Skocz do zawartości
TYSON

HBO HD w POLSCE ! już jest!

Rekomendowane odpowiedzi

Tja, konsultant na pewno ma takie informacje, buehehehe :) Jakby to była prawda to C+ już by o tym trąbiła, żeby nie tracić potencjalnych klientów. HBO chyba już przejrzało na oczy i może dojdzie do wniosków, że liczba klientów do zdobycia i ich kasa jest więcej warta niż bonus za wyłączność od cyfry.

Zresztą jak dla mnie to HBO niech sobie będzie tylko w C+, ale HBO HD powinno być wszędzie dla rozwoju rynku HD w PL. I na tym powinno nam zależeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='64628' date='23.10.2007, 20:43 ']Ja w trakcie rozmowy i po rozmowie z "telefonistkami" C+ mam napad smiechu - dla rozrywki mozna tam dzwonic, ale nie po wiarygodne info.

Zreszta nie tylko do C+, ale tez do N - jest wesolo.[/quote]


U konsultantów to się można co najwyżej dowiedzieć, że HD będą nadawać w standardzie HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyjcie, szczególnie n-kowicze:
[url="http://telewizjanowejgeneracji.pl/"]http://telewizjanowejgeneracji.pl/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='64091' date='19.10.2007, 16:36 ']no wreszcie temat zamknięty :( fanatycy N się zapłaczą, ale realia rynku są nieubłagane. Zreszta po raz kolejny przypominam słowa p. Sojki,że TV N nie jest zainteresowana kanałami premium a nowości mają w usłudze VOD / inna inszość że jak narazie to nie ma tam nic specjalnego/ :lol:[/quote]


Jak widać po dniu dzisiejszym, kolega "prawie" miał rację :lol:

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='64587' date='23.10.2007, 14:57 ']Z informacji jakie posiadam wynika, ze HBO HD bedzie dostepne na platformach cyfrowych na zasadzie wylacznosci (C+) a DVB-C czy nawet (odlegla przyszlosc?) DVB-T dla kazdego chetnego operatora.[/quote]

Tu miał być komentarz, ale nie ma co dobijać leżącego jak to mówią, więc "z informacji jakie posiadam" nie będzie komentarza. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='64818' date='24.10.2007, 16:00 ']Tu miał być komentarz, ale nie ma co dobijać leżącego jak to mówią, więc "z informacji jakie posiadam" nie będzie komentarza.[/quote]

He, he Slawku no coz, w watku o konferencji cos na ten temat napisalem. Osoba dosc dobrze ulokowana w konkurencji to jest ten "lezacy" raczej ale ja tam tez sobie chetnie poleze, bo zmeczony jestem :)... a Cyfra chyba sie "lekko" zdziwila tym co dzisiaj wyplynelo, oj zdziwili sie na pewno. Miales oczywiscie racje - HBO najzwyczajniej nie jest na niczyja wylacznosc i tylko sie cieszyc z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ein czy dobrze rozumiem, ze nawet C+ nie mialo pojecia jaki kontrakt na wylacznosc kiedys podpisala, czy HBO drobilo C+ (twoich informatorow) w jajco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='64842' date='24.10.2007, 19:43 ']He, he Slawku no coz, w watku o konferencji cos na ten temat napisalem. Osoba dosc dobrze ulokowana w konkurencji to jest ten "lezacy" raczej ale ja tam tez sobie chetnie poleze, bo zmeczony jestem :)... a Cyfra chyba sie "lekko" zdziwila tym co dzisiaj wyplynelo, oj zdziwili sie na pewno. Miales oczywiscie racje - HBO najzwyczajniej nie jest na niczyja wylacznosc i tylko sie cieszyc z tego[/quote]


No i tu się zgadzamy. Wyłączności, monopole i tym podobne rzeczy nie są dobre dla nas klientów. Nie ma to jak konkurencja w najczystszej postaci. A co do N-Ki to już nie raz pisałem, że wyraźnie widać iż mają tam łebskich gości od marketingu. Takie rzeczy właśnie robi się na zimę i święta, a na
wiosnę i przed wakacjami nagłaśnia się zapchajdziury żeby ich, skądinąd dość słaby efekt psychologiczny, maksymalnie wykorzystać. I jak czytałem o tej "szczerej" trosce niektórych, dotyczących kondycji N-ki po poprzedniej konferencji to przyznam, że mimochodem lekki uśmiech mi na twarz wypływał. Myślę że wszystko jest zaplanowane dobrze na kilka lat naprzód i te podtrzymywacze wrażenia zmian i te mocniejsze uderzenia. Ważne żeby słupki nie malały w okresach wyciszenia i mocno rosły w takich momentach jak dziś. Ot marketing w najczystszej postaci.

A że jakoś moje przepowiednie się ostatnio sprawdzają, w kwestii HBO i TVN HD, to mam kolejną :).

Otóż z tego co widać kolejnym krokiem musi być większe zwrócenie uwagi na przechodzenie w HD kanałów które już są, bo inne formy "lepu" na klienta zostały już zasadniczo zastosowane lub też zapowiedziane, a interes musi się przecież kręcić. Może też dojdzie jakaś forma totalnego TVOD, czyli pojedynczy film na życzenie z dużej biblioteki. Jeszcze nie wiem jak to technicznie można by zrobić, może jakoś przez internet, kto wie.... albo jakimś innym sprytnym sposobem, równoległy szybki dosył z kilku transponderów.

Klient w każdym razie nie lubi zastoju, a za rok też trzeba będzie coś rzucić na rynek :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR: wizja tworzenia własnych kanałów w HD przez n-kę jest bardzo realna, mam tu na myśli głównie kanały z paczki TVN (m.in. TVN 24) - za rok? Kto wie.
Niemniej chyba zbaczamy z tematu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='speedzior' post='64855' date='24.10.2007, 20:47 ']SlawekR: wizja tworzenia własnych kanałów w HD przez n-kę jest bardzo realna, mam tu na myśli głównie kanały z paczki TVN (m.in. TVN 24) - za rok? Kto wie.
Niemniej chyba zbaczamy z tematu :>[/quote]


Fakt, popieprzyło mi się z tym drugim tematem o konferencji, przyznaję bez bicia :) . A Ein pisał równolegle tu i tam, więc trochę się też zakręciłęm :). Ale już nie będę przenosił, bo odniosłem się do wypowiedzi z tego wątku więc nie będę dodatkowo mieszał w kotle.

A pisząc o kanałach HD miałem na myśli faktycznie kanały TVNowsike bo taką prognozę pogody ze studia to niespecjalnie trudno w HD zrobić, albo TVN24 :). Ale przeszły mi też przez myśl inne kanały. Gdzieś mi się obiło o oczy/uszy , że są już wersje HD kanałów AXN na ten przykład. No ale znowu odbiegam od tematu, sorry...

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='64847' date='24.10.2007, 19:21 ']ein czy dobrze rozumiem, ze nawet C+ nie mialo pojecia jaki kontrakt na wylacznosc kiedys podpisala, czy HBO drobilo C+ (twoich informatorow) w jajco?[/quote]

Osoba, ktora hmmm cytowalem wyraznie i jednoznacznie stwierdzila: HBO mimo zapowiedzi, ze konczy sie czas wylacznosci dla C+ BEDZIE NA 100% OFEROWAL PAKIET JEDNEJ WYBRANEJ PLATFORMIE CYFROWEJ (na zasadzie wylacznosci - to chyba logiczne, no i wiadomo komu :) - moje uzup.) Mozna by zlosliwie cala rzecz skomentowac tak - ano, kto wie, moze i tak, moze sie tylko platforma zmienila :)
Oczywistym jest, ze rozmowy n-ki z HBO na 1000% byly poufne / tajne / najscislej najtajniejsze :) i cos mnie sie wydaje ze ten dzisiejszy gwozdz programu byl skierowany nie tylko do abo ale takze (a moze na rowni wrecz) do konkurecji - O PATRZCIE KTO JEST NAJNOWOCZESNIEJSZA I NAJDYNAMICZNIEJSZA PLATFORMA NA RYNKU I KTO MA NAJWIEKSZA SILE RAZENIA. Dla Cyfry jak pisalem musi to byc spory szok (chyba ze zrodlo robilo tzw dobra mine do zlej gry, no ale to przeciez glupie i malo powazne by bylo bo musialo zaraz sie wydac co i jak), bo nie dosc ze technologicznie odstaja coraz bardziej, to jeszcze po dzisiejszych zapowiedziach traca najwazniejszy z argumentow - oferte programowa, szczegolnie filmowa, ktora nie miala konkurencji na rynku. Jak widac do czasu...

Aha osoba cytowana byla w szoku
Zwroccie uwage na wczesniejsze news`y na satkurierze - bez wzgledu na ocene rzetelnosci tego zrodla, maja wieloletnie, bliskie kontakty z ludzmi od Cyferki i takoz wskazywali na jw. No coz... :)

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem pod wrazeniem umiejetnosci N w preprowadzaniu takich akcji. Chcialbym zobaczyc zwalone szczeny macherow z C+ i CP gdy Maciej Sojka podpisywal kontrakt z HBO. Zreszta dzieki N to prawdopodobnie abo polsatu tez beda Happy! Chyba, ze jest haczyk, ze polsat / C+ czegos nie dostania. I o tym wie juz N a C+ i Polsat jeszcze nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem, czy po konferencji p. Sojka mówił ze hbo jest na wyłączność? bo na konfie tak mówił ale o scifi i universalu.
tak jak pisałem w temacie o konferencji-za 30 zeta mało kto weźmie pakiet hbo(stawiam na tych co mieli wizje i pamietają że wtedy to było coś, ale ci co mieli ostatnio cyfrę na pewno podziękują) zamiast nscreen i PB za 40 pln.
nie bylo tez nic mówione o hbo hd i vod. gdzieś pisano ze to właśnie te usługi maja zostac w c+ na wyłącznosc i chyba tak bedzie bo dysk w recorderze z gumy nie jest a przecież maja powiększyć ilość seriali.
no chyba ze to na "komunijna" konferencje w maju zostawili Edytowane przez mareczek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ładnie tylko jest jedno podstawowe pytanie... Gdzie to nasze kochane platformy poupychają... transponderów już nie ma... a kiedy beda po TPS'ach i kto je dostanie tego nie wie nikt :lol: I co z tego że będzie 10 nawet kanałów HD jak bedzie leciała kaszana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po TPS transpondery idą pod Cyfrę i pod C+Dla Afryki zdaje się ( Arabesque chyba czy coś takiego ). Nie chce mi się teraz szukać ale w wielu miejscach były przytaczane wypowiedzi szefów Canal+france. Nie słyszałem żeby się coś w tym temacie zmieniło ... Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Antarktis' post='61449' date='27.09.2007, 20:12 ']Drodzy poplecznicy N (Gmeru, Arsenał, SławekR) jak czytam Wasze posty, to mam jakieś deja vu.
Normalnie to samo pisaliście rok temu o kanałach Nonstop Kino i Filmbox. Zacytuję Arsenała z forum N-ki:
[url="http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=24836&postcount=13"]http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=24836&postcount=13[/url]

Ja sie grzecznie pytam, na której pozycji w N-box jest Nonstop Kino HD?[/quote]

ogolnie po ostatniej konferencji mozna smialo powiedziec ze kilka osob w tym watku sie zblaznilo :)

[quote name='Antarktis' post='61449' date='27.09.2007, 20:12 ']SławekR, To, że N-ka dysponuje tunerami opartymi na procesorze STI7100 - nie trzeba Sherlocka Holmesa, by stwierdzić, iż za 2-3 lata to będzie chłam.[/quote]

cos chyba przeoczylem. nei zgodze sie jednak ze bedzie to chlam, beda to dalej funkcjonalne stb zdolne odtwarzac HD.
moze nieco juz nie na czasie ale patrzac co sprzedaje teraz cyfra+ i pc to chyba jednak beda dalej na czasie :) bo konkurencji - NIE MA :)
nie orzumiem o co w twojej wypowiedzi chodzi, mam nadzieje ze nie masz za zle nce ze wprowadza dekodery ktore za 3 lata beda juz "niena czasie".
bo idac tym tokiem to trzeba by miec za zle kazdemu sprzedawcy komputerow, telefonow komorkowych itp. nie wymagajmy zeby firma w produkcie uzywala np procesorow intela z directx9 (ktore intel ma w roadmapie na koneic 2008), naprawde trudno by bylo przeprowadzic masowa produkcje urzadzenia bazujacego na nieistniejacym jeszce czipie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_p!' post='65210' date='27.10.2007, 16:27 ']ogolnie po ostatniej konferencji mozna smialo powiedziec ze kilka osob w tym watku sie zblaznilo :)
cos chyba przeoczylem. nei zgodze sie jednak ze bedzie to chlam, beda to dalej funkcjonalne stb zdolne odtwarzac HD.
moze nieco juz nie na czasie ale patrzac co sprzedaje teraz cyfra+ i pc to chyba jednak beda dalej na czasie :) bo konkurencji - NIE MA :)
nie orzumiem o co w twojej wypowiedzi chodzi, mam nadzieje ze nie masz za zle nce ze wprowadza dekodery ktore za 3 lata beda juz "niena czasie".
bo idac tym tokiem to trzeba by miec za zle kazdemu sprzedawcy komputerow, telefonow komorkowych itp. nie wymagajmy zeby firma w produkcie uzywala np procesorow intela z directx9 (ktore intel ma w roadmapie na koneic 2008), naprawde trudno by bylo przeprowadzic masowa produkcje urzadzenia bazujacego na nieistniejacym jeszce czipie :)[/quote]


-p! Bardzo Cię proszę nie drażnij już jeża, bo jeż kłuje jak się zwinie w kłębek. Nie ma co rozdrapywać starych ran :) Raczej patrzmy w przyszłość, bo w sumie wygląda na dziś nie najgorzej z punktu widzenia HD.

Widzę za to, że teraz pojawiła się nowa idea warta uczepienia, czyli: "gdzie oni to upchną" :). A po mojemu, dali radę raz nas zaskoczyć, pewnie dadzą sobie radę i z tym problemem :).

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Wystarczy, że Antarktis vel Andrew się nie udziela. Jest po prostu "Nice and Quiet". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

o ile mi wiadomo (z wielu źródeł), to paczka HBO nie będzie na niczyją wyłączność i zobaczymy ją na wszystkich platformach cyfrowych,

gdyby było inaczej, to p.Sojka trąbiłby w tubę.

Prędzej zobaczymy Polsat na N-ce, niż HBO na wyłączność..... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze svod hbo. : ) Tutaj już potrzeba sprzętu a wiemy kto tylko dysponuje takim, który to udźwignie. To może być bardzo ciekawa usługa. Ja tam się już nie podniecam kanałami bo i tak czasu nie ma. Wolę rzeczy na żądanie to parę razy w tygodniu coś się zawsze obejrzy (jakiś serial, film itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne dlaczego żeden z operatorów nić nie mówi o HBO HD, tylko o MAX PACU HBO? Uważam że jeśli ten kanał będzie emitowany w dobrej jakości i będzie miał po kilka premier HD miesięcznie może znaczyć więcewj niż reszta HBO(HBO, HBO2, HBO COMEDY).

Tylko na której platformie się znajdzie i czy na wyłączność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TYSON' post='65325' date='28.10.2007, 12:10 ']Dziwne dlaczego żeden z operatorów nić nie mówi o HBO HD, tylko o MAX PACU HBO? Uważam że jeśli ten kanał będzie emitowany w dobrej jakości i będzie miał po kilka premier HD miesięcznie może znaczyć więcewj niż reszta HBO(HBO, HBO2, HBO COMEDY).

Tylko na której platformie się znajdzie i czy na wyłączność?[/quote]

Nie będzie żadnej wyłączności. Wyłączność będzie zależeć tylko od tego czy dana platforma ma sprzęt by to obsłużyć oraz miejsce na satce.... (im też zależy na kasie...mówię o wyłączności. Nikt nie będzie się ograniczać do jednej platformy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='65061' date='26.10.2007, 02:01 ']Wszystko pieknie ładnie tylko jest jedno podstawowe pytanie... Gdzie to nasze kochane platformy poupychają... transponderów już nie ma... a kiedy beda po TPS'ach i kto je dostanie tego nie wie nikt :) I co z tego że będzie 10 nawet kanałów HD jak bedzie leciała kaszana...[/quote]
I tu się zgadzam! - SD są tak poupychane że oglądanie takiej kompresji sprawia ból glowy, ale co można upchać na 3 transponderach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj piszemy tylko o HBO HD! Temat o HBO SD jest tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7338"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7338[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...