Skocz do zawartości
rbk23

Jaki odtwarzacz UHD kupić? Listopad 2021 ? Pomocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze od zawsze używałem Playstation 4 i 3 wcześniej. Teraz chcę się zdecydować na zakup odtwarzacza. Oczywiście interesuje mnie obsługa Dolby Vision Atmosa HDR Spotify Netflix Konkretny dobry odtwarzacz UHD z aplikacjami 

Myślałem o :

Sony UBP x800m2 - podobno jest problem z DolbyVision trzeba za każdym razem recznie ustawiać 

Panasonic DP-UB820 - podobno ubogi w aplikacje brak Spotify itp ale ma Dolby Vision

Możecie mi coś polecić ???? Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic o którym wspomniałeś to bardzo dobry sprzęt. Tutaj sprawuje się bardzo dobrze. Zdecydowanie mogę go polecić. HDR, Dolby Vision, wszystko OK.

Gorzej z resztą, jego smart jest średni. Netflix oczywiście jest obsługiwany, nawet przycisk jest na pilocie tak umiejscowiony, że można go niechcący wcisnąć. 

Odtwarzanie plików  z dysku też nie działa do końca idealnie. 

Także jako odtwarzacz płyt Blu-Ray 4K sprawuje się znakomicie. Jednak jeżeli ma to być kompletny odtwarzcz multimedialny to tutaj jest trochę gorzej. 

Ja ze swojej strony mogę go polecić, z tym, że do obsługi plików z dysku mam inny odtwarzacz.

Edytowane przez marciniozo
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marciniozo napisał:

Panasonic o którym wspomniałeś to bardzo dobry sprzęt. Tutaj sprawuje się bardzo dobrze. Zdecydowanie mogę go polecić. HDR, Dolby Vision, wszystko OK.

Gorzej z resztą, jego smart jest średni. Netflix oczywiście jest obsługiwany, nawet przycisk jest na pilocie tak umiejscowiony, że można go niechcący wcisnąć. 

Odtwarzanie plików  z dysku też nie działa do końca idealnie. 

Także jako odtwarzacz płyt Blu-Ray 4K sprawuje się znakomicie. Jednak jeżeli ma to być kompletny odtwarzcz multimedialny to tutaj jest trochę gorzej. 

Ja ze swojej strony mogę go polecić, z tym, że do obsługi plików z dysku mam inny odtwarzacz.

Dziękuję serdeczni za opinię! Jako odtwarzacz do plików planuję zakup ''Dune HD Real Vision 4K'' mam nadzieję że się sprawdzi.
Czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy odtwarzacz Panasa obsługuje Spotify ? Bardzo zależy mi na tej aplikacji

Tak dla kontrastu fajnie byłoby gdyby wypowiedział się jeszcze jakiś posiadacz odtwarzacza Sony. :) Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rbk23

Z tego co widzę to w Panasonicu jest YouTube, Netflix, Player, Prime Video. Spotify nie widzę. Ja w tym odtwarzaczu ze smarta nie korzystam. Mam go w TV i w Zido Z10 pro. Wymieniona przez Ciebie Dune, chyba też się sprawdzi, ale tego nie wiem, gdyż nie miałem kontaktu z tym odtwarzaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rbk23 napisał:

Dziękuję serdeczni za opinię! Jako odtwarzacz do plików planuję zakup ''Dune HD Real Vision 4K'' mam nadzieję że się sprawdzi.

Kup klon OPPO. Nie ma lepszego.

Albo kup oryginalne OPPO 203 i będziesz miał po temacie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pmcomp napisał:

Kup klon OPPO. Nie ma lepszego.

Albo kup oryginalne OPPO 203 i będziesz miał po temacie.

Oppo raczej będzie ciężko dostać. Klon Oppo ? tzn ? jakaś nazwa model?  

A co sądzicie o Reavon UBR-X100 czy ten sprzęt jest warty uwagi ? 

Godzinę temu, marciniozo napisał:

rbk23

Z tego co widzę to w Panasonicu jest YouTube, Netflix, Player, Prime Video. Spotify nie widzę. Ja w tym odtwarzaczu ze smarta nie korzystam. Mam go w TV i w Zido Z10 pro. Wymieniona przez Ciebie Dune, chyba też się sprawdzi, ale tego nie wiem, gdyż nie miałem kontaktu z tym odtwarzaczem.

Dziękuję za odp! Jak Zido się sprawdza ? nie miałeś problemów ? jest ok ? 

Ja aktualnie używam Mede8er 600x3d i czeka mnie przesiadka na 4k szukam sprzętu, który godnie go zastąpi i z którym nie będę miał problemów. Mede8er był świetny nigdy mnie nie zawiódł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zidoo sprawdza się bardzo dobrze. Mam Z10 pro. Możesz też zobaczyć Z9x.

Różni się brakiem wejścia na dysk. Z10 pro obsługuje dyski 3,5 we wbudowanej kieszeni  do 14 TB.

Generalnie śmiga wszystko. Obsługuje Dolby Vision i Dolby Atmos,  DTS-X. Ja jestem bardzo zadowolony. Pliki ponad 100 GB z bardzo dużym bitrate działają bez problemu.  Na forum są dostępne częste aktualizacje oprogramowania.

 

 

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rbk23 napisał:

Oppo raczej będzie ciężko dostać. Klon Oppo ? tzn ? jakaś nazwa model?  

 

Używka bez problemu.

Klon? Poszukaj. Są całe wątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najpierw piszesz o aplikacjach a potem o oppo / reavon które ich w ogóle nie mają... gdzie tu logika? klony to przewartościowane kupy. Reavon to klon pioneera nie oppo. Tylko Sony spełnia twoje wymogi jeśli chodzi o odtwarzacz UHD płyt, owszem DV musisz ręcznie sam włączyć ten tryb i wyłączyć.

11 godzin temu, rbk23 napisał:

Oppo raczej będzie ciężko dostać. Klon Oppo ? tzn ? jakaś nazwa model?  

Odpuść sobie ten temat dune lub zidoo będzie dla Ciebie 10 razy lepszym rozwiązaniem

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Używka bez problemu.

Na pęczki normalnie w każdym warzywniaku sprzedają w cenie pomidorów.

Ale oglądanie tych netflixów itd na odtwarzaczach płyt stwarza wiele problemów bo są błędy które firmy nie naprawiają czyli wymuszony HDR dla filmów bez HDR, albo wymuszony DV te wszystkie apki to cyrk.....

Nie ma idealnego wyjścia bo oczekujesz zbyt dużo :)

Shield TV 2019 ma w zasadzie każdą aplikację i działa tam wszystko idealnie, natomiast jeśli chodzi o pliki kodi odtworzy wszystko lecz dalej są "chyba" problemy z plikami DV.

Zidoo/Dune odtworzysz wszystkie pliki ale aplikacji już brak, tryby dv, atmos itd wymagają licencji a posiada je shield tv.

Edytowane przez prodarek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, prodarek napisał:

To najpierw piszesz o aplikacjach a potem o oppo / reavon które ich w ogóle nie mają... gdzie tu logika? klony to przewartościowane kupy. Reavon to klon pioneera nie oppo. Tylko Sony spełnia twoje wymogi jeśli chodzi o odtwarzacz UHD płyt, owszem DV musisz ręcznie sam włączyć ten tryb i wyłączyć.

Odpuść sobie ten temat dune lub zidoo będzie dla Ciebie 10 razy lepszym rozwiązaniem

Na pęczki normalnie w każdym warzywniaku sprzedają w cenie pomidorów.

Ale oglądanie tych netflixów itd na odtwarzaczach płyt stwarza wiele problemów bo są błędy które firmy nie naprawiają czyli wymuszony HDR dla filmów bez HDR, albo wymuszony DV te wszystkie apki to cyrk.....

Nie ma idealnego wyjścia bo oczekujesz zbyt dużo :)

Shield TV 2019 ma w zasadzie każdą aplikację i działa tam wszystko idealnie, natomiast jeśli chodzi o pliki kodi odtworzy wszystko lecz dalej są "chyba" problemy z plikami DV.

Zidoo/Dune odtworzysz wszystkie pliki ale aplikacji już brak, tryby dv, atmos itd wymagają licencji a posiada je shield tv.

Czyli mój pierwszy zamysł był jednak dobry ? tzn celować w: 

''Dune HD Real Vision 4K'' + ''Panasonic DP-UB820''

lub ewentualnie

''Dune HD Real Vision 4K'' + ''Sony UBP x800m2''

Kolega marciniozo napisał że Zidoo bez problemów odtwarza atmos, dv nie potrzeba licencji o której wspiminasz w shieldzietv 

 

Edytowane przez rbk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Zidoo odtwarzacza wszystko bez żadnych problemów. Z tym, że mówimy tutaj o plikach z dysku, bądź z Kodi (Zido ma swoją aplikację na bazie Kodi ZDMC).

Nie odtwarza np  w Netflix i pewnie o to chodziło koledze prodarek, tutaj brak licencji.

Co do zakupu, tak jak napisałeś Twój pierwszy pomysł jest OK. Zobacz tylko co lepsze Dune czy Zidoo.

No chyba, że Shield. Ale tego sprzętu nigdy nie używałem, także nie mogę nic konkretnego napisać.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rbk23 napisał:

Zidoo bez problemów odtwarza atmos, dv nie potrzeba licencji o której wspiminasz w shieldzietv 

Piszę o licencji dla netflixa i całej reszty aplikacji VOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, prodarek napisał:

Piszę o licencji dla netflixa i całej reszty aplikacji VOD.

 

18 minut temu, marciniozo napisał:

Tak Zidoo odtwarzacza wszystko bez żadnych problemów. Z tym, że mówimy tutaj o plikach z dysku, bądź z Kodi (Zido ma swoją aplikację na bazie Kodi ZDMC).

Nie odtwarza np  w Netflix i pewnie o to chodziło koledze prodarek, tutaj brak licencji.

Co do zakupu, tak jak napisałeś Twój pierwszy pomysł jest OK. Zobacz tylko co lepsze Dune czy Zidoo.

No chyba, że Shield. Ale tego sprzętu nigdy nie używałem, także nie mogę nic konkretnego napisać.

''Dune HD Real Vision 4K'' + ''Panasonic DP-UB820'' + ''ShieldTV''   ? coś takiego ,

do płyt odtwarzacz panasa, do plików z dysku dune, do aplikacji netflix spotify shieldtv ???

:) Myślałem, że da się wszystko mieć w 1 ewentualnie 2 urządzeniach, a tu się już 3 zrobiły hehe ;) 

A odnośnie tego odtwarzacza Sony możecie coś więcej napisać ?? mam go odpuścić już całkowicie ? 

A gdybym wziął PlayStation 5 ??? Netflixa Spotify i płyty 4k bym miał w jednym urządzeniu hmm ?  

Edytowane przez rbk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od shield tv 2019? nigdy w życiu tvos jest na poziomie takim jak android tv z 5 lat temu czyli totalna bieda.

11 minut temu, rbk23 napisał:

PlayStation 5

https://filmozercy.com/wpis/jak-konsola-playstation-5-wypada-w-roli-odtwarzacza-plyt-4k-uhd-atmos-dts-x

11 minut temu, rbk23 napisał:

do plików z dysku dune, do aplikacji netflix spotify shieldtv ???

Do plików shield tv też jest bardzo dobry odtworzysz tam wszystko tylko "prawdopodobnie" jeszcze nie wszystkie pliki dv.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz aplikacji typu Netfix itp. w swoim TV? Ewentualnie są w odtwarzaczu BD. W Panasonicu brak tylko Spotify, nie wiem jak Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, marciniozo napisał:

A nie masz aplikacji typu Netfix itp. w swoim TV? Ewentualnie są w odtwarzaczu BD. W Panasonicu brak tylko Spotify, nie wiem jak Sony.

Nie używam tv, używam tylko projektora. PS5 w kwestii aplikacji dolby vision atmosa za rewelacyjne nie jest. Na płytach atmos poleci ale bez dolby vision only hdr. Trochę też mnie śmieszy że nie obsłuży audio cd.  

Aktualnie do FHD używałem Mede8er 600x3d(mimo tylu lat Atmosa puszcza) i PS4 i to mi w zupełności mi wystarczało. 

Dziękuję wam za zaangażowanie w temat i pomoc.

Edytowane przez rbk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co Ci Dolby Vision jak masz projektor? DV nie jest obsługiwane przez projektory.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, prodarek napisał:

To po co Ci Dolby Vision jak masz projektor? DV nie jest obsługiwane przez projektory.

Planuję zakup Epson EH-TW7000 skoro twierdzicie, że nie obsługuje dolby vision to zmienia trochę postać rzeczy... Tego nie wiedziałem dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektory obsługują tylko HDR10. Także wystarczy ci Panasonic UB424(Albo jakieś Sony) i Shield TV 2019 do plików i aplikacji.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, prodarek napisał:

Projektory obsługują tylko HDR10. Także wystarczy ci Panasonic UB424 i Shield TV 2019 do plików i aplikacji.

A gdybym zrobił tak ''Dune HD Real Vision 4K'' + ''PlayStation 5'' ?

Tylko na pleju nie będę miał atmosa na aplikacjach a na shieldzie poleci.  hmmm

Shield + PlayStation 5 ? przyznam szczerze że lubię czasami w coś pograć

Edytowane przez rbk23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, prodarek napisał:

A ogólnie masz atmosa? głośniki sufitowe?

7.2 ale myślę przyszłościowo i będą dostawki atmosowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, prodarek napisał:

Do plików shield tv też jest bardzo dobry odtworzysz tam wszystko tylko "prawdopodobnie" jeszcze nie wszystkie pliki dv.

 

Odtworzysz każde pliki mkv w DV (które są w necie) przez Kodi pod warunkiem ,że będzie to kompilacja  Fandangosa lub Mavena.W oryginalnej wersji Kodi ,DV nie jest właściwie odczytywane przez żadne urzadzenie.Wspomniane modyfikacje są stworzone pod Fire stick 4K ( Max) i właśnie Nvidię.Działają na niektórych innych androidach ale losowo.

Tak więc jeżeli chodzi o pliki i stream na dzień dzisiejszy rozwiązania są dwa: jeżeli nie ma potrzeby odpalania gęstych formatów audio-Fire stick 4k Max , jeżeli mają być gęste formaty to Nvidia Shield pro.Przy obecnej cenie tego pierwszego (170zł) i tak warto go kupić nawet mając Shielda ze względu na HDR10+ ,którego Shield nie obsługuje (z resztą żaden z wymienionych powyżej odtwarzaczy też chyba nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Dune i Zidoo odpalają HDR10+, opalają też pełne kopie płyt UHD z DV.

Godzinę temu, somerset napisał:

Kodi pod warunkiem ,że będzie to kompilacja  Fandangosa lub Mavena.W oryginalnej wersji Kod

Możliwe, napisałem prawdopodobnie bo jeszcze nie dawno ledwo cokolwiek działało.

Godzinę temu, somerset napisał:

Fire stick 4k Max

Gdzie taka cena 170zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...