Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba Panowie troche przesadzacie w kwestii VoDu na N!
A, zeby wam sie rozjasnilo to poszukajcie sobie lepszej (satelitarnej) alternatywy na rynku! Jak cos znajdziecie to dajcie znac - ale moze w innym watku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVN HD do ofery programow w HD wlasnie dolaczyl Szymon Majewski Show. Wszystko ze studia + Fifo Fago bylo w wysokiej rozdzielczosci, materialy " z terenu" niestety w SD. Ogolnie bardzo fajnie to wygladalo. Dzwiek DD 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Figo i Fago - niezły pomysł umieścić Małaszyńskiego w roli Figo. I "gra" też dobrze. Ciekawe, kiedy podniesie się krzyk na propagowanie patologii i dewiacji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z [email=nkontakt@tvn.pl]nkontakt@tvn.pl[/email] z dnia 27 grudnia 2007 roku:

[quote][THREAD ID:1-9YOIBN]
Witam,

Brak kanału TVN HD może być spowodowany nadal trwającą fazą testową. Sygnał wysyłany jest do wszystkich Abonentów, jednak komunikat o nieprawidłowym sygnale oznacza czasową niedostępność tego kanału.
Kiedy tylko program TVN HD wejdzie w pełni do oferty, na pewno będzie prawidłowo odbierany przez Abonentów.


Pozdrawiam
Młodszy Konsultant ds. Korespondencji i Reklamacji[/quote]

Odpowiedź z dzisiaj, z dnia 11 września 2008 roku:
[quote]Witam,

Brak kanału TVN HD może być spowodowany nadal trwającą fazą testową. Sygnał wysyłany jest do wszystkich Abonentów, jednak komunikat o nieprawidłowym sygnale oznacza czasową niedostępność tego kanału.
Kiedy tylko program TVN HD wejdzie w pełni do oferty, na pewno będzie prawidłowo odbierany przez Abonentów.


Pozdrawiam
Konsultant ds. Korespondencji i Reklamacji[/quote]


Ja się pytam - czy to są jakieś czerstwe dow[beeep], czy po prostu ktoś upadł na głowę w tej platoformie? Gdyby nie fakt, że za nbox recordera wydałem 450 zł i teraz tę kasę bym stracił, szczerze mówiąc po takim czymś od razu zrezygnowałbym z tej platofrmy. Jak Wy traktujecie klientów?

I tak - wiem, że to "wina" anteny, ale do cholory od prawie roku pytam tych "specjalistów" z nBOK czy mam zmieniać ICH antenę na inną, lepszą (tzw. durszal co wciskają klientom) - i co? Ciągle to samo, że NIE MAM NIC ZMIENIAĆ, tylko czekać.

Co mnie ostro irytuje to fakt, że wszędzie - na stronie internetowej, konferencjach, itp itd. kanał TVN HD jest przedstawiany jako kanał HD, ale w rzeczywitośći tak nie jest.
Czy w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy?

PS. Jedyne co się zmieniło w przeciągu tych miesięcy to stanowiska sz.p. Huberta. Bez komentarza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo, kiedyś dałem się nabrać i kupiłem zestaw z tą anteną do odcedzania makaronu. Wczoraj kobieta na infolini znowu bredziła że mam źle ustawioną antenę itd. Żenadka.
Oczywiście nie poczuwają się do tego by wymienić talerz na większy, co rozwiązałoby sprawę definitywnie.

Dzisiaj dzwonię po gościa i biorę większą antenę. Kosztuje to grosze i szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='montas' post='117557' date='11.09.2008, 11:24 ']Mam to samo, kiedyś dałem się nabrać i kupiłem zestaw z tą anteną do odcedzania makaronu. Wczoraj kobieta na infolini znowu bredziła że mam źle ustawioną antenę itd. Żenadka.
Oczywiście nie poczuwają się do tego by wymienić talerz na większy, co rozwiązałoby sprawę definitywnie.

Dzisiaj dzwonię po gościa i biorę większą antenę. Kosztuje to grosze i szkoda nerwów.[/quote]
Ja nie mam zamiaru ustępować i tracić kasy z powodu niekompetencji platformy "n". Nie jestem takim maniakiem, żeby dla kilku pozycji w TVN HD wydawać niepotrzebnie pieniądze.
Szkoda, że się poddajesz - w grupie zawsze łatwiej wymóc na "dużych" firmach jakiekolwiek zmiany. No, ale nic - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie tylko kwestia TVN HD, poprostu większa czasza da lepszy obraz, śnieg czy deszcz jednak potrafi przycinać też inne kanały HD, np. Discovery.
60 cm jest ok dla SD, 80-90cm to minimum przy kanałach HD, dlatego chcę większy talerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma antenke 100cm Triax. Kosztowała chyba 99zł. Obraz ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak dla przypomnienia: wielkość anteny i siła sygnału nie wpływa na jakość obrazu. Wpływa na jakość sygnału i przez to na stabilność obrazu (nie zrywa się), ale jakość obrazu będzie taka sama na antenie 50cm i 300 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='117581' date='11.09.2008, 14:30 ']Ja ma antenke 100cm Triax. Kosztowała chyba 99zł. Obraz ok :)[/quote]

myślałem raczej o 90cm, a jaką masz siłę/jakość/BER na TVN HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - bo mnie wczoraj rozjuszyło TVN HD - oni tak często nadają z pasami po kazdej stronie? mam podlaczonego Sharpa L32X20e i na reszcie kanałów ma obraz full screen a na TVNHD w pudełku po środku ?? To ma być HD????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Konrad Deskiewicz' post='120321' date='25.09.2008, 12:07 ']Mam pytanie - bo mnie wczoraj rozjuszyło TVN HD - oni tak często nadają z pasami po kazdej stronie? mam podlaczonego Sharpa L32X20e i na reszcie kanałów ma obraz full screen a na TVNHD w pudełku po środku ?? To ma być HD????[/quote]

Obawiam się że mam dla ciebie złą nowinę. TVN "HD" często tak nadaje. Znaczek HD to tylko taka atrapka. Jak narazie filmy/programy w HD można policzyć na palcach jednej ręki. To ma się niby zmienić w niedalekiej przyszłości ....... pozostaje nam w to wierzyć.

Jeśli nie chcesz mieć pasów to uruchom zwykłe TVN i rozciągnij sobie obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Oglądaliście może wczorajszy film na tvnie hd - Sillent Hill ? Był w DD5.1 ale czy to było HD czy dobry upscal pozostawiam waszej ocenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zibi' post='124984' date='09.10.2008, 14:29 ']Witam
Oglądaliście może wczorajszy film na tvnie hd - Sillent Hill ? Był w DD5.1 ale czy to było HD czy dobry upscal pozostawiam waszej ocenie :)[/quote]
Ja się jeszcze nie spotkałem ani na TVN , ani na HBO HD z filmem fabularnym w HD. Z tego co mi się udało oglądać ( może przez to że rzadko tam zaglądam ) to były to przeskalowane SD. Czasami na TVN w HD ,ale z kamer elektronicznych, jakieś TVN-owskie seriale bardziej kojarzące mi się z relacją z zawodów sportowych niż z kinem (jeśli chodzi o estetykę obrazu ). Odnoszę wrażenie ,że to HD to polega głownie na logo i proporcjach 16:9 w przeciwieństwie do FILM BOX HD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jaczro']Ja się jeszcze nie spotkałem ani na TVN , ani na HBO HD z filmem fabularnym w HD.[/quote]
Co to TVN HD to się zgadzam. Jedynie TVN'owe seriale (i to tylko niektóre) były nadawane w HD.
Co do HBO HD to mniej więcej 30% (to tak optymistycznie) filmów jest nadawana w HD. Reszta to upscale z SD.
Faktycznie Film Box HD bije tutaj konkurencje na głowę. Choć z drugiej strony ma najgorszy repertuar. Jeden i ten sam film potrafi lecieć przez kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='125013' date='09.10.2008, 17:30 ']Co to TVN HD to się zgadzam. Jedynie TVN'owe seriale (i to tylko niektóre) były nadawane w HD.
Co do HBO HD to mniej więcej 30% (to tak optymistycznie) filmów jest nadawana w HD. Reszta to upscale z SD.
Faktycznie Film Box HD bije tutaj konkurencje na głowę. Choć z drugiej strony ma najgorszy repertuar. Jeden i ten sam film potrafi lecieć przez kilka miesięcy.[/quote]
No to by się zgadzało. Mnie po prostu nie ma w domu ok. 350h w miesiącu stąd z punktu rachunku prawdopodobieństwa moje wynurzenia . A co do ilości powtarzanego materiału to wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne np. w moim przypadku prawdopodobieństwo przegapienia jakiegoś filmu na FILM BOXe jest odwrotnie proporcjonalne do oglądnięcia HD na HBO :) A na poważnie to co jest przyczyną tak rzadkiego nadawania w HD na HBO ? Czy brak pierwotnego materiału w HD czy problemy techniczne z jego" przetworzeniem i wysłaniem w atmosferę" w HD.
P.S Bardzo mnie ciekawi czy materiał który wytwórnia płyt dostaje do wyprodukowania filmu na DVD jest pierwotnie w SD czy może być np. na HDCAM-ie w HD a wytwórnia "przycina" go do SD.

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaczro']A na poważnie to co jest przyczyną tak rzadkiego nadawania w HD na HBO ? Czy brak pierwotnego materiału w HD czy problemy techniczne z jego" przetworzeniem i wysłaniem w atmosferę" w HD.
P.S Bardzo mnie ciekawi czy materiał który wytwórnia płyt dostaje do wyprodukowania filmu na DVD jest pierwotnie w SD czy może być np. na HDCAM-ie ww HD a wytwórnia "przycina" go do SD.[/quote]
Wszystko zależy od producentów, umów itp. itd.
Im nowszy i bardziej kasowy film tym mniejsze prawdopodobieństwo jego ujrzenia w HD. Po prostu liczą na sprzedać płytek Blu-Ray.
Myślę, że to jest główną przeszkodą. Czasem też pewnie warunki techniczne czyli nie mają wersji HD.
Na 100% nie jest to problem "wysyłania w atmosferę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze Fakty są formacie 16:9 (anamorficznie). No w końcu. Teraz czas na TVN24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oooo w końcu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ciekawe z anteny naziemnej analogowej również jest 16:9 (anamorficznie). Jedynie na programie 3 w N, jest po staremu.

Durczok zapowiedział też, że teraz fakty będą "dwuosobowe" i że jakieś nowe strudio "faktów po faktach" na TVN24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Konrad Deskiewicz' post='120321' date='25.09.2008, 12:07 ']Mam pytanie - bo mnie wczoraj rozjuszyło TVN HD - oni tak często nadają z pasami po kazdej stronie? mam podlaczonego Sharpa L32X20e i na reszcie kanałów ma obraz full screen a na TVNHD w pudełku po środku ?? To ma być HD????[/quote]

Witam panów
Dzisiaj podłączyłem N-kę do samsunga LE26A451 po HDMI no i oczywiscie od razu zszokował mnie obraz na TVN HD który ma objawy jak wspomniał kolega powyżej. Co jest grane z tym TVN-em? Oglądając ten kanał mamy np. obraz obcięty po bokach, za chwilę obcięty ze wszystkich stron, a w czasie np propozycji stacji cały? Czy z tym nic się nie da zrobić bez sztucznego powiększania obrazu? Takie podobne objawy wystąpiły też na N-sport, ale najczęściej jest to TVN HD :)
Może spróbować podłączenie przez component?
Mam drugi tuner Golden Interstar/HD na którym oglądam Cyfrę+. Tam ustawiony mam obraz na auto i żadnych kłopotów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kris 78' post='127197' date='22.10.2008, 20:20 ']Witam panów
Dzisiaj podłączyłem N-kę do samsunga LE26A451 po HDMI no i oczywiscie od razu zszokował mnie obraz na TVN HD który ma objawy jak wspomniał kolega powyżej. Co jest grane z tym TVN-em? Oglądając ten kanał mamy np. obraz obcięty po bokach, za chwilę obcięty ze wszystkich stron, a w czasie np propozycji stacji cały? Czy z tym nic się nie da zrobić bez sztucznego powiększania obrazu? Takie podobne objawy wystąpiły też na N-sport, ale najczęściej jest to TVN HD :)
Może spróbować podłączenie przez component?
Mam drugi tuner Golden Interstar/HD na którym oglądam Cyfrę+. Tam ustawiony mam obraz na auto i żadnych kłopotów nie ma.[/quote]

Kanał TVN HD jest tylko z nazwy HD.
Zmienne proporcje obrazu są nam fundowane przez nadawcę. Tak nadają. Nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jestem również świeżym posiadaczem N-ki , po HDMI do Philips 42PFL5603D.
Moj problem polega na tym ze wszystko dziala poprawnie oprócz TVN HD.
WIECZNE ZWIECHY ! Czasami co pare sekund.Czy jest to moze kwestia
anteny ( 60 cm , Monachium ) ? Jakosc sygnalu mam zawsze powyrzej 65.
Inne programy dzalaja bez zarzutu,dlatego tym bardziej jest to dziwne.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...