Skocz do zawartości
rbk23

Jaki odtwarzacz UHD kupić? Listopad 2021 ? Pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Zidoo Z10 pro i potwierdzam- HLG, HDR, HDR10, HDR 10+, Dolby Vision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, prodarek napisał:

Nowe Dune i Zidoo odpalają HDR10+, opalają też pełne kopie płyt UHD z DV.

Możliwe, napisałem prawdopodobnie bo jeszcze nie dawno ledwo cokolwiek działało.

Gdzie taka cena 170zł?

https://www.amazon.de/fire-tv-stick-4k-max-mit-wi-fi-6-und-alexa-sprachfernbedienung-mit-tv-steuerungstasten/dp/B08MT4MY9J/ref=sr_1_2?keywords=fire+stick&qid=1637782610&qsid=261-9768292-8872846&sr=8-2&sres=B08C1KN5J2%2CB08MT4MY9J%2CB07ZZVWB4L%2CB08XW4FDJV%2CB07SJ9B489%2CB085PNZPFJ%2CB085PLJK7F%2CB095D6JVFP%2CB08XY388HX%2CB098J3NXBZ%2CB01LXP5TXI%2CB078KSHVCS%2CB08XM9C8P6%2CB08D2NZ56V%2CB08F63PPNV%2CB086DBG3RR

2 godziny temu, marciniozo napisał:

Mam Zidoo Z10 pro i potwierdzam- HLG, HDR, HDR10, HDR 10+, Dolby Vision.

To wszystko odpala z dysku czy również z wtyczek strumieniowych Kodi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele Zidoo odpalają wszystko z dysku a także z wtyczek Kodi. Zidoo ma swoją aplikację na bazie Kodi - ZDMC. Można oczywiście mieć obie. Na forum dość często są aktualizacje oprogramowania. Dochodzą nowe funkcje. Bardzo fajna jest rozbudowana aplikacja Home Theatre, która kataloguje posiadane na dysku zbiory. Pobiera okładki, dane o aktorach itp. Segreguje seriale, kolekcje filmów. Podaje dane pliku z mediainfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marciniozo napisał:

Nowe modele Zidoo odpalają wszystko z dysku a także z wtyczek Kodi. 

 

Z wtyczek oryginalnych platform streamingowych czy również wtyczek podpiętych pod hostingi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oryginalnych aplikacjach  typu Netflix, Prime Video już pisaliśmy, że nie. Z tych drugich tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marciniozo napisał:

. Z tych drugich tak. 

Korzystasz z Real Debrid ,All Debrid czy Premiumize ?

Czy DV działa również przez Plex ?

Edytowane przez somerset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real Debrid tak, to podstawa. W większości wtyczek z jakich korzystam pliki są w HDR (mniej z Dolby Vision) i Dolby Atmos,  DTS MA, DD+.  Czasami DTS-X. Z Plexa nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, kupiłem Zidoo Z10 pro 10 stycznia 2021r. Właśnie pobieram kolejną wersję oprogramowania. Jest to już dziewiąta aktualizacja. Każda wnosi przydatne usprawnienia i rozszerza funkcjonalność urządzenia. Także wsparcie na dobry poziomie i oby tak zostało.

Sorry za post pod postem, ale nie mogłem edytować.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍 

W takim razie w zamian za pełną obsługę platform streamingowych jest obsługa HDR10+.

btw. Miałem Fire sticka 4k Max do wgrania Kodi i nawet tego nie sprawdziłem uznając za niemozliwe ,dostałęm jednak informację ,że przesyła passthrough gęste formaty.Czekam na potwierdzenie- gdyby się to okazało prawdą ,to w tej cenie byłby to game changer.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somerset, no tak to jest, mamy postęp. Zidoo też dzięki tym aktualizacjom zyskał sporo na funkcjonalności. 

Wiadomo, nie ma sprzętów idealnych, ale dobrze, że nad nimi pracują i ulepszają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem mam dostac info na jakich ustawieniach Fire stick 4k Max przepuszcza gęste formaty w Kodi.Jesli się to faktycznie potwierdzi to okaże się że jest nowy kiler na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Dobry dźwięk jest tak samo ważny jak obraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 170zł jeżeli ktoś ma soundbar bez formatów bezstratnych to rewelacja.Dziś wszystko masz w streamingu wystarczy dobre łącze i odrobina własnej pracy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 20:38, somerset napisał:

Nie kupisz tego jest ograniczenie regionalne wysyłka tylko niemcy/austria.

Co do panasonica trzeba napisać szczerze jako producent to nigdy nie był orzeł jeśli chodzi o multimedia i tak też jest w odtwarzaczach bd/uhd, wstydził bym się w ogóle oferować te apki  netflix/amazon prime itd płynność działania/szybkość/wygląd to katastrofa prze z duże K, tego się nie da używać. We wszystkich tanich modelach (również ub820) piloty to tandeta a guzik netflix wciska się sam tak bo usytuowali, obsługa plików katastrofa.

Jedyny plus panasonic to to że oferuje bardzo dobry obraz, możliwość brania customowego firmware dzięki czemu można oglądać płyty z innych regionów, pomijać reklamy(wchodzić bezpośrednio do menu płyty), dodawać napisy podczas oglądania płyt.

Sony jako odtwarzacze za to mają dużo ładniejsze GUI są szybsze, obsługują jako tako pliki multimedialne i napisy, mają wbudowane BT do podłączenia słuchawek bezprzewodowo, wykonanie np x800m2 stoi na wysokim poziomie a większość panasów to tragiczny plastik fantastik.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz rację co do Panasonica. I to w odtwarzaczach i telewizorach multimedia słabo wypadają. Jednak obraz w TV jest bardzo dobrej jakości i to zaraz po wyjęciu z kartonu. Podobnie w odtwarzaczach, generują bardzo dobry obraz. 

Do innych multimediów trzeba się zaopatrzyć w dodatkowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, prodarek napisał:

Nie kupisz tego jest ograniczenie regionalne wysyłka tylko niemcy/austria.

Juz i tak po temacie- skończyła sie promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, prodarek napisał:

Jedyny plus panasonic to to że oferuje bardzo dobry obraz,

Jedyny plus? A mnie się wydawało, że właśnie jakość obrazu jest w tej zabawie najważniejsza...

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest bo wybory i kupowanie różnych rzeczy to sztuka kompromisu.

Jak ci napiszę że jeszcze lepszą "jakość" uzyskasz używając komputera z madvr to pójdziesz w to bez względu na wszystko? no nie pójdziesz bo postawiasz wygodę nad jakość.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2021 o 10:54, marciniozo napisał:

No niestety masz rację co do Panasonica. I to w odtwarzaczach i telewizorach multimedia słabo wypadają. Jednak obraz w TV jest bardzo dobrej jakości i to zaraz po wyjęciu z kartonu. Podobnie w odtwarzaczach, generują bardzo dobry obraz. 

Do innych multimediów trzeba się zaopatrzyć w dodatkowy sprzęt.

W moim TV apki Netflixa, YT i Prime śmigają, że hej. Może chodzi Ci ogólnie, że na Panasa za bardzo nie da się instalować apek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie i poza tym miałem dwa dwa TV Panasonic. Po czasie smart przestał działać. Nawet YouTube nie było. Odpowiedzi z firmy Panasonic - w wielkim skrócie  - kup nowy telewizor.

Mam teraz odtwarzacz BD 4K DP-UB820. Jako odtwarzcz płyt sprawuje się wyśmienicie. Jednak co do odtwarzania multimediów z dysku jest średnio z działaniem.

Nie twierdzę, że Panasonic produkuje (jeszcze, bo część produkcji zleca innym firmom) złe sprzęty. Wręcz przeciwnie, telewizory produkuje świetne tzn. generujące bardzo dobry obraz. Podobnie z odtwarzaczami - dlatego zakupiłem BD Panasonic. Jednak traktować go jako centrum multimediów nie można. A pytanie dotyczyło właśnie odtwaracza - jaki kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Plazmę Panasa. Obraz był mistrzowski, ale pod względem smarta był tragiczny. Wolny soft ubogi w apki do tego przestali go szybko aktualizować. Przed Panasem miałem Samsunga i tam nie miałem problemu z aplikacjami wszystko śmigało super. Pamiętam jak się przesiadłem na Plazmę strasznie mnie zawiódł pod tym względem, ale za to obraz mi wszystko wynagrodził.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rbk23 i podjąłeś jakieś decyzje co do zakupów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shield TV,  Dune HD Real Vision 4K , Sony UBP x800m2 , Playstation5  < te propozycje biorę na 100% pod uwagę i coś z nich wezmę. Dzięki wam temat mi się rozjaśnił jeszcze raz dziękuję.

Pojawił mi się też nowy temat odnośnie telewizji. Mam antenę naziemną która się kurzy a fajnie by było czasami coś odpalić w tv. Widziałem niezłe tunery DVBT2 mające w sobie dobre aplikacje plus niezły odczyt z usb. Dlatego też się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...