Skocz do zawartości
Pawlack

TVN HD !!! Już od piątku!! 31 września 2007!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Mazoku']TVN HD ma cały transponder dla siebie (mały bo mały - 5 MBaud, ale zawsze)[/quote]

5 Mbaud .... czyli 5MBitów/sek ..... przecież to strasznie mało!? Nie pomyliło ci się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla jasności to Teraz albo Nigdy nadawane było i jest od zawsze w SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='iSiO']Dla jasności to Teraz albo Nigdy nadawane było i jest od zawsze w SD[/quote]

Dla jasności .... nie będę się spierał choć uważam inaczej (baaaa jestem tego pewny).

Co absolutnie nie nie zmienia faktu że jakość obrazu drastycznie się pogorszyła. Mam nadzieję że tylko chwilowo (jakieś ich testy).
Do tej pory TVN HD to był wzorcowy wręcz upscale. Trudno było odmówić mu jakości a tu taka wtopa :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='102646' date='19.05.2008, 00:02 ']5 Mbaud .... czyli 5MBitów/sek ..... przecież to strasznie mało!? Nie pomyliło ci się coś?[/quote]
Mi nie :wacko:

5 MBaud w DVB-S QPSK FEC 7/8 pozwala na 8 Mbps. Bitrate na TVN HD nigdy nie był za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mazoku' post='102655' date='18.05.2008, 23:44 ']5 MBaud w DVB-S QPSK FEC 7/8 pozwala na 8 Mbps. Bitrate na TVN HD nigdy nie był za duży.[/quote]

Ok. Rozumiem. 8Mbps nie zachwyca ale nie było tak źle.
Tak czy inaczej .... na moje oko to teraz jest może z 4Mbity :wacko: Tragedia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostój to oko. bitrate przez cały18 maj miał wartość 6,5 Mbps, Takze podczas Dzień dobry TVN. Pewnie im coś nawaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='102664' date='19.05.2008, 06:04 ']Dostój to oko. bitrate przez cały18 maj miał wartość 6,5 Mbps, Takze podczas Dzień dobry TVN. Pewnie im coś nawaliło.[/quote]

No nie wiem czy im coś nawaliło. Dziś jest to samo.
Przed chwilą włączyłem TV aby się przekonać. Znów leci "Dzień dobry TVN".
Widać to dokładnie na napisach wyświetlanych u dołu ekranu. Jakość jest kiepska, wyraźnie dostrzec można zniekszatałcenia spowodowane kompresją.

Do tej pory tego nie było! Panowie puryści wspomóżcie. Mam iść do okulisty??? Jakoś obraz na monitorze przy którym pracuje się nie zmienił :)
Przecież niektórzy ludzie byli przekonani że filmy puszczane na TVN HD były faktycznie HD. A tak naprawdę to były dobre upscale.
Teraz jakość spadła widocznie. Czy nikt poza mną tego nie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='102697' date='19.05.2008, 10:16 ']Wczoraj Milionerzy byli w normalnej jakosci.[/quote]

Akurat Milionerów nie oglądałem.
Widzę np. teraz że przełączanie pomiędzy kanałami 3 i 13 na nBoxie niewiele zmienia. Jakość jest bardzo zbliżona (prawie bo drobne róznice oczywiście są).
Dotyczy to tylko TVN HD. Jakość innych kanałów HD się nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz albo nigdy było w dobrej jakości,trochę gorszej niż zwykle ale było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='paw' post='102713' date='19.05.2008, 11:58 ']teraz albo nigdy było w dobrej jakości,trochę gorszej niż zwykle ale było ok.[/quote]

Kurcze Panowie nie róbcie sobie jaj.
Nawet moja żona (która o HD nie ma bladego pojęcia) podczas oglądania zauważyła że obraz był "jakiś taki brzydszy".
Ja nie mówię że był okropny ...... ale że był znacząco gorszy. "Znacząco" proszę czytać tak "zamiast 720p było dobrej jakości SD". Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Teraz albo nigdy" od poczatku jest w SD. Ani teraz ani nigdy :-) nie bylo w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='102719' date='19.05.2008, 12:21 ']"Teraz albo nigdy" od poczatku jest w SD. Ani teraz ani nigdy :-) nie bylo w HD.[/quote]

Jeśli tak twierdzisz to znaczy że pozostałe seriale kręcone przez TVN np. "Kryminalni" "39.5" też są puszczane w SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego? 39,5 oraz Kryminalni, a takze kiedys Twt oraz Odwroceni byli w HD. Jaki masz TV, ze nie widzisz roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamcyk26' post='102729' date='19.05.2008, 13:01 ']A dlaczego? 39,5 oraz Kryminalni, a takze kiedys Twt oraz Odwroceni byli w HD. Jaki masz TV, ze nie widzisz roznicy?[/quote]

No właśnie widziałem różnicę!
Wszystkie seriale produkowane przez TVN były i (mam nadzieję) są puszczane w HD. Dlaczego "Teraz..." miało by nie być? Też było.
Tylko wczoraj mi się ta różnica zatarła. Bo wczoraj to było SD i to nie najwyższych lotów.

Według mnie obraz na TVN HD pogorszył się (w całości). Pozostaje poczekać na "Kryminalnych" albo "39.5" i sprawdzić czy nie mam racji.
Jak widzę tylko ja zauważyłem różnicę. Więc albo mi odbiło albo ....
Koniec dyskusji :) Sorry za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='102735' date='19.05.2008, 14:19 ']No właśnie widziałem różnicę!
Wszystkie seriale produkowane przez TVN były i (mam nadzieję) są puszczane w HD. Dlaczego "Teraz..." miało by nie być? Też było.
Tylko wczoraj mi się ta różnica zatarła. Bo wczoraj to było SD i to nie najwyższych lotów.

Według mnie obraz na TVN HD pogorszył się (w całości). Pozostaje poczekać na "Kryminalnych" albo "39.5" i sprawdzić czy nie mam racji.
Jak widzę tylko ja zauważyłem różnicę. Więc albo mi odbiło albo ....
Koniec dyskusji :) Sorry za zamieszanie.[/quote]


ja też zauważyłem że jest gorszy obraz, nie martw się , od jakiegos czasu ktorego blizej nie moge sprecyzować

To samo sie stalo na Discovery Hd, badziewny ten HD . Najlepszy jest obraz na ANIXE HD demówki i zapowiedzi filmów, tu mozna oko pocieszyć , bo reszta kanałow to takie sobie tam bez rewelacji

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='96752' date='14.04.2008, 08:23 ']Co bedzie? A no to samo, tak juz jest ze wspanialym sygnalem "cyfrowym" Zreszta teraz nie ma byc prawa lepiej (poza kanalami nadawanymi naziemnie jak TVP1 i TVP2). Przeciez kablowki biora kanaly czesto wlasnie z platform i pozniej zamieniaja to na analog, wiec jak ma byc lepiej?

No i ta super atrakcyjna cena, jedynie 90zl za najtanszy pakiet z HD...[/quote]

bzdura. Jest zdecydowanie lepiej! UPC w HD nadaje ok. 7 kanałów w 1080i. Ponadto musi kompresować bo po tym koncentryku poleci max 50mbps, wiec jak klient bedzie mial neta 20mbps + tv to sie ciasno robi. Bitrate kanalow HD jest do 20mbps, ogolnie leci 15-17mbps. nie mam porownania do innych tv cyfrowych ale obraz jest doskonaly na full hd philipsie 42".
obecnie najwiekszym problemem jest dostepnosc uslugi - tylko wa-wa. ale w ciagu miesiaca startuje rowniez na slasku, az w koncu trafi wszedzie gdzie upc dotarlo swoimi witkami.
pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to od dziś (poza Teraz albo nigdy, które jak mówicie ma badziewny obraz - a i fabuła niezbyt, ale to inna sprawa :lol: ) nie ma już nic w prawdziwym HD. Kryminalni się skończyli, 39 i pół najwcześniej od września, co też nie jest pewne po wczorajszym zakończeniu. Teraz kiedy Polsat chce robić kanał HD i niedługo może nas Pan Solorz zaskoczyć, TVN się coraz bardziej cofa jeśli chodzi o kanał HD. Powinni rozpocząć produkcję swoich najlepszych programów i seriali także w wysokiej rozdz.
Moim zdaniem, zwiększając liczbę abonentów przez wprowadzanie kanału do kablówek, powinni się na nim bardziej skupić, a coś mi się zdaje, że on zamiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój temat się już lekko zdeaktualizował. W tym dniu (kiedy go pisałem) chyba coś po prostu testowali. Nastepnego dnia już było poprawnie.

Ale faktyczne ..... TVN HD z prawdziwym HD ma już związek tylko z nazwy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Przemek211' post='104327' date='28.05.2008, 17:01 ']Teraz kiedy Polsat chce robić kanał HD i niedługo może nas Pan Solorz zaskoczyć,[/quote]

Ha ha - "chce robic kanal HD" :lol: I tylko tyle! Samo "chciec" to chyba zbyt malo, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
TVN..chciał kupić od "n" udziały za spore pieniadze(co swoja droga,zdenerwowalo inwestrow,a notowania po tym infie spadly TVN'u znacznie),wiec moze w cos zainwestuja.

Podobnie jak Polsat,ktory wszedl na warszawski parkiet. Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='104346' date='28.05.2008, 19:05 ']Ha ha - "chce robic kanal HD" :lol: I tylko tyle! Samo "chciec" to chyba zbyt malo, co?[/quote]
Wiesz, koncesję uzyskali chyba w podobnym czasie co Polsat News (jak nie w tym samym), więc naprawdę moim zdaniem niedługo takowego możemy się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałem zakładać nowego tematu - ten jest wystarczająco kompatybilny...
Czy ja mam złe wrażenie czy cos jest nie halo z całą n'ką ostatnimy czasy ??
Filmy na VOD - np. seriale wyglądały imo "lepiej niż na DVD" teraz wyglądają "prawie jak DVD".
HD na kanałach ...hmm ma w sobie coś z HD ale na pewno nie to co widziałem do tej pory.
Też to zauważyliście ? Mam wrażenie jakby ktoś wszystko jedną miarą przykompresował.
Pomijam już TVN HD z tematu ... bo z HD ma tyle wspólnego co nasza reprezentacja z piłką nożną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda , bo zamiast iść do przodu to idą do tyłu. A temat VOD był już wielokrotnie poruszany, ja osobiście twierdze że jest to nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VOD jest tak świetną sprawą że mózg mały... ale nie w wykonaniu N'ki. Mógł by byc jakis abonament abyśmy mogli sobie wybrac kilka filmów (PictureBOX - to sa jakies jaja z abonentów) za darmo a jak chcieli byśmy wiecej to dopłata i to nie za duża. Dziś siedze w domu i co. Myslicie ze na 40 kanałach jest co ogladać :/ nic... kompletnie nic. A tak to VOD, dobra jakość, kiedy chcemy i gdzie chcemy... ale po komentarzach widze ze N'ka sama sobie strzela samobója może i dobrze ktos ją przejmie i po sprawie... :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...