Skocz do zawartości
pilaros

Jvc DLA rs57 / x700r czy warto kupić

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, raf7705 napisał:

Jeśli rozważasz używany, powinieneś szukać X7900 lub RS540.

Myślałem o 540,ale to jeszcze dobre dwa lata do zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tofikmax napisał:

To robota MadVR i JVC 420 ? 

Jestem w szoku :)

Ja tez. Obraz przewalony na maxa.Widac super na pierwszym zdjeciu. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Ja tez. Obraz przewalony na maxa.Widac super na pierwszym zdjeciu. Masakra.

Obraz nie jest przewalony na maxa.. Obraz jest bardzie naturalny. Po prostu aparat przesycił to zdjęcie.. w innym nie złapał ostrości.. nie miałem czas i skleiłem to na szybko bez aparatu odpowiedniego (xiaomi poco)
Zdjęcia miały pokazać różnice jaką daje MadVR i to pokazał.. 

Edytowane przez Paweł Bisewski
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co pokazujesz takie dziadowskie zdjęcia? Czyli na ich podstawie nic nie wiemy i musimy sie domyslać. Nie wiem co zrobił aparat ale skóra na twarzy jest pięknie czerwona :) .

Chcesz pokazywać zdjęcia obrazu z TV czy z projektora do porównania to ... po prostu naucz się je robić. Statyw, porządna lustrzanka (Canon, Nikon) z porządnym jasnym obiektywnem np. 1.4 i, najważniejsze, wszystko w trybie manualnym. Masz w próbach tak ustawic parametry ekspozycji żeby obraz na zdjęciach odwzorowywał obraz na ekranie. Uwierz mi, da się.

Powodzenia.

11 minut temu, Paweł Bisewski napisał:


Zdjęcia miały pokazać różnice jaką daje MadVR i to pokazał.. 

Nic nie pokazał. Aparat sam nic nie robi, robi fotograf. Długa droga przed tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

To po co pokazujesz takie dziadowskie zdjęcia? Czyli na ich podstawie nic nie wiemy i musimy sie domyslać. Nie wiem co zrobił aparat ale skóra na twarzy jest pięknie czerwona :) .

Chcesz pokazywać zdjęcia obrazu z TV czy z projektora do porównania to ... po prostu naucz się je robić. Statyw, porządna lustrzanka (Canon, Nikon) z porządnym jasnym obiektywnem np. 1.4 i, najważniejsze, wszystko w trybie manualnym. Masz w próbach tak ustawic parametry ekspozycji żeby obraz na zdjęciach odwzorowywał obraz na ekranie. Uwierz mi, da się.

Powodzenia.

Nic nie pokazał. Aparat sam nic nie robi, robi fotograf. Długa droga przed tobą.

  1. Pokazały. zdecydowanie większa jasność i to widać To że jedno zdjęcie aparta przepali to fakt przepalił a inne rozmył Ale samą różnice widać.. ile daje MadVR starym JVC 
Edytowane przez Paweł Bisewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paweł Bisewski napisał:

... bez aparatu odpowiedniego (xiaomi poco)
 

To widać. Ty nie masz aparatu fotograficznego, masz smartfona. Jego podstawowa funkcjonalnośc to ... telefonowanie. Pstrykanie goownianych fotek wychodzi jak pokazałeś.

Jest takie stare przysłowie: goowno kupisz, goowno masz. Chcesz robić zdjęcia kup aparat fotograficzny. Chcesz robić dobre zdjęcia kup dobry aparat fotograficzny i naucz się zdjęcia robić w manualu. Jak robisz zdjęcie to ty myśl, a nie zostawiaj myślenie aparatowi czy nie daj Boże smartfonowi.

:) 

6 minut temu, Paweł Bisewski napisał:
  1. Pokazały. zdecydowanie większa jasność i to widać To że jedno zdjęcie aparta przepali to fakt przepalił a inne rozmył Ale samą różnice widać.. ile daje MadVR starym JVC 

Nie wiadomo co pokazały bo ... nie zamieściłes wartości pomiarów ekspozycji. Na 100% były rózne więc porównanie jest g warte.

Zrobię ci podobne zdjęcia tego samego obrazu i bedą wyglądać jak Twoje :) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

To widać. Ty nie masz aparatu fotograficznego, masz smartfona. Jego podstawowa funkcjonalnośc to ... telefonowanie. Pstrykanie goownianych fotek wychodzi jak pokazałeś.

Jest takie stare przysłowie: goowno kupisz, goowno masz. Chcesz robić zdjęcia kup aparat fotograficzny. Chcesz robić dobre zdjęcia kup dpbry aparat fotograficzny i naucz się zdjęcia robić w manualu. Jak robisz zdjęcie to ty myśl, a nie zostawiaj myślenie aparatowi czy nie daj Boże smartfonowi.

:) 

Czyli widać różnicę to cel osiągnięty i nie nie będę kupować aparatu i statywu dla jednego wątku na forum w intrenecie.    

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paweł Bisewski napisał:

Czyli widać różnicę to cel osiągnięty i nie nie będę kupować aparatu i statywu dla jednego wątku na forum w intrenecie.    

Widać jedynie, że nie rozumiesz co to są parametry ekspozycji i nie umiesz robić zdjęć :) . Zdjęcia zrobił za ciebie smartfon i wyszło jak wyszło, napisałem. Masakra.

Nic nie zrozumiałeś, nic nie widać. Takie zdjęcia to czysta manipulacja. Przykro mi, że tego nie rozumiesz. poczytaj trochę o fotografii.

Nic nie musisz kupować, tylko nie pokazuj takich zdjęć próbując coś udowodnić. Broń Boże nie twierdzę że z MadVR nie ma róznicy. Ale na pewno w rzeczywistości nie jest taka jak na tych zdjęciach.

BTW masz ten projektor chociaz skalibrowany?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmcomp napisał:

Nic nie zrozumiałeś, nic nie widać. Takie zdjęcia to czysta manipulacja. Przykro mi, że tego nie rozumiesz. poczytaj trochę o fotografii.

Nic nie musisz kupować, tylko nie pokazuj takich zdjęć próbując coś udowodnić. Broń Boże nie twierdzę że z MadVR nie ma róznicy. Ale na pewno w rzeczywistości nie jest taka jak na tych zdjęciach.

BTW masz ten projektor chociaz skalibrowany?

Oczywiście że mam skalibrowany.. .Słuchaj ziom jak Ci się nie podoba Trudno. poczytaj watek jak działa HDR w starych JVC i dowiesz się że jest bardzo ciemny.. za cemny. i zdjęcia to oddają.. Tu nie chodziło o kolor, czy ostrość bo mam w [beeep]ie, .. Tylko o drastyczną różnice w jasności.. Chodziło mi o to jak działa MadVR i że może dać drugie życie starym projektorom  tylko tyle.. To że twarz na zdjęciu wyszła bardziej czerwona.. tak zgadza się.. W rzeczywistości tak nie jest.. Ale za to jest dużo jaśniej i to akurat zdjęcia oddają.. 
Zdjęcia zawsze można zmanipulować tak że benQ w1070 wygląda lepiej od JVC RS4100..  Ale to chyba nie mój cel ta..

Trzymaj się 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie, ze wprowadzasz ludzi w blad takimi zdjeciami 😡.

Najgorsze jest to, ze ty kompletnie nie rozumiesz co zrobiles zle !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie podoba mi sie, ze wprowadzasz ludzi w blad takimi zdjeciami 😡.

Najgorsze jest to, ze ty kompletnie nie rozumiesz co zrobiles zle !!!

jaki błąd.. Słuchaj ja nic nie zrobiłem zle.. A jak tego nie możesz przeboleć.. wiesz co latami mi to kompletnie 
Kończę temat, bo nie chce mi się już o tym dyskutować. bo zamiast mówić o możliwości MadVR temat zszedł na to jak mam zdjęcia robić hehe.. 
na razie 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Widać jedynie, że nie rozumiesz co to są parametry ekspozycji i nie umiesz robić zdjęć :) . Zdjęcia zrobił za ciebie smartfon i wyszło jak wyszło, napisałem. Masakra.

 

Taki błąd jak napisałem powyżej.

Teraz rozumiesz?

 

To nie jest wątek mozliwościach MadVR. Jesli w ustawianiu parametrów w MadVR masz takie same umiejetności jak w robieniu zdjęć to lepiej nic nie pisz o MadVR. Lepiej poczytać np. tu: https://madvrenvy.com/wp-content/uploads/JVC-Envy-Setup-Guide.pdf

Albo tu, mnóstwo czytania: https://www.avforums.com/threads/madvr-on-pc-as-a-video-processor.2249335/ 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Taki błąd jak napisałem powyżej.

Teraz rozumiesz?

 

To nie jest wątek mozliwościach MadVR. Jesli w ustawianiu parametrów w MadVR masz takie same umiejetności jak w robieniu zdjęć to lepiej nic nie pisz o MadVR. Lepiej poczytać np. tu: https://madvrenvy.com/wp-content/uploads/JVC-Envy-Setup-Guide.pdf

Albo tu, mnóstwo czytania: https://www.avforums.com/threads/madvr-on-pc-as-a-video-processor.2249335/ 

Wybacz ale wiem co mam i co ustawiam.. Nie potrzebuje od ciebie żadnej porady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paweł Bisewski napisał:

Wybacz ale wiem co mam i co ustawiam.. Nie potrzebuje od ciebie żadnej porady 

To nie było do ciebie. To było do userów tego forum a'propos MadVR.

Takiej porady jak ta ze zdjęciami nie potrzebuje żaden użytkownik tego forum bo jest źle zrobiona, nieprawdziwa czy nawet celowo zmanipulowana 😡.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmcomp napisał:

To nie było do ciebie. To było do userów tego forum a'propos MadVR.

Takiej porady jak ta ze zdjęciami nie potrzebuje żaden użytkownik tego forum bo jest źle zrobiona, nieprawdziwa czy nawet celowo zmanipulowana 😡.

Heheh O jejku.. Celowo zmanipulowana, ale jesteś żałosny   hehe 

Edytowane przez Paweł Bisewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Bisewski napisał:

Celowo zmanipulowana, 

Nie znam cię, jesteś tu nowy, 45 postów z czego z 10 nabitych w dyskusji ze mną.

Jutro, za tydzień czy za miesiąc pójdziesz precz, kto cię tam wie? Tym bardziej, że z wiedzą słabo, a MadVR-a reklamujesz że aż miło ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porównanie. Zdjęcia dają jakiś pogląd na hocus pocus dtm. To jest bardzo podobna różnica jak w serii N między trybem hdr10 a frame adapt, z tym, że tutaj jest wszystko mocniej napompowane. Jasne, madvr czy lumagen to bardziej zaawansowane algorytmy, ale jvc naprawdę odwaliło kawał dobrej roboty ze swoim darmowym dtm. Dalej tym tropem, z perspektywy czasu nie wiem czy bym nie poszedł w rs540 i zew. procesor obrazu/ fajny htpc. W każdym razie nie narzekam, bo udało mi się wyrwać nowiutki n5 w bardzo dobrej cenie, i po 400h obycia z tym sprzętem wszystko nabiera coraz większych rumieńców.

Rzeczywiście zdjęcia nie są perfekcyjne od technicznej strony, ale nie jesteśmy na forum dla purystów fotograficznych, i to nie jest dział screen candy, więc moim zdaniem to czy są zrobione prostym smartfonem czy lustrzanką za 30k na złotym statywie za 10k jest bez znaczenia. Panowie, cieszcie się swoimi projkami, a wirtualne wojny ego na bok 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, maserlap napisał:

Dzięki za porównanie. Zdjęcia dają jakiś pogląd na hocus pocus dtm. To jest bardzo podobna różnica jak w serii N między trybem hdr10 a frame adapt, z tym, że tutaj jest wszystko mocniej napompowane

 

Są napompowane "złym wykonaniem zdjęcia". Każdy kto ma do czynienia z projektorami, telewizorami, obrazem i ma pojęcie o fotografii bez trudu to zauważy.

MadVR to znakomite narzędzie ale ... nie daje takich efektów jak na tych zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Są napompowane "złym wykonaniem zdjęcia". Każdy kto ma do czynienia z projektorami, telewizorami, obrazem i ma pojęcie o fotografii bez trudu to zauważy.

MadVR to znakomite narzędzie ale ... nie daje takich efektów jak na tych zdjęciach.

Dobra, dobra Picasso wyślij mi swoją lustrzankę statyw itp. to dla Ciebie zrobię takie zdjęcia że hoho.. Cały sobotni wieczór na to poświęcę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzieram kiece i lecę ... . Ja daję wędkę nie rybę.

Taka wystarczy: https://www.oleole.pl/lustrzanki/canon-eos-2000d-body.bhtml

Szkło, stałka 50mm wystarczy: https://store.canon.pl/canon-obiektyw-canon-ef-50mm-f-1-8-stm/0570C005/?gclid=CjwKCAiAioifBhAXEiwApzCztsEP_XzAuDQjuqIeR4-fEsvNE2mbwXahtqAKEBJZDXe9HG4r9FgLZRoCfmUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds , wprawdzie 1.8 nie 1.4 ale za tą cene jest OK.

Skoro stac cię na kalibrację to stac cię i na taki aparat. Douczysz się to może potem odrobisz na komuniach i weselach :) .

PS. cały sobotni wieczór, i to nie jeden, będziesz się uczyć jak robić poprawne zdjęcia. 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmcomp napisał:

Zadzieram kiece i lecę ...

Taka wystarczy: https://www.oleole.pl/lustrzanki/canon-aparat-eos-2000d-18-55-sb130-16gb-canon.bhtml?from=pla&cd=1522944437&ad=57296363974&kd=&gclid=CjwKCAiAioifBhAXEiwApzCztlzU98G4Luza_O0fqblRIQOlGdOCOqLt0d8Lm9FqdZsvZTXAge20RBoCIVoQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Tylko zmień obiektyw na jaśniejszy. Stałka 50mm wystarczy: https://store.canon.pl/canon-obiektyw-canon-ef-50mm-f-1-8-stm/0570C005/?gclid=CjwKCAiAioifBhAXEiwApzCztsEP_XzAuDQjuqIeR4-fEsvNE2mbwXahtqAKEBJZDXe9HG4r9FgLZRoCfmUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds , wprawdzie 1.8 nie 1.4 ale za tą cene jest OK.

Skoro stac cię na kalibrację to stac cię i na taki aparat. Douczysz się to może potem odrobisz na komuniach i weselach :) .

PS. cały sobotni wieczór, i to nie jeden, będziesz się uczyć jak robić poprawne zdjęcia. 

Mordeczko mała.. Nie będę kupował żadnego aparaciku, bo mi nie potrzebny.. tym masz mi wysłać swój co dla Ciebie specjalnie zrobię foteczki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mama cie nie nauczyla waznego slowka na literke p :) .

A gdy juz sie nauczysz to … nic ci po moim aparacie …  nie bedziesz umiał nim, tez na literke p…strykać.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

Chyba mama cie nie nauczyla waznego slowka na literke p :) .

A gdy juz sie nauczysz to … nic ci po moim aparacie …  nie bedziesz umiał nim, tez na literke p…strykać.

Ja nie potrzebuje.. Więc to ty powinieneś mi wysłać i jeszcze z adnotacją -Proszę Pana-. Tego wymagałaby kultura. Widocznie mamusi Cię też nie nauczyła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Du-peczkę też ci wylizać?

;) 

Więcej szacunku ... gówniarzu, z wiedzą do pięt mi nie sięgasz. Idź gimbazo skąd przyszedłeś. 

EOT

😡

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...