

Nie będę się sprzeczał czy to jest dobre czy złe. Mi na oko wystarczy i jestem z tego zadowolony.

Projektory  @Patryk26
Weź sobie płytę blue-ray z filmem 4k i odpal jakiś dobry film z kolorystyką. Na przykład Avatar i na przykładzie tego ustaw sobie kolorki. Chodzi o to że ustawisz prawidłowe kolory i zobaczysz jakie ma pokrycie Twoja matryca kolorów.

Co masz na myśli pisząc o optyce i fizyce bo mam wrażenie, ze coś chyba opacznie zrozumiałeś.

Na oko nie jesteś w stanie skalibrować tv czy projektora. 

Avatar i regulacja okiem na konkretnym filmie? Mama mia. Fatalny błąd gdyby robić tak jak piszesz! Zupełnie losowe nastawy obrazu byś zrobił i do żadnego wzorca np. D65 w ten sposób nie wyregulujesz, vide Matrix w zielonym zafarbie.

Edytowane przez Xisiek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Panasonicu  zawsze jest bardzo dobra płynność nawet gdy telewizor nie posiada upłynniacza czyli funkcji IFC ,Intelligent Frame Creation.  Przykładowo w telewizorze plazmowym Panasonic  TX-P42CX3E nie ma funkcji IFC.Obraz  jest płynny i ostry. Posiadam  TX-P42CX3E , obraz jest bardzo ostry i płynny.

 Lubie  obraz ostry i wyrazny dlatego wybieram  tryb normalny lub ustawienia własne,  ostrość ustawiam wyżej niż  ustawienia domyślne.Nie lubię nienaturalnego teatralnego obrazu  ale jeśli ktoś lub "efekt teatru" może  włączyć IFC .

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunding Ty nadal nic nie rozumiesz 😐. Tu nie chodzi o odczucie płynności, tylko mierzalna rozdzielczosc obrazu ruchomego, przecież napisałem wyraźnie wyżej ! 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisz sobie co chcesz, niedługo napiszesz że jesteś  królem i tylko  ty masz racje i my  poddani musimy ciebie słuchać.

Jak działa funkcja IFC .Opis w linku niżej

https://support-pl.panasonic.eu/app/answers/detail/a_id/960/~/co-to-jest-inteligen-frame-creation-(ifc)%3F

Jest  wybór. Jeśli ktoś lubi  " efekt teatru " może włączyć IFC. Przykładowo  na hdforum  jest   bardzo dużo pytań  co zrobić aby   zlikwidować efekt teatru bo domyślnie   funkcja  jest włączona w telewizorach.Niektóre  osoby myślą że nic nie można zrobić w tej sprawie. Oczywiście można, trzeba wyłączyć upłynniacz.

Podobne pytania sa na innych forach np na forum Sony.

https://community.sony.pl/t5/smart-tv/efekt-teatru-w-w5740/td-p/422316/page/2

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, grundig napisał:

Upłynniacz wyłączony. Poleca  Tom Cruise.Ja też polecam wyłączenie  tej funkcji.

 

Firmy  które dokonują kalibracji telewizorów np   w telewizorach Panasonic  rekomendują wyłączenie tej funkcji.  Można sprawdzić w linku.

 

 

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1439471411



 
Professional1
  Luminance level 60
  Contrast 90
  Brightness 0
  Sharpness 0
  Color 50
  Tint 0
  Color temp Warm2
  Color remaster Off
  Ambient sensor On/Off
  Noise reduction Off
  MPEG Remaster Off
  Resolution Remaster Off
  Dynamic Range Remaster Off
  Intelligent Frame Creation Off
Advanced Contrast control Off
Screen settings 16:9 Overscan Off
  Pixelorbiter On
White Balance R-Gain 0
  G-Gain 0
  B-Gain -1
  R-Cutoff 0
  G-Cutoff 0
  B-Cutoff 0

 

 

PANASONIC LZ2000

Cześć w ustawieniach użytkownika w swoim Panasonicu masz z automatu włączony uplynniacz i nie rezygnuj z niego bo on właśnie jest między innymi odpowiedzialny za efekt tego fajnego obrazu który i mnie zaskoczył. Nie słuchaj Toma Cruz co on myśli czy reżyser z Hollywood. To tobie ma się podobać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, grundig napisał:

Spokojnego wieczoru chłopaki. Odpalcie sobie jakiś fajny film na swoich ulubionych ustawieniach i chillout!!!😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy  sam podejmuje decyzje  czy włączyć lub wyłączyć IFC. Wyłączyłem funkcje ale  jeśli ktoś uważa inaczej  to może ustawić na MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy ma inny wzrok i pole widzenia i możliwe że ustawienia dla jednego mogą być negatywne dla drugiego.

To tak jak z muzyką. Jeden lubi klasykę inny jazz czy jakiś tam dubstep.

Nasze preferencję nie muszą być pewniakiem.

Są dla nas obiektywne, nie róbmy z tego politycznej dramy tak jak napisał @Patryk26

Przypomina mi się jeden urywek z filmu " Dzień Świra".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ dyskusja się rozgorzała. W sumie to i dobrze, bo tu już było za ( na forum ) nudno. 

Mam Panasa HZ1000 i nie wyobrażam sobie oglądać inaczej niż na Filmmaker mode. To o co prosi autor tematu nie jest realne bez kalibracji z użyciem sprzęto do tego przewidzianym. Na Na Netflix można ustawić Netflix mode, ale wtedy  masz czały czas jasność i kontrast na max ( używam tylko z Dolby Vision ). Wszelkie "polepszacze" obrazu tylko go psują w mniejszym bądź większym stopniu. 

Przede wszystkim zadbaj o jak najlepsze źródło obrazu, a cda nie należy do takich. Zobacz sobie jakiś film z płyty bluray 4k to wtedy poczujesz jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 17:57, Patryk26 napisał:

 

Spieszcie sie kochać Panasonica, tak szybko odchodzą. PS. Ty kupiłeś w Media Expert swojego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Waldo94 napisał:

Spieszcie sie kochać Panasonica, tak szybko odchodzą. PS. Ty kupiłeś w Media Expert swojego ?

Tak. Poł roku temu. Ty na czym śmigasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maderos napisał:

Ależ dyskusja się rozgorzała. W sumie to i dobrze, bo tu już było za ( na forum ) nudno. 

Mam Panasa HZ1000 i nie wyobrażam sobie oglądać inaczej niż na Filmmaker mode. To o co prosi autor tematu nie jest realne bez kalibracji z użyciem sprzęto do tego przewidzianym. Na Na Netflix można ustawić Netflix mode, ale wtedy  masz czały czas jasność i kontrast na max ( używam tylko z Dolby Vision ). Wszelkie "polepszacze" obrazu tylko go psują w mniejszym bądź większym stopniu. 

Przede wszystkim zadbaj o jak najlepsze źródło obrazu, a cda nie należy do takich. Zobacz sobie jakiś film z płyty bluray 4k to wtedy poczujesz jakość. 

No właśnie wiem. Miałem Netflixa tylko chciałem zobaczyć CDA bo do tego ma telewizję ale odradzam bo kanały odbierają fatalnie. A filmy co najwyżej 1080p wracam do Netflixa. Jeżeli chodzi o DolbyVision to wymiata mój Panas nic na tym trybie nie konbinuje z ustawieniami. Same w sobie są bardzo dobre. Wiadomo nie wszystkie filmy są w DolbyVision ale jest ich bardzo dużo. Netflix mode też jest ok. Oczywiście filmmaker całkiem inaczej radzi sobie z obrazem i odwzorowaniem jego na Netflix i mi się też bardzo podoba. CDA to jest błąd na takiej klasy telewizory. Co do odtwarzacza Blu-ray to jeszcze nie mam. Odkładam na jakieś fajne kino domowe Panasa. Narazie zakupiłem Ps5. Miałem fajny zestaw Panasonic w Anglii tylko LCD 800hz w 3D i fajne kino domowe Panasa z blu-ray więc wiem o czym mówisz. Avatara oglądałem dwa razy pod rząd oczywiście w 3D i nie mogłem uwierzyć jak sobie radzi ten telewizor z taka technologia. Blu-ray też wymiata. Szkoda że teraz mało panasów robią z funkcją 3D jeżeli wogole jeszcze robią.Bo fajnie by było sobie odpalic jakiś fajny film. Ty masz swojego Panasa po kalibracji?

 

 

 

Godzinę temu, Waldo94 napisał:

 

Przecież Ps5 ma blu-ray. Rozejrze się za filmami w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patryk26 napisał:

Tak. Poł roku temu. Ty na czym śmigasz?

Ile dałeś ? Ja mam Panasa GZ960 (już wypalony) i lg c1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Waldo94 napisał:

Ile dałeś ? Ja mam Panasa GZ960 (już wypalony) i lg c1.

Prawie 6.500 55 cali. Po jakim czasie ci się wypalił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 17:17, grundig napisał:

Pisz sobie co chcesz, niedługo napiszesz że jesteś  królem i tylko  ty masz racje i my  poddani musimy ciebie słuchać.

Znaczna większość starych wymiataczy tego forum ma Ciebie za trolla. Rozumiem, ze dbasz o reputacje i ze wszystkich sił starasz się i mnie wyprowadzić z błędu i  nadzieji, ze jesteś jednak normalnym użytkownikiem… Smutne to, ale z przykrością chyba jednak muszę przyznać, ze to inni mieli racje co do twego zachowania i oceny tego co robisz.

PS. Zrozum wreszcie, ze ja piszę o faktach. To nie podlega „negocjacjom”. Tak po prostu to działa. Ostry obraz ruchomy w tv wymaga aktywacji uplynniacza. Tyle. Czy się komuś to podoba czy nie, nie ma większego znaczenia. 👍 

 

W dniu 28.01.2024 o 12:51, Bourne napisał:

Nasze preferencję nie muszą być pewniakiem.

Ależ oczywiście - pełna zgoda, tylko jedna drobna acz mega istotna uwaga  - preferencja nie ma NIC wspólnego z kalibracja. 👌

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...