Skocz do zawartości
AreckiW

Samsung BD-P1400 - NOWY KRÓL !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mój z najnowszym firmwarev 2.1 czyta bez problemu T4 - wersję SteelBOX.

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowe oprogramowanie i teraz czyta T4,odtwarzacz dosyć długo mieli zanim odczyta płytę a jak już to zrobi to już idzie gładko.

PS.Podczas wgrywania softu zacząłem gmerać pilotem i nieopacznie nacisnąłem jakiś przycisk,na szczęście nic się chyba nie stało bo odtwarzacz działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie działa,odtwarzacz nie chce odtworzyć płyty(kopia filmu)DVD+R DL(Double Layer).

Spotkał się już ktoś z takim problemem,ciekawy jestem czy jest to wina odtwarzacza,który po prostu nie czyta takich płyt?

Oczywiście odtwarzacz to Samsung BD-P1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim firmware nie czyta T4 a najnowszy ST wczytuje ale nie odtwarza... Zmienię dziś w nocy na 2.1 i zobaczę.

A co właściwie powoduje,że trzeba aż zmieniać firmware aby odtwarzacz czytał nowe płyty BD ? To nie są płyty BD-R w końcu, czyżby coś zmieniało się w standardzie ?

[Edit] =- po zmianie firmware na 2.1 T4 ruszył, choć długo startuje. ST najnowszy też chodzi.

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po wgraniu nowego oprogramowania do P1400 przy odtwarzaniu płyt Blu ray od czasu do czasu obraz się samoczynnie zacina i trzeba pogmerać pilotem a w ostateczności wyłączyć a następnie włączyć odtwarzacz żeby móc oglądać dalej,co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest mi w stanie pomoc, potrzebuje plik ze starym firmware do BD-P1400 a mianowicie wersje : 081219.01_XEF - niestety nigdzie nie moge go znalezc, moze ktos z forum moze mi go udostepnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z odtwarzaczem blu-ray samsung bd-p1400. jeden z nich odtwarza kazdy przerobiony film z dzwiekiem a drugi z niektorymi ma problem (ZACINA OBRAZ I DŹWIĘK).oba maja najnowsze softy. Czy macie jakis pomysł oryginaly na nim, chodzą , niektore przerobione też, natomiast niektore nie. Może polecicie jakis super sofcik, który problem rozwiąże. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z odtwarzaczem blu-ray samsung bd-p1400. jeden z nich odtwarza kazdy przerobiony film z dzwiekiem a drugi z niektorymi ma problem (ZACINA OBRAZ I DŹWIĘK).oba maja najnowsze softy. Czy macie jakis pomysł oryginaly na nim, chodzą , niektore przerobione też, natomiast niektore nie. Może polecicie jakis super sofcik, który problem rozwiąże. Pozdrawiam.

13 grudnia pojawił się kolejny FW 2.4 z datą 30.11.2010 - może coś poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam BD-P1400 z firmware 101130.01 . Próbowałem upgrade płytą CD z firmware ze strony Samsunga US (wersja 2.6, data styczeń 2012). Jednak odtwarzacz wyrzuca mi błąd w danych nagranych na płycie. Równocześnie próba upgrade przez internet końćzy się komunikatem,ze firmawre jest nowe i nie ma potrzeby upgrade. Czyżby polskie firmware było zacofane ;) w stosunku do US ?

Edit : udało się po pobraniu firmware z polskiej strony samsunga !

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze katuję ten odtwarzacz. Odnośnie oprogramowania to jednak radze te z EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he ... koledzy górnicy :lol: .

Tez mam jeszcze tego klocka w sypialni.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też w sypialni :) choć przyznaję ze rzadko z niego korzystam, tak raz na kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nowego wnosi to oprogramowanie??? Mam jeszcze najstarszy firmware :rolleyes: a klocek stoi u dzieciaka wiec nie było potrzeby aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Brać górniczą ! Albo Konserwatystów, co może ładniej brzmi...

Oto historia firmware Samsunga BD-P 1400 :

< BD-P1400 Firmware Update history >

Ver 2.6 : Jan. 02. 2012

1. Improves a specific disc''s playback capability

Ver 2.5 : Apr. 08. 2011

1. Improves a specific disc''s playback capability

Ver 2.4 : Dec. 13. 2010

1. Improves a specific disc''s playback capability

Ver 2.3 Apr 30, 2010

1. Improves playback compatibility

Ver 2.2 Feb 12, 2010

1. Improves playback compatibility

Ver 2.1 Sep 23, 2009

1. Improves playback compatibility

Ver 2.0 Dec 24, 2008

1. Improves playback compatibility of some movie titles

Ver1.8 June 24, 2008

1. Improves playback compatibility in some movies

Ver1.5 Jan 24, 2008

1. Improves playback compatibility in some movies

Ver1.1 Nov 30, 2007

1. Improves playback compatibility in some movies

Ver1.0 Nov 03, 2007

1. HD audio compatibility improved

2. Disc playability improved for new released disc.

Większość zmian dotyczy kompatybilności z płytami BD wydawanymi obecnie.

Co do BD-1400 - ten szacowny oldskulowy player nadal dobrze pełni swoją rolę. To znaczy odtwarza płyty BD oraz DVD no i CD. Stoi w moim centrum multimedialnym, w salonie. Wraz z amplitunerem Pioneer VSX 510

(drugi staruszek). Nie zmieniam go bo :

- nie potrzebuję 3D

- nie potrzebuję w salonie odtwarzania MKV - od tego jest tam eGreat M31B

- nie potrzebuję YouTube, serwisów internetowych itp.

- ów zacny sprzęt ma analogowe wyjscia stereo oraz 5.1, HDMI, Optyka i Coaxiala. Pełny wypas. LAN tylko do upgrade firmware.

- ma też piękną sylwetkę - niejest chudy, cienki, wygląda poważnie i dostojnie.

- zarzucić mu mogę długie wczyytywanie płyt BD

Na pewno szybciej wymienię amplituner...

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć górnicy. Też go mam :D Dziadek ogląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ująłeś mnie tym :)

- ma też piękną sylwetkę - nie jest chudy, cienki, wygląda poważnie i dostojnie.

Koniecznie żonie muszę pokazać :)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...Rozumiem,ze Żona nie jest anorektyczką :). To chyba dobrze !

Mam w drugim pokoju BD-P 1600. Ma YouTube, odtwarza MKV. Oczywiście ma kłopoty z pauzą ;).

- jest brzydki, cienki i prosty, bez zaokrągleń.

- ma tylko HDMI, Component, Audio L+R i optyka (a mówią,że dla jittera Coaxial lepszy). To chyba wina księgowych.

- Brak coaxiala powoduje,że nie podłączę go do przetwornika DAC, bo wolny w nim tylko Coaxial właśnie.

Pełni funkcje odtwarzacza BD i awaryjnego odtwarzacza MKV, w razie gdyby TV LCD Samsung 651 zawiódł i nie łykał czegoś albo chciałbym coś obejrzeć bez przekodowywania z DTS na AC3 (TV ma tylko AC3).

Ogólnie LCD serii 65X jest świetny do MKV, zastępuje odtwarzacze HDD, BD Player (MKV).

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój player odmówił czytania płyty BD - Aliens (Obcy2). Dystrybucja Imperial - wersja z 2 filmami : zwykły i rozszerzony, 1 BD.

O dziwo czyta natomiast Battle of Los Angeles - film nowszy (edycja Steelbook) - też wydanie Imperial.

Obcy wyświetlił mi jakiś komunikat,że niby sprzęt za stary do tego typu płyty. Firmware mam najnowsze, ze stycznia 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...