Skocz do zawartości
Gmeru

Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja logując się na router mogę to sprawdzić

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sk_uter napisał:

Ja logując się na router mogę to sprawdzić

ja mam taki router 1-2-1-3-4-1-2jak wiesz w jaki sposób to sprawdzić to daj znać. Sprawdzę i dam znać ile mi pobiera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla mi się zdjęcie. Napisz mi jaka firma, najczęściej da się to sprawdzić logując się do administracji routera, albo w przypadku asus masz nawet aplikację w telefonie.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał 

pokazuje 65 Mbit/s, na filmie bez litości 2

ale np. na netflixie pokazuje mi 25 Mbit/s a tv pokazuje mi 15 Mbit/s więc nie wiem na ile to wiarygodne

kto pokazuje prawidłowo

Edytowane przez Michal1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dawno mnie tutaj nie bylo ale widze jakies nowe temaciki odnosnie nowych TV, posiadam 65b1 i tak sie zastanawiam czy nie sprzedac (wystawiajac tutaj u nas) i nie kupic nowego S95 badz S95c. Tylko jak tak przeczytalem od A do Z posty to widze ze zdania sa podzielone odnosnie tych Samsungów. Po primo nie wiem jak ma sie Samsung do uznawania gwarancji itp. Po Secondo cytujac różne wypowiedzi widzę ze ktoś pisał o tym, że Samsung okroił Jasność HDR w jakiejś aktualizacji to prawda? No i na koniec. Jak sie maja te telewizorki? dużo jest zwrotow? (ogladalem jakies filmiki na yt i uzytkownicy mieli jakies kolorowe paski wynikajace z wadliwej matrycy) Będę wdzięczny za opinie uzytkownikow, ktorzy posiadaja w.w tv badz byli posiadaczami. Chyba ze Polecacie dla mnie przejscie z B1 na jakis inny?G3?  Bo wydaje mi sie ze moj Oled B1 jest troche za ciemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie polecam LG g2 będzie lepszym wyborem za dużo problemów z tym s85b podsumowując obraz jest bardzo ciency matrycy nie sposób wyczyścić system się wiesza dramat

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy korzystał już ktoś z Was z możliwości oddania tego telewizora z powodu schodzącej powłoki oleofobowej?

Powiem Wam, że wiedziałem o tej przypadłości, dlatego robiłem to najdelikatniej jak potrafię, bez żadnych specyfików itp. czyściutką ściereczką z mikrofibry i tak na nic się to zdało już pozostał widoczny ślad usuniętej powłoki, masakra jakaś.

Może ktoś podpowie jak to ogarnąć i czy wogóle to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podobne przypadki  ktore dotycza powloki antyodblaskowej sa tez na  avforums, dotycza  roznych modeli samsunga.Niektore  plamy z ekranu mozna zlikwidowac  , innych nie.Niektorzy uzytkownicy twierdza ze nawet dotykanie palcem ekranu pozostawia slad ktory  trudno zlikwidowac.

https://www.avforums.com/threads/anti-glare-on-samsung-q9fn-tv-issue.2228167/page-8

https://www.avforums.com/threads/samsung-qn95b-anti-glare-screen.2471517/

 

Dla mnie  to bardzo dziwne, przeciez powloka antyodblaskowa nie moze byc az tak delikatna.Tylko   mocne szorowanie  moze  uszkodzic   powloke.Tak bylo w przypadku plazm  z filtrem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2742438.html

 ale dotykanie   lub wycieranie uszkadza  ekran to   jakis koszmar.

5ffe8e3d-211a-41de-ac40-40bea87df5d3-jpe

 

 

===============================================

Moze zabrzmi to smiesznie ale proponuje  kawalek waty, i chuchac na ekran w miejscu w ktorym jest plama i lekko pocierac kawalkiem waty.

====================na pewno  warto sprobowac, polecam==================================

Edytowane przez grundig
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuku07 szczegółowo opisałem procedurę związaną z odstąpieniem od umowy na forum. Polecam lekturę do poduszki. Jednym z powodów odstąpienia była schodząca powłoka lub pojawiające się przebarwienie. Ciężko stwierdzić. Czy to schodząc powłoką czy przebarwienie. Teraz mam 2 sony czyszczone kilkanaście razy bo łepek bez przerwy dotyka i żadnych problemów z tym czyszczeniem nie ma. 

Grundig. Jakie widzisz merytoryczne uzasadnienie dla tego że nic nie robisz z tą plamą. Ja nie mógłbym spać po nocach gdybym coś takiego miał na ekranie. 
każdy użytkownik oleda od Samsunga powinien im to zapakować i odesłać do Korei. 

Aha i nie dajecie się na teksty uszkodzenie mechaniczne. Takie pojęcie nie występuje w polskim porządku prawnym. Zresztą UOKiK już kilkakrotnie zajmował stanowisko w tym względzie. 
oczywiscie nie korzystamy z gwarancji tylko rękojmi. 

Numer postanowienia: 2537

Sygnatura akt: XVII AmC 1011/09
Data wyroku: 2010-09-21
Data wpisu: 2011-09-19
Branża: HANDEL ELEKTRONICZNY
Zagadnienie: Inne – klauzula generalna (art. 385(1) §1) 

Sąd Okręgowy w Warszawie - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Pozwany: Adriana Jaroszewska - 4Run Sport Management z/s w Pile

Powód: Stowarzyszenie Towarzystwo Lexus z/s w Poznaniu

Uzasadnienie: tak

Widnieje w rejestrze 

Reklamacji nie podlegają (…) towar posiadający uszkodzenia mechaniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięcie kabla z telewizora i włożenie jeszcze  raz, rozwiązało problem. 
Podłączyłem też connet box bezpośrednio do gniazdka, wcześniej było przez listwę . 
Czary mary 👀

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się kiedy Sony da bravia core na inne platformy taki Netflix jest na każdym ue powinna coś z tym zrobić jak z Apple kiedy powiedzieli że ma być USB c tak samo powinni zagrać z Sony bo jedynie ich platforma trzyma jakość zbliżona do płyty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2023 o 11:55, Sk_uter napisał:

No ja właśnie też to widzę, ale tutaj nie widzę tego zwiększenia jasności. Nie mogłem ostatnio odpalić ustawień obrazu, żeby zobaczyć czy pokazuje HDR, jak wrócę do domu to sprawdzę to jeszcze raz. Może faktycznie mam za słabe łączę i nie aktywne mi się hdr. Dam znać

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Dzisiaj postanowiłem zakupić za pkt kolejny film i widzę że Sony podobnie jak Netflix coś namieszało z opisami. Film powinien być w HDR a nie jest. Jedyne co zauważyłem to można wymusić ten HDR w opcjach sygnał wideo/tryb HDR/hdr10. W innych produkcjach HDR mi się załącza. Nie jest to też problem z netem. Bo mam światło 500 mbit/sIMG_5916.thumb.jpeg.fb077565976b7d60ea5327c414c300c7.jpeg

W dniu 23.10.2023 o 15:16, SAM41 napisał:

Orientujecie się kiedy Sony da bravia core na inne platformy taki Netflix jest na każdym ue powinna coś z tym zrobić jak z Apple kiedy powiedzieli że ma być USB c tak samo powinni zagrać z Sony bo jedynie ich platforma trzyma jakość zbliżona do płyty 

Nie da. Vod Sony jest autorską platformą. To że da do Samsunga czy LG jest tak samo prawdopodobne jak to że Apple udostępni swoją chmurę dla Androida. A ue nic nie wymusi. Ue lepiej niech się nie wtrąca wystarczy że namieszali z tym USB c w iPhone. Był Lightning nie było problemów z kablami. Nic mi tak szybko nie pada jak te kable USB c a chińczyka za 5 zł nie kupuje tylko certyfikowane linki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sk_uter napisał:

Dokładnie. A wymuszenie HDR w ten sposób nic nie daje

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Daje jedynie to że kolory są ładniejsze. 

Przynajmniej na tym filmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one nie są naturalne, tak jak to byłoby zrobione prawidłowo w hdr

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sk_uter napisał:

Ale one nie są naturalne, tak jak to byłoby zrobione prawidłowo w hdr

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
 

Wiadomo że w HDR prezentował by się lepiej a w Dolby jeszcze lepiej. Ale jakoś zwykle sdr nie pasowało mi w tej produkcji, był za blady. Więc na testy załączyłem HDR. I obraz prezentował się ciekawiej. Ale to moje subiektywne odczucia.

Na Apple TV jest w Dolby. Ale że mam pkt to skorzystałem z bravia core. 

Fakt trochę to śmieszne że Sony nie korzysta z Dolby jak pozostali tylko idzie ZA SamsungIEM W HDR. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregory-86 w takim razie LG też powinno uruchomić swoje vod i nie udostępniać nikomu ciekawe jak wówczas Sony by śpiewało ja uważam że każdy człowiek powienien mieć dostęp do każdego streamingu a nie tylko dla wybranych co to ma być ja też chcę mieć dostęp do tego vod a nie mogę mieć bo tylko ci mają co mają tv Sony i nie zgadzam się z tobą unia może powiedzieć że nie mogą sprzedawać tv jeśli nie udostępnia innym vod dlatego że każdy ma prawo korzystać z najlepszej platformy na rynku a nie może bo Sony mówi tylko dla wybranych korzystających z ich produktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam41 po pierwsze nikt nie broni LG czy Samsungowi stworzenie platformy na telewizory. Jeśli chcą niech tworzą. Po 2 bravia core jest autorskim pomysłem sony i firma ma prawo robić z nim co chce. Jeśli będzie chciała dodatkowo zarabiać to udostępni na samsungi czy lg. Jeśli stwierdzi, że im się to nie opłaca to zostawi tylko na sprzęt sony telewizory i konsole. UE nic tu nie pomoże. 

Michał. Ja z telewizji nie korzystam, korzystam natomiast z YouTube a tam też jest mania tworzenia logów programów, które udostępniają twórcy. Radzę sobie w ten sposób, że kiedy oglądam YouTube, to przestawiam obraz z kinowego na standardowy, gdzie mam bardzo ograniczoną jasność i wyprane kolory. Często też wyłączam obraz i korzystam jak z radia. Pomny doświadczeń z lg 65b7v wiem, że najbardziej psuje oleda jasny intensywny kolor oraz wysoka jasność panelu. W szczególności cholerne paski informacyjne Polsatu, tvn czy tvp oraz loga kanałów. W przypadku sportu wiem, że nie do końca to się sprawdzi bo tracisz na jakości, ale innego rozwiązania nie widzę. U koleżanki, która masowo ogląda tvn24 tak właśnie zrobiłem tryb standardowy dla tv oraz kino dla netflixa i żongluje tymi trybami. LG Oled stoi u niej już 3 lata i nic się z nim nie dzieje, a tvn24 leci tam godzinami. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...