Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVP 4K nie działa prawidłowo! Usterki obrazu i dźwięku podczas meczów mundialu

Mundial Katar 2022 powoli się rozkręca, tymczasem nadal występują problemy z oglądaniem uruchomionego na czas turnieju kanału TVP 4K. Widzowie wciąż zgłaszają, że nie działa dźwięk oraz że pojawiają się kłopoty z obrazem. Zgłaszany jest też brak sygnału, choć głównie przez niegotowych na odbiór widzów telewizji naziemnej. Gdzie oglądać TVP 4K?

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z satelity dzisiaj jest całkiem dobrze.

Na cały mecz Polski było tylko 3 małe przycięcia po pół sekundy może.

Wczoraj były o wiele większe przycięcia.

Obraz i dźwięk, bez zastrzeżeń.

4k HDR, Dolby Atmos.

 

 

A na ostatnich mistrzostwach Europy, to było dziadostwo, cięło non stop.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naziemnej perfecto, 4K, HDR, Dolby Atmos, żyleta, ruch płynny. Szkoda, że gra zespołu nie dorównuje jakością do poziomu obrazu...  :)

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z satelity co jakiś czas „pikseloza” i zaniki dźwięku.
Natomiast widać jak nie daje rady sprzęt TVP w czasie studia, pokazywali jakieś powtórki akcji z meczu i było widać smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, studio to porażka.

Ktoś ewidentnie dostał robotę po układach

Tylko transmisja meczu jest ok.

 

 

Na studio, to przełączam się na TVP1.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale na nc+  (Turbobox) mam na TVP1 obraz jak za mgła. Na TVP Sport jest ciut lepiej. Niemniej jak jakiś mecz na Canalu odpalę to wyglada niemal jak natywne 4K. Dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na satelitarnym Canal+ generalnie (poza studio) jest ok, tylko czasem jakby gubiły się klatki. Określiłbym to jak ok 15fps ;)

Pikseloza przelotnie też się zdarza, ale to incydenty.

Oglądam na nowym dekoderku dualbox 4K (wreszcie 4K i timeshift zawitały do multiroom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xisiek napisał:

Nie wiem o co chodzi, ale na nc+  (Turbobox) mam na TVP1 obraz jak za mgła.

No jest jakiś taki dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam   kanal  TVP  4k w  przekazie  dvb-t.2  czyli telewizji naziemnej.Jakosc transmisji ze wszystkich meczy  bardzo dobra.Telewizor OLED Panasonic TX-55GZ950E.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, prodarek napisał:

No jest jakiś taki dziwny.

Wygląda to na problem hdr (hgl). Przypuszczam, że każdy współczesny tv taki sygnał przyjmuje, więc może to leciwy dekoder sat?

U mnie nawet na starych oledach LG obraz jest prawie perfekcyjny (zdarzają się b. rzadko te zacięcia fps), ale mam dekodery canal+ ultrabox 4k i dualbox 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, prodarek napisał:

Ale my mówimy o Full HD nie o 4K.

No tak - to mnie ta mgła dopadła, sorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, prodarek napisał:

No jest jakiś taki dziwny.

Nie bardzo kumam ten problem, linie boiska nawet potrafią się czasem rozjechać, to jakby nie byl to downgrade z 4K, tylko jakiś dziwny sygnał, w nietypowej rozdzielczość dosylany, skalowany do 1080i przez dekoder, a potem do 4K przez tv. 

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje problem z błyskami, mam na myśli to że co jakiś czas obraz na pół sekundy rozjaśnia się i przyciemnia. Ma ktos podobnie ? Czym to może być spowodowane ? Od wczoraj jestem użytkownikiem Panasa LZ2000 i nie ukrywam ze serduszko bije mocniej, bo zastanawiam się czy to wina TV i być może któregoś ustawienia które pominąłem, czy zwyczajnie jest to wina ze strony nadawcy. TVP 4K oglądam z telewizji naziemnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był u Ciebie ten efekt podczas wtorkowego meczu Polski?

Na razie oglądałem tylko tą transmisję. Też z dvb-t i nic takiego nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mati_luk napisał:

A był u Ciebie ten efekt podczas wtorkowego meczu Polski?

Na razie oglądałem tylko tą transmisję. Też z dvb-t i nic takiego nie zaobserwowałem.

Mundial oglądam na nowym tv od dzisiaj, i z dniem dzisiejszym zauważyłem wyżej wspomniany problem, w każdej jednej transmisji. 😐 Dodam ze problem występuje wyłącznie na kanale TVP 4K. W internetach znalazłem opis problemu podobny do mojego, trochę się uspokoiłem 😅 mimo wszystko liczę na wasz odzew. 

6A08C97D-7128-4924-8C4F-F272E77B2564.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim fanem piłki, więc najbliższy mecz jaki obejrzę, to pewnie kolejny Polaków w sobotę ;) Dam znać jak wypadnie transmisja meczu.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku  problemow z odbiorem porogramu  TVP 4K  najlepiej napisac co  jest zrodlem  sygnalu.Tuner satelitarny  czy   dvb-t2  .Na  forum  satkurier  mozna   przeczytac podobne problemy , dotycza   zewnetrznych tunerow satelitarnych.

 Jesli jest  to antena zewnetrzna  mozna  sprobowac  przywrocic ustawienia fabryczne w telewizorze i sprawdzic czy bedzie poprawa.W przypadku telewizora Panasonic,menu konfiguracja,system menu, ustawienia fabryczne.

Na internecie  przeczytalem podobny problem z migotaniem obrazu  na kanale  TVP   4 K w telewizorze OLED Panasonic .Z komentarza  wynika ze pomaga..wejście w menu: Obraz-Ustawienia opcji - Typ EOTF i przełączenie z pozycji Auto na HLG

W moim  telewizorze Panasonic  TX-55GZ950E  jest ustawione  na auto i nie ma migotania.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, grundig napisał:

Na internecie  przeczytalem podobny problem z migotaniem obrazu  na kanale  TVP   4 K w telewizorze OLED Panasonic .Z komentarza  wynika ze pomaga..wejście w menu: Obraz-Ustawienia opcji - Typ EOTF i przełączenie z pozycji Auto na HLG

W moim  telewizorze Panasonic  TX-55GZ950E  jest ustawione  na auto i nie ma migotania.

Zmiana statusu z auto na HLG pomogło.  😀 Pytanie tylko co właściwie ta zmiana powoduje ? Ma to związek z HDR rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv nadają sygnał HLG to odmiana HDR.

Wkurzyłem się i podłączyłem naziemną teraz można oglądać mecze na TVP 4K, nie wiem ale w tym roku jakiś ten obraz FHD jest dziwny. Ktoś porównywał TVP 4K z sat vs naziemna? spora różnica?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działały transmisje meczów reprezentacji w sobotę i wczoraj?

U mnie w sobotę było ok. Nie zauważyłem ciągłego przyciemniania i rozjaśniania. Generalnie cała transmisja bez przeszkód. Musiałem tylko włączyć jaśniejszy tryb dla HDRu. Możliwe, że tv wykrywał belkę z punktami jako statyczny element i przygaszał delikatnie matrycę. Zwróciłem na to uwagę głównie w drugiej połowie. Jak były przebitki, gdzie znikała belka, to obraz robił się jaśniejszy. Co do samej jasności, to dużo zależy od kamery, która aktualnie pokazywała obraz. A przykładowo włączyłem w niedzielę rano tvp 4K gdzie była transmisja meczu przy mocniejszym słońcu i obraz był zdecydowanie jaśniejszy. Spokojnie mogłem oglądać na ustawieniu HDR Preferowana gradacja".

Natomiast wczoraj masakra. I zastanawiam się czy to tylko u mnie, czy były ogólne problemy. Obraz znikał, artefakty, zniekształcenia. Nie do oglądania. Oglądałem z tvp sport na UPC. Ale tam  tez było widać jak czasem spada transmisja z 50p na 25p i obraz trochę skakał. Skończyłem na tvp1 z dvbt.

Co do samego tvp 4k, to mam ok 5-6km w prostej linii do pałacu kultury. I miałem sygnał na poziomie 90/100 (kolejno wskaźniki sygnału i siły jak wyświetla tv). Wczoraj przy tych problemach i tak wyglądało to bardzo dobrze. Oba wskaźniki w okolicy 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim telewizorze OLED Panasonic   jakosc obrazu na  kanale  TVP 4K byla bardzo dobra.Transmisja z dvb-t.Bez  przyciemniania i blyskow. Nagrywalem transmisje na dysk twardy.

Jesli  w twoim telewizorze pojawily sie problemy w czasie  ogladania meczu trzeba zajrzec do ustawien obrazu  w telewizorze.W kazdym telewizorze bedzie inaczej.Duzo tez zalezy od zrodla sygnalu, telewizja kablowa,  satelitarna, dvb-t.

Przyklad    z internetu .problem z migotaniem obrazu  na kanale  TVP   4 K w telewizorze OLED Panasonic .Z komentarza  wynika ze pomaga..wejście w menu: Obraz-Ustawienia opcji - Typ EOTF i przełączenie z pozycji Auto na HLG

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, grundig napisał:

Jesli  w twoim telewizorze pojawily sie problemy w czasie  ogladania meczu trzeba zajrzec do ustawien obrazu  w telewizorze.

Nie nazwał bym tego problemami :) mogło zadziałać zabezpieczenie panelu oled wykrywające statyczny element na ekranie przez dłuższy czas.

4 minuty temu, grundig napisał:

Z komentarza  wynika ze pomaga..wejście w menu: Obraz-Ustawienia opcji - Typ EOTF i przełączenie z pozycji Auto na HLG

Przyznam, że z tym nie eksperymentowałem. Spróbuję i zobaczę jakie efekty.

A konkretnie wczoraj jak działał u Ciebie tvp 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanal  tvp 4k dzialal bardzo dobrze.Teraz zauwazylem ze wczesniej zadales podobne pytanie w poscie wyzej.Myslalem ze  to ktos inny.Zwrocilem uwage na nick.

Napisales ze  cytuje..A przykładowo włączyłem w niedzielę rano tvp 4K gdzie była transmisja meczu przy mocniejszym słońcu i obraz był zdecydowanie jaśniejszy.To naturalne w telewizorach  Pansonic  gdy wlaczona  jest jedna z fukcji oszczedzania energii.Gdy w pokoju  jest ciemno   ,ekran  sciemnia sie. gdy  w pokoju jest jasno ekran swieci mocniej.

mocniejszym sloncu, mam  na mysli pokoj w ktorym jest telewizor.Chyba ze masz na mysli mocne slonce ktore swieci w kierunku  stadionu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie wszystkie funkcje oszczędzania energii i czujnika światła wyłączone.

Czyli wczorajsze problemy z tvp 4K mogły być tylko w mojej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...