Skocz do zawartości
AreckiW

Samsung BD-P1400 - NOWY KRÓL !!!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='dawmac' post='81940' date='27.01.2008, 19:43 ']projektor buczeni > małe piwo ; ps3 buczenie > małe piwo to już są dwa małe piwa :)[/quote]

Ja zamiast dwóch małych piw preferuję jedną dużą whiskey ..., a najlepiej dwie :P .
I te małolaty osiemnastolatki mogą być, młodsze grożą kryminałem :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='82101' date='28.01.2008, 17:34 ']Wrrr, albo wierzysz nam HD-maniakom albo "pismakom" z pism.
Ja testowałem osobiście EP35, a BD-P1400 mam w domu i zapewniam Cię, że oba wysyłaja bitstream wszystkich formatów audio HD, z DTS HD MA włącznie.

Jak czytam Twoje mam nadzieję dokładne cytaty to wynika, że ktoś w pismie popełnił małą głupotę: jeżeli player wysyła przez HDMI w postaci LPCM nowe formaty audio HD to znaczy, że najpierw MUSI je na swoim pokładzie zdekodować do postaci LPCM, czyli mieć dekodery na pokładzie. Zakładam, że oba playery mają dekodery DD+ i DDTHD, a nie mają DTS HD. Nie idzie tego sprawdzic inaczej niż organoleptycznie gdyż wtedy żadne flagi sie nie zapalają i musimy w teście wierzyć swoim uszom ew.. wierzyć napisom pojawiającym się na wyświetlaczu lub OSD playera (a w obu przypadkach wspominane przeze mnie napisy się pojawiają). Dlatego ja w testach zawsze zarzekam się, że te informacje o dekodowaniu na pokładzie playera podaję na podstawie danych producenta.

Zerknij sobie tu to znajdziesz odpwoiedź na swoje wątpliwości: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8940"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8940[/url]

Pozdro[/quote]
Oczywiście że że wieżę HD Maniakom,ale gdy przeczytałem ten test którego fragmenty cytowałem
(cytat w 100% zgodny z orginałem bez wyrywania zdań z kntekstu)to lekko zbaraniałem.
Mnie interesuje bitstream poprzez HDMI (mam Onkyo 805)teraz jastem pewien,jutro zamawiam. :P

Dzięki wielkie pmcomp.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednego nie rozumiem:
z tej tabelki wynika, ze przez HDMI powinien w Samsungu wychodzic tylko dzwiek 5.1 (a nie 7.1). Podobnie jak ze wszystkich Sony, polowy Pionnerow, wiekszosci Samsungow. A na przyklad wszystkie Panasoniki i Denony przez HDMI daja 7.1 :lol: Czy to moze sie zgadzac :P

[url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='82102' date='28.01.2008, 17:37 ']Ja zamiast dwóch małych piw preferuję jedną dużą whisk[b]e[/b]y ..., a najlepiej dwie :P .
I te małolaty osiemnastolatki mogą być, młodsze grożą kryminałem :lol: .[/quote]


Niby jedna litera , a "prawie jak ... " :)
Zaś jeśli chodzi o jakieś fajne laski , to ja ciągle myślę , że [url="http://www.bodex.czest.pl/index.php"]TE BĘDĄ NAJLEPSZE ... [/url] :)


Pzdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='82142' date='28.01.2008, 21:53 ']e[/quote]


eeeeeeeeeeeeeeee, ożeszfuck.

:)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy tylko o laskach :) . A co z moim pytankiem o dzwiek 7.1 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='82176' date='29.01.2008, 11:05 ']A wy tylko o laskach :) . A co z moim pytankiem o dzwiek 7.1 ? :)[/quote]

No poczytaj dokładnie: wychodzi 7.1 przez HDMI.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie czytam dokladnie, tam jest tak napisane:

Samsung BD-P1400 1.5 1.1 Sigma SMP8634 RevC Yes 5.1 5.1

Pierwsze 5.1 jest dla analoga, drugie dla HDMI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No, już cena zbliża się do 1000 zł - zobaczcie [url="http://www.allegro.pl/item305406840_dvd_blu_ray_samsung_bd_p1400_nowy_gw_fv_.html"]tutaj[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuszące.... Tylko ja chyba chcę mieć wersję z USA do odgrywania filmów z ich strefy. Właśnie ma wyjść pierwszy film, który naprawdę chcę na BR: "No country for old man" braci Coen'ów. A wydaje go Disney.
[img]http://www.highdefdigest.com/images/post/4/4999/original.jpeg[/img] Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='82603' date='30.01.2008, 22:01 ']Kuszące.... Tylko ja chyba chcę mieć wersję z USA do odgrywania filmów z ich strefy. Właśnie ma wyjść pierwszy film, który naprawdę chcę na BR: "No country for old man" braci Cohen'ów. A wydaje go Disney.[/quote]

Tani zakup odtwarzacza dla pierwszej strefy to nie sztuka. Fajnie, że staniał i ten dla naszej strefy.

PS. Czyżby Disney nie wiedział, który to Tommy Lee Jones? :(

Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='82595' date='30.01.2008, 21:33 ']No, już cena zbliża się do 1000 zł - zobaczcie [url="http://www.allegro.pl/item305406840_dvd_blu_ray_samsung_bd_p1400_nowy_gw_fv_.html"]tutaj[/url].[/quote]

Tylko ta 24 m-czna gwarncja producenta mnie zastanawia, bo jakim cudem skoro Samsung Polska daje tylko 12 m-cy.
Także co do polskiej gwarancji mam wątpliwości skoro sprzedawca zmienił konto na allegro, to równie szybko może zawinąć interes, i tyle zostanie z gwarancji co pies napłąął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='82657' date='31.01.2008, 10:30 ']Tylko ta 24 m-czna gwarncja producenta mnie zastanawia, bo jakim cudem skoro Samsung Polska daje tylko 12 m-cy.
Także co do polskiej gwarancji mam wątpliwości skoro sprzedawca zmienił konto na allegro, to równie szybko może zawinąć interes, i tyle zostanie z gwarancji co pies napłąął.[/quote]

W żadnym razie nie reklamuję tej ani innych ofert. W tym przypadku ja akurat odbierałbym towar osobiście w sklepie, więc bym się najpierw upewnił czy sprzedawca budzi zaufanie i co z gwarancją. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że cena zbliża się do granicy 1000 zł. Pewnie i inni sprzedawcy wkrótce dostosują swoje ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='82657' date='31.01.2008, 10:30 ']Tylko ta 24 m-czna gwarncja producenta mnie zastanawia, bo jakim cudem skoro Samsung Polska daje tylko 12 m-cy.
Także co do polskiej gwarancji mam wątpliwości skoro sprzedawca zmienił konto na allegro, to równie szybko może zawinąć interes, i tyle zostanie z gwarancji co pies napłąął.[/quote]

Ok.Ja Kupiłem ten oddtwarzacz gwarancja jest na 12-mcy sprzedajacy popelnil blad w swojej aukcji ze jest na 24.Instukcja po polsku.Odtwarzacz dlatego byl troche tańszy bo był wziety w rozliczeniu za inny sprzęt(chyba fotograficzny).Podłaczylem i narazie konfiguruję ustawienia.Obraz i dźwięk OK.

[b]viewer jeżeli mieszkasz w Łódzi napisz na priva gdzie,to porzyjade z piwem :(
Pozdrawiam Rudi-R
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to dziwi, Samsung jest odrobinę droższy niż w Szwecji, a w Szwecji jest gwarancja na 24 miesiące :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]crazy-j [/b] - Niestety Samsung i inne wielkie koncerny, tak traktują rynki wschodzące i z byłego bloku Wschodniego...

Polen är just nu liten marknad... Takie niestety jest wyobrażenie o nas :(

Edytowane przez bogge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='82716' date='31.01.2008, 18:03 '][b]crazy-j [/b] - Niestety Samsung i inne wielkie koncerny, tak traktują rynki wschodzące i z byłego bloku Wschodniego...

Polen är just nu liten marknad... Takie niestety jest wyobrażenie o nas :)[/quote]

Polska jako całość może jeszcze nie chłonie HD, ale jak patrzę na to skąd jesteście - Ty, crazy-j, Rudi-R i wielu innych - to mam wrażenie, że Łódź jest stolicą polskiego HD :( . No i - jak widać - ceny też u nas najniższe ;) Z dumą przyznaję, że też jestem z Łodzi.

Zdaje się, że Rudi-R kupił ostatnią sztukę po 1050 zł. Ale zobaczcie [url="http://www.allegro.pl/item305932841_odtwarzacz_dvd_blue_ray_samsung_bd_p1400.html"]tutaj[/url] jeszcze ciekawszą cenę. Jeśli to nie jakiś przekręt, to absolutny hit cenowy.

Rudi-R,
Zapraszam jak tylko złożę moje domowe kino HD do kupy. Na razie jestem na etapie kucia ścian, żeby poprowadzić kable do głośników.

Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bogge' post='82716' date='31.01.2008, 18:03 '][b]crazy-j [/b] - Niestety Samsung i inne wielkie koncerny, tak traktują rynki wschodzące i z byłego bloku Wschodniego...

Polen är just nu liten marknad... Takie niestety jest wyobrażenie o nas :([/quote]

I wyobrażenie o Szwecji jako bogatego kraju, gdzie kwitnie HD ;) Sa bogatsi niż ja, ale tylko ja mam projektor, SACD, TVHD i inne takie tam...Lepiej stać w kolejce do bulagetu albo przelać pieniądze do banku :)

Jag tror att Samsung säljer 10 x mer i Polen än i Sverige ;):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viewer' post='82723' date='31.01.2008, 18:15 ']Polska jako całość może jeszcze nie chłonie HD, ale jak patrzę na to skąd jesteście - Ty, crazy-j, Rudi-R i wielu innych - to mam wrażenie, że Łódź jest stolicą polskiego HD :( . No i - jak widać - ceny też u nas najniższe :) Z dumą przyznaję, że też jestem z Łodzi.

Zdaje się, że Rudi-R kupił ostatnią sztukę po 1050 zł. Ale zobaczcie [url="http://www.allegro.pl/item305932841_odtwarzacz_dvd_blue_ray_samsung_bd_p1400.html"]tutaj[/url] jeszcze ciekawszą cenę. Jeśli to nie jakiś przekręt, to absolutny hit cenowy.

Rudi-R,
Zapraszam jak tylko złożę moje domowe kino HD do kupy. Na razie jestem na etapie kucia ścian, żeby poprowadzić kable do głośników.[/quote]

Jak tak dalej pójdźie to będą po 200zł za za dwa tygodnie.
Czekam jak skończysz i życzę udanej instalki.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='82726' date='31.01.2008, 18:26 ']I wyobrażenie o Szwecji jako bogatego kraju, gdzie kwitnie HD Sa bogatsi niż ja, ale tylko ja mam projektor, SACD, TVHD i inne takie tam...Lepiej stać w kolejce do bulagetu albo przelać pieniądze do banku

Jag tror att Samsung säljer 10 x mer i Polen än i Sverige ;):):):)[/quote]

Självklart :) crazy-j, ale niestety, jeszcze przez kilka lat będzie pokutować takie wyobrażenie o Polsce (zacofanie i ciąg do sklepów "System Bolaget").

Z ciekawostek własnego życia "na obczyźnie", to pamiętam jak w 1998 roku kiedy mieszkałem w Skandynawii i zaprosiłem kolegów z pracy do mieszkania (parapetówka) - nie mogli zrozumieć jak to jest możliwe, że Polak (teraz uwaga) ma [u]kolorowy telewizor[/u] :) , a już mega lol to był, jak zobaczyli, że do tego telewizora podłączony był zestaw kina domowego 5.1 .... Ot, takie nasze dziejowe obciążenie komuną.

Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać (wyobrażenie o Polsce i o nas), także wśród producentów, więc wkrótce i u nas będą gwarancje 2 i 3 letnie, oraz światowe premiery na równi z Europą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na skapcu cena za samsunga 999zł. Coś sie dzieje z tymi cenami.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='82869' date='01.02.2008, 12:47 ']Na skapcu cena za samsunga 999zł. Coś sie dzieje z tymi cenami.

Autorus[/quote]

Ja kupiłem za 850 zł. Ciekawe czy nie przyślą cegły :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viewer' post='82873' date='01.02.2008, 14:02 ']Ja kupiłem za 850 zł. Ciekawe czy nie przyślą cegły :).[/quote]
Też wczoraj rozmawiałem z tym panem z allegro. Twierdził, że kupił odtwarzacz w sklepie jeszcze taniej.... Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, ze moga pochodzic z wyprzedazy w Pixmani. Nie ma ich juz w Szwecji i Niemczech (napis: ten produkt nie jest juz dluzej dostepny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba mamy w Polsce naniższą cenę w Europie na tego Samsunga. Jest porównywalna do ceny z USA.
Na Pixmanii we Francji cena jest 389EUR... W Niemczech 349 EUR. A u nas jest za 999 PLN.
Ciekawy jest wykres spadania ceny ze skąpiec.pl
[img]http://pic.skapiec.pl/w1/w_241472.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...