Skocz do zawartości
Piopio

Plazma czy LCD - dla tych co wiedzą i dla tych co nie wiedzą

Rekomendowane odpowiedzi

lcd SONY KDL-46W5500 czy plazma PANASONIC TX-P46G10E??

do filmów i gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów, jako że to mój pierwszy.

Od jakiś 5miesięcy czytam o różnych telewizorach, ale także co jakiś czas pytam też w sklepach typu "nie dla idiotów" itp. o różne rzeczy. Chciałbym w końcu coś kupić...

I przyznam szczerze, że z tego wszystkiego naprawdę nie wiem na co postawić. Wybieram między trzema typami Samsungiem 40C8000, Sony NX800 lub HX800, Sharp 924E(ponieważ 925E nie ma ~40"), ostatecznie 40VT20... Wiem, że nie ma telewizorów idelanych, ale ide do sklepu A i słyszę proszę nie brać C8000, bo to bilet do serwisu w innym sklepie mówią mi C8000 to świetny sprzęt, w zasadzie bez różnic bo matryce w Sonym HX800 robi ta sama fabryka, albo proszę nie brać Sony tylko Philipsa itp...

Problem polega na tym, że wiem, że nie ma urządzeń idealnych, ale podjęcie decyzji za te pieniądze też nie jest rzeczą łatwą, a ja nie wiem czy te opinie, które słyszę/czytam są opiniami ludzi o bardzo wygórowanych wymaganiach czy po prostu czepianie się szczegółów, czy też rzeczywiście odpuścić pewne modele. Nie jestem osobą która jest kinomanem i w zasadzie telewizję oglądam wieczorami po pracy, weekendami jakiś filmik.

Odległość od ekranu: ok. 3m

Jak słońce świeci w pokoju: TV prostopadle do okna (odl.5m) Pokój jasny

Jak duży jest pokój: 4 m x 5 m

Preferowana technologia: LED

Jaki masz obecnie telewizor: CRTPanasonic 50Hz (typu nie znam, prod. lata 90)

Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, filmy, sport

Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór 17.00-22.00

Preferowana wielkość telewizora: 40"

Preferowana marka: Samsung, Sony, Sharp

Jakie urządzenia będą podłączone: DVD(Manta Emperor IV), po DLNA serwer Synology(chciałbym jak nawięcej móc z niego wyciągnąć/filmy w różnych fomratach), MiniWieża-Yamaha Pianocraft, może w przyszłości jakaś konsola/komputer do grania jak dziecko podrośnie...

Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: głównie na wprost

Telewizor ma mieć WiFi: Tak(nie mam nic przecuwko przystawce Wi-FI)

Ma czytać przez USB filmy: tak(jak nawięcej się da) - lepiej 2 USB jezeli nie ma Wi-Fi wbudowanego

Jaki masz sygnał: kablówka UPC (Dekoder HD)

Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: DVD(Euro), Dekoder po HDMI

Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~4-5

Ile osób zasiada przed telewizorem: Docelowo 1-3

Ma stać czy wisieć: Na razie stać

Jaka klasa cenowa: 4000-6000zł (napisałem, ale nie biorę pod uwagę kosmicznych cen w sklepach od których czuję się jak [beeep]).

Czy ma mieć 3D: nie koniecznie, traktuję to jako fajny dodatek, ale jak się pakuje kase to już fajnie jak będzie...

Bardzo dziekuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne grono użytkowników wszelkich istniejących TV plazmowych LCD oraz LED. Jestem na etapie poszukiwań TV . Zacznę może od tego, że źródło sygnału no mojego nowego TV ( jakiego poszukuję ) to telewizja kablowa, więc generalnie telewizor ma mi służyć do zwykłego oglądania znanych i standardowych programów TV. Od czasu do czasu będę chciał sobie podpiąć do niego PC aby pograć w jakąś grę. Czyli jak widać zbyt wysokich wymagań nie mam. Pragnę zaznaczyć iż istotną rolą dla mnie ma zużycie prądu 9jak najniższe rzecz jasna ;-). Zaznaczę w tym miejscu, że na chwilę obecną mam na oku w/w modele: PANASONIC TX-P42G30E (plazma), SAMSUNG UE40C6500 (LED), PHILIPS 40PFL7605H (LED). Który z nich wybrać? A może doradzicie mi coś innego? BARDZO PROSZE O POMOC. Z wyrazami szacunku posiadacz TV kineskopowego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz podłaczenia sygnału HD to odpuść sobie zakup tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... telewizor ma mi służyć do zwykłego oglądania znanych i standardowych programów TV. Od czasu do czasu będę chciał sobie podpiąć do niego PC aby pograć w jakąś grę. ... Pragnę zaznaczyć iż istotną rolą dla mnie ma zużycie prądu 9jak najniższe rzecz jasna ;-). ...

tak na szybko:

- najniższe zużycie prądu odnotujesz odpuszczając sobie zakup nowego TV, aby wzmocnić efekt proponuję wyłączyć też stary TV

- to co zobaczysz w "znanych i standardowych programach TV" przeczytasz w prasie kolorowej i codziennej

- pograć w gry możesz wciąż na PC

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cureman - przed kupnem tv zrobiłem wiele porównań i moje odczucia co do VT50 są identyczne. A kilku innych plazmowiczów... cóż oni dochodzą na sam dźwięk słowa plazma:-)) Szczególnie nasz nowy kolega Officer, który doznaje wręcz spazmów radości, jakby na siłę chciał siebie przekonać że zrobił dobry zakup. Tylko po co to wszystko... Rozmawiajmy może wreszcie o czymś konkretnym a nie jeden wyrzuca drugiemu źle podświetloną matrycę a inny ripostuje powidokami czy błędem 50Hz. Dla mnie wady plazmy są znacznie trudniejsze do zaakceptowania w codziennym użytkowaniu a hx850 uważam za naprawdę dopracowany sprzęt, który potrafi pokazać obraz równie naturalny co plazma. A jeśli ktoś lubi podniecać się wynikami czerni w cd/m2 z dokładnością do tysięcznych części to... niech się podnieca. Ja wolę cieszyć się rewelacyjnym obrazem i oglądać filmu:-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego.

Jeden woli rybki drugi pipki.

Wolę gorszą plazmę niż lepszy LED. I takich osób na tym forum jest więcej.

Dla ścisłości to jest temat o Panasonic,u VT50 a nie o LCD.

Przypominam, że zanim coś napiszesz to radzę najpierw sprawdzić w jakim temacie i co piszesz.

Nikogo nie interesuje Twój stosunek do plazm.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xelos, bardzo się cieszę że twój HX850 spełnia twoje wymagania. Jednakże to jest wątek o VT50 a nie o ledach więc nie przekonuj właścicieli czy potencjalnych właścicieli tego modelu o tym że są maniakami itd. Nie wiem co ci daje wyśmiewanie mnie tutaj. Ja jestem mega zadowolony. Dla mnie to super sprzęt i każdego dnia sprawia mi coraz więcej radości. Wczoraj pobawiłem się opcjami internetowymi wifi i nawet zacząłem myśleć o skype:)

TV działa super, w dzień i w nocy, chociaż właśnie w nocy pokazuje na co go stać. Jeśli chodzi o poziom czerni to powinieneś wiedzieć jak ważna jest jej głębia i tu nawet nie ma co porównywać z ledem sony. Jest blisko do Kuro. Powiem że dla mnie kontrast w tym tv robi niesamowitą robotę i kolorki. Super sprzęt i wciąż nie zauważam żadnych problemów przy 50 hz. :) Poza tym kolego jeszcze jedna rzecz utwierdza mnie w przekonaniu o słusznosci swojej decyzji, mianowicie wszystkie rankingi, testy na obcych forach stawiają właśnie VT50 na pierwszym miejscu albo jest referencyjny albo benchmark,czyli wyznacznik jakości. Twój też jest wysoko ale jednak kilka pozycji niżej. Skoro wszyscy recenzenci ci mowią mniej wiecj tak, ze twoj 850 jest bardzo dobry jak na led ale VT50 jest jeszcze lepszy, na te chwile najlepszy no to chyba wiedzą co mówią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie lepszy gorszy tak można by długo :) po prostu są inne, jak i sama technologia, z stąd jeden będzie nadawał się lepiej tu drugi tam. Jeden ma swoje zalety i wady i odwrotnie. Nocni markowie kinomani dla których TV to w 95% filmy BR wybiorą plazmę z uwagi na lepszą czerń i kontrast tylko nocą, inni dla których liczy sie uniwersalność jako taka telewizora do zastosowań ogólnych trochę telewizji filmów, gier np. jako ekran do komputera i oglądają tez za dnia wybiorą topowego LED'a gdyż zapewni lepszą wtedy jakość zarówno w 2D i 3D i nie chodzi tu o jakieś bardzo nasłonecznione warunki. (tak na marginesie plazmy Panasonica nawet nie wspierają podpróbkowania kolorów 4:4:4 przynajmniej model ST30, w połączeniu z bandingiem kolorów jako ekran do komputera zupełnie odpada. Jak widać plazmy nie są tak niestety uniwersalna jak ekrany LCD i ich głównym konikiem są właśnie filmy i nocne warunki tu się czują najlepiej pokazując pazur.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@peterMac, następny plecie głupoty. Plazma VT50 wspiera całkowicie 4:4:4! Zanim podasz kolejne kwiatki najpierw poczytaj instrukcje albo testy.

Poniżej cytat z angielskiej strony:

"The Panasonic also possessed full luma and chroma bandwidth and excellent resolution for both and the new 1080p Pure Direct mode ensures that, for the first time, a Panasonic plasma is capable of displaying a full 4:4:4 signal instead of chroma sub-sampling back down to 4:2:0".

http://www.avforums....st_Results.html

Na tyle chyba znasz angielski:)

Poza tym, ja nie jestem graczem ale VT50 również na tym polu jest lepsza od Sony gdyż ma niższy input lag, czyli opóźnienie na wejściu:)

I co głupio ci teraz?

pozdr,

P.S Co lepsze banding kolorów szalenie rzadko widzialny czy vertical banding widzialny 90 min podczas meczu na HX850. Pisze tu o matrycach 55" a nie maluszkach kuchennych 46:)

Edytowane przez Officer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Matryca 55 kolego Officer to także tyci maluszek - dziś duże matryce zaczynają się od 65 cali. A więc nie podniecaj się tak, bo pompka Ci nie poda. W odpowiedzi napiszę jeszcze tylko - ciekawe, że plazmowiczom (których na tym Forum nie ma wielu) jakoś nie przeszkadza pisanie o plazmach w wątkach o LED a odwrotnie od razu trzeszczą... Oj te biedne dinozaury... klimat się zmienia i ryczą bo nie chcą wyginąć:-))

Office wypuść powietrze bo za chwilę pękniesz... ja naprawdę widziałem tą Twoją słynną plazmę na żywo - w dzień i w nocy. Zapewniam, że nic zachwycającego tam nie ma. Charakterystyka obrazu zwyczajnie troszkę inna i to wszystko. Poza ty ciężki, gorący klamot. W nocy bardzo łądna czerń ale w dzień (nawet przy zasłoniętych roletach) nic "referencyjnego" już tam nie ma. Mogłem kupić ale zdecydowanie nie chciałem zapraszać go do domu. Tyle. To moje zdanie i mogę je napisać również w wątku o VT50, chociaż Tobie może to być nie w smak ale tu już Twój problem. Ludzie, którzy kupują tv zaglądają także na Fora i każda (podkreślam każda) opinia będzie dla nich cenna.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Matryca 55 kolego Officer to także tyci maluszek - dziś duże matryce zaczynają się od 65 cali. A więc nie podniecaj się tak, bo pompka Ci nie poda. W odpowiedzi napiszę jeszcze tylko - ciekawe, że plazmowiczom (których na tym Forum nie ma wielu) jakoś nie przeszkadza pisanie o plazmach w wątkach o LED a odwrotnie od razu trzeszczą... Oj te biedne dinozaury... klimat się zmienia i ryczą bo nie chcą wyginąć:-))

Office wypuść powietrze bo za chwilę pękniesz... ja naprawdę widziałem tą Twoją słynną plazmę na żywo - w dzień i w nocy. Zapewniam, że nic zachwycającego tam nie ma. Charakterystyka obrazu zwyczajnie troszkę inna i to wszystko. Poza ty ciężki, gorący klamot. Mogłem kupić ale zdecydowanie nie chciałem zapraszać go do domu. Tyle. To moje zdanie i mogę je napisać również w wątku o VT50, chociaż Tobie może to być nie w smak ale tu już Twój problem. Ludzie, którzy kupują tv zaglądają także na Fora i każda (podkreślam każda) opinia będzie dla nich cenna.

Słuchaj synku, co ty widziałeś mnie nie interesuje i takim prostackim i chamskim językiem pisz sobie w temacie o ledach! Nie jesteś dla mnie jakimś tu ekspertem aby twoje wypociny brać pod uwagę. Odczep sie koleś ode mnie i bez personalnych wycieczek bo nie życzę sobie z tobą dyskutować. Temat jest o VT50, Nie masz nic do powiedzenia to spadaj zwyczajnie. Normalnie bezczelny pustak, ja nie moge skad się takie prostaki biorą??? Jeszcze mnie zapewnia bo widział hehe, chyba w sklepie albo w gazetce ze sklepu. Synku, ja to mam i oglądam więc mi nie wciskaj kitu trolu ledowy!

Admini, weźcie go stąd please:)

Gmeru: póki co jestes jedyna osobą ktora obrazila wprost innych uczestnikow tej dyskusji. Wiec jako wierny asystent radze sie uspokoic bo bedzie asysta i ban.

Edytowane przez Gmeru
Regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Officer - dla ciebie ekspertem to nawet autor samego Mega Testu Gmeru nim nie był :D

Panowie wyluzujmy :) szkoda zdrowia

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Officer, rozumiem Twoje frustracje i to, że puszczają nerwy ale tym razem przesadziłeś! Post raportowany do Administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Administracja powinna przede wszystkim zająć się fanbojami, zarówno tymi plazmowymi i ledowymi, którzy nic tylko prowokują innych użytkowników forum i uskuteczniają swoje wojenki lcd vs plazma w każdym możliwym wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! A Panasonic w instrukcjach powinien dodawać, że zakup ich plazmy powoduje w niektórych przypadkach wzrost agresji wobec użytkowników innych telewizorów a w skrajnych także problemy emocjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie miałem na myśli Officera, a bardziej Ciebie oraz PeterMac'a (przynajmniej jeśli chodzi o ten wątek).

Nie jest normalne żeby Officerowi, który opisuje swoje bardzo pozytywne wrażenia zaraz po zakupie VT50, w wątku o VT50, raz po raz obrzydzano zakup, na dodatek przez użytkowników, którzy tego TV nawet nie mają.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie miałem na myśli Officera, a bardziej Ciebie oraz PeterMac'a (przynajmniej jeśli chodzi o ten wątek).

Nie jest normalne żeby Officerowi, który opisuje swoje bardzo pozytywne wrażenia zaraz po zakupie VT50, w wątku o VT50, raz po raz obrzydzano zakup, na dodatek przez użytkowników, którzy tego TV nawet nie mają.

Też się z tym zgadzam , lepiej kupić i się nie odzywać wcale, bo od razu niektórzy na SIŁĘ próbują udowodnić jaka ta technologia jest wadliwa, że jest masa problemów i td.

Więc lepiej trochę wyluzować a nie się spinać, bo do niczego nie prowadzi, a tylko zniechęca.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

misfit - kto tu komu co obrzydza proszę Cię gdzie ? temat dotyczy wad które występują w każdym sprzęcie o których mowa których to niektórzy nie potrafią dostrzec albo nie chcą o nich nawet słyszeć, najlepiej ciemnogród i klapki na oczy ze wszystko jest super referencja pełną gębą w każdym aspekcie i nic po za tym. Chyba po to jest forum żeby sie wymieniać opiniami i mówić o zaletach ale tez i wadach sprzętu a nie je ukrywać bo ktos sie obrzydzi czy urazi po zakupie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się tutaj z PeterMac. No ale kilku plazmowiczów lubi tutaj na siłę zaklinać rzeczywistość i przyjmuje tylko te opinie, które są pozytywne dla plazm (samemu krytykując wszystko co plazmą nie jest!). No ale mniejsza z tym - w chwili obecnej chodziło mi tylko o dziecinne zachowanie Officera, który najpierw zachwycał się swoim nowym telewizorem a następnie nie wytrzymał innego zdania i całkowicie puściły mu nerwy obanażając jego "wyrafinowany poziom".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie miałem na myśli Officera, a bardziej Ciebie oraz PeterMac'a (przynajmniej jeśli chodzi o ten wątek).

Nie jest normalne żeby Officerowi, który opisuje swoje bardzo pozytywne wrażenia zaraz po zakupie VT50, w wątku o VT50, raz po raz obrzydzano zakup, na dodatek przez użytkowników, którzy tego TV nawet nie mają.

Otóż to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te posty powyżej dotyczące 4 4 4 full rgb itp tylko pokazują jak ten telewizor jest "uniwersalny" .... Już widzę ilu kupującym uda się to okiełznać ;)

Kolego, jesli ktos nie potrafi tego okielznac to nie bedzie sie bral za uzywanie HTPC, a wlasnie z nim jest to zwiazane.

Cos jest delikatnie nie tak jesli ktos sie cieszy z zakupu i opisuje tu swoje spostrzezenia a za chwile ktos inny probuje mu obrzydzic sprzet. Pewna osoba klepie w kazdym mozliwym watku o TV i nie tylko, ciagle te same zdania wyciagniete z mega testu, czemu to ma sluzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cos jest delikatnie chyba nie tak jeśli ktoś podważa opinie autora testu sugerując faworyzowanie jednej z marek, tak jakby recenzent pierwszy raz w życiu testował telewizory nie mając pojęcia o czym pisze, będąc samemu osobiście w posiadaniu plazmy Kuro, przy tym nie rozumiejąc ze przecież nie ma sensu pisania mankamentów zarówno ze strony jednego i drugiego recenzenta dla tego samego modelu.

Czytałem ten mega test i Pan Maciek nie narzekał na w/w mankamenty tej plazmy tylko ten jego asystent a dla mnie nie ukrywam liczy się opinia Pana Maćka, który kalibruje więc wiele widział, wiele wie a nie opinia kogoś kto wyżej ocenia funkcje multimedialne, gadżety nad jakość obrazu. Bez urazy dla tego drugiego ale takie odniosłem wrażenie, jakby na siłę chciał przekonać do Sony bez jakiś profesjonalnych uzasadnień a bardziej na zasadzie "że w nasłonecznionym pokoju lepszy Sony..."

Na tym pierwszym przetestowałem wczorajszy finał z dysku i genialna jakość, płynność świetna, nie stwierdziłem żadnych problemów z tym sygnałem 50 hz, to może jakaś plota konkurencji bo siedzimy w trójkę, gapimy się na Iniestę na ruchy kamerą horyzontalne i jest ekstra, tak jak ma być. IFC ustawiłem na min. ale nie widzę absolutnie żadnej różnicy.

Coś jest również delikatnie nie tak pisząc ze to jakaś plota konkurencji, nadal nie potrafiąc przyjąć do swojej świadomości ze Sony wypada tu po prostu duzo lepiej.

Niemniej oglądając plazmę i sonego obok siebie ten drugi reprodukował ruch po prostu lepiej. W naturze przecież nie widzisz juddera. Po drugie HX850 daje świetną ostrość w ruchu. Po raz pierwszy byliśmy świadkami jak LCD kopie tyłek Plazmie pod tym względem. Może Ty po prostu lubisz judder, bo jakby nie patrzeć nadaje taki kinowy charakter :)

Jeszcze to

gdybym zrobił zdjecie podczas seansu filmowego VT50 vs HX850 w moich warunkach to sony wyniósłbyś do kuchni bo stwierdziłbyś że się nie nadaje w takich warunkach do ogladania filmów.

Gdyby babcia miała wąsy... nie mając fizycznie HX850 i twierdząc z góry ze nadaje sie jedynie do kuchni nie widząc go nawet na oczy, zakładając ze świeci tak jak posiadany juz LED Samsunga, to dopiero świadczy jak ktoś nie potrafi patrzeć obiektywnie będąc zatwardziałym fanbojem a nawet nie wiem jak to nazwać.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie bo to jest takie przepychanie sie 6 osob. Kazdy zna juz wasze opinie. Jak dalej tak bedzie wygladac temat o vt50 to zaraz go dziele albo przenosze posty do lcd vs plazma bo szkoda juz czytac tych przepychanek. A oficer dostal ostrzezenie bo jako jedyny wprost obrazil reszte. Radze trzymac nerwy na wodzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra reakcja.

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...