Skocz do zawartości
000loki

LG 65C1 jako monitor - a wypalenia

Rekomendowane odpowiedzi

To nie prawda, że OLED się wypalają. Na potwierdzenie mojej tezy wrzucam zdjęcie telewizora LG OLED65B7 z wbudowanymi zabezpieczeniami przeciw wypaleniom.

OkOtoDZ.jpeg

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Alwyn napisał:

To nie prawda, że OLED się wypalają.

Nikt nie neguje że OLED się wypala, nawet LCD się wypala. Wskaż mi produkt który się nie psuje, zużywa - samochód, pralka, telewizor, noktowizor ;) . Współczuję bo sam mam OLED i mam nadzieję że nie będzie tak wyglądał za 4 lata. 

Edytowane przez afflux
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Alwyn napisał:

To nie prawda, że OLED się wypalają. Na potwierdzenie mojej tezy wrzucam zdjęcie telewizora LG OLED65B7 z wbudowanymi zabezpieczeniami przeciw wypaleniom.

OkOtoDZ.jpeg

Świetny troll 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2021 o 15:21, ronaldo864 napisał:

Wygląda jakby ktoś celowo wyświetlał obraz statyczny przez setki godzin . 

Nie rozumiem niby czemu telewizor nie powinien tego znosić? Własnie dlatego nie mam nadal zamiaru kupować czystego OLED'a, choćby nie wiem jak cudownie wyglądały na półkach sklepowych. Słuchajcie koledzy i koleżanki, na moim Samsung'u MU7002 z 2017 roku nabiłem ponad 15 tysięcy godzin. Katowałem go niemiłosiernie, prawie 95% czasu był podłączony jako monitor pod PC. I nie tylko potrafiłem oglądać seriale po 10 godzin dziennie, ale głównie siedziałem w internecie, czytałem na nim książki z PDF lub komiksy. Teraz po pięciu latach chyba padło podświetlenie, które było ustawione maksymalnie, ale szczerze przy takim użytkowaniu spełnił swoją misję. Tylko, że do teraz matryca była idealna, zero jakichś śmiesznych wypaleń. I teraz się odniosę ponownie do niektórych użytkowników OLED'ów, którzy wypisują jakieś bzdury o "szanowaniu telewizora", by nie wyświetlać za długo statycznych obrazów lub korzystać do 4 godzin. Dla mnie to jest jakaś abstrakcja by kupować TV za 5-10 tysięcy i być uwięzionym w klatce. To chyba tak, jakby w Polsce kupić Porsche i nie móc nim jeździć, bo zawiśnie się na pierwszej wysepce. Całkowity bezsens, jeśli tak wygląda OLED...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Ropalo napisał:

Polsce kupić Porsche i nie móc nim jeździć,

No i nie możesz bo mamy przepisy ruchu drogowego.

21 minut temu, Ropalo napisał:

10 godzin dziennie, ale głównie siedziałem w internecie, czytałem na nim książki z PDF lub komiksy. Teraz po pięciu latach chyba padło podświetlenie, które było ustawione maksymalnie

Aż dziwne że ty jeszcze nie wysiadłeś od takiego tryby życia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Ropalo napisał:

Nie rozumiem niby czemu telewizor nie powinien tego znosić? Własnie dlatego nie mam nadal zamiaru kupować czystego OLED'a, choćby nie wiem jak cudownie wyglądały na półkach sklepowych. Słuchajcie koledzy i koleżanki, na moim Samsung'u MU7002 z 2017 roku nabiłem ponad 15 tysięcy godzin. Katowałem go niemiłosiernie, prawie 95% czasu był podłączony jako monitor pod PC. I nie tylko potrafiłem oglądać seriale po 10 godzin dziennie, ale głównie siedziałem w internecie, czytałem na nim książki z PDF lub komiksy. Teraz po pięciu latach chyba padło podświetlenie, które było ustawione maksymalnie, ale szczerze przy takim użytkowaniu spełnił swoją misję. Tylko, że do teraz matryca była idealna, zero jakichś śmiesznych wypaleń. I teraz się odniosę ponownie do niektórych użytkowników OLED'ów, którzy wypisują jakieś bzdury o "szanowaniu telewizora", by nie wyświetlać za długo statycznych obrazów lub korzystać do 4 godzin. Dla mnie to jest jakaś abstrakcja by kupować TV za 5-10 tysięcy i być uwięzionym w klatce. To chyba tak, jakby w Polsce kupić Porsche i nie móc nim jeździć, bo zawiśnie się na pierwszej wysepce. Całkowity bezsens, jeśli tak wygląda OLED...

Na moim oledzie pyknęło właśnie 16 tysięcy godzin. Telewizor użytkowany jak telewizor, kupiony na końcu 2018r., wiec nawet bardziej intensywnie niż Twój. Filmy, gry, wiadomości, info, itp. Nie cackam się, nie chucham, nie dmucham. Oglądam na co mam ochotę.

Wypaleń brak, świeci cały czas pięknie i cieszy oko jak pierwszego dnia. Oled Panasonic'a model FZ800.

Czy moja odpowiedź coś zmienia w temacie? Właściwie nic. :)Pewnie dalej komuś oled się wypali, znajdziemy pewnie kogoś komu wypalił się led. Przy testach oledów na HDTVpolska, od dawna jest odpowiedni akapit opisujący  zagadnienie wypalania. 

Dlaczego o tym piszę? Skoro napisałeś o swoim przypadku z użytkowania leda, ja na pisałem o swoim doświadczeniu z oledem. ;)

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 17:08, Ropalo napisał:

Katowałem go niemiłosiernie

Mam OLEDa - podobnie jak Groszek nie chucham ani nie dmucham na niego i nie widzę wypaleń po dwóch latach. Porównałeś telewizory do samochodów, nawet pasuje. Można kupić samochód aby wozić nim rodzinę , worki z cementem i meble, taki wytrzymały nie do zdarcia. Jednak nie będziesz miał szans z wyżej wymienionym Porsche gdybyś chciał się z nim pościgać. Właśnie dlatego jest taki szeroki wybór wśród aut i TV. Ja kupiłem OLED głównie dla jakości oglądania filmów, ale też czasami gram na nim i oglądam programy informacyjne. Nikt Cię nie namawia do kupna OLEDa, ale zrozum dlaczego inni go kupują. Pozdrawiam

W dniu 12.11.2022 o 17:08, Ropalo napisał:

I teraz się odniosę ponownie do niektórych użytkowników OLED'ów, którzy wypisują jakieś bzdury o "szanowaniu telewizora", by nie wyświetlać za długo statycznych obrazów lub korzystać do 4 godzin

Rady są po to aby dłużej cieszyć się zakupionym TV, ale nikt nie broni używać go jak chcesz. Jedni po zakupie nowego telefonu kupują osłonę i szkło ochronne a inni nie, lecz logiczne że w tym drugim przypadku ryzyko uszkodzenia telefonu jest większe. Logiczne prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, rozumiem twoje spojrzenie na sprawę.
Nie mam nic przeciwko, jak i w pełni szanuję decyzję osób wybierających OLED'y. 
Tylko warto właśnie rozróżnić, że jednak nie są one dobre do wszystkiego, a dla osób chcących katować swój odbiornik, bezpieczniejszym wyborem z pewnością jest telewizor z tradycyjnym podświetleniem. Warto też podkreślić, że te określenie "katowania" jest rzeczą subiektywną, bo niektórzy sądzą, że tak robią, a w rzeczywistości pooglądają coś kilka godzinek i tyle, gdzie są i takie osoby, nie wyłączające matrycy przez kilka dni pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...