Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Michal1992 napisał:

a z innej beczki zadam pytanie. Z uwagi na to, że bardzo często oglądam sport. Jak ograniczyć możliwość wypalenia matrycy?

Do  ogladania    tvn   24 i innych kanalow  informacyjnych zaden OLED sie nie nadaje bo po pewnym czasie  skutki beda takie  jak na zdjeciu nizej.

Jesli chodzi  o  kanaly sportowe   to na  wiekszosci  kanalow sportowych  logo  jest lekko polprzezroczyste.Mam na mysli  eurosport, eleven. eleven   4k , chyba ma nieprzezroczyste  logo , nie mam tego kanalu.Na kanalach polsat sport logo  jest polprzezroczyste.Nie wiem dlaczego sportowe stacje telewizyjne  nie maja   bardzo polprzezroczystego logo jak np HBO ,ALE KINO, STOPKLATKA.Jaskrawe  logo w obecnych czasach nie jest nikomu potrzebne.To  zacofanie i ciemnota stacji telewizyjnych.Logo   kanalow telewizyjnych bylo potrzebne w czasach telewizorow   kineskopowych, nie bylo identyfikacji  kanalu.Teraz jest, jest tez  telegazeta i epg.  wszystkie  smieci   do telegazety  i epg.

e0c981f0413ba.jpg&key=2a846e959f905fd654

Jesli  czytasz moj post  kliknij na link nizej , mozesz  tez cos   zrobic w sprawie logo.Mozesz np wyslac list  do stacji telewizyjnej  lub Krajowej Rady radiofonii i telewizji  w  sprawie  likwidacji oznaczen  wiekowych na kanalach telewizyjnych w Polsce. Wzor  listu do wyslania przygotowany w linku.W innych  przypadku   dalej beda  dalej z nas robic potulnych oslow i baranow.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/page/2/

 

 

W innych krajach  oznaczenia wiekowe sa  w EPG.Przyklady  na filmie z youtube. Druga sprawa  to takie stacje  jak axn  robia nas w konia od bardzo  dawna i ludzie im jeszcze placa.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregory-86 dlaczego porównujesz 65b7v do nowoczesnych telewizorów te nowoczesne mają przecież systemy zapobiegające wypalaniu matrycy które oczywiście działają a raczej nie działają jak pokazują testy rtings moim zdaniem paski informacyjne muszą być bo tak wygląda rzeczywistość programów informacyjnych tylko dlaczego są one w tak intensywnych kolorach jak CNN TVN czy TVP nie mogą być w przezroczystych odcieniach a znaczki wiekowe i loga kanałów po co to komu chyba każdy wie że ogląda TVN czy inne TVP a program jest dla dzieci czy nie jest dla córci czy oni w KRRiT mają ludzi za kompletnych imbecyli że muszą być te znaczki bo ja nie rozumiem dlaczego 

Paski informacyjne też można byłoby zastąpić np napisami jak w filmach wówczas uniknęło by się ryzyka wypalenia oledow ale chyba nikomu na tym nie zależy bo tu nie chodzi o ryzyko tylko o to żeby biznesami się kręcił a tak to klient poleci po nowy dlatego w sklepach nikt nie mówi że oled do telewizji się nie nadaje ja nie sluszalem nigdy żeby ktoś w markecie się pytał a co pan będzie robił każdy proponuje oleda ale nie mówi o jego wadach że się pali jak ognisko w lesie jeśli ktoś męczy te paski na TVN czy TVP 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAM41, napisales bardzo dobry komentarz.Aby cos sie zmienilo  trzeba wysylac  skargi  do stacji telewizyjnych,  canal+ ,KRRiT.

JA wyslalem  teraz  skarge   na oznaczenia wiekowe   do UOKiK.Wkleilem zdjecia z  wypalonym oznaczeniem wiekowym i link  do hdtv Polska.

Na razie dostalem tylko odpowiedz od automatu.

DZIĘKUJEMY ZA KONTAKT Z URZĘDEM OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW. 

Czytamy wszystkie wiadomości wpływające do Urzędu i analizujemy przekazane w nich informacje. Natomiast nie na wszystkie odpowiadamy.

Jeżeli chcesz otrzymać od nas informację zwrotną, możesz złożyć na piśmie formalne zawiadomienie, ale zanim je wyślesz, sprawdź informacje, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Mogą pomóc rozwiązać Twoją indywidualną sprawę. 

Tresc    mojej wiadomosci

Witam.

Jeśli  to możliwe  to proszę o udzielenie informacji w  nietypowej sprawie. Sprawa dotyczy oznaczeń  wiekowych  które są wyświetlane w czasie  trwania każdego  programu.

Oznaczenia  wiekowe  i  i jaskrawe  logo  niszczą  ekrany telewizorów OLED.

W listach od KRRiT dostałem informacje .. cytuje  Ponadto informuję, że kwestie intensywności natężenia koloru logo stacji, kategorii wiekowej, jak i innych elementów oprawy graficznej programu, nie podlegają kompetencjom KRRiT.

Zadałem pytanie KRRiT.

Czy oznaczenia wiekowe mogą być mniej widoczne w czasie nadawania programu tzn czy oznaczenia wiekowe mogą pojawiać się na ekranach przez pierwsze trzy minuty trwania programu,taki system był stosowany w Polsce do 15 sierpnia 2005 roku. Podobne rozwiązanie jest stosowane na francuskich kanałach telewizyjnych tzn ograniczenia wiekowe są tylko na początku trwania programu.

Wkleiłem  link  do  forum  HDTV POLSKA .W linku  jest  dużo przykładów  uszkodzonych ekranów  przez jaskrawe  logo  lub oznaczenia wiekowe.Na  forum  HDTV POLSKA  jest  reklama sklepu i  aby   obejrzeć zdjęcia  wypaleń ekranów przez jaskrawe logo  trzeba zaczekać  30  sekund  lub kliknąć na przycisk przejdz do HDTV POLSKA teraz.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/

Jedno z wielu  zdjęć z wypalonym  logo  kanału telewizyjnego i oznaczenia wiekowe.

 

7715337100_1610708263.jpg&key=062c5d9cf2

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie macie paski i loga. Pisma nic nie zmienia. Najlepiej zrezygnować z telewizji. Przerzucić się na vod tam problemy nie występują. Zresztą nie widzę żadnego merytorycznego uzasadnienia aby korzystać z telewizji typu Polsat i oglądać 100x kevin sam w nowym jorku w święta. Telewizja nie ma nic do zaoferowania. A gadające głowy w TVN czy innych polsatach można zastąpić krótką prasówką dostępna w Internecie. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na starej plazmie jak i na OLEDdzie bez problemu można oglądać kanały informacyjne. 

Jak ktoś zostawi TV na 7-8-9h z paskiemeto wiadomo, że po jakimś czasie utrwala się wypalenia ale 2-3h jest bezpieczną wartością.Ja mam 13 letnią plazme Panasonica, która dziennie robiła 2-3h kanałów informacyjnych i do dzisiaj nie ma żadnych wypaleń i powidoków. To samo jest z LG C1 i S95B z których korzystam już ponad rok czasu. Zarówno na jednym jak i na drugim praktycznie co dzień te 2h kanałów informacyjnych czy wieczornych seansów leci i ani na jednym i ani na drugim nie ma wypaleń. 

Grunt przy tego typu tv to korzystać z nich z głową ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tkacz.rafal@wp.pl napisał:

Zarówno na starej plazmie jak i na OLEDdzie bez problemu można oglądać kanały informacyjne. 

Jak ktoś zostawi TV na 7-8-9h z paskiemeto wiadomo, że po jakimś czasie utrwala się wypalenia ale 2-3h jest bezpieczną wartością.Ja mam 13 letnią plazme Panasonica, która dziennie robiła 2-3h kanałów informacyjnych i do dzisiaj nie ma żadnych wypaleń i powidoków. To samo jest z LG C1 i S95B z których korzystam już ponad rok czasu. Zarówno na jednym jak i na drugim praktycznie co dzień te 2h kanałów informacyjnych czy wieczornych seansów leci i ani na jednym i ani na drugim nie ma wypaleń. 

Grunt przy tego typu tv to korzystać z nich z głową ;)

 

Bo cała masa debili , ogląda oledy na ustawieniu VIVID to nie dziwota że po 4 godz wypala go permanentnie.

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem jeszcze telewizję to oglądałem na kinowym ze zmniejszoną jasnością matrycy o ok 40% w stosunku do vod i się cholerne paski wypaliły. Fakt że jak wybuchła wojna na Ukrainie to TVN 24 leciał godzinami. Ale w normalnym użytku max kilka godzin i po 14 tys godzin szlag trafił matrycę. Także nie trzeba na żywym na maksa a i tak szlag trafi, bo oled się do tego nie nadaje. To telewizor do filmów, gdzie obrazów statycznych brak. A nie do programów info. Do info to wystarczy tv za 1000 maks 1500 zł 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega  ktory napisal post wyzej ma racje.Kazde  jaskrawe logo  to zagrozenie  dla telewizora OLED. Na zagranicznych  forach dyskusyjnych   tez sa  problemy z logo.Przyklad na zdjeciu  nizej. Dobrze ze na  wiekszosci Polskich kanalow  telewizyjnych  logo i oznaczenia wiekowe sa  polprzezroczyste  ale  jeszcze nie  na  wszystkich. Aby posiadacze  telewizorow  oled  byli  w pelni   zadowoleni  trzeba   domagac sie  likwidacji oznaczen wiekowych i polprzezroczyste logo na kazdym kanale telewizyjnym.Przyklad  do nasladowania  to np logo  Stopklatka,HBO, CBS REALITY, TVP 1 HD, RED CARPET,TVN 7

Wiecej informacji   w linku nizej

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/page/2/

 

853525c4e4a2b.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od  wszystkiego.Jesli  logo na kanale  jest polprzezroczyste   takie  jak np na kanalach  TVP  1HD, polsat, tvn  to nie bedzie  wypalen.  Jesli na kanalach telewizyjnych beda    polprzezroczyste  loga  to znika problem wypalen.

Polprzezroczyste  logo  jest  na TVP 1 HD,TVP 2 HD  , TVP HD,TVP DOKUMENT,TVP KULTURA,TVP KOBIETA,TVP SPORT,TVP HISTORIA,TVP NAUKA,TVP ROZRYWKA, TVP SERIALE,TVP POLONIA,POLSAT,SUPER POLSAT,wszystkie pozostale kanaly polsatu.HBO,tvn,tvn7,tv4,stopklatka,tv6,wp, RED CARPET,wszystkie canal+,kino polska,13 ulica,BBC BRIT,BBC FIRST,CBS REALITY,HISTORY POLAND ,HISTORY ,HISTORY 2, FOOD NETWORK POLSKA,Paramount Network Polska,Discovery,National Geographic , Cinemax ,SCI-FI

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety    zuzycie  ekranu.

Niektore stacje telewizyjne nawet BBC dla polakow przygotowalo jaskrawe logo .W Anglii logo  na kanalach  jest bardzo polprzezroczyste i maksymalnie w rogu ekranu  aby telewidz byl  zadowolony  a polakom     logo jak bialy klocek.Przeciez nikt  nie bedzie  protestowal w Polsce.

dadd14d446952.jpg&key=2b416a8ac51de1ed26

 

To logo dla Polakow;

&key=679d8cb435548186c5fccfe4e74488a9e67

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo to przeżytek a znaczki wiekowe to już w ogóle sensu nie mają czy przezroczyste czy nie 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  takie  same zdanie na ten temat.W Anglii   BBC ONE  nadaje program bez logo.Kanal BBC  Earth  nadaje program na koncesji  brytyjskiej i nie musi   wyswietlac oznaczen wiekowych.Nie musi  tez nadawac  logo w czasie  emisji programu.Pytanie? czy Polscy telewidzowie sa  przygotowani  na takie zmiany? Uwazam ze tak  bo w kazdym telewizorze  jest  informacja  jaki kanal ogladamy.Logo  to przezytek, relikt   epoki  telewizorow kineskopowych.Precz z  logo na kanalach  telewizyjnych!!!!.Na  Netflixie nie ma logo i nikt nie placze z tego powodu.

Sa  tez inne   zagraniczne  ciekawe rozwiazania  czyli w czasie  emisji  filmow    logo znika z ekranu telewizora.Logo pojawia sie po zakonczeniu   filmu   gdy sa  napisy.

Co mozna   zrobic w tej sprawie? Na poczatek  wysylamy skargi  do BBC.Jesli w ANGLII   kanal nadaje  program  bez logo  to w Polsce  tez moze.

HBO  w USA nadaje program bez logo.

Edytowane przez grundig
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na YouTube też zaczynają iść w ślady telewizji a nie vod tam też masz loga np super ekspesu czy tego Zychowicza historia realna z flagą Polski tego to najlepszy oled nie przetrwa nie wiem po co na YouTube te loga powariowali czy jak  

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to denerwuje. Telewizji nie oglądam ale te loga na YouTube są straszne jeszcze gorsze niż w telewizji. Na szczęście w vod żadnym tego nie ma i oby nigdy nie było. 

A Zychowicza też oglądam ale głównie na iPhonie przez słuchawki przy wyłączonym ekranie. W sensie jako radio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem na  kanal    historia  realna na  youtube. Najlepszym rozwiazaniem  jest  wyslanie  wiadomosci w tej sprawie ale nie na youtube   tylko na skrzynke.Adres  skrzynki  jest na

https://www.facebook.com/ZychowiczPiotr

Oczywiscie moge wyslac  pytanie w tej sprawie.Jesli dostane  odpowiedz, napisze.

 

Najlepiej  do wiadomosci  dolaczyc  link  do forum na ktorym  sa  przyklady  czyli  link  nizej.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/71001-niebezpieczne-logo-grafiki-programów-informacyjnych/page/2/

 

Dlatego  zalozylem ten watek.   Juz  pomogl w kilku przypadkach. Czyli  np zmiana logo na  polprzezroczyste na kanale   HISTORY 2,MUSIC BOX, RED  CARPET.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy mają to gdzieś z tego co wyczytałem. Zwłaszcza TVN i kanały info. Swoją drogą wszędzie masz statyczne obrazy. Bo jak nie Logo kanału to film z pasami. A tego Sony też nie zaleca oglądać. Jeśli trzymać się ściśle instrukcji Sony to najlepiej nie kupować oleda lub nie wyciągać go z pudła. Najlepiej oczywiście zrezygnować z telewizji bo tam ryzyko największe. Napisze do Zychowicza i zobaczymy jaki będzie oddźwięk. Napiszę też do super express. I zobaczymy. Podlonkuje do forum gdzie umieściłeś te grafiki. Zobaczymy. 

ps a co te transparentne nie jest statycznym obrazem. Też przyczynia się do wypaleń. Tylko wolnej bo tak nie pali po galach. Najlepiej byłoby zlikwidować Logo ja na vod. Ale tego nadawcy nie zrobią. Bo Logo jest w ich myśleniu elementem reklamowym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polprzezroczyste  logo takie  jak  np na kanale  Stopklatka, TVP  1HD,TVN 7  itp   nie powoduje  wypalen  ale  np oprawa  graficzna   tvn-  dzien dobry tvn, pytanie na sniadanie tvp  2 powoduje powidoki i wypalenia bo  jest bardzo jaskrawa i wyswietalna  przez  wiele godzin i  oczywiscie kanaly informacyjne.

W przypadku   filmow   na youtube na ktorym wyswietlana jest jaskrawa grafika ekranowa proponuje dolaczyc do   wiadomosci cytat z instrukcji telewizora  OLED PHILIPS.

Cytat z instrukcji telewizora OLED PHILIPS

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED
Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać
pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na
właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest
stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy
wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego
zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi
telewizora OLED:
• Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu
w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego
obrazu przez ponad 10 minut.

Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych
kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu,
zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu.

Adres  skrzynki   jest nieaktualny, poczta wrocila. Znalazlem aktualny  adres w linku nizej

https://historiarealna.pl/pl/i/Kontakt/9

adresy  do  Super Express

https://www.se.pl/redakcja/redakcja-se-pl-aa-Nxjf-oyM6-NQvb.html

Adresy w linkach aktualne,poczta wyslana, czekam na odpowiedz.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych
kolorach (łącznie z białym), ...

Przecież to jakaś bzdura. Tzn. jak mam nie oglądać wideo takich jak programy przyrodnicze np. z Disney + National Geographic. Przecież tam masz dużo akcji na dworze z intensywną paletą barw. Zwłaszcza gdzieś w Afryce programy o zwierzętach. nie każdy ogląda horrory gdzie dominują ciemne sceny. 

Philips widzę ma jeszcze lepszą instrukcje niż Sony. 

Całkowicie oderwani od rzeczywistości. Tak pisano wielokrotnie nie dajmy się zwariować, gdybyśmy stosowali się do tej instrukcji sensu stricto to byśmy oleda powiesili na ścianie i go nie włączali, bo wszystko absolutnie wszystko mu szkodzi. 

Swoją drogą to tv ma być dla nas a nie dla producenta. Tak samo jak kupując sportową bryczkę jeździ się normalnie po każdej drodze a nie jedynie po torze Nürburgring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego  instrukcje mozna wykorzystac  wysylajac  wiadomosci  aby  logo ktore  jest bardzo jaskrawe  np  PULS 2 i nie  tylko  bylo polprzezroczyste.Wtedy znika problem  wypalen logo.Bardzo ladne polprzezroczyse logo  jest np na kanalach  13 ULICA,RED CARPET,ALE  KINO,CBS REALITY,HISTORY,1,2,TVP1 HD,TVP NAUKA,TVP KOBIETA. itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grundig napisał:

Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać

pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na
właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest
stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy
wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. 

Te same zalecenia pojawiały się już kilkanaście lat temu i dotyczyły telewizorów plazmowych. 

Godzinę temu, grundig napisał:

Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego obrazu przez ponad 10 minut.

Na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia w użytkowaniu plazm i kilku lat telewizorów OLED mogę napisać że te wytyczne są głupotą! Kanały ze statycznym obrazem w postaci loga stacji telewizyjnych czy pasków informacyjnych mogą być bezpiecznie wyświetlane do 2-3h dziennie pod warunkiem że nie korzystamy z trybów dynamicznych, żywych, które mają wyżyłowaną jasność z kontrastem. 

Edytowane przez tkacz.rafal@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiam telewizory,wytyczne nie  sa glupota  jak napisales.Telewizory OLED sa jeszcze bardziej narazone na wypalenia niz  telewizory plazmowe.Bede  musial kiedys   wkleic  swiadectwo pracy.Wtedy moze uwierzycie.Gdyby bylo inaczej nie byloby tak wiele   uszkodzonych  ekranow.Na  amerykanskim  forum  kilka  tysiecy postow na ten temat.To  tez  dowod ze  trzeba uwazac na jaskrawe  logo i opraw graficzna, szczegonie  CNN.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanały że statycznym obrazem w postaci loga stacji telewizyjnych czy pasków informacyjnych mogą być bezpiecznie wyświetlane do 2-3h dziennie pod warunkiem że nie korzystamy z trybów dynamicznych, żywych, które mają wyżyłowaną jasność z kontrastem. 

Nie zgodzę się z tym. Oglądałem tvn24 na oledzie marki LG model 65b7v i wcale nie na dynamicznym czy na maksa podniesioną jasnością i wcale nie przez cały dzień oprócz okresu początku pandemii oraz początku wojny na Ukrainie i paski mi się utrwaliły. Gość z Samsunga który przychodził do S95b mówił, że każdy absolutnie każdy oled jest podatny na info i najlepiej mieć obok oleda mały telewizor lcd i na tym oglądać info. Oczywiście gdybym oglądał na żywym na maksa podręconym to wówczas wypaliłby się szybciej. Ale i tak nie unikniemy wypaleń jeśli oglądamy info zwłaszcza cnn czy tvn info to dopiero są zabójcy oledów. Jeśli natomiast ktoś jak ja męczy oleda nie na info tylko w formacie kinowym to obszar gdzie wyświetlany jest obraz zużyje się szybciej i będzie to widać. Kumpel który ogląda na lg tylko netflixa już widzi pierwsze oznaki zużycia. Niestety technologia jest niedopracowana. I jedyne co możemy to albo się do tego przyzwyczaić, albo wykupować maksymalną gwarancję 5 letnią i liczyć na to, że padnie przed jej upływem. Takie modele jak LG G3 i samsung s95b i s90c oraz s95c oraz Sony A95l czy ubiegłoroczny A95k z uwagi na jasność są jeszcze bardziej narażone na wypalenia. Zresztą testy rtings pokazują jak palą się s95b i a95k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na   amerykaskim forum tez telewidzowie sa  wkurzeni na CNN.  Jeden z kilku  tysiecy postow na ten temat.Dotyczy oczywiscie kanalu CNN.

 

I am not sure what type monitors CNN uses for their "big wall", etc, but this one for sure needs to be replaced:

The burn in on the top bar, and the white area above Safelite are horrible. You would think that would give them a clue to change their logo to translucent.

 

pxl_20220809_150127097-mp-jpg.3318920

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...