Jump to content

Bourne

Użytkownik
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

3 Neutral

About Bourne

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nowa żarówka naprawiła ten problem.
 2. Pewnie każdy ma inny wzrok i pole widzenia i możliwe że ustawienia dla jednego mogą być negatywne dla drugiego. To tak jak z muzyką. Jeden lubi klasykę inny jazz czy jakiś tam dubstep. Nasze preferencję nie muszą być pewniakiem. Są dla nas obiektywne, nie róbmy z tego politycznej dramy tak jak napisał @Patryk26 Przypomina mi się jeden urywek z filmu " Dzień Świra".
 3. To tak jak napisałem że reguła ustawień telewizorów i projektorów oraz monitorów w większości zasada jest taka sama. Przecież to wszystko odbiorniki na których wyświetla się obraz. Wiem że jedynie czym się różnią to ustawieniami. Jedne mają bardziej dopracowane menu i łatwe w obsłudze inne bardziej zaawansowane z różnymi dodatkami. Ja przeważnie te wszystkie dodatki wyłączam.
 4. Według mnie fizyki i optyki się nie oszuka. Często marketing biznesowy polega na tym żeby zarobić bez wiedzy danego użytkownika i sprzedać "nowy pomysł" Nie będę się sprzeczał czy to jest dobre czy złe. Mi na oko wystarczy i jestem z tego zadowolony. https://www.displaymate.com/ Tutaj można sprawdzić czy Twój produkt został przetestowany. Co do tego Panasonica to ważne jaka matryca została użyta i jakie ma pokrycie. Z tego co pamiętam strony nadal są tworzone w rozdzielczości 1024x768 Filmy jak oglądam z różnych cda,netflix, u mnie na projektorze wygląda w skali 16:9 jakby były kręcone w rozdzielczości 720p rec.709 Mam na przykład 2 projektory w dwóch różnych technologiach DLP i 3LCD - DLP wygrywa lecz kiedy odpalam youtube w wysokiej rozdzielczości materiał nagrany i czerń pozostają na tym samym poziomie. Odwzorowania kolorów na DLP i 3LCD są wręcz identyczne. Kupiłem 2 typy modelów bo czytałem że jest o to walka. Jednak nie żałuję ani pierwszego ani drugiego. Projektory to ciężko porównać w sklepie bo ich nie ma tak jak w salonach z tv. To nie ma znaczenia jaki masz telewizor. Ważne jest jak został nagrany materiał źródłowy tak jak to opisał @Patryk26 Weź sobie płytę blue-ray z filmem 4k i odpal jakiś dobry film z kolorystyką. Na przykład Avatar i na przykładzie tego ustaw sobie kolorki. Chodzi o to że ustawisz prawidłowe kolory i zobaczysz jakie ma pokrycie Twoja matryca kolorów. Napisałbym do producenta albo wszedł na ich stronę żeby poczytać dlaczego tak się dzieję. Co do obrazów że Panasonic ma tam 12 trybów obrazu - zapewne ma znaczenie w pokryciu obrazu. Powinno być ustawienie usera. To może Ci trochę pomóc, chyba że to jest za stare??? W zasadzie musisz użyć miernika, aby uzyskać szerszą gamę kolorów w HDR i przestać wyglądać na głupio przesycony. Ta skala kolorów ma znacząco różną równowagę Chroma (koloru) i gamma (jasności), aby stworzyć kolory pośrednie. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doggoapps.luxlight&hl=en_US&pli=1 Możesz użyć też tej apki.
 5. Tak. Nie zadawałbym pytania jakby nie były drogie te kolorymetry. Chyba że jakiś polecacie.
 6. Ktoś miał do czynienia z kolorymetrem. Jaka jest różnica kalibracji obrazu przy pomocy kolorymetru a na oko? Czy są widoczne duże różnice?
 7. To dlatego 720p bo stacje telewizyjne nadal używają technologii REC.709 czy coś się w tym zmieniło. Czy kanały iptv różnią się od kablówki? Czy zwykła tvp1 i tvpHD - to lepsza jakość i rozdzielczość? Wiemy już, że dopiero 700 ppi to wartość bliska teoretycznej granicy możliwości ludzkiego oka. Ludzkie oko nie widzi 4K.
 8. Jest to samo co Ja podałem link do strony więc nie rozumiem, dlaczego nie można tego użyć. Wiadomo że oko a program to nie to samo. Jednak Ja się cieszę ze swoich ustawień. Kolory na monitorze u mnie nie wyglądają jak "tapeta na twarzy".
 9. @Xisiek miał na myśli to https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/#kalibracje-testy
 10. Znaczy się tam jest cały poradnik z opisem jak się kalibruję. Zasada jest ta sama. Technologia telewizorów to jeszcze nie księżyc ale coraz bliżej mu do niego bo też świeci LCD i OLED. Potrzebujesz generatora sygnału i światłomierza, a także oprogramowania Calman, a przede wszystkim potrzebujesz doświadczenia, ponieważ w oprogramowaniu jest mnóstwo zmiennych i jeśli nie masz tego doświadczenia, nie będziesz wiedział, co robić. https://www.avsforum.com/threads/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration.948496/ Tutaj może coś Ci podpowie. https://www.lightillusion.com/probe_matching.html Dopieszczenie obrazu jak @Patryk26 napisał ) czy zoptymalizować sobie ustawienia obrazu (zdalnie możliwe)
 11. Kalibrację możesz zrobić na podstawie tej strony. http://www.lagom.nl/lcd-test/conclusion.php
 12. https://www.ebay.com/itm/185430821707?hash=item2b2c89cb4b:g:PPcAAOSw6jdh5vKJ&amdata=enc%3AAQAIAAAA8I4eqXSXFwPsyV5v2yIsY6y9lcIJtGVhhQ5qbCOPBvNV2ChRZkV4RtdKzcmoCDfAceiz2meoRvhLKERs3dipn9D6uUAlP84G9uZz2nj4UjIEOkWf2AsWyP3ESbyMBnEcJ3oIdDGtVQhzz%2BkyA%2Fc%2Bn9LvDrs0v5nM8HxFGkUmzjU%2FN4iyVS6XHTWeLeWhpqwk5dyvHbBxH8sHHRPBAjVvTXJL0muOZrlB2U7SE3yaA9nn4HXB%2BChEd2bciCFS9MZ3hIhy1Na%2BkNG67tzyPEWYngdAqdMsiIsfA4sHSem2pgg%2Fv3qPsmTynPrDDTGrDU4OGQ%3D%3D|tkp%3ABk9SR47fnNGlYw Pogadaj z tym sprzedawcą może mają na stanie.
 13. Witam! Zakupiłem projektor jak wyżej. Podczas użytkowania sprawuję się dobrze, jednak jak jest biały ekran to na bokach występuję na tym epsonie - Wydaje się, że migotanie żarówki jest najczęściej spowodowane zjawiskiem zwanym „wędrowaniem łuku” i „rozbłyskiem łuku”. Jakie są wasze sugestie? Czytałem że to występuję także w innych modelach. https://www.avsforum.com/threads/managing-projector-bulb-flicker.2261738/ Co do porównania DLP a 3LCD to lepiej w czerni wypada DLP aniżeli 3LCD. Obraz poglądowy FHD na DLP w 3LCD bardziej czarny to odcień szarości, czy coś się zmieniło w technologii 3LCD jeżeli chodzi o czerń. Rozumiem że mój model epson nie jest "świeży". Mam zapytanie też jaki polecacie sklep do kupowania żarówek do projektorów?
×
×
 • Create New...