Skocz do zawartości
AreckiW

Samsung BD-P1400 - NOWY KRÓL !!!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='82912' date='01.02.2008, 15:01 ']Podejrzewam, ze moga pochodzic z wyprzedazy w Pixmani. Nie ma ich juz w Szwecji i Niemczech (napis: ten produkt nie jest juz dluzej dostepny)[/quote]

No więc dziś dostałem ten egzemplarz za 850 zł i wszystko jest OK. Co ciekawe - sprzedawca kupił go wcześniej za 529 zł w sklepie (nie Pixmanii). Zapytałem jak to możliwe, czy może sklep był w likwidacji, i oto co odpowiedział: "Sam nie wiem czemu tak tanio. Sklep ma się dobrze. Mieli tylko 2 sztuki. Dziś mieli następną dostawę ale po 1529 zł. Chyba ktoś walnął się o jedynkę z przodu." Fajnie, nie?

Wgrałem najświeższy firmware (1.5) i spróbowałem jak odtwarza zdjęcia JPEG i filmy DVD (jakoś nie udało mi się tego wcześniej dowiedzieć na Forum). Niestety DVD upskaluje marnie, a do zdjęć (7 megapikseli) w zasadzie w ogóle się nie nadaje. Przetwarzanie każdego zdjęcia ciągnęło się w nieskończoność, w dodatku w trakcie przetwarzania poprzednie zdjęcie przesłaniał migający ozdobnik. W końcu odtwarzacz całkiem się zawiesił i konieczny był reset. Gdybym wiedział to wcześniej, to pewnie wybrałbym PS3. Trudno, mam nadzieję że odtwarzanie BD mi to zrekompensuje.

Jest jeszcze jeden minus - monstrualny, nieporęczny pilot. Prawie identyczny jest do telewizora Samsunga, który ostatnio kupiłem, więc tym razem szok był mniejszy. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viewer' post='83652' date='05.02.2008, 01:10 ']No więc dziś dostałem ten egzemplarz za 850 zł i wszystko jest OK. Co ciekawe - sprzedawca kupił go wcześniej za 529 zł w sklepie (nie Pixmanii). Zapytałem jak to możliwe, czy może sklep był w likwidacji, i oto co odpowiedział: "Sam nie wiem czemu tak tanio. Sklep ma się dobrze. Mieli tylko 2 sztuki. Dziś mieli następną dostawę ale po 1529 zł. Chyba ktoś walnął się o jedynkę z przodu." Fajnie, nie?

Wgrałem najświeższy firmware (1.5) i spróbowałem jak odtwarza zdjęcia JPEG i filmy DVD (jakoś nie udało mi się tego wcześniej dowiedzieć na Forum). Niestety DVD upskaluje marnie, a do zdjęć (7 megapikseli) w zasadzie w ogóle się nie nadaje. Przetwarzanie każdego zdjęcia ciągnęło się w nieskończoność, w dodatku w trakcie przetwarzania poprzednie zdjęcie przesłaniał migający ozdobnik. W końcu odtwarzacz całkiem się zawiesił i konieczny był reset. Gdybym wiedział to wcześniej, to pewnie wybrałbym PS3. Trudno, mam nadzieję że odtwarzanie BD mi to zrekompensuje.

Jest jeszcze jeden minus - monstrualny, nieporęczny pilot. Prawie identyczny jest do telewizora Samsunga, który ostatnio kupiłem, więc tym razem szok był mniejszy.[/quote]

Jak jesteś zawiedziony to z chęcią go od ciebie odkupię za te 850 zł, przyda się porządny player w sypialni :) . Daj znać na priv jak się chcesz go pozbyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='83652' date='05.02.2008, 01:10 ']Wgrałem najświeższy firmware (1.5) i spróbowałem jak odtwarza zdjęcia JPEG i filmy DVD (jakoś nie udało mi się tego wcześniej dowiedzieć na Forum). Niestety DVD upskaluje marnie, a do zdjęć (7 megapikseli) w zasadzie w ogóle się nie nadaje. Przetwarzanie każdego zdjęcia ciągnęło się w nieskończoność, w dodatku w trakcie przetwarzania poprzednie zdjęcie przesłaniał migający ozdobnik. W końcu odtwarzacz całkiem się zawiesił i konieczny był reset. Gdybym wiedział to wcześniej, to pewnie wybrałbym PS3. Trudno, mam nadzieję że odtwarzanie BD mi to zrekompensuje.

Jest jeszcze jeden minus - monstrualny, nieporęczny pilot. Prawie identyczny jest do telewizora Samsunga, który ostatnio kupiłem, więc tym razem szok był mniejszy.[/quote]

Upskaluje dvd marnie?
we wszystkich testach skalowanie dvd było bardzo chwalone...
jakie masz zastrzeżenia?
al Edytowane przez al9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gó.... bata nie ukręcisz ( czy coś w tym stylu :) ) Jak jest słaba jakość DVD to nic z tego nie zrobi HD. Nie można oczekiwać zbyt wiele bo cudów nie ma ( chyba ;) ) Sprwdź z kilkoma róznymi tytułami z DVD. Są jedne płyty świetnie nagrana i z tych mozna uzyskac bardzo dobry obraz po przez skaler a z tych co sa beznadziejne to mozna uzyskac małą poprawę ale player nie "dopisze' barkujących informacji aby uzyskac super obraz.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do upscalowania to zgadzam się w 99%...może nie marnie, ale na pewno dużo gorzej niż XE1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='al9' post='83729' date='05.02.2008, 12:41 ']Upskaluje dvd marnie?
we wszystkich testach skalowanie dvd było bardzo chwalone...
jakie masz zastrzeżenia?
al[/quote]

Próbowałem z DVD "300" (trzystu), na więcej nie miałem wczoraj czasu. Jak na mój rozum są przynajmniej dwa sposoby upskalowania PAL->HD, które powinny przynieść niezły efekt:

1) Pomiędzy każde dwa piksele obrazu PAL wstawiamy piksel o pośrednich wartościach atrybutów (jasność, barwa itp.)
2) Każdy piksel powiększamy dwukrotnie - tzn. z jednego robimy 4 identyczne, stanowiące kwadrat o boku 2x2 piksele.

W drugim przypadku trzeba by oglądać obraz z większej odległości - przeszło 3 przekątne - jak tradycyjnie dla SD. No ale wyglądałby tak jak na telewizorach SD.
W pierwszym przypadku można by patrzeć z bliska, ale obraz sprawiałby wrażenie trochę mniej ostrego.

Nie wiem co robi algorytm upskalowania w BD-P1400, ale raczej ani pierwsze ani drugie z powyższych. No i wrażenie jest takie jakby w miejscu brakujących pikseli pojawiały się śmieci. Może nie wyłącznie śmieci, ale raczej nie to co trzeba.

Co do zdjęć, to najbardziej przeszkadzają migające kropki na środku ekranu gdy odtwarzacz "myśli". A myśli przez większość czasu przeglądania. Ktoś wie czy można te kropki wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martin_ezz' post='83765' date='05.02.2008, 14:11 ']co do upscalowania to zgadzam się w 99%...może nie marnie, ale na pewno dużo gorzej niż XE1.[/quote]

To żeś porównał, to tak jak być lagunę do bmw3 porównywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='83782' date='05.02.2008, 15:10 ']To żeś porównał, to tak jak być lagunę do bmw3 porównywał :)[/quote]
niestety ale musiałem być taki brutalny...widzę że niektórzy sugerują się różymi postami na forach że 1400 baaaaardzo dobrze uscaluje DVD...ale porównać go do takiego BMW XE1 i już nie wygląda tak różowo...
proponuję zatem ostatecznie wydać werdykt: Samsung 1400 upscaluje zwykłe DVD dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zamawiam kit do region free dla tegoż Samsunga. Z wysłaniem do Polski 99 EUR!
Chłopaki z dvdirect.net mają już mody do następujących modeli:
ICOS HD S300 Modkit
ICOS HD S500 Modkit
ICOS HD 1400 Modkit
ICOS HD EL95 Modkit
ICOS HD LX70 Modkit
Wszystkie w tej samej cenie, 89 EUR + 10 EUR za wysyłkę.
No i całe zamieszanie z regionalizacją BR się zakończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='83853' date='05.02.2008, 18:47 ']A ja właśnie zamawiam kit do region free dla tegoż Samsunga. Z wysłaniem do Polski 99 EUR!
Chłopaki z dvdirect.net mają już mody do następujących modeli:[/quote]
na czym on polega?...wymagana jest ingerencja mechaniczna czy tylko jakaś zmiana Software?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martin_ezz' post='83861' date='05.02.2008, 19:59 ']na czym on polega?...wymagana jest ingerencja mechaniczna czy tylko jakaś zmiana Software?[/quote]
Mechanicznie wpięcie jakiegoś czegoś. Więc gwarancja mówi dobranoc. Dawno, dawno temu taki kicik wlutowano mi do odtwarzacza SD DVD, Sony S725D. Działa do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='83867' date='05.02.2008, 19:15 ']Mechanicznie wpięcie jakiegoś czegoś. Więc gwarancja mówi dobranoc. Dawno, dawno temu taki kicik wlutowano mi do odtwarzacza SD DVD, Sony S725D. Działa do dziś.[/quote]

Sorki, ale ten wątek o przeróbkach jest tutaj:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9017"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9017[/url]

napisz jak poszło, ale lepiej w tym wątku bo wiele osób jest ciekawych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam samsunga w domciu. Odpaliłem. Bez przesady z tym czasem załapania płytki. Już sie nastawiałem na długa posiadówkę. A tu całkiem szybko, toshka oczywiście szybciej ale bez przesady.

Wieczorkiem sobie coś odpalę, tj 007 ;) Natomiast nie wiem jak wyłaczyc dzwięk po hdmi, zeby mi na tv nie szedł. Cos tam grzebałem ale w końcu nie wiem czy mi sie udało. Dzwięk puszczam po optyku do ampli.

Pilot walnęli konkretny. HIHI nowe doświadczenia.

Autorus

Ps . Kupiłem za 999zł w tej firmie ze skapca. Przyszło masterlinkiem nastepnego dnia.



[quote name='crazy-j' post='83884' date='05.02.2008, 21:59 ']Sorki, ale ten wątek o przeróbkach jest tutaj:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9017"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9017[/url]

napisz jak poszło, ale lepiej w tym wątku bo wiele osób jest ciekawych :)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='84046' date='06.02.2008, 13:34 ']No i mam samsunga w domciu. Odpaliłem. Bez przesady z tym czasem załapania płytki. Już sie nastawiałem na długa posiadówkę. A tu całkiem szybko, toshka oczywiście szybciej ale bez przesady.

Wieczorkiem sobie coś odpalę, tj 007 ;) Natomiast nie wiem jak wyłaczyc dzwięk po hdmi, zeby mi na tv nie szedł. Cos tam grzebałem ale w końcu nie wiem czy mi sie udało. Dzwięk puszczam po optyku do ampli.[/quote]

w amplitunerze musisz zmienic ustawienia, będzie coś takiego: "przesyłac dziwięk po HDMI - włącz OFF" no i w playerze tez musisz ustawic że dżwięk ma być po HDMI. U mnie tak to wyglada ale zasada będzie podobna, a jak nie to instrukcja w dłoń i do zabawy :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='84046' date='06.02.2008, 12:34 ']No i mam samsunga w domciu. Odpaliłem.Ps . Kupiłem za 999zł w tej firmie ze skapca. Przyszło masterlinkiem nastepnego dnia....[/quote]


Autorus!
jak Twoim zdaniem wygląda upskalowanie...
Że jakość z BD jest ok to jasne
Ale mam setki filmów na dvd i upskalowanie jest - przynajmniej dla mnie - bardzo ważne....
Pozdr
al

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='83853' date='05.02.2008, 18:47 ']A ja właśnie zamawiam kit do region free dla tegoż Samsunga.
Wszystkie w tej samej cenie, 89 EUR + 10 EUR za wysyłkę.
No i całe zamieszanie z regionalizacją BR się zakończyło.[/quote]


Żaden translator tego nie łyka, a sam zapis nic mi nie mówi o regionach A B C - oby to nie była modyfikacja regionów 1 2 3 :)

" ICOS kiten är EXTREMT svåra att installera och bör endast göras av professionella.
Meddela i beställningen vilket Kit du vill ha och om det är till en [b]PAL[/b] maskin eller [b]NTSC[/b] maskin.
Vi kan även installera Kit om du redan har en av dessa Blu-Ray spelare.
Kostnaden är då 1495 " Ktoś to rozumie ? :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"ICOS kiten är EXTREMT svåra att installera och bör endast göras av professionella.
Meddela i beställningen vilket Kit du vill ha och om det är till en PAL maskin eller NTSC maskin.
Vi kan även installera Kit om du redan har en av dessa Blu-Ray spelare.
Kostnaden är då 1495 "

"Kit ICOS jest EKSTREMALNIE trudny w instalacji i jego instalacja powinna być dokonana przez profesjonalny personel.
Prosimy o informację w zamówieniu, jaki Kit zamawiasz i czy ma być on przeznaczony do wersji PAL, czy też NTSC.
Możemy również zainstalować Kit jeśli już posiadasz jeden z tych odtwarzaczy Blu-Ray.
Koszt wynosi 1495 (tutaj nie wkleił sie pełen szwedzki tekst, więc albo cena jest na telefon, albo 1495 w danej walucie, której nie podałeś w tekście)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='84046' date='06.02.2008, 12:34 ']No i mam samsunga w domciu. Odpaliłem. Bez przesady z tym czasem załapania płytki. Już sie nastawiałem na długa posiadówkę. A tu całkiem szybko, toshka oczywiście szybciej ale bez przesady.

Wieczorkiem sobie coś odpalę, tj 007 :) Natomiast nie wiem jak wyłaczyc dzwięk po hdmi, zeby mi na tv nie szedł. Cos tam grzebałem ale w końcu nie wiem czy mi sie udało. Dzwięk puszczam po optyku do ampli.

Pilot walnęli konkretny. HIHI nowe doświadczenia.

Autorus

Ps . Kupiłem za 999zł w tej firmie ze skapca. Przyszło masterlinkiem nastepnego dnia.[/quote]


Jaki ten świat mały. :) Wróciłem o 16 z pracy i paczka już czekała. Zjadłem obiadke i rozpakowałem mojego BD - 1400.
Podpiołem do CRT 28cali HE HE by sprawdzić czy działa i działa:)

A dosłownie teraz kiedy pisze tego posta jest on podpiety do routera i sciąga się upgrade. W mojej ver był z 17 pazdziernika 2007.

Docelowo jutro zostanie on podpiety do mojego nowego LE40M87BD (właśnie gdzieś kurielem w polsce jedzie).
Będzie on podpięty przez kabel HDMI Supra 1.3 do Onkyo 605 a z Ampka kalbem HDMI Supra 1.3.
Płytki BD dopiero dzisiaj zamowilem ale DVD czekają juz na testy.

Mnie udło się kupic w jednym ze sklepów z ceneo za 995 i to była ostatnia sztuka.

ps. ile MB ma ten upgrade?? już 10min inie na łączu 2Mbit

pozdro

Edytowane przez lechu54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='84083' date='06.02.2008, 16:03 ']Żaden translator tego nie łyka, a sam zapis nic mi nie mówi o regionach A B C - oby to nie była modyfikacja regionów 1 2 3 :)

" ICOS kiten är EXTREMT svåra att installera och bör endast göras av professionella.
Meddela i beställningen vilket Kit du vill ha och om det är till en [b]PAL[/b] maskin eller [b]NTSC[/b] maskin.
Vi kan även installera Kit om du redan har en av dessa Blu-Ray spelare.
Kostnaden är då 1495 " Ktoś to rozumie ? :)

Pzdr.[/quote]

Odpowiadam na Twoje pytanie, ale we właściwym wątku:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9017"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9017[/url]

pozdr :P

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mała info:

na odtwarzaczu jest naklejka gdzie m.in. jest napisane: not for: HD DVD, DVD+R/RW itp.

Jednak swierzo nagrane DVD+R ładnie odtawrza. Ma natomiast problem z DVD+R esperanza które nagrałem ok 2 lat temu. Edytowane przez lechu54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esperanza nadaje się do puszczania bączków, a nie do archiwizacji jakichkolwiek danych. Kopiuj póki jeszcze emulsja nie wyparowała na amen ! :rolleyes:

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja archiwizuję wszystko na verbatimkach, ale jak to będzie działało za dwa lata?
Pogadamy za dwa lata :rolleyes:

AUtorus




[quote name='BoDeX' post='84125' date='06.02.2008, 22:07 ']Esperanza nadaje się do puszczania bączków, a nie do archiwizacji jakichkolwiek danych. Kopiuj póki jeszcze emulsja nie wyparowała na amen ! :rolleyes:

Pzdr.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie Samsunga, jak go podłaczyć do ampli który nie ma nowych kodeków aby max wyciągnąć?


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='84134' date='06.02.2008, 20:36 ']Odnośnie Samsunga, jak go podłaczyć do ampli który nie ma nowych kodeków aby max wyciągnąć?


Autorus[/quote]
Analog...ale wtedy niestety odpada DTS HD-MA :rolleyes:

Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='84134' date='06.02.2008, 21:36 ']Odnośnie Samsunga, jak go podłaczyć do ampli który nie ma nowych kodeków aby max wyciągnąć?
Autorus[/quote]

HDMI do ampa i z ampa do TV równiez HDMI ( jeśłi Twój amp ma takie wejścia / wyjścia ) Zawsze to mniej kabelków niz analog audio + "digital" wizja , a z jakości dźwięku nic nie stracisz ( DTS, DD 5.1 )

pozdr. dawmac Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...