Skocz do zawartości
pilaros

Jvc DLA rs57 / x700r czy warto kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się z prośbą do użytkowników jvc rs57 . Mam do kupienia za 7k nowy nieużywany i nie wiem czy warto czy lepiej np dołożyć trochę i kupić używany ale nowszy model ? Salka kinowa która jest akurat w budowanie będzie bez okna ,wszystko ja czarno ,odległość od ekranu 5m .czy nowsze modele 4k mają dużo lepsza jakość obrazu w ciemnicy ? Tak więc będzie ciemno jak w jaskini ale martwi mnie jasność tego modelu na poziomie 1300 lumenów czyli jak będzie delikatne światło to już obraz nie będzie pewnie tak ostry . Nowsze modele mają już trochę wyższy kontrast.Proszę o Waszą opinię na ten temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pilaros napisał:

Witam zwracam się z prośbą do użytkowników jvc rs57 . Mam do kupienia za 7k nowy nieużywany i nie wiem czy warto czy lepiej np dołożyć trochę i kupić używany ale nowszy model ? Salka kinowa która jest akurat w budowanie będzie bez okna ,wszystko ja czarno ,odległość od ekranu 5m .czy nowsze modele 4k mają dużo lepsza jakość obrazu w ciemnicy ? Tak więc będzie ciemno jak w jaskini ale martwi mnie jasność tego modelu na poziomie 1300 lumenów czyli jak będzie delikatne światło to już obraz nie będzie pewnie tak ostry . Nowsze modele mają już trochę wyższy kontrast.Proszę o Waszą opinię na ten temat.

 

Cześć

Co to za model w X serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Posiadam nowego rs57(też udało mi się kupić kilka dni temu nowy zapakowany). Został skalibrowany i przy 92" z 3m świecił 2razy za mocno do obrazu referencyjnego dla sygnału sdr. Aktualnie mam 61.9 cd/m2. Znajomy w studio filmowym ma rs2000 i dla sygnału sdr oba projektory świeca identycznie po kalibracji. Jak masz okazję kup tego rs57.

Kontrast natywny wyszedł 51763:1 co jest ogromnym wynikiem. 

PS.Mam szare sciany i biały sufit 

Jvc to jvc. 

Miłosz 

Edytowane przez Milosz381

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma ok 10 lat, ale jego kontrast natywny, 120 000, zjada konkurencję czy nowsze modele jvc nawet dzisiaj. 1300 lm w jaskini będzie ok na przekątna około 120". Za ostrość jest odpowiedzialna optyka, o to się nie martw przy jvc. 

To jak z tym zaciemnieniem? Jaskinia czy drobne światło? 🙂 

Dobra cena, na gwarancji?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma taki kontrast bo matryca jest fullHD. Matryce 4K ze wzgledu na ich budowe maja zdecydowanie nizszy kontrast, co widac w nowych modelach.

1300 lumenow to bardzo niska jsanosc i ten proj nie nada sie praktycznie jedynie do pomieszczenie o calkowicie wyeliminowanym zewnetrznym oswietleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Milosz381 napisał:

To jest obraz z mojego rs57, macie rację że wymagana jest jaskinia, ale ja nie wyobrażam sobie kupić jvc i oglądać wiadomości w ciągu dnia. 

20230130_015734.heicNiedostępne 20230127_194812.heicNiedostępne

Ja nie wyobrażam sobie w ogóle oglądać wiadomości, haha. 

Załączniki się nie pokazują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, maserlap napisał:

Ja nie wyobrażam sobie w ogóle oglądać wiadomości, haha. 

Załączniki się nie pokazują. 

Racja, również nie wyobrażam sobie tego, ale podałem to jako przykład.  

Link do galerii Google z fotami rs po kalibracji 

 

https://photos.app.goo.gl/q6ZL3mQQBQiRHf6c7

20230130_015734.heic 20230127_194812.heic

Poprzednio miałem optome hd29he i optome uhd65 i rs57 zdeklasował oba projektory. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Milosz381 napisał:

Racja, również nie wyobrażam sobie tego, ale podałem to jako przykład.  

Link do galerii Google z fotami rs po kalibracji 

 

https://photos.app.goo.gl/q6ZL3mQQBQiRHf6c7

20230130_015734.heicNiedostępne 20230127_194812.heicNiedostępne

Poprzednio miałem optome hd29he i optome uhd65 i rs57 zdeklasował oba projektory. 

👍🏻

Z jakiego filmu ten niebieski stworek w środkowym kadrze? 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, maserlap napisał:

👍🏻

Z jakiego filmu ten niebieski stworek w środkowym kadrze? 😛

Akurat to jest zwiastun nowego avatara :) byłem wczoraj w kinie i chciałem porównać jakie są różnice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do projektora koniczne jest dokupienie hdfury. Różnice pomiędzy Jvc a Optoma są ogromne, kolory, czerń, ostrość. W sumie na każdym polu jvc deklasuje obie moje optomy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Milosz381 napisał:

Dlatego do projektora koniczne jest dokupienie hdfury. Różnice pomiędzy Jvc a Optoma są ogromne, kolory, czerń, ostrość. W sumie na każdym polu jvc deklasuje obie moje optomy. 

skazuję..błąd .. Ostrość to Optoma 4K zdecydowanie wygra z RS57.. Poza ostrością  JVC to inna poziom obrazu.. Ale jeśli ogląda się filmy z kompa.. to MadVR da ogromnego boosta starszym JVC.. z proja za 7tys masz autentycznie konkurenta dla RS2000 

Edytowane przez Paweł Bisewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest to tylko moja subiektywna opinia, ale w starciu obok w ostrości wygrywał dla mnie jvc. Muszę koniecznie zrobić test madvr! 

7 godzin temu, Paweł Bisewski napisał:

 

skazuję..błąd .. Ostrość to Optoma 4K zdecydowanie wygra z RS57.. Poza ostrością  JVC to inna poziom obrazu.. Ale jeśli ogląda się filmy z kompa.. to MadVR da ogromnego boosta starszym JVC.. z proja za 7tys masz autentycznie konkurenta dla RS2000 

Paweł mógłbyś wstawić foto z porównania mapowania tonów przez madvr? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Milosz381 napisał:

Wiesz jest to tylko moja subiektywna opinia, ale w starciu obok w ostrości wygrywał dla mnie jvc. Muszę koniecznie zrobić test madvr! 

Paweł mógłbyś wstawić foto z porównania mapowania tonów przez madvr? 

Pewnie Tylko jakoś wieczorem lub jutro rano... Bo teraz nie ma mnie w domu 
Konfiguracja PC który robi za Render MadVR 
I7-9700K
16GB RAM
RTX2070 
 

Nie. Dobre DLP wygrywa nawet z natywnym 4K D-ILA.. Widziałem obok siebie Optome UHD65 i N5. i Optoma dała więcej detali niż JVC.. Ale obraz był zdecydowanie lepszy na JVC z powodu kontrastu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się upierać w sprawie ostrości! Tak czy siak stałem się ogromnym fanem jvc i liczę że za dwa trzy lata będę w stanie kupić rs2000/1100. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Milosz381 napisał:

Nie będę się upierać w sprawie ostrości! Tak czy siak stałem się ogromnym fanem jvc i liczę że za dwa trzy lata będę w stanie kupić rs2000/1100. 

wieczorem podeśle te zdjęcia z projektora.. Madvr TO jest gamechanger. Jeśli ma się starsze modele JVC a ogląda się filmy z dysku, z kompa.. to autentycznie dostaje się obraz nieprzyzwoicie wręcz dobry.. 
Ja mam RS420... więc staruszek. Ale z MadVRem rozwalił JVC N5 i to z łatwością.. Ostrość można też troszkę poprawić MadVRem bo E-Shift od JVC jest chyba najgorszy ze wszystkich. 
Zresztą ten test potwierdza moje spostrzeżenia 

 

326874394_5866242226822621_2698631412215303691_n.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Milosz381 napisał:

Nie będę się upierać w sprawie ostrości! Tak czy siak stałem się ogromnym fanem jvc i liczę że za dwa trzy lata będę w stanie kupić rs2000/1100. 

sorry że takie rozmazane i słabej jakości ale to w pędzie.. tu jest album na szybkości 
https://photos.app.goo.gl/22aZhUSWpTRUaWVb8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku jakie to są duże różnice różnice! 

Z tego co patrzę na różne konfigurację do madvr to trzeba mieć mocnego kompa do tego. Droga zabawa w moim przypadku ponieważ używam tylko laptopa. Ciekawe jak wypada przy tym jvc lx nz3(on chyba ma mapowanie?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Milosz381 napisał:

Jestem w szoku jakie to są duże różnice różnice! 

Z tego co patrzę na różne konfigurację do madvr to trzeba mieć mocnego kompa do tego. Droga zabawa w moim przypadku ponieważ używam tylko laptopa. Ciekawe jak wypada przy tym jvc lx nz3(on chyba ma mapowanie?) 

to DLP więc słabo... Wiesz zależy jaki laptop 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś firmowy dell, nic szczególnego.

No nic muszę z tym żyć i cieszyć się swoim rs57 bez hdr:) jak kiedyś pozwoli budżet to kupię rs2000, a może nawet 2100. Napewno wiem, że zostanę już przy jvc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Milosz381 napisał:

Jakiś firmowy dell, nic szczególnego.

No nic muszę z tym żyć i cieszyć się swoim rs57 bez hdr:) jak kiedyś pozwoli budżet to kupię rs2000, a może nawet 2100. Napewno wiem, że zostanę już przy jvc! 

JVC konkrent Ale powinni troszkę zejść z ceny 20 tys za najgorszy model.. 30tys za lampę to za dużo 
tu mam troszkę lepszej jakości fotki https://photos.app.goo.gl/4Z1oEak2yzZFPJ7N8   też wszystkie filmy są 4K i HDR z MadVR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie mogę na to patrzeć! Cały czas będę myślał jak dobrze to wygląda heh. Ceny są okropne, dlatego liczę na używkę rs w przyszłości. Ostatnio widziałem gdzieś rs2100 za 32tys zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...