Skocz do zawartości
AreckiW

Samsung BD-P1400 - NOWY KRÓL !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale tak to jest z okazjami. Zeby nie było to tez kiedys się naciąłem. I czasami korci. A spokój kosztuje w tym przypadku 300zł więcej. Czy warto każdy sobie sam oceni.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='costi' post='104752' date='31.05.2008, 09:17 ']Kupiliśmy z ojcem na tej aukcji za 699zl (firma STAMAR). To sa ewidentnie poserwisówki - player z UK (przejściówka do zasilania na kablu), opakowanie niby oryginalne, ale otwierane, brak gwarancji Samsunga (jest gwarancja firmy, która to sprzedaje).

Stan wizualny idealny, ale co z tego, skoro player był niesprawny - wieszał sie, w losowych momentach przerywał (zerwanie obrazu i dźwięku), zarówno na DVD jak i BR (podłączany i przez amplituner, i bezpośrednio do TV).

Niby miał być wymieniony od reki, umawialiśmy sie telefonicznie i mailowo, ze kurier przywiezie nowy, a niesprawny zabierze (bylo 3 dni po zakupie), ale potem sie okazało, ze nie ma na magazynie, ze to, ze tamto - wkurzyliśmy sie i zażądaliśmy zwrotu pieniędzy. Póki co 3 dni wodzą nas za nos, choć oczywiście twierdzą, że oddadzą - tylko, że znowu mają dziwne problemy (a to niby maila nie dostali, a to dyrektora nie ma...) :?

Ogólnie - odradzam, chyba, że komuś się pofarci i trafi na sprawną sztukę.

teraz właśnie wertujemy Internet i zastanawiamy się - czy tego Samsunga, czy coś innego może. Pewnie stanie na Samsungu, bo zależy nam na Dolby TrueHD i DTS-MA w bitstreamie po HDMI.

EDIT: a tak w ogóle to dzień dobry, bo to mój pierwszy post :)[/quote]

Mogę Wam sprzedać moją własną sztukę, zakupioną w sieci Domar Bydgoszcz, polska gwarancja Samsunga, półroczny, najnowszy firmware, stan idealny.
A ja sobie zakupię Pionka LX70A.
Kontakt na PM.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='pmcomp' post='104761' date='31.05.2008, 10:46 ']Mogę Wam sprzedać moją własną sztukę ...
A ja sobie zakupię Pionka LX70A.[/quote]


Przed podjęciem takiej decyzji warto byłoby podłączyć oby dwa na tym samym materiale i ... ocenić "przyrost jakości" :)
Skusiłeś się na takie bezpośrednie porównanie ? Strasznie jestem ciekawy.


Pzdr.


Pioneer BDP-LX70A Sigma SMP8634 RevA ( [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=28&show=specs"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...&show=specs[/url] )
Samsung BD-P1400 Sigma SMP8634 RevC ( [url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=53&show=specs"]http://www.blu-ray.com/players/players.php...&show=specs[/url] )

Zamienił Stryjek siekierkę na kijek ? :)

.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='costi' post='104752' date='31.05.2008, 09:17 ']........ To sa ewidentnie poserwisówki ......[/quote]

Tak podejrzewałem :) Sprzedają zamiast utylizować :) Polish biznes is hard core biznes :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, IMHO sprzedawanie poserwisowek nie jest niczym zlym, pod warunkiem, ze postawi sie sytuacje jasno, a nie probuje klienta robic w balona.

Kupilem swego czasu poserwisowy (a dokladniej refurbished - odnawiany fabrycznie) monitor Gatewaya i jestem mega zadowolony, bo monitor jest praktycznie jak nowka, za wyjatkiem wyposazenia: tylko kabel od zasilania i VGA, brak instrukcji, sterowniki na plycie CD-R. Tyle, ze nie probowano mi wmowic, ze monitor jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='costi' post='104826' date='31.05.2008, 15:56 ']Wiesz, IMHO sprzedawanie poserwisowek nie jest niczym zlym, pod warunkiem, ze postawi sie sytuacje jasno, a nie probuje klienta robic w balona.

Kupilem swego czasu poserwisowy (a dokladniej refurbished - odnawiany fabrycznie) monitor Gatewaya i jestem mega zadowolony, bo monitor jest praktycznie jak nowka, za wyjatkiem wyposazenia: tylko kabel od zasilania i VGA, brak instrukcji, sterowniki na plycie CD-R. Tyle, ze nie probowano mi wmowic, ze monitor jest nowy.[/quote]
Zgadzam się w 100% Sam kupiłem w UK i USA z producenckich źródeł kilka rzeczy "refurbished" i działają, różnica polega na tym że wiedziałem co kupuje i czego mogę się spodziewać po używanym i naprawionym/odnowionym sprzęcie. A na opakowaniu zawsze dawał po oczach napis REFURBISHED. W opisie aukcji jednak nie ma o tym ani słowa [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=367500277"][AUKCJA][/url] , wręcz przeciwnie : "DVD mogą posiadac delikatne ryski, lecz nie musza (leżaki magazynowe). Kazde DVD zostalo dokladnie sprawdzone przed wysylka, posiadaja oryginalne opakowanie." Tak więc o refurbished raczej nie ma mowy ponieważ te BD prawdopodobnie nie są w 100% sprawne i Samsung nie może ich w takim stanie sprzedawać, kto inny jak widać tak ;) Kiedyś zresztą z tego co pamiętam Samsung już sprzedawał wadliwe BD i wylądował za to w sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest szansa że ten odtwarzacz przeczyta Divx? moze jakiś update przez Ethernet ?

jak sprawdzić wersję softu? Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='80543' date='20.01.2008, 14:11 '][b]Przez HDMI w postaci bitstream wypuszcza wszystko łącznie z 7.1.
Przez HDMI wypuszcza LPCM łącznie z 7.1.[/b][/quote]


Wg. [url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html[/url] niestety , obsługa po HDMI bitstream 5.1 - to jak to jest w końcu ?

Dopiero BD-P1500 ma 7.1 .

Kto to pisał, że 7.1 lata super ? Czyżby miał powielone kanały LS i RS ? <_<


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='108760' date='03.07.2008, 16:23 ']Wg. [url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html[/url] niestety , obsługa po HDMI bitstream 5.1 - to jak to jest w końcu ?

Dopiero BD-P1500 ma 7.1 .

Kto to pisał, że 7.1 lata super ? Czyżby miał powielone kanały LS i RS ? ;)


Pzdr.[/quote]

Rambo IV zapala na Onkyo 905 flagę DTS HD MA 7.1.

A co leci konkretnie w głosnikach ?

A skąd mam wiedzieć> Nie porównuje np. dźwięków z SR z SBR tylko oglądam film <_<

Czyli zakładam, że 7.1 jest albo Samsung oszukuje wypuszczając flagę, albo Onkyo oszukuje zapalając lampkę.

Pozdro


PS. jak się świeci lampka 7.1 to mam lepsze samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='108776' date='03.07.2008, 19:03 ']PS. jak się świeci lampka 7.1 to mam lepsze samopoczucie.[/quote]


hehehe dobre <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to co,można kupić tego Samsunga 1400?Czy lepiej wybrać coś innego?I czy sklepy internetowe są bezpieczne,czy lepiej kupić np. w Media Markt?Pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją dobre i sprawdzone sklepy internetowe w których możesz tanio i bezpiecznie kupić sprzęt, nawet z płatnością w domu np. kartą kredytową ;) Poczytaj na forum [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=59"]Co kupić i gdzie?[/url]

Co do Samsunga 1400 opinie są podzielone, jeżeli Samsung Ci odpowiada to może raczej szykuj się na model 2500 lub przy mniejszych wymaganiach 1500. A jeżeli koniecznie 1400 to np. używany egzemplarz kupisz już za 600-700zł, są dostępne na portalach aukcyjnych i na forach o HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz..;)...w sumie nie musi być Samsung 1400,ale są w dość dobrej cenie i pomyślałem,że może warto się nim zainteresować...A te następne modele kiedy będą na rynku(może już są?:D?...i jakie ceny?Jeśli jest gdzieś na Forum to sory za zawracanie głowy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SitrQ' post='109701' date='12.07.2008, 21:37 ']Dzięki za odpowiedz..:)...w sumie nie musi być Samsung 1400,ale są w dość dobrej cenie i pomyślałem,że może warto się nim zainteresować...A te następne modele kiedy będą na rynku(może już są?:)?...i jakie ceny?Jeśli jest gdzieś na Forum to sory za zawracanie głowy.Pozdrawiam.[/quote]


jedyna wada tego 1400 która mnie troche denerwuje to to że płyty czyta głosno jak odkurzacz, po jakimś czasie się trochę wycisza, ale początek filmu to szumi jak holera, ogolnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SitrQ' post='109701' date='12.07.2008, 21:37 ']Dzięki za odpowiedz..:)...w sumie nie musi być Samsung 1400,ale są w dość dobrej cenie i pomyślałem,że może warto się nim zainteresować...A te następne modele kiedy będą na rynku(może już są?:)?...i jakie ceny?Jeśli jest gdzieś na Forum to sory za zawracanie głowy.Pozdrawiam.[/quote]

1500 się juz powoli pojawia (import), 2500 jeszcze nie. A 1400 jest w promocjii MM za 788 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No musze dzisiaj zajrzec do MM...Wiem,ze jest w gdanskiej gazetce Media(jest temat na forum
).Ciekawe czy w innych miastach tez:)Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety w Kaliszu cena 1299:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HD Tosiek' post='109722' date='13.07.2008, 07:31 ']1500 się juz powoli pojawia (import), 2500 jeszcze nie. A 1400 jest w promocjii MM za 788 zł.[/quote]
Witam,
Gdzie widziałeś A 1400 za 788zł?
Jestem zdecydowany go kupić.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie gazetkowej .pdf sklepu nie dla idiotów :( Na alledrogo też w podobnej cenie bywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jest szansa na aktualizację firmware, żeby zdekodował DTS-HD MA <_<

bo nie mam HDMI w ampli :(

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie TAK , praktycznie NIE ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby posłuchać dzwięku HD z koncertu np.TIESTO, musze kupić ampli z HDMI... Bo z tego co widzę to ten koncert ma ścieżki DTS-HD MA, DD 5.1 i DD 2.0 :)

Już miałem iść do MM i dać te 999 zeta. Naprawdę podoba mi się ten player i cena jest OK. Jakoś nie zauważyłem wcześniej że nie dekoduje DTS-HD MA do analogu.
Jest jakieś inne wyjście żeby cieszyć się dźwiękiem HD z tego playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DTS-MA nie posłuchasz, ale posłuchasz DTS w pełnym bitrate (1.5 Mbps) który jest zaszyty w DTS-MA właśnie na takie okazje i też źle nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale DTSu z pełnym bitrate mogę słuchać i na zwykłym DVD. Dobrych koncertów z dźwiękiem DTS 1536Kbps jest sporo, choćby Eagles czy Peter Gabriel.
Podsumowując, słuchając koncertów na tym samsungu ze ścieżką DTS-HD MA - puszczam przez coaxial/optyk, bitrate 1,5Mbps. Jeżeli ścieżka będzie Dolby TrueHD - to puszczam po analogu i cieszę się bitrate do 18Mbps.

Prawdę mówiąc DTS 1,5Mbps to już jest dla mnie petarda. Macie jakieś subiektywne odczucia między DTS 1,5 a DD TrueHD? Nie mam jakiegoś super amplitunera ale chyba Harman/Kardon powinien dostać powera przy DD TrueHD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='montas' post='112013' date='05.08.2008, 00:04 ']No tak, ale DTSu z pełnym bitrate mogę słuchać i na zwykłym DVD. Dobrych koncertów z dźwiękiem DTS 1536Kbps jest sporo, choćby Eagles czy Peter Gabriel.[/quote]
No to fakt, chociaż często niestety nawet na płytach koncertowych nie wiedzieć czemu "oszczędzają" na bitrate i dają 768 kbps... A na filmach to standard, ze świecą szukać filmu na DVD z pełnym DTSem.

Jeżeli chcesz mieć odtwarzacz dekodujący wszystkie formaty audio łącznie z DTS-MA to najtańszy będzie Panasonic DMP-BD50. W Polsce do kupienia aktualnie najtaniej za 1929 zł. Jak sprowadzisz z zagranicy to wyjdzie jakieś 200-300 zł taniej. Niestety cały czas jest to ponad dwa więcej niż za Samsunga. Powstaje pytanie czy warto tyle płacić za dekodowanie DTS-MA. Zwłaszcza, że Onkyo 606 z pełną gamą dekoderów można za 1400 zł wyrwać. 1400+700 = 2100 zł czyli raptem 200 zł więcej niż koszt tego Panasa. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...