Skocz do zawartości
macienko

Jaki TV 75-85 cali?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 40 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5 - 3.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  30 stopni pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Obojętne
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Duże okna na przeciwko TV (mam rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony XF 90 65"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dwa złącza HDMI 2.1 (Apple TV + XBOX). Minimalną ilośc bloomingu (ale niekoniecznie OLED). Oglądamy dużo netflixa, więc Dolby Vision by się przydało...
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? AppleTV, Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix (seriale/filmy i bajki dla dzieci)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak, ale niezbyt dużo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Jak największy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Blooming, Android. 
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  16000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

 

Hej,

Szukam TV do jasnego salonu. Przemawia do mnie np. LG C2, ale w moim budżecie jest tylko 77 cali. Poza tym boję sie, że będzie za ciemny w moim w miarę jasnym salonie. Wprawdzie zazwyczaj oglądamy wieczorem, ale jednak w ciągu dnia też się zdarza. No i dzieci oglądają bajki. Poza tym boję się efektu wypalania. Bardzo nie chce co chwile sprawdzać czy TV został na pewno wyłączony. Wolałbym mieć to w [beeep]ie ;)

Z drugiej strony myślałem o Samsung QE85QN90B, możliwe, że udałoby się zmieścić w budżecie. To co mi przeszkadza to brak Dolby Vision. Czy ma to duży wpływ na jakość materiałów w DV?

Nie jest też dla mnie jasne jaka jest matryca w tym modelu na rynku europejskim. Ktoś wie?

Z góry dzięki za propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wysoki model, więc nie inaczej jak 100Hz. VA.

Wpływ braku DV, jest taki że fimy są wyświetlane w HDR 10.

 

Czy to problem...

Dla mnie nie.

(Mam inny wysoki model Samsunga).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak myślisz o oledzie, to w budżecie prawie mieści Ci się 77" Sony A80K. Teraz mogą być listopadowe obniżki. Na papierze C2 może być jaśniejszy. Ale polecam pójść samemu do sklepu i obejrzeć najlepiej oba modele.

Mam omawiany tv i również jasny salon z dużym oknem centralnie za plecami od strony południowej. Nie jest to problem. Za dnia jak świeci słońce zasłaniam plisy. w przyszłości zasłony i da się oglądać. Seanse filmowe i tak z reguły wieczorami, więc i tak robi się już ciemno, albo słońce jest z innej strony. Jak dla mnie wystarczająco jasny jest ten tv.

Ew jakbyś trafił jakąś dobrą promocję blach fridayowo, to masz A90J w 83"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odpowiedzi!

"Wpływ braku DV, jest taki że fimy są wyświetlane w HDR 10." - dobrze wiedzieć. W takim razie to nie jest jakiś duży problem.

"Jeśli jednak myślisz o oledzie, to w budżecie prawie mieści Ci się 77" Sony A80K." - widziałem wczoraj A80K ale pokazywał tylko jakiś statyczny obraz w SD, ciężko coś było tam ocenić.

Generalnie teraz skłaniam się ku LG C2 lub Sony A80K właśnie. LG jest 3k tańszy. Pytanie czy warto dopłacać do A80K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widziałem na żywo C2 i nie wiem ile w tym roku poprawili względem poprzednika. A miałem przez rok C1. Kilka rzeczy mi w C1 nie pasowało i były to rzeczy, które ciężko wychwycić podczas wizyty w sklepie. Tzw. "black crush" - często detali w ciemnych miejscach nie było, tylko czarna plama. Musiałem kombinować ustawieniami, żeby to poprawić pod siebie. I bardzo mocne pompowanie bieli. Już na samych białych napisach w HDR było to widać. W ciemniejszych scenach wypalały oczy. Gdzie się dało, to zmieniałem na szare. Białe elementy obrazu podobnie, jak reszta kadru była ciemna.

W A80K już mi te dwie rzeczy nie doskwierają. I opierając się tylko na testach z yt jakie widział, to w C2 mocno popracowali nad detalami w ciemnych miejscach i to już może nie być problemem jak w C1.

Najlepiej jak mógłbyś wziąć pilota i samemu pobawić się trybami obrazu itp. Ew. przynieść własny materiał na pendrive. Możesz też poprosić obsługę sklepu, aby włączyli jakiś materiał, jak była wyświetlana tylko statyczna plansza? Może masz gdzieś w okolicy salon Sony center, tam bez problemu będziesz mógł obejrzeć ten tv.

Podobnie z LG - też C2 wyświetlał statyczny obraz, czy tu już wiedziałeś jakiś materiał?

Patrząc na historyczne ceny zeszłorocznych modeli, to 77" A80J staniał gdzieś do ok 13tys. A80K nie osiągnął jeszcze tego pułapu, ale wszystko jest możliwe, trzeba tylko trafić z promocją ;) mi udało się w sierpniu złowić ten model za mniej niż 13tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że LG nie widziałem w ogóle na żywo.

Black crush też mnie martwi i rzeczywiście niby to poprawili, pytanie na ile. Masz rację z ceną A80K, może poczekam jeszcze trochę do black week i uda się go dostać w bardziej rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kupiłem trochę pod wpływem impulsu LG bez oglądania. Żeby było śmieszniej, to mam wrażenie, że CX był lepszy pod tym względem od C1. Pierwotnie kupiłem CX i wymienieli mi na gwarancji na C1. CX miałem może 2 miesiące, ale zapamiętałem, że lepiej pokazywał detale w ciemnych scenach. Są nawet porównania na yt C9, CX i C1. Jak dla mnie w takim zestawieniu C1 wypadał najgorzej.

A co do C2, to chyba na HDTV u Vincenta widziałem fajny filmik, gdzie miał C2, C1 i monitor studyjny. Puścił jakąś ciemną scenę z któregoś Bonda. I C2 ładnie pokazywał detale w ciemnej uliczce jak monitor studyjny, a C1 zlał to w plamę. Dopiero pokazał ponownie to samo porównanie ze skalibrowanym C1 i już było ok.

Co do pompowania bieli, to w Sony mogę mieć ustawione w streamingach defaultowe białe napisy i oczy już nie bolą :)

Ps. jakbyś gdzieś oglądał te tv, to nie wiem jak w trybie sklepowym działa LG. Ale Sony ma tak, że w trybie sklepowym ustawia się na tryb obrazu "żywy". Możesz się pobawić i pozmieniać pod siebie. Ale mija kilka minut i wraca do "żywego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Nie chcę tworzyć nowego tematu, ponieważ mam w 90% podobny dylemat i wymagania jak autor tematu. Na wszystkie pytania "wstępne" mam takie same odpowiedzi. :)

Posiadam w tej chwili 65B8 od LG i jestem zachwycony, ale myślę nad zmianą na większy. Jeśli chodzi o dźwięk pracuje to z zestawem 7.1. Celuję w rozmiary powyżej 80 cali i budżet 20 - 24 tyś brutto. 

Co możecie polecić z zakupem w tym miesiącu? 

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, mati_luk napisał:

W Twoim przypadku wybrałbym Sony A90J 83” :)

A czemu sony? Co jest w nich lepsze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór 83” oledów jest ograniczony. A A90J to świetny tv. Stąd moja propozycja. Masz jeszcze LG C2, ale on nie ma radiatora.

Oba tv są bardzo dobre. Mój głos na Sony, bo miałem oleda jednej i drugiej firmy i wolę obraz jaki generuje Sony.

Tak więc ostatecznie, koniecznie zobaczyłbym oba przed zakupem, żeby pozniej być zadowolonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po południu odbieram Sony A80K 77” z MM. Widziałem go na żywo w wersji 65 cali, trochę się pobawiłem i naprawdę dobrze to wyglada. Napisze później czy dobrze trafiłem ;)

Brałbym chyba mimo wszystko LG C2 ale nie ma go nigdzie w dużych marketach, a jednak czuje się pewniej kupując w takich. Nigdy nie wiadomo co trafisz na loterii ekranowej i zawsze to łatwiej zwrócić lokalnie.

 

@mati_luk dzięki za zaangażowanie, zdecydowanie przydały mi się twoje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :) jeśli tylko panel będzie ok, to będziesz zadowolony. Swój mam od 3 miesięcy i cały czas cieszy. Mam podobną odległość od kanapy do tv jak Ty (ok 3,4m). I uważam przeskok z 65” na 77” za bardzo dobre posunięcie.

I popieram kupno w dużych autoryzowanych sieciach. Mam małe doświadczenia w reklamowaniu dwóch oledów LG (rękojmia w MM) i zwrocie 65 A80J (również MM). Zero problemów, wszystko łatwo i przyjemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Również mam podobne dylematy, tak że dopisuję się tutaj zamiast tworzyć nowy temat. Aktualnie korzystam z Sony 75zd9 i chce przesiąść się na większy TV w zakresie 83-85 cali w budżecie do 30k, do którego będzie podłączony Xbox Series X i PS5. Po głowie chodzą mi 3 modele: LG 83G23, Sony 83A90J, Samsung 85QN900B.

Nigdy nie miałem TV OLED i obawiam się, że przy przesiadce z zd9 jasność wyświetlacza będzie zbyt słaba a różnica w czerni nie aż tak wielka. Widziałem w sklepie sony i samsunga, niestety LG nie miałem okazji.

Będę wdzięczny za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co się oszukiwać, jak ma być dużo jasnych scen na ekranie, szczególnie tych co nie są punktowe a zajmują duży obszar to ZD9 będzie wyraźnie jaśniejszy niż dowolny oled. Z tego co wymieniłeś celowałbym w Sony i zanim pozbędziesz się starego nabył oleda i porównał oba w domu.

👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem masę informacji, rozmawiałem ze znajomymi i skłaniam się aby kupić LG 83G2

1) Samsung 85QN900 - ma dużo stref co przekłada się na niezłą czerń i kontrast ale ma niską jasność jak na led

2) Sony 85Z9K - bardzo drogi, świetna jasność ale czerń i kontrast kuleją - dodatkowo słabe wsparcie dla konsol

3) Sony 83A90J - zbliżony parametrami do LG G2, jednak LG jest nieco jaśniejszy i ma lepsze wsparcie dla graczy

Wydaje mi się, że LG będzie niezłym wyborem. A jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podłączam się pod temat. Ostatni raz telewizor zmieniałem kilkanaście lat temu i mam malutki sharp 40xl2e, który służył mi przez te wszystkie lata. Niestety nie sprawdzą się on najlepiej już przy netflixie a przede wszystkim graniu na ps5.

Chciałbym zaopatrzyć się w tv do grania najlepszy możliwy w budżecie do 15k. Najlepiej 70 calu gdyż mimo korekty wzroku nie jestem w stanie komfortowo grać na konsoli przez zbyt małe czcionki w grach HD....

Dodatkowo miło by było jakby miał wbudowane aplikacje vod (netflix, disney, hbo) 

Pptrzebuje porady. Próbowałem przebrnąć przez podstawowe artykuły na portalu ale kilkanaście lat nie interesowania się w ogóle tematem telewizorów powiedziałbym, że to dramat i mam totalny mętlik w głowie patrząc na miliony modeli jednego producenta.

Dodam jeszcze, że telewizji w ogóle nie oglądamy i nie posoadamy a jedynie konsola i vod.

Odległość od kanapy obecnie to jakieś 1.8m

Będę wdzięczny za nakierowanie na jakieś sensowne rozwiązania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smuggin napisał:

JA widzę na promocji Sony a90j za 18500 83", czy warto doplacic 7000zł do LG G2? 

Nie, ale warto zaoszczędzić 1000 zł i wziąć serię "C" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Smuggin napisał:

@BarnabaC2 lepiej zagra niż a90J? Są praktycznie w tej samej cenie aktualnie

Nie wiem, bo nie śledzę innych marek niż LG. Używam od lat tylko tych tv w różnych rozmiarach i nie narzekam. Zjedli zęby na oledach :)

Poza tym uważam (znowu subiektywnie), że dedykowane, zamknięte systemy operacyjne będą zawsze lesze niż ten badziewny android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, Smuggin said:

JA widzę na promocji Sony a90j za 18500 83", czy warto doplacic 7000zł do LG G2? 

Gdzie w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Barnaba napisał:

Nie wiem, bo nie śledzę innych marek niż LG. Używam od lat tylko tych tv w różnych rozmiarach i nie narzekam. Zjedli zęby na oledach :)

Poza tym uważam (znowu subiektywnie), że dedykowane, zamknięte systemy operacyjne będą zawsze lesze niż ten badziewny android.

Czasy się zmieniły. Obecnie to Android jest najszybszy w telewizorach z wyższej półki (i ma komplet apek) i sam jestem w szoku, że to napisałem (też nie trawiłem, do dzisiaj nie dotykam telefonów z Android) ale stosowanie szybkich procesorów obecnie odmieniło Androida - trwa to już od pewnego czasu. Dedykowane niestety złapały zadyszki w tym roku. Jedynie VIDAA od Hisense jest ultra szybka.

Do G2 bym dopłacił tylko jeżeli zależy nam na wyglądzie i chcemy mieć ultra płaski tv np. pod ciekawy projekt w mieszkaniu. W innym wypadku to wywalenie kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mark97

W RTV, przecena 2tys i dodatkowo pierwsza rata gratis wiec sie nawet bardziej na raty oplaca niz za gotowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android pamietam z TV zprzed ok. 5 lat. To był dramat. Na rynku rządzily WebOS i Tizen. WebOS uzywam od 6 lat. Zadnych problemów, zadnych zwiechow, zadnych lagow. W najnowszym Tizenie 6.5 juz widze lagi i przyciecia w obsludze pilotem i to przy podstawowych funkcjach jak poruszanie po ekranie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...