Skocz do zawartości
Mariusz Olszewski

Problem z internetem w TV LG OLED

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego problemu, mianowicie internet na moim TV LG OLED55B13LA po wi fi nie ma w ogóle stabilności na downloadzie, to znaczy dochodzi do ok 70 Mbps, ma bardzo słaby ping który skacze co uniemożliwia granie w chmurze. Jeżeli chodzi o prędkość uploadu to jest tak jak na laptopie tj ok 170 Mbs. Ogólnie na lapku download pokazuje ok 350 Mbps, ping ok 9ms. 

Próbowałem połączenia po kablu, wyniki były download: ok 70, upload: ok 80-90, ping dalej wysoki i niestabilny.

Jest jakaś szansa żeby ten internet śmigał jak trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tv i innych na rynku jest kablowa karta sieciowa 100Mb/s, więc więcej nie wyciągniesz niż to co napisałeś. Możesz kupić adapter LAN na usb. Vincent z kanału HDTV testował takie rozwiązanie (może filmik z 2021?) na tv Lg i Sony. Nie pamiętam dokładnych transferów, ale w zależności od marki osiągnął chyba cos ok 300-400Mb/s. Poszukaj na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe transfery możesz osiągnąć przez wi-fi. Karta wi-fi obsługuje standard 802.11 ac. Twój router albo AP muszą umieć to obsłużyć.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariusz Olszewski napisał:

Próbowałem połączenia po kablu, wyniki były download: ok 70, upload: ok 80-90, ping dalej wysoki i niestabilny.

Piszesz, że to nie wystarcza do "grania w chmurze"...

Z czystej ciekawości: w jaki sposób grasz na tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mati_luk napisał:

Vincent z kanału HDTV testował takie rozwiązanie (może filmik z 2021?) na tv Lg i Sony.

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Większe transfery możesz osiągnąć przez wi-fi. Karta wi-fi obsługuje standard 802.11 ac. Twój router albo AP muszą umieć to obsłużyć.

Pozdro

Dzięki za odpowiedź. Router pracuje na takich ustawieniach:

image.png.6468db82ffe5317dad6ddf1cd843c098.png

Zmieniałem Mode na opcję 802.11n/ac mixed i było to samo dalej. Także to nie pomogło. Możliwe że coś trzeba pozmieniać w ustawieniach TV?

6 godzin temu, Barnaba napisał:

Piszesz, że to nie wystarcza do "grania w chmurze"...

Z czystej ciekawości: w jaki sposób grasz na tv?

Gram na Nvidia now. https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce-now/

Na telefonie i na lapku śmiga wszystko aż miło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa ok, to już chyba nie moja epoka - ja zatrzymałem się na pierwszym Wolfsteinie ale wtedy nie było jeszcze internetu w PL :)

Wracając do twojego problemu, to jak już kolega wyżej pisał, sa bardzo skuteczne i tanie konwertery usb (może być usb2).

Sam testowałem takie na serii B7 i spoko osiągało ok 300 Mb jak pamiętam. Co prawda nie interesowały mnie lagi, więc tu nic nie powiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymus polaczenie ac a nie mixed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził co w ogóle lata w powietrzu u Ciebie i ustawił najmniej zaśmiecony kanał.
Dwa - poeksperymentował z szerokością kanału.
Trzy, nie wiem jak daleko masz TV od routera i co pomiędzy ale sprawdziłbym jak będzie ze stabilnością gdy wyłączysz 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, misfit napisał:

 

Sprawdzone i działa, na 1Gbit TV wskazuje 580Mbps 🙂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dokonałem sprawdzenia obu moich TV czyli LG 77C1 i Samsung 65S95B.

Oba TV przy podłączeniu wi-fi korzystają ze standardu 802.11 ac. Ponieważ korzystam ze sprzętu UniFi AP pozwala osiągnąć przepustowość do 867 Mbps.

Po podłączeniu do LANu z wykorzystaniem kabla LG pokazuje połączenie 1Gbps, Samsung niestety tylko FE czyli 100 Mbps 🙄. I nie jest to "wina" switcha do którego jest podpięty Samsung bo obok na innym porcie wisi OPPO203 i ma 1 Gbps. Oto dowód:

9WwBN3.jpg

 

Specyfikacja techniczna na stronach producenta obu TV nie pokazuje standardu przesyłania przewodowego (sic!).

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Po podłączeniu do LANu z wykorzystaniem kabla LG pokazuje połączenie 1Gbps

A jednak sprawdź realną prędkość (masz apkę w tv), bo mi w 83C1 testuje kabel na ok 90/60Mb.

Może masz jakiś szczególny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze. Jaka to apka? Jest moze pokazana w tym filmiku Vincenta? Obejrzalem tylko fragmenty.

Schemat polaczen sieciowych UniFi pokazuje jedynie typy portow o łącz, a nie realna transmisję. Na laczu Samsunga bedzie trudno wyciagnąć cos wiecej niż 100 Mbps ;) .

 

Edit:

 

System Tizen Samsunga nie oferuje zadnej apki do testowania predkosci lacza !!!

 

 

Apka na LG: Internet Speed 2.

Sprawdzilem polaczenie z LG: download ok. 75 - 80 Mbps, ping ok. 50 ms !!! Podobnie dla kabla i wi-fi. 

Dla swiatlowodu 500 Mbps od UPC.

W tym samym czasie test z iPada to ok. 250 Mbps i ping ok. 16 ms.

 

 

Sprawdzilem w Samsungu test predkosci metoda „na Netflixa” i … pokazal mi 139,59 Mbps na laczu wi-fi typu ac.

Na laczu przewodowym pokazala 56,39 Mbps 😳.

He, he, he .

 

 

Ktos mi to wszystko wytlumaczy ???

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pmcomp napisał:

Ktos mi to wszystko wytlumaczy ???

Już dawno wytłumaczone - w większości tv masz kartę ethernet 100 Mb :)

Jak ktoś chce więcej, to albo dobre wifi albo konwerter usb-rj45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o tym … wytlumacz mi roznice pomiedzy transferem po wi-fi z TV LG i z iPada. Oba obok siebie tak wiec warunki propagacji podobne, a wyniki diametralnie rozne, przypomne 80 vs. 250 Mbps.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na podobnej zasadzie, że na kablu (po konwerterze usb) pokazuje np 300 a nie 1000 (jak komputer z RJ45).

Obsług sieci traktowana w tv po macoszemu i wsio :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, pmcomp napisał:

wymus polaczenie ac a nie mixed.

No właśnie nie mogę samego ac. Mam tylko do wyboru takie opcje:

image.png.d7c741f2372892ad56a79de27555f86a.png

Ale słuchajcie tego, udało mi się trochę poprawić download to znaczy wykonałem kroki z tego filmiku: 

 

Dodatkowo wyłączyłem opcje szybki start +. Dało to boosta do ok 190 Mbs i tak mi pokazuje w Internet Speed 2. Niestety ping jest dalej niestabilny. Chyba trzeba będzie pójść w adapter USB tylko pytanie czy na nim ping będzie lepszy, bo więcej Mbs ściągania zawsze jest ok tyle że teraz zależy bardziej na tej stabilności.

Jeszcze zrzut z wifi analyzer 

image.thumb.png.bd1f1ff89005f462f642f7b76f8c1ee4.png

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariusz Olszewski napisał:

zależy bardziej na tej stabilności.

kabel zawsze będzie stabilniejszy, a te adapterki usb to raczej tanie są, więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Barnaba napisał:

kabel zawsze będzie stabilniejszy,

 

 

a te adapterki usb to raczej tanie są, więc ...

Wi-Fi z dobrego AP jest tak samo stabilne jak kabel. Zobacz, że wi-fi ma teraz szersze pasmo niż 1Gbe po kablu. Jeszce 3-5 lat i Wi-Fi 6 (ax) zabije kabel w zastosowaniach domowych. Stawiam, że za 5-10 lat znikną z rynku konsole i wszystko będzie szło bezpośrednio do TV.

 

Od 40 zł. To chyba nie jest dużo.

Ważniejsze czy będą działać w danym TV.

Druga sprawa po co nam takie pasmo w TV? Na Samsungu w grach z Xbox Live nie zauważyłem żadnych przycięć. Fakt że w fullHD. W nVidia można odpalić sobie pełnowymiarowe 4K z HDR i chyba nawet do tego w 120 Hz. Wtedy może być problem. Na szczęście jak pokazał Vincent są rozwiązania :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba wypadałoby to trochę usystematyzować.
Dongle WiFI-USB w TV zazwyczaj będzie ograniczony szybkością USB w TV (bądź w samym dongle), nie wiem czy dużo telewizorów ma wbudowane USB3.0, zazwyczaj jest to USB2.0, więc przepustowość ograniczona do teoretycznego 480Mbit.
Szybkość i stabilność samego połaczenia WiFi to nie tylko odlegość o obsługiwane standardy, to także ilość urządzeń podłączonych do AccessPointa i ich aktywność, standardy wspierane przez niego i przez odbiornik, też ilość sieci WiFI znajdujących się w pobliżu czy też ilość anten w samym AccessPoincie).
Jeżeli ktoś chce na serio podejść do optymalizacji przepustowości WiFi w swoim domu, to najpierw wypadałoby przeszukać co w powietrzu mamy, na jakich kanałach i skonfigurować swoje urządzenie na najmniej zatłoczonym kanale.
Później sprawdzić czy problemów nie powoduje któreś z naszych urządzeń, czy to ciągłym odpytywaniem sieci czy też dużymi transferami.

Niestety, jeżeli nie zrobi się tego w sposób usystematyzowany to znalezienie rozwiązania będzie w dużej mierze szczęścliwym trafem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jasiek_31 napisał:

Dongle WiFI-USB w TV zazwyczaj będzie ograniczony szybkością USB w TV (bądź w samym dongle), nie wiem czy dużo telewizorów ma wbudowane USB3.0, zazwyczaj jest to USB2.0, więc przepustowość ograniczona do teoretycznego 480Mbit.

Kłopot w tym, że teoria teorią, a np u mnie usb3 nic nie dało. Miałem do testów 3 dongle w obu standardach i tv z oboma usb i prędkości nie przekraczały 300.

Co do wifi, to już jest tyle czynników, że każda teoria może wziąć w łeb.

Także fajnie jest podejść do tematu systemowo czy też naukowo, a życie pokaże swoje ;)

Krótko mówiąc: kabel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej niż 300 Mbps nie potrzeba nawet do grania :) . Do streamingu 50 Mbps to nawet za dużo ;) .

 

Ja miałem w szufladzie jeden adapter i nie zadziałał.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...