Skocz do zawartości
TYSON

HBO HD w POLSCE ! już jest!

Rekomendowane odpowiedzi

no tak bitrate HBO HD na platformie polsatu to jakies 2.97 mbit

gołym okiem widać ze to sd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, a jak kiedyś w punktach wypisałem krytykę N-ki, m.in. za dublowanie kanałów (SD i HD) to mnie ktoś zrugał, a tu proszę...

jeszcze żeby tylko wprowadzili w boxach możliwość sortowania kanałów po swojemu i odblokowali wszystkie kanały Free to Air, to byłaby pełnia szczęścia

co do HBO HD, filmy HD są HD i tak to wygląda, ale upscale są słabe, tak jak SD i nic na to nie poradzimy przy 4-5 MBitach/s

tak się zastanawiam, po kij mnożenie filmowych kanałów SD, po co komu HBO 2, HBO Comedy, Filmoxy chyba 3 w SD, nie oglądam żadnego, bo zakładam, że jeśli każdy film obejrzę jeden raz, to nie będę tracił życia po to, żeby to oglądać w SD, choćby nie wiem jaki to był film,

idealnie byłoby tak, jak z nFilmemHD, jest 1 i 2, mogłoby by być też HBO HD1 i HBO HD2, Filmbox HD1 i Filmbox HD2, wszystko w temacie, co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwa filmboxy w HD to by im zabrakło materiału, już teraz jeden film leci prawie codziennie.

Ja bym zostawił zwykły filmbox (podniósłbym bitrate wyłączając kanały Filmbox Extra i Filmbox Famili) i filmbox HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja też tylko oglądam HBO HD. Pozostałe kanały nie nadają się do oglądania i są całkowicie zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko wersję hd oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko HBO HD.

A generalnie, jeśli chodzi o oglądanie filmów w SD, to warunkiem dla mnie jest prawdziwe 16:9 (i bez reklam - a wiec TVN też odpada). Niewiele tych kanałów zostaje (m.in. zwykły C+ czy Ale Kino). No i dobrze jak są napisy. Czyli u mnie wygląda to tak, że jeśli chodzi o emisje sat. to oglądam tylko filmy w HD albo w dobrym PALu 16:9. A jak nic ciekawego nie ma to oczywiście BD albo DVD.

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie filmy w SD to już historia, przestałem oglądać, jest to świadomy wybór,

życie jest krótkie, nie da się obejrzeć wszystkich filmów, więc jeśli już zapełniam to życie projekcją filmu, to albo w kinie, ale w domu ale w HD,

dlatego kanały takie jak Universal, AXNy, Filmboxy SD, HBO (2 i Comdey) w SD, Ale Kino, TV1000, Cinemaxy i wszelkie inne SD nie istnieją, nie oglądam i już nie będę oglądał,

mam 500 DVD i też nie oglądam, powoli wyzbywam się ich (co nie znaczy że rozdaję :P ),

platforma N, stawiając na przekaz HD, powinna mieć tego świadomość, że większość ludzi, którzy biorą n-boxa HD i podpisują umowę na abo, są posiadaczami TV HD (Full czy Ready) i oczekują tylko HD.

Pamiętam konferencję Sojki, jak epatował ilością kanałów filmowych, wówczas ucieszyłem się tylko z Filmboxu HD i HBO HD, ale Filmbox już cały obejrzałem i wyłączyłem...

reszta nie istnieje...

może to w końcu do nadawców dotrze, bo nie dość że te kanały są w SD, to jeszcze w marnej jakości i nieanamorficznie, żenua

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym wszystko w HD, ale tak dobrze to jeszcze niestety nie jest.

Sporo filmów, które przeszły mi w kinie (albo nie miały w ogóle polskiej dystrybucji kinowej) nie są dostępne w HD a jak wchodzą nawet do jakiegoś kanału płatnego to akurat tylko w wersji SD. Jeśli jest to dobry PAL 16:9 to ja to akceptuje. To samo z ich wydaniem na DVD.

Szkoda, że TVP 1 i 2 nie przesyłają (tak jak TVN) do platform sat i nadajników DVB-T sygnału 16:9.

Szczególnie to boli w przypadku filmów, a że TVP nie przerywa ich reklamami, to tym większa strata, bo można wyłowić jeszcze na tych kanałach (najczęściej w nocy) fajne tytuły.

Gdybym był zupełnym ortodoksem HD to niestety z części interesujących mnie fabuł i dokumentów musiałbym zrezygnować.

A dla mnie mimo wszystko (pomimo, że jestem fanem HD) to jednak zawartość jest najważniejsza.

Bardzo chciałbym aby wszytko było w HD, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość jest różna, w zależności od filmu. Rzeczywiście nie zawsze jest tak źle, jak mi się wydawało. Natomiast nadal mam zaniki dźwięku na nagranych filmach - np. wczoraj oglądałem Pasję i musiałem ze dwa razy przerywać i puszczać od nowa. To jest dość denerwujące ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez napisów to słabo.... szczególnie, że 5.1 jak już jest to w org więc w sumie ani 5.1 ani napisów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy uwas jest tak samo jak umnie strasznie niski poziom dzwieku na tym kanale jak na innych ogladam normalnie to mam ustawione na 40db , a na HBO HD musze przestawiac na 23db - to jest tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem 26.10 do BOK w związku z poziomem dzwieku na HBOHD. Powiedziano mi, że to ja mam problem z amplitunerem. Ale wczesniej było dobrze a obecnie dzwiek jest strasznie cicho?

W Setupie ustawienie DD mam na tak i wszystkie pozostałe kanały są 5.1, ale na HBOHD tylo jak jest 5.1 to jest glosno. Czy tylko ja mam tak dziwnie?

Zapewne bedzie tak jak z softem. Był problem ale go nie było :unsure:

Edytowane przez grzechu27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem 26.10 do BOK w związku z poziomem dzwieku na HBOHD. Powiedziano mi, że to ja mam problem z amplitunerem. Ale wczesniej było dobrze a obecnie dzwiek jest strasznie cicho?

W Setupie ustawienie DD mam na tak i wszystkie pozostałe kanały są 5.1, ale na HBOHD tylo jak jest 5.1 to jest glosno. Czy tylko ja mam tak dziwnie?

Zapewne bedzie tak jak z softem. Był problem ale go nie było :D

mam to samo , syf nadaja i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...